Slovensko

Pamiatky Slovenska: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Slovensko je krajina v strednej Európe. Malá európska krajina je pripravená dať príležitosť vychutnať si úžasnú atmosféru a množstvo atrakcií. Každý cestujúci pochopí, prečo si Slovensko zasluhuje osobitnú pozornosť.

Začiatočníci a skúsení turisti môžu oceniť úžasnú prírodu, starobylú architektúru, vďaka ktorej sa výlet bude pamätať len z najlepšej strany. Okrem toho môžeme poznamenať kultúrny a historický vplyv Rakúska a Maďarska, vďaka ktorému sa Slovensko podarilo stať sa špeciálnou krajinou.

Bratislava

Starý hrad, ktorý získal svoju súčasnú podobu v XV - XVIII. Storočí, je považovaný za jeden z najvýznamnejších pamiatok Slovenska.

Rekonštrukčné práce na zdôraznenie krásy zámockého komplexu sa úspešne uskutočnili v druhej polovici 20. storočia. Nie je prekvapujúce, že sa mnohí turisti snažia oceniť bratislavské mesto. Okrem toho má hrad Slovenské národné múzeum.

Hlavné námestie Bratislavy

Hlavné námestie sa nachádza v centrálnej časti Bratislavy. Nachádza sa tu významné historické budovy, medzi ktorými je fontána Roland, Stará radnica. Treba poznamenať, že stredoveké stavby a architektonické pamiatky vytvárajú skutočne úžasný súbor.

Hlavné námestie zahŕňa dôležité prvky takýchto štýlov ako barok, gotika, klasicizmus. Okrem toho si turisti nielen ocenia krásu tejto oblasti, ale tiež navštívijú malé reštaurácie a kaviarne, navštevujú obchody. Je dôležité poznamenať, že tradične sa konajú vianočné a veľkonočné trhy.

Hrad Boinitz, Bojnice

Prekvapivo bol romantický zámok v Bojniciach postavený na mieste starobylého sopky, ktorého centrálna časť bola upravená pre skutočnú studňu. Pod strechou hradu sú uložené dôležité umelecké diela. Zlatá sila navyše zaslúži zvláštnu pozornosť, kde môžete vidieť tváre 183 anjelov. Môžete odhadnúť, aký dôležitý je starodávny hrad "duchov".

Devin

V súčasnosti Devín predstavuje iba zrúcaniny starobylého hradu. Príťažlivosť sa nachádza priamo na útese, kde sa rieka Moravy vlieva do Dunaja. Devín sa nachádza vo vzdialenosti asi 8 km od centra Bratislavy.

Hrad sa od samého začiatku premenil na mocnú pevnosť. Neskôr však Devín stratil svoju strategickú hodnotu. Napoleonove vojská konečne zničili starý hrad. Oživenie Devínu sa začalo až v prvej polovici 19. storočia, po ktorom sa hrad stal dôležitým objektom vlasteneckých pút.

Treba poznamenať, že v sovietskom období neboli udalosti prehliadky. Teraz sa však Devín považuje za dôležitú atrakciu, ktorá priťahuje veľké množstvo turistov.

Lyubnyansky Grad

Starobylý hrad sa nachádza v blízkosti mesta Stará Ľubovňa. Predpokladá sa, že pôvodný objekt bol postavený v roku 1280 ako strážna pevnosť. Budova bola následne vážne poškodená. Súčasný hrad, postavený v renesančnom štýle, sa objavil až v 17. storočí.

Lyubnyansky Grad je zachovalý dodnes. Turisti ocenia vysokú vežu s oknami, krásne aleje, starý drevený kostol.

V hradnom komplexe je múzejná výstava, ktorá vám umožní lepšie sa naučiť dejiny krupobitia, remesiel regiónu. Okrem toho môžu turistov vidieť dôležité archeologické nálezy. Nie je prekvapujúce, že Lubovnyansky Hail láka mnoho turistov.

Smokovec

Smokovec je známe lyžiarske stredisko na Slovensku. Toto stredisko zahŕňa štyri malé lyžiarske strediská naraz: Nový, Starý, Hory a Dolný Smokovec. Je dôležité poznamenať, že Smokovec sa nachádza v prekrásnom údolí Vysokých Tatier, preto sa tu otvára skutočne úžasné panorámy.

