Filipíny

Boracay: Populárne zaujímavosti a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Boracay je jedným z najkrajších ostrovov na svete. Je súčasťou centrálnej časti filipínskeho súostrovia. Rezortná oblasť ostrova bola pomerne nedávna - v 80. rokoch minulého storočia.

Moderný Boracay možno považovať za ostrov prírodného pôvodu. Spočiatku tu bol ostrov Panay, do ktorého sa neskôr pripojili koraly. Postupom času vyrastali koraly a objavil sa nový ostrov, ktorý sa dnes nazýva Boracay. Ostrov nie je známy svojimi historickými pamiatkami, ale je tu všetko pre úplnú voľno turistov: krásu miestnej prírody a vysoko rozvinutú infraštruktúru.

Biela pláž

To je najznámejšia pláž na ostrove Boracay, ktorá sa rozprestiera 4 km pozdĺž pobrežia. Jeho obchodná značka je zámok so zložitými vežičkami z bieleho piesku, ktorý je napísaný dnešným dátumom a nápisom "Boracay".

Celá oblasť pláže je rozdelená na tri časti - lodné stanice. Na jednom z najluxusnejších hotelov ostrova, na druhej strane sú koncentrované obchody, reštaurácie a bary a tretia časť je vyhradená pre lacné hotely a bungalovy.

Pláž Puka

Je to pokojný, nedotknutý človekom a nie zaťažený žiadnym miestom infraštruktúry, kde si môžete vychutnať krásu a pokojnú atmosféru okolitej prírody. Napriek tomu, že tu nie sú žiadne zábavné zariadenia, táto pláž je ideálna pre relaxačnú dovolenku.

Tu si môžete zaplávať v krištáľovo čistej vode, opaľovať sa na slnku alebo si vychutnať výhľad na more v tieni palmových stromov. Každá hodina prichádza na pláži plavebná jachta, ktorá poskytuje ľuďom, ktorí chcú relaxovať v pokoji a pokoja.

Krokodílový ostrov

Je to malý ostrov, ktorý sa podobá trupu krokodíla. Neexistujú žiadne hotely tu, sú tu len malé domy, ktoré sú vybavené všetkým, čo je potrebné pre ostatných turistov. Na ostrove si môžete vychutnať pokoj a pokoj, rovnako ako obdivovať krásnu flóru a faunu, nedotknutú človekom. Okrem toho sú krásne piesočné pláže s krištáľovo čistou vodou. Na ostrove môžete ísť na ryby, potápanie a surfovanie.

Horské luho

Toto je najvyšší bod na ostrove, ktorý stúpa na 100 m nad morom. Nachádza sa medzi plážami Puka a Bulabog. Na vrchole hory je vybavená drevená pozorovacia paluba, do ktorej sa dá dostať trojkolka alebo motocykel.

Miesto ponúka úchvatný výhľad na more a pláže na ostrove. K dispozícii je aj malá kaviareň, na území ktorej sa pre ostatných návštevníkov stretávajú hojdacie siete. Keď vystupujete po horách, môžete navštíviť malú zoologickú zónu, ktorá je obývaná pávami, monitorovanými jaštermi, panthers, rovnako ako neobvyklé opice, ktoré sa živia len určitými druhmi rastlín.

Farm a motýľov záhrada

Táto inštitúcia, ktorá je svetlou atrakciou ostrova, sa rozprestiera v oblasti 600 m² a šíri sa na pláži Bulabog. Poľnohospodári chovajú približne 20 druhov exotických motýľov, z ktorých najdôležitejšie sú Danaida Chrysippus, Scarlet Mormon a Blue Luna.

Okrem krásneho hmyzu na záhrade môžete vidieť obrovské množstvo krásnych rastlín vysadených tu, aby ste vytvorili priaznivejšiu existenciu motýľov. Farma bola založená v roku 2002, ale otvorila svoje dvere návštevníkom až v roku 2005. Aj tu sa môžete dozvedieť všetko o živote týchto krásnych tvorov.

Crystal Bay jaskyne

Všetci z ostrova Boracay na susedný malý ostrov, na ktorom sa nachádza skutočné prírodné divadlo - jaskyne Crystal Bay - prevádzkuje malú loď. Jedna z jaskýň ostrova sa nachádza v jeho centrálnej časti a má priamy prístup k moru.

