Švajčiarsko

Hlavné pamiatky Švajčiarska: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


V tak malom štáte, akým je Švajčiarsko (obyvateľstvo len trochu viac ako 8 miliónov ľudí), by sa tak veľké množstvo neobvyklých, jasných zázrakov prírody a architektúry mohlo stať otázkou, či Švajčiarsko nie je oázou ľudstva.

Majestátne Alpy, krištáľovo čisté jazerá, módne rezorty, unikátne múzeá a budovy - skutočné bohatstvo tohto európskeho štátu. Pre mnohé objekty môžete pridať predponu "najviac" alebo "najlepšie".

Jazero Laga Maggiore

V kantóne Ticino sa nachádza talianska časť Švajčiarska. Rybníka viac ako 200 štvorcových kilometrov, hĺbka - viac ako 350 metrov, Jazero vzniklo v dôsledku prechodu ľadovca. Pobrežie okolo jazera má subtropické podnebie, rastú exotické palmy.

Jazero nikdy nezmrazuje, krása okolitej krajiny je úžasná. Zásobník je navyše v pešej vzdialenosti od veľkých miest západnej Európy. Tu sú umiestnené vynikajúce strediská, vyvinutá lodná doprava, vodné športy.

Bodamské jazero

Bodamské jazero leží na hranici Rakúska, Bavorska, Švajčiarska. Tento prírodný objekt je najväčším jazerom v Alpách s rozlohou viac ako 580 metrov štvorcových. km. Krása tak, že vzniká otázka a či obyvatelia týchto miest potrebujú navštíviť iné strediská.

Rýn, ktorý tečie z Bodamského jazera, je ďalším zázrakom vo Švajčiarsku - vodopád Rhineland Falls, ktorý z hľadiska dojmov nie je nižší ako Niagarské vodopády. Severná strana pobrežia je obľúbeným miestom pre najbohatšiu verejnosť.

Fontána Ženevského jazera

Symbol Ženevy je Ženevská fontána jazera. Jeho výška je 120 metrov. Zhromažďuje okolo neho mnoho turistov a obyvateľov mesta. Fontána je špeciálne nasýtená vzduchom, aby mala stálu bielu farbu vody nezávisle od farby oblohy a jazera.

Jazero Lucerne

Druhé meno jazera je Firvaldshtetskoe. Na pobreží jazera v roku 1291 bola uzavretá aliancia prvých kantónov. Rybník je naplnený čistou horskou vodou. Krásu okolitej krajiny je možné oceniť výletom loďou, ktorý sa plaví pozdĺž pokojnej hladiny jazera, s horskými vrcholmi, ktoré sa odrážajú v ňom a poskytujú vynikajúcu relaxáciu.

Hrad Chillon

Hrad sa nachádza na východnom brehu Ženevského jazera. Hlavnou atrakciou Švajčiarska je návšteva mnohých turistov, ktorí sú dobudovaní ideálnou harmóniou hradu, obklopený horskými krajinami.

História tejto budovy sa datuje storočia: prvú zmienku o nej v kronikách je 1160 g, ale archeológovia našli staršie stopy, napríklad rímske mince. Anglický básnik Byron, pod dojmom m od tohto miesta, napísal svoju slávnu prácu "Prisoner of Chillon".

Miesto: Avenue de Chillon - 21.

Laveau Terraced Vineyards

Vinice sa nachádzajú pozdĺž brehov Ženevského jazera. Riadky sa tiahnu 30 km pozdĺž nádrže. Inšpirujú nielen vinárov, ale aj umelcov a umelcov. Tento prírodný objekt je pod ochranou UNESCO.

Reti železnice

Železnica bola postavená v konečnej verzii na konci 19. storočia, spájajúcu Davos a Ženevu. Turisti priťahujú príležitosť oceniť krásu scenérie z okna vlaku. Prechádza cez desať tunelov a viaduktov, ktoré sa nachádzajú na závratných výšinách nad rokmi. V horách je skrytých viac ako sedem kilometrov.