Pre športovcov sú k dispozícii špeciálne chodníky pre lyžiarov a snowboardistov, lanové vleky, lyžiarske školy. Šport bezpochyby bude naozaj užitočný.

Ak si prajete, môžete navštíviť útulné kaviarne a malé reštaurácie, obchody so suvenírmi. Preto zábava sľubuje, že bude zaujímavá a bohatá.

Trenčiansky hrad

Trenčínsky hrad sa nachádza na území rovnakého mesta, alebo skôr na majestátnej hore. Hradný komplex je dôstojným príkladom renesančného štýlu. V súčasnosti je tu množstvo výletov a každý si môže vychutnať návštevu jedinečného Trenčianskeho hradu.

Trenčín bol pôvodne postavený ako obranný objekt, takže sa podobá obyčajnému stredoveku hradu. Jedinečný vzhľad však stále dáva štýl renesancie.

Navyše vedľa hlavného hradu je malý farský kostol. Nie je prekvapujúce, že sa mnohí turisti snažia navštíviť toto miesto.

Jazero Strebske Pleso

Úžasné jazero sa nachádza vo Vysokých Tatrách. Strebske Pleso prekvapí jasnou horskou vodou. Okrem toho tu môžete oceniť krásu slovenskej prírody.

Turisti si môžu pozrieť úžasné príležitosti pre aktívny cestovný ruch, horolezectvo a lyžiarske dovolenky. Ak chcete, môžete vidieť nielen jazero Shtrebske-Pleso, ale aj Popradské kotliny, údolia (Mlynitskaya a Furkot).

Zvolenský hrad

Starobylý hrad sa nachádza v centrálnej časti mesta Zvolen. Hradný komplex sa objavil vďaka Ludvíkovi Veľkému, ktorý objednával talianskym architektom realizáciu unikátneho projektu.

Zvolenský hrad bol postavený v 14. storočí, ale neskôr sa zlepšil. V nasledujúcich storočiach sa vďaka maľbám zlepšila medzník. Navyše sa objavili bašty, rohové veže, medzery. Treba poznamenať, že v 17. a 18. storočí sa slávnostná sála a kaplnka zmenili, pretože ich interiér bol vytvorený v barokovom štýle.

Teraz je Zvolen hrad významnou atrakciou. Okrem toho je tu aj Slovenská národná galéria.

Aquapark "AquaCity", Poprad

Známy vodný park sa nachádza na okraji slovenského mesta Poprad alebo skôr na úpätí Vysokých Tatier. To je miesto, kde rad rodín uprednostňuje relaxáciu.

Návšteva vodného parku sa ukáže byť obzvlášť užitočná pre tých ľudí, ktorí trpia rôznymi chorobami muskuloskeletálneho systému, artrózou a respiračnými poruchami. To je spôsobené tým, že voda vstupuje do bazénov z rôznych studní, v dôsledku čoho je nasýtená minerálmi. Na území vodného parku sa nachádza SPA centrum s vírivkou, soláriom, saunou a inhaláciou.

Belyanská jaskyňa

Belyanská kvapľová jaskyňa je jednou z najlepších prírodných atrakcií na Slovensku. Vstup do jaskyne bol známy už od začiatku 19. storočia, ale výskum začal až v lete roku 1881. V roku 1884 bola jaskyňa už otvorená pre turistov av roku 1896 sa ukázalo, že umelo osvetľuje zaručené pohodlie a maximálnu bezpečnosť.

Turisti sa môžu prechádzať cez dve otvorené priestory jaskyne. Súčasne môžete vidieť stalaktity, stalagmity, bazény s vodou, ako aj vodopády s vrstveným vápnikom. Jedinečnosť jaskyne je nepochybná.

Demänovská jaskyňa slobody

Krásna a fascinujúca cesta vytvorená v jaskyni prekvapí mnohých cestovateľov. Každý turista môže oceniť krásu krápníkov, stalagnitov.

Jaskyňa obsahuje aj skutočne krásne podzemné jazero. Nie je prekvapujúce, že sa mnohí ľudia snažia oceniť prírodný orientačný bod.

