Francúzsko

Pamiatky Normandie: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Zo všetkých turistických regiónov Francúzska vyniká Normandia. Región sa nachádza na severozápade krajiny, na pobreží malebného Lamanšského prielivu a vďaka svojej dlhej histórii a osobitnej kultúre je neodmysliteľným dedičstvom.

Aj severná provincia má prírodnú krajinu, ktorá je úchvatná. Niet divu, že Normandia bola kolískou mnohých umelcov a spisovateľov. Claude Monet, Guy de Maupassant, Marcel Proust - všetci našli inšpiráciu v normanských krásach. Turisti potvrdzujú, že na takom mieste, ktoré nechcú vytvárať. A čisté ovzdušie a morské vody pomôžu zlepšiť vaše zdravie a "obnoviť" sami seba.

Mont Saint-Michel Abbey - pravé mágie

Malý ostrov volal Mount St. Michael, raz sa stala benediktínskou opátnou pevnosťou. Bol postavený Normanmi, hrad bol založený v roku 709. Pútnici po dlhú dobu pochádzali z celej stredovekej Európy, pretože legendárny arcibiskup Aubert začal svoju stavbu, keď videl sen. Architektúra pripomína románske uličky a samotný hrad pozostáva z chrámu a veže.

Medzi miestnymi obyvateľmi a hosťami sa hrad nazýva "Zázrak", a naozaj je. Faktom je, že na úpätí skalnatého ostrova je vzrušujúci prírodný fenomén. Ráno a popoludní je opátstvo obklopené krajinou, no vo večerných hodinách začne voda stúpať a územie sa ukáže byť obklopené vodou. Práve vďaka odlivu a prietoku sa toto miesto považuje za posvätné - prepojenie prírody a ľudských sôch.

Najstaršia pamiatka gotiky - katedrála v Rouene

Naozaj historické miesto, najstaršia veža katedrály sa zachovala od roku 1145. Ako obnovenie jednotlivých častí je možné pozorovať, ako gotický štýl prekvital architektúru. Najkomplexnejšie vyrezávané fasády, pôvabné jemné línie a ušľachtilé šedo-béžové farby sú radosťou pre oči každého turistov, nie je možné odtrhnúť.

Napriek starým dňom je katedrála platná. Pútnici a farníci ho navštevujú počas služobných dní. Katolícky chrám sa nachádza v centre mesta Rouen. Zaujímavý fakt: Katedrála Rouenovej Božej matky bola nejakú dobu najvyššou stavbou na svete, ale rýchlo stratila iné chrámy a veže.

Miesto: Place de la Cathédrale.

Pláž s hlbokou históriou - Côte de Nacre

Stretnutá pozdĺž pobrežia pozdĺž niekoľkých provinčných miest, táto štrkovitá pláž sa stala slávnou nie kvôli cestovnému ruchu a vodným postupom. Vojaci spojencov Francúzska pristáli tu v roku 1944, po dvoch mesiacoch bitky v tejto oblasti boli stratené viac ako 300 tisíc vojakov, Côte de Nacre vyzerá ako skamenelinná pustatina s krásnym výhľadom na Lamanšský prieliv. Na pobreží Arromanches-les-Bains môžete vidieť zrúcaninu prístavu Mulbury a v blízkosti sa nachádza múzeum venované pristátiu armády.

Hrad Kan a nepreniknuteľná pevnosť

Ďalšia pamiatka s tisícročnou históriou. Obrovský a výkonný strategický objekt - zámok Kansky, postavený v rokoch 1050 - 60 rokov Williamom dobyvateľom, je stále pozoruhodný svojou veľkoleposťou. Je čiastočne zničená časom, ale hrubé steny a priekopy okolo obvodu prevažne zostali neporušené.

Teraz pre turistov na zámku sú otvorené niekoľko múzeí. Vo východnej časti - Múzeum výtvarných umení s dielami umelcov a sochárov 15-20 rokov. Na západe - Múzeum Normandie, ktoré reprezentuje históriu celého známeho regiónu.