Avšak za nepriaznivého počasia musíte byť opatrní, pretože nádrže nachádzajúce sa v tejto jaskyni sú veľmi nepokojné. Druhá jaskyňa sa vyznačuje obrovskou rozlohou. Cez tunel môžete ísť do jaskynného bazéna a plávať v krištáľovo čistej vode. Okrem toho sa nachádza vyhliadková plošina, ktorá ponúka krásny výhľad na prírodné krásy ostrova.

Batové jaskyne

Je to úžasné miesto, ktoré civilizovaný svet ešte nezmenil. Skalnaté jaskyne, ktoré sú biotopmi týchto zvierat, sa nachádzajú vo východnej časti ostrova Boracay.

Jaskyňa nie je vybavená na návštevu: vchod do nej je plný obrovských kameňov, vo vnútri nie sú priechody ani cesty. V hlbinách tejto prirodzenej formácie a netopierov odpočívajte v priebehu dňa. Tiež tu je malé podzemné jazero.

Mrtvý les

Predstavuje prázdnu časť ostrova, ktorá slúži ako pripomienka toho, čo vedie k nevhodnému využívaniu prírody a jej zdrojov. Nachádza sa na južnej strane pláže Bulabog.

Tvorba tohto lesa nastala pri prelomu miestnej priehrady, v dôsledku čoho sa do lesnej oblasti dostala slaná morská voda a zničili všetky veľké stromy a ostatnú flóru. Teraz sem prišli mnohé zvieratá, aby sa skryli pred horiacimi slnečnými lúčmi. Ľudia plávajú vo vode mŕtveho lesa sú prísne zakázané kvôli prítomnosti nebezpečného hmyzu.

Múzeum mušlí

Bol otvorený v roku 1960 a nachádza sa v blízkosti pláže Ilig - Iligan. Múzeum je jediné na Filipínach, ktoré je venované týmto nádherným darom prírody.

Expozícia múzea pozostáva z zbierok mušlí, pektinidov, fikidov, mytilidov a ďalších rodín škrupín rôznych tvarov a farieb a je doplnená miestnymi potápačmi. Všetky objekty expozície sú umiestnené tak, aby vytvárali jedinečný dojem, že návštevník je v podvodnom svete.

Múzeum slávy a Roberto Tirol

Múzeum bolo otvorené v roku 1991 v záhrade hotelového komplexu Sea Wind Boracay. Jeho zakladateľom je bývalý majiteľ tohto hotela, Roberto Tirol, ktorý postavil dvojpodlažnú budovu galérie na pamiatku svojho zosnulého manžela, s ktorým bol centrom rozvoja turistického ruchu na ostrove.

Expozícia múzea sa skladá z osobných vecí rodiny, ako aj historických dokumentov o histórii vývoja Boracay. Okrem toho sú vinobranie fotografií, čínsky vyrobený starožitný nábytok, maľby miestnych umelcov a starodávnej keramiky.

Stone Willie (Willys Rock)

Tento kameň je považovaný za hlavnú prírodnú atrakciu ostrova. Má vulkanický pôvod a priťahuje so zložitými a nezvyčajnými formami. Na kameň je malá kaplnka vo forme sochy Panny Márie.

Z Bielej pláže, vedľa ktorej sa nachádza Willyho kameň, vedie do kaplnky útulné schodisko. Keď príliv prílivu začne na mori, Willys Rock je takmer úplne pod vodou a nie je možné ho dosiahnuť, takže môžete pri návšteve týchto pamiatok iba navštíviť.

Dean Village - Ivid

To je skvelé miesto pre tých, ktorí sa chcú úplne ponoriť do života ostrova. Tu sa môžete oboznámiť s životnými podmienkami miestnych obyvateľov, chodiť po úzkych uličkách a tiež sa stane svedkom tradičných a svetoznámych cvičných súbojov. V miestnych kaviarňach si návštevníci môžu pochutnať na tradičnej kuchyni v Boracay a vyskúšať národné jedlá tohto ostrova.

Pin
Send
Share
Send
Send