Švajčiarsko

Ženeva - známe pamiatky a zaujímavosti.

Pin
Send
Share
Send
Send


Návšteva Ženevy už dlho pamätajú turisti. Jedná sa o krásne a útulné mesto, v ktorom nájdete rôzne atrakcie. Priťahuje tiež zeleň, čerstvý vzduch, vynikajúcu infraštruktúru, množstvo skvelých obchodov.

Ženeva je považovaná za jedno z najkrajších miest v Európe. Je lepšie sa s ňou zoznámiť z historickej časti mesta, ktorá obýva ľavý breh Ženevského jazera, na pravom brehu sú medzinárodné organizácie.

Radnica

Budova radnice je impozantná svojou pôvodnou architektúrou a úžasnou akustikou nádvoria. Počas šiestich storočí sa tu stretávajú mestské úrady a v večerných hodinách večera koncertujú známi interpreti klasickej hudby. Budova bola podpísaná Ženevskou konvenciou.

Poloha: Rue de l'Hôtel-de-Ville - 12.

arzenál

Arzenál Ženevy existuje od 14. storočia. Akonáhle sa produkty skladovali tu, budova sa nazývala City Barn. Počas obdobia náboženských vojen, keď katolíci a protestanti začali zbierať zbrane, začali ukladať muníciu a tu umiestnili kasárne. Mestské úrady, ktoré dostali Arsenal k dispozícii, poskytli priestor pre mestské archívy a historické múzeum krajiny. Múzejnú expozíciu predstavuje zbierka zbraní z rôznych období. Na vchode je 5 diel, ktoré boli prinesené z Janov.

Steny Arsenalu sú zdobené freskami zobrazujúcimi dôležité obdobia minulosti štátu. Múzeum je jednou z hlavných atrakcií a je súčasťou turné.

Miesto: Rue du Puits-Saint-Pierre - 6.

Tavelov dom

Dome kapitána Tavelu je hrdosťou mesta. V starom sídle štvrtého storočia bolo otvorené Ženevské múzeum, kde sa môžu turisti dozvedieť o minulosti Švajčiarska a Ženevy. Vzhľad mesta vo vzdialenej minulosti možno vidieť na prezentovanom usporiadaní.

Miesto: Rue du Puits-Saint-Pierre - 6.

Katedrála sv. Petra

Katedrála svätého Petra priťahuje pozornosť hostí. Katedrála bola postavená asi 150 rokov, jeho stavba sa začala počas dominancie romantického štýlu, dokončeného v gotickej éry. V XVI. Storočí chrám prešiel protestantom, Calvinov stolička pripomína čas Reformácie. Obdobie stredoveku je dokázané prítomnosťou vyrezávaných lavičiek, vitráží a mozaiky.

V 12 hodín ráno zvončeky na veži odrazili mestskú hymnu. Chrám je v noci neobvykle krásny od osvetlenia mnohých svetlometov. Severná veža je vybavená vyhliadkovou plošinou s krásnym výhľadom na mesto a okolie.

Miesto: Place du Bourg-de-Four - 24.

Katedrála sv

V starej časti mesta sa nachádza ortodoxná katedrála vyvýšenej krízy XIX storočia, ktorú navrhol architekt sv. Petrohradu Grimm.

Miesto: Rue Rodolphe-Toepffe - 9.

Stena reformácie

Nástenka reformácie patrí k medzinárodným pamiatkam a svedčí o transformáciách v kresťanskom svete. Pri príležitosti 400. výročia založenia Jeana Calvina bola založená jeho nadácia. Na organizovanej súťaži sa zúčastnili umelci zo 70 krajín. Víťazmi boli A. Laverrier, J. Taillens (architekti) a P. Landovsky, G. Bouchard (francúzski sochári).

Na výstavbu steny bol použitý Burgundský kameň. Na podstavci stojí sochársky obraz Calvina a iných postáv reformácie. Panel informuje o hlavných udalostiach tejto éry.