Joan of Arc Church na osudnom mieste

Bolo to v Normandii Rouen, že proces pred Pannou v Orleansu sa konal pred 600 rokmi. Tu je jej pamäť všade: názvy ulíc, mostov, námestia a ciest. Na trhovom námestí stojí kostol Joan z Arku postavený v roku 1979, ktorý je úplne odlišný od náboženskej budovy.

Napriek tomu ide o pracovný chrám, tu sa tu nachádzajú masy a služby. Rovnako ako zamýšľal architekt, je to personifikácia tragédie. Zakrivené línie pripomínajú plamene a prevrátený hrebeň. Vedľa kostola je kríž dvadsať metrov. Je to miesto, kde bol Joan spálený.

Miesto: Place du Vieux Marché.

Veľké hodinky ulice

Stredomorské orloj, ktorý sa pozerá na návštevníkov zo steny veže, sa stal symbolom mesta Rouen. Oni sa nazývajú Gro-Orlog, majú len jednu ruku, keďže v tomto okamihu ešte neboli uvedené minúty na číselníku. Veža je súčasťou brány, ktorá otvára návštevníkom malebnú ulicu v centre mesta. Staré domy a útulné kaviarne s výhľadom na obrovskú starú ciferník.

Normanské krajkové múzeum

Elegantný región - elegantné remeslá. Tkanie čipky je považované za tradičné šitie pre Normanov. Preto pre oživenie tohto trendu v roku 1982 v Bayeux vznikla špeciálna škola. Pestovaní trénovaní pracovníci pracujú na zbierkach Dior, Hermes, Balmain a ďalších trendov.

V škole sa v súčasnosti nachádza múzeum čipkárstva, kde sa pre všetkých návštevníkov konajú majstrovské kurzy a predávajú sa exkluzívne predmety: obojky, doplnky, obrúsky.

Miesto: Rue du Bienvenu - 6.

Život a jednoduchosť v múzejskej farme Cotent

Kedysi tu bola farma, ktorá tu navštívila približne desať generácií. V 20. storočí sa vedenie mesta Saint-Mer-Eglise rozhodlo premeniť farma na miestny orientačný bod. Teraz turisti vidia interiér v štýle 18. storočia, domáce predmety a remeslá.

Všetko vyzerá prirodzene, pretože okolo nádvorí sa nachádzajú kurčatá, králiky a hovädzí dobytok. Atmosféru môžete cítiť chuťou - všetci návštevníci ochutnajú syr, normanské jablčné víno a najkvalitnejšie mäso.

Zámocká záhrada Miremenil

Rodisko slávneho spisovateľa - Guy de Maupassant, kde je vizuálne potešenie zmiešané s chuťou. Pod prísnym dohľadom profesionálnych záhradníkov sú ružové kríky, pivonky, magnólie a ušľachtilé bylinky. Dokonca aj štvorce a dokonale zdobené rastliny sú obdivuhodné. Okrem toho sa tu pestuje aj mrkva, cibuľa, reďkovky, artičoky, šalát a iná zelenina. Záhrada je schopná vyživovať myseľ i telo.

Chrám impresionizmu - múzeum Buden

Slávny umelca sa narodil v Honfleur, a tak sa rozhodli imortizovať svoju pamäť malým múzeom. Okrem práce samotného Eugena Boudina existujú zbierky Monet, Dufy, Gernet atď. V útulnom meste funguje fantazia dobre pre vytváranie impresionistických diel. Len 9 stálych expozícií, medzi nimi aj sála národných kostýmov. V lete sa v múzeu konajú dočasné výstavy.

Hrad Bomenil - obrázok z knihy

75 km od mesta Deauville je starý normanský hrad. Vyrába sa v zmiešanom štýle, na križovatke baroka a manýrismu. V 17. storočí ju postavil Jacques de Nonat na mieste, kde stály niekoľko storočí feudálny hrad. Nový manželský dom bol predstavený manželke tvorcu. Budova je obklopená jazerom, kvetinovými záhonami a lesnou oblasťou. Vintage fasády a okná sa podobajú divadelným scenériám alebo obrazom z rozprávok.

Umiestnenie: Rue des Forges - 2.