"Detský jedlík"

V Berne na námestí Kornhausplats je strašná sochařská fontána "Eater deti". Fontána bola postavená v roku 1546 architektom Hansom Gingom. Aktuálny názov budovy bol prijatý až v roku 1666. Pamätník je postavou obrovského obra, ktorý zožiera dieťa. Ostatné deti sú viditeľné vo vrecku. Existuje niekoľko verzií interpretácie tohto monumentu.

Prvá je spojená so stredovekými predsudkami o rituálnej vražde detí Židmi. Táto verzia naznačuje, že zver má na hlave špicatý klobúk. Tieto klobúky nosili Židia v čase stavby sochy. Iná verzia spája pomník s mytologickým sprisahaním Chronos.

Neskôr Gréci nazvali toto božstvo Kronos, známe, že zradil všetky svoje deti, z ktorých bol Zeus schopný uniknúť. Táto socha je uvedená v románe "Canibal" od J. Shosse. V roku 2007 bola fontána prepracovaná.

Stena reformácie

V ženevskom areáli sa nachádza basreliéf, nazývaný Reformačná stena. Popisuje hlavných aktérov reformácie, z ktorých hlavnými sú: Guillaume Farel, Jean Calvin, Theodore Beza, John Knox.

Tieto čísla sú ústredné. Vľavo a napravo od nich sú sochy štátnikov, ktorí prispeli k reformácii, napríklad William I. Orange, Oliver Cromwell. Dĺžka steny dosahuje sto metrov.

Pamätník bol postavený v roku 1909 na počesť 400. výročia narodenia Calvina. Stenu sa nachádza v areáli, pretože zakladateľom tejto školy bol Jean Calvin.

Katedrála svätého Petra

Katedrála svätého Petra je jednou z najvýznamnejších pamiatok Ženevy. Spustený v ranom stredoveku, bol pôvodne koncipovaný v románskom štýle. Neskôr však získali gotické znaky. Konštrukcia katedrály bola dokončená v roku 1310. Neskôr bola budova dokončená, objavili sa nové prvky.

Takže v 18. storočí bola fasáda pripojená v klasickom štýle. Katedrála bola jednou z prvých náboženských budov kalvinizmu.

Miesto: Place du Bourg-de-Four - 24.

Železničná stanica Jungfrau Cog

Prebieha vo výške 3000 metrov v Bernských Alpách. Je to najvyššia železnica v Európe. Umožňuje vám úplne vychutnať okolitú krajinu alpských lukov a snehových vrcholov v okne automobilu.

Skala s pomníkom Generalissima A.Suvorova

Cesta vedúca k skalu a samotnej skalnej pamiatke je majetkom Ruskej federácie. Od roku 1898 tu prichádza ruská vlajka. Toto pripomína švajčiarsky ľud, ktorý bol zachránený Suvorovom a ruskou armádou od Napoleonových vojsk v roku 1799.

Pamätník sa nachádza v kantóne Andermat pri slávnom diablovom moste, ktorý sa konal v bitke dvoch armád. Starý most sa zachoval. Moderná budova bola postavená v roku 1830. V skalách bol vytesaný pamätný kríž na počesť ruských vojakov, ktorí položili hlavu v bojoch za oslobodenie Talianska a Švajčiarska.

Zoo v Bazileji

Bazilika Zoo sa nachádza priamo v centre mesta, v parku a je interaktívna, krajinná, moderná a jedna z najväčších v Európe. Tu sú zhromaždené zvieratá z rôznych častí sveta. V zoologickej záhrade znovu zvieracie podmienky, v blízkosti prírodných.

Múzeum bábok v Bazileji

Samotná budova, v ktorej sa nachádza múzeum s rozlohou viac ako tisíc metrov štvorcových, je tiež orientačným bodom. Výstava sa skladá zo štyroch poschodí, ktoré sa veľmi ťažko dostanú okolo. Múzeum má nielen bábiky, ale aj mäkké hračky.

Exponáty zhromaždené počas dvadsiatich storočí. K dispozícii je elektronický katalóg všetkých hračiek. Ak chcete, môžete si vytvoriť kópiu každej hračky. Toto je najväčšie múzeