Estónsko

Saaremaa: atrakcie a čo vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


V minulosti sa súostrovie ostrovov nazývalo Saarema a ostrov bol Kuressaare. Dnes je situácia trochu iná: Saarema je ostrov a Kuressaare je jeho hlavným mestom. V Rusku sa táto krajina nazývala elegantným výrazom Ezel. Dnes je Saaremaa najväčším ostrovom v celej Estónsku. Na jeho území žije veľa ľudí - asi tridsať tisíc.

Krajina ostrova je pomerne rôznorodá. Pobrežie pozostáva väčšinou z malých polostrov a pláže pozostávajú výhradne z veľkých kameňov. Na miestach sú strmé priepasti; tak najvyšší na ostrove je Panga Punk v severozápadnej časti mesta. Saarem nemôže byť nazývaný ostrovom s vysočinami. Najvyšší bod - Raunamyagi Hillktorá nepresahuje 50 metrov nad morom. Dominuje ho lesy (40% celého územia). Dolomit - vzácny minerál - sa vyrába v dostatočne veľkom množstve na ostrove a je zaujímavý pre mnohých geológov.

Nič nehovorí o histórii ostrova lepšie ako samotná Saaremaa. Cestovanie na miestne atrakcie (bez ohľadu na vodcu alebo na vlastnú päsť) je najbezpečnejším spôsobom, ako sa ponoriť do atmosféry, ktorá vládne tu a cítiť ducha dob.

Hrad coluvere

Vytvorenie komplexu sa datuje do 13. storočia. Niekoľko veží hradu bolo dokonale zachované dodnes. Múzeum vo vnútri zámku neexistuje - turisti sa môžu pozrieť len na inšpekciu architektonického dizajnu Koluvere z ulice.

Cliff panga

Vápencový útes Panga - najvyšší útes celého ostrova. Výška je viac ako dvadsať metrov a dĺžka je viac ako dva kilometre. Na samom vrchole kalifu je vzácna a zaujímavá stavba - oltár, kde už dlho miestni obyvatelia pravidelne obetovali morské a morské živočíchy. Odtiaľ sa otvára nádherná panoráma pobrežia Baltského mora. Buďte však opatrní! Vody mora nie sú teplé a vietor na vrchole je dostatočne silný.

Sõrve Lighthouse

Na juhu ostrova sa nachádza Cape Sõrve, na území ktorého sa nachádza jedno z najstarších majákov celej krajiny. Postavili ho koncom sedemnásteho storočia miestny obchodník. Aj vtedy to bola drevená stavba, ktorá stúpala na 30 metrov nad morom.

Na začiatku devätnásteho storočia bola drevená konštrukcia nahradená kameňom a výška bola zvýšená o niekoľko metrov. Slúžil vážnym zraneniam počas doby bojovníka, ale dokázal ju zotaviť. Dnes zostáva fungujúcim majákom a reguluje pohyb plavidiel cez Irbenský prieliv.

Múzeum veterného mlyna

Veterné mlyny - skutočný symbol Európy stredoveku. Jediné také múzeum v celom Estónsku sa bude nachádzať na ostrove Saaremaa v osade Angla. Zbierka múzea pozostáva z piatich vzoriek veterného mlyna, ktoré v prípade potreby môžu plne pracovať, to znamená, že nie sú bežnými modelmi.

Najvýznamnejšou expozíciou je holandský mlyn, v ktorom sa nachádza niekoľko poschodí naraz. Iba táto mlyn je otvorená na vstup a často sa tu konajú rôzne výstavy a podujatia.

Biskupský hrad

Tento hrad je hlavnou atrakciou celého ostrova. Ide o to, že teraz ho možno pozorovať v tej istej forme ako v čase jeho založenia. Hrad bol postavený v 13. storočí ako citadela. Veže, ktoré boli kedysi strážené, dosiahli výšku štyridsať metrov. Takže šírka, dĺžka a výška konštrukcie sú rovnaké a jej tvar je takmer dokonalý. Dnes je v hrade vystavaná expozícia Saaremského múzea.

Hrad Peuide

Hlavným rozdielom Peide je, že bol pôvodne postavený ako opevnený kostol. Viac ako päťdesiat rokov v tejto cirkvi nikto nemá ministerstva, a to aj napriek tomu, že stav stavby to umožňuje. V roku 2003 štát pridelil peniaze na obnovu zámku.