Botanická záhrada

Ženeva je známa svojou botanickou záhradou s tropickými skleníky a skleníky, nádherným herbárom v knižnici, jeleňou a ružovými plameniakmi. Je zaujímavé tráviť čas s deťmi v zoo a detskom meste.

fontána

Symbol Ženevy je fontána Zhe - Do, ktorá sa nachádza uprostred jazera. Z neho sa každú sekundu vysiela polovica vody (výška 147 metrov). Osvetlenie svietidla sa vykonáva 12 reflektorov (v noci sú vypnuté). Kašna je jasne viditeľná z každej zobrazovacej platformy.

Anglický park a kvetinové hodiny

Anglický park sa nachádza v pobrežnej oblasti Ženevského jazera. Existujú priame aleje a stromy sa vysádzajú špeciálnym spôsobom, umiestňujú sa plastiky. Obrovské balvany sú viditeľné nad vodou, mapa Švajčiarska je umiestnená na jednom kameňa.

Anglický park zapôsobí na slávne kvetinové hodiny (jeden zo symbolov Ženevy). Mechanizmus rastlín ukazuje čas, podobne ako iné švajčiarske hodinky. Je vybavená 2,5 metrami z druhej ruky. Priemer hodín je 5 metrov, mechanizmus je skrytý pod hodinami a kvetinovým lôžkom je ciferník.

Na každoročnú zmenu dizajnu sa používa 6500 kvetinárskych rastlín. Paleta farieb sa mení každý mesiac. Hodinky prispôsobujú harmóniu prírody, dizajnu a technológie. Neďaleko nich je vždy rad ľudí, ktorí chcú urobiť fotografiu.

Miesto: Quai du Général-Guisan - 34.

Ostrov russo

Ostrov Rousseau, ktorý sa nachádza uprostred Rhone, priťahuje mnoho turistov. Predtým sa to nazývalo "ostrov barok", pretože už dlho to bolo mólo, kde sa kotvili miestne obchodné lode. Dnes bol ostrov vybraný vtákmi. Toto je jedno z obľúbených miest pre peších hostí a obyvateľov Ženevy. Ostrov je spojený s mestom mostom Berg, ku ktorému je prístup na ostrove.

V 19. storočí bol pomenovaný po Jean-Jacques Rousseau, zasadil topoľ a inštaloval sochu filozofa. Pri príležitosti 300. výročia narodenia "ženevského občana" bol ostrov upravený, pamätník bol obnovený a boli vysadené nové topoly.

Kamenná lavica s dĺžkou 70 metrov. Na posedenie môžete obdivovať panorámu mesta, sledovať vtáky a filozofovať, ako napríklad Rousseau.

Palác národov

Pravý breh Rhone je sídlom medzinárodných organizácií: OSN, Červeného kríža, Výboru pre ľudské práva a ďalších. Exkurzia do OSN poskytne návštevníkom možnosť navštíviť sály zhromaždení a stratené kroky, aby sledovali stretnutia.

Neznáma socha je umiestnená pred vchodom do paláca národov: drevená stolička (vysoká 12 metrov), ktorej noha je rozbitá. Tento projekt symbolizuje protest proti použitiu protipechotných mín a symbolom nebezpečenstva. Na výrobu sochárstva trvalo viac ako 5 ton dreva.

Budova Červeného kríža

Medzinárodné múzeum Červeného kríža vystavuje expozíciu o následkoch prírodných katastrof a vojenských udalostí moderných dejín, o druhoch pomoci poskytovanej misiou.

Palác Wilson

Wilson Palace sa nachádza tiež na brehu Ženevského jazera, z ktorého je jasne viditeľný majestátny Mont Blanc. Päťpodlažná budova bola postavená v 19. storočí a fungovala ako hotel s 225 izbami.

Po vytvorení Ligy národov (prvej medzinárodnej organizácie) americký prezident Woodrow Wilson kúpil budovu pre svoj pobyt. Budova si stále zachováva meno. Po rekonštrukcii v deväťdesiatych rokoch sa tu nachádza ústredie Vysokého komisára OSN pre ľudské práva.