"Slovenský raj"

Národný park Slovenský raj bol založený v roku 1988. Cestovatelia ocenia krásu miestnej prírody: jaskyne, vodopády, kaňony, údolia. Navyše takmer celé územie parku obývajú lesy a hlavná časť je ihličnatá. Tu žijú zvieratá, vtáky a hmyz.

lúky

Poloniny je špeciálny národný park nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Slovenska. Národný park bol založený 1. októbra 1997. Tu si môžete vychutnať horské lúky, ktoré sa nachádzajú na Bukových kopcoch.

Takmer 80 percent územia je pokrytých lesmi, ktoré sa im podarilo prežiť v pôvodnej podobe. Zároveň tu žijú zvieratá a vtáky. Treba poznamenať, že v roku 2004 tu bola obnovená populácia bizónov.

V súčasnosti pokračuje aktívny rozvoj cestovného ruchu v parku Poloniny.

Pohoria Slovenský kras

Slovenský kras sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Pohorie je z vápenca a dolomitu. Pohorie Slovenský kras je chránené štátom od roku 1973. Prírodný orientačný bod v roku 2002 bol vyhlásený za národný park.

Toto je miesto, kde turistov vidia dubové a hrabové lesy, krátery, poklesy, krasové jazerá, údolia a jaskyne.

Hrad Pezinok

Hrad Pezinok bol postavený v 13. - 14. storočí. Pamiatka je zachovaná v dobrom stave až do nášho času.

Hradný komplex je dvojpodlažný kamenný dom, ktorý je spojený formou podkovy. V tomto prípade si môžete vychutnať nádherné nádvorie.

Dnes je hrad používaný ako vínna pivnica, ktorá predstavuje stovky odrôd slovenských vín. Okrem toho sa tu koná každoročný festival vína.

Zámok Betliar

Hrad má bohatú históriu. Nadácia bola položená v 15. storočí. Po troch storočiach sa hrad začal používať ako letné sídlo s loveckým palácom. Súčasná architektúra dnešnej budovy sa datuje do 19. storočia.

Zámok Betliar je trojpodlažný zámok, ktorý je dôstojným príkladom renesančných a barokových štýlov. Hradný komplex je postavený zo žltej tehly, ktorá mu dáva originálny vzhľad.

Hlavnú budovu dopĺňajú veže na štyroch stranách. V hrade sídli centrum múzea, ktoré je známe pre zbrane, nábytok, poľovnícke trofeje, historické rytiny, stredoveké rukopisy, múmie, medveďové pazúry, plnený krokodíl.

Zámocký park je vytvorený s prihliadnutím na najlepšie princípy anglického štýlu. Tu vidíte také známe rastliny ako magnólie, duby, borovice.

Od roku 1985 je hrad Betliar považovaný za národnú kultúrnu pamiatku Slovenska.

Hrad Budmerice

Budmerice Castle sa nachádza priamo na úpätí Malých Karpát. Dvojpodlažný kaštieľ postavený z bieleho kameňa je zdobený vežemi, podkrovím, medailónmi na fasáde. Súčasne Budmerice obsahuje zaujímavé prvky takýchto štýlov ako renesančné, gotické, romantické.

Parkový komplex, vytvorený v anglickom štýle, má storočie staré stromy, umelé rybníky. Park je k dispozícii zdarma, s výnimkou júla a augusta.

Hrad Budmerice je národnou pamiatkou Slovenska.

Pieniny

Pieniny je národný park nachádzajúci sa v severnej časti Slovenska. Národný park vznikol v roku 1967.

Väčšina z nich je pokrytá lesmi, v ktorých rastú buk, jedľa a borovica. V parku sa nachádza aj obnovený hrad a kláštor. Turisti si tu môžu vychutnať rafting a turistiku.

Budatínsky hrad, Žilina

Budatínsky hrad je známy svojou dlhou históriou. Prvá budova, ktorá bola strážnou pevnosťou, bola postavená v 13. storočí. Po troch storočiach hradný komplex začal nadobúdať rysy renesancie. V 18. storočí hrad prestal fungovať ako pevnosť a orientačný bod bol prestavaný v barokovom štýle.

V roku 1849 bola budova vážne poškodená, v dôsledku čoho boli potrebné reštaurátorské práce. Počas obnovy bol hrad prestavaný v štýle klasicizmu. Dnešný Budatínsky hrad je slávnym orientačným bodom.

Slovensko je pre mnohých turistov jednou z najatraktívnejších krajín napriek svojej malej veľkosti.

Pozrite si video: Pamiatky Slovenska v UNESCO (Septembra 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send