Hrad Maasilinna

Druhým názvom hradu je Zoneburg. Od roku 2001 sa tu aktívne vykonávajú archeologické práce, ktoré už viedli k zaujímavým výsledkom: špecialisti našli nedávno budovy v prvom poschodí zámku. Dnes tu zostávajú iba zrúcaniny a nie je možné zamýšľať nad zámkom v celej svojej bývalej sláve.

Rybárska dedina Koguva

Na ostrove Fly z nepamäti žili rybári. Tieto tradície nie sú dnes porušené. Takto sa dedina Koguva stala skutočnou pamiatkou na otvorenom priestranstve. Budovy, ktoré tu zostali od osemnásteho storočia, vytvárajú atmosféru tej doby. K dispozícii sú špeciálne výlety z mesta Kuressaare.

Pštrosí farma

V týchto častiach je veľmi slabá fauna a flóra. Je to spôsobené klimatickými podmienkami. Preto v deväťdesiatych rokoch minulého storočia na ostrove Muhu, neďaleko mesta Saarema, začala jedna rodina pestovať zvláštne pštrosy. Spočiatku to robili s cieľom zarobiť peniaze na mäso a tuk pštrosy - dnešný trh naozaj oceňuje tieto produkty.

Potom začala farma fungovať ako zábavné centrum - dnes tu prichádzajú mnohí turisti a miestni obyvatelia. Okrem pštrosov na farme žijú aj iné zriedkavé zvieratá - austrálske klokany.

Kaali Meteor Crater

Predpokladaný čas tvorby týchto kráterov (existuje niekoľko) je pred štyrmi tisíckami rokmi. Meteorit lietajúci smerom k Zemi bol obrovský: asi desať tisíc ton! V atmosfére sa rozpadol na niekoľko častí a pristál na ostrove. Priemer najväčšieho krátera je viac ako sto metrov. Dnes sú všetky naplnené vodou.

Kuressaare mesto

Kuressaare je veľmi staré mesto. Prvá zmienka o ňom pochádza z konca štrnásteho storočia. Dnes tu žije asi dvadsať tisíc ľudí, čo je dosť. Napriek tomu je mesto veľmi dobre udržiavané a elegantné. Architektúra mesta Kuressaare priťahuje na jednej strane jas a pokoj v štýle - na druhej strane.

Národný park Vilsandi

Národný park na ostrove Saarem nie je známy niečím pozoruhodným. Zriedkavé rastliny tu nerastú a jedineční zástupcovia fauny nežijú. Na druhej strane toto miesto už mnoho rokov priťahuje turistov a miestnych obyvateľov vďaka svojej atmosfére, ktorá je veľmi priaznivá pre pokojné prechádzky a reflexie samotné. Okrem prechádzky tu môžete jazdiť na bicykli (územie je vybavené špeciálnymi chodníkmi) a prenajať malú loď pre niekoľko ľudí.

Ostrov Abruka

Niekoľko kilometrov južne od ostrova Saaremaa je ďalší ostrov, oveľa menší - Abruka. Na jeho otvorených priestoroch je obec s rovnakým názvom. Môžete sa sem dostať na poštovú loď, ktorá neustále prechádza medzi dvoma ostrovmi. V Abruku sa nachádza knižnica a múzeum, ako aj niekoľko majákov. V dvadsiatom storočí sa tu narodili slávni spisovatelia bratia pod menom Tuulik.

Múzeum Saaremaa

Múzeum bude zaujímavé pre tých turistov, ktorí sa chcú čo najskôr zoznámiť s históriou ostrova a s ilustrativnými príkladmi. Expozície múzea sú postavené týmto spôsobom. Tu sú zhromaždené a domáce predmety a rôzne dokumenty a plnené zvieratá, ktoré žijú na miestnych územiach v rôznych časoch. Zvláštna pozornosť sa venuje múzeu sovietskeho obdobia.

Čo ešte vidieť v Saarem

  • Taverna "Veski", Reštaurácia, vyrobená vo forme farebnej európskej mlyny, osloví všetkých milovníkov národných unikátnych jedál Estónska.
  • Socha "Veľký Tylle a Piret", Estónsky folklór je bohatý na príbehy o rybároch a mori. Táto kompozícia je venovaná tomuto motívu, ktorý je možné sledovať niekoľko hodín záujem.
  • Továreň na výrobu mydla GoodKaarma, Rodina, ktorá sa už niekoľko generácií podieľala na výrobe mydla, otvorila mini-hotel na základe farmy. Návštevníci sú vyzvaní, aby sa podrobili odbornej príprave ako súčasti rodinnej produkcie a vzali s nimi jedinečné suveníry.

Pozrite si video: Saaremaa - second biggest island of Baltic Sea - (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send