Jednota s morom v Cape Carter

Z rovného pobrežia pozdĺž Lamanšského prielivu vyniká Cape Carter, významný ďaleko do mora. Ponúka nádherný výhľad, najmä večer - pri západe slnka. Prirodzený orientačný bod, na mysu je jednoducho pekné byť a chodiť, obklopený vlnami a pasúce sa horské ovce. Tiež tu je maják z roku 1830. Malebné a pokojné miesto.

Bazilika sv. Terézie

Mesto Lisieux sa stalo jedným zo svetových pútnických centier práve kvôli tomuto chrámu. Mníška Theresa bola tvorcom jej náboženskej doktríny a napriek kanonizácii získala nasledovníkov. Pravda, po smrti. Bola započítaná medzi svätými a v roku 1929 postavila obrovský kostol s zvonovou vežou. Budova je neuveriteľne elegantná, s vyrezávanými fasádami a vo vnútri, vitráže a mozaiky so scénami zo života mníšskej hry vo svetle.

Miesto: 2 - Avenue Jean XXIII.

Park "Bird's Hill"

Miesto pre pešiu plochu 17 hektárov, Tu sa môžete a mali by ste stratiť, zvážte bližšie exotické rastliny pestované bez použitia hnojív a chemikálií. V parku je ružová záhrada, kde spolu žije 570 rôznych druhov ruží. V "vidieckom dome Normandie" môžete vidieť miestne zvieratá. Celý park je nasýtený vôňou jazmínu a bylín, zdobenými fontánkami a zrkadlovými rybníky.

Dom otca dramatického umenia Pierre Corneille

Rouen je hrdý na to, že bol rodiskom mnohých veľkých umelcov. Jedným z nich je Pierre Corneille, ktorý sa narodil a žil v tomto meste. Na jeho počesť je otvorené múzeum-kaštieľ, kde môžete vidieť osobné predmety, náčrt práce, dokumenty a predmety pre domácnosť. Väčšina izieb a fasády je vyzdobená v štýle 16. storočia, vo vnútri je starožitný nábytok v štýle Ľudovíta XIV, preto múzeum opisuje nielen slávneho spisovateľa, ale aj celú epochu.

Námorné múzeum

Kvôli svojej pobrežnej polohe, Normani z dávnych čias boli schopní rozvíjať rybárstvo a lodiarstvo. Preto v mestu Fekan položil múzeum, rozpráva príbeh o hlavných remeslách.

Exponáty sú vinobranie, rybárske potreby. Zo stien sú na fotografiách a maľbách znázornení rybári zachytení vo svojej obľúbenej činnosti. Múzeum vyzerá veľmi priateľsky a útulne, záujem prejavujú turistov všetkých vekových kategórií.

Kostol sv. Leonarda

V centre mesta Honfleur je veľmi nejednoznačný chrám. Vyrába sa vo všetkých štýloch naraz - od klasicizmu až po gotickú, a navyše vo všeobecnosti vyzerá ako obrátená loď. Vysvetľuje to skutočnosť, že bola zničená počas storočnej vojny a bola obnovená miestnymi lodiarmi. Zrovna robili cirkev ako svoju obvyklú formu. Osemhranná zvonica stojí z celej budovy a vnútri chrámu je ozdobená starobylými freskami a umelecky zdobenými oblúkmi.

Mesto liečivých vôd Bagnols-de-l'Orn

Malé provinčné mesto sa preslávilo na celom svete pre legendy liečivého jazera. Jeden z nich rozpráva o rytierovi, ktorý opustil svoj umierajúci kôň pri jazere. O pár dní neskôr sa verný spoločník vrátil k zdravému a energickému rytirovi.

Vďaka nádherným bájkam sa stredisko stalo populárnym pre turistov, ktorí sa chcú osviežiť a zlepšiť svoje zdravie v kúpeľoch. Takmer nedotknutá príroda žije medzi balneologickými centrami, takže aj vzduch je považovaný za liečivý.

Takéto množstvo zaujímavých miest v Normandii láka milióny turistov ročne. A naozaj stojí za to vidieť. Záhadná oblasť s elegantnou a nadpozemskou krásou zostáva v srdciach návštevníkov po celý život.

Pozrite si video: Minecraft SKCZ - The Tourist - Paris #2 (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send