Miesto: Quai Wilson - 47.

Múzeum umenia a histórie

V Ženeve je jedno z najväčších múzeí v dejinách umenia. Jeho zbierka sa nachádza na 5 poschodiach. Je súčasťou kultúrneho programu pre turistov. Galéria má jedinečnú zbierku a spojila ďalšie múzeá.

Umiestnenie: Rue Charles-Galland - 2.

Hodiny múzeum

Múzeum hodiniek je populárne medzi návštevníkmi mesta, pretože krajina je spojená s hodinami, ktoré sú základom bezchybného štýlu, elegancie a presnosti. Vytvára sa "Patek Philip" jedna z najstarších firiem založená v roku 1839. Majitelia k 150. výročiu založenia založili múzeum. Na prvom poschodí je znázornená výroba hodiniek pomocou starožitných nástrojov a pracoviska majstra. Vytvára majstrovské dielo pred návštevníkmi.

Druhé poschodie - predstavil produkty spoločnosti od nadácie až po dnešok. V treťom poschodí je zbierka starožitných hodín, niektoré exponáty sú staršie ako 5 storočí.

Miesto: rue des Vieux-Grenadiers - 7.

Nové námestie

Námestie je považované za kultúrne centrum mesta. Centrálna časť je zdobená sochou na počesť národného hrdinu generála Henriho Dufoura. Veľké divadlo a konzervatórium sa nachádzajú na západnej strane a univerzita je na východnej strane.

Voltaire Museum

Návštevníci mesta by mali navštíviť múzeum Voltaire. Tu sa dozvedeli o švajčiarskom období života a dielach filozofa. Voltaire žil tu v polovici 18. storočia. Počas svojho pobytu v Ženeve si zakúpil vilu, kde napísal rôzne eseje.

V dvadsiatom storočí sa vila stala majetkom mesta. Výskumný život filozofa Theodor Basterman predstavil občanom zbierané knihy, maľby a rukopisy, ktoré sa stali základom pre vytvorenie múzea.

Tu sú pre návštevníkov otvorené tri zóny. V prvom poschodí je knižnica a stála expozícia. Druhé poschodie - miesto pre výstavy. Zamestnanci múzeí skúmajú spisovateľské dedičstvo, publikujú svoje knihy, listy a rukopisy.

Miesto: Rue des Délices - 25.

Múzeum primitívneho umenia

Zaujímavé je aj Barbier Müller Museum of Primitive Art. Jej otvorenie sa uskutočnilo v roku 1977, ale zbierka má skoršiu históriu. Účelom múzea je zachovať, študovať a ukázať verejnosti dedičstvo Mullera.

Miesto: Rue Jean-Calvin - 10.

Múzeum umenia Rath

Zbierka obrazov sestier Rat patrí múzeám umenia. Od roku 1910 sa konajú rôzne výstavy. Múzeum má vysokú medzinárodnú reputáciu v súčasnom umení. Budova bola navrhnutá Samulom Voshem, autor bol inšpirovaný obrazom prastarého starobylého chrámu. Budova je na zozname chráneného kultúrneho dedičstva. Počas prvej svetovej vojny sa tu nachádzali inštitúcie Červeného kríža.

Miesto: Place de Neuve - 1.

Etnografické múzeum

Hlavným múzeom v oblasti vedomostí o národoch je etnografické múzeum. Založil ho antropológ Eugene Pitarom, ktorý skúmal ľudskú rasu. V predvečer 2. svetovej vojny, na rozdiel od nacistickej propagandy o "čistote árijskej rasy", vedec mal odvahu povedať o rovnosti národov. Pred múzeom stojí socha veľkého vedca.

Miesto: Boulevard Carl-Vogt 65-67.

Návšteva Švajčiarska bude apelovať na tých, ktorí oceňujú bezvadnosť vo všetkom. Pamiatky Ženevy budú pripomenuté pre starožitnosť a eleganciu.

Pin
Send
Share
Send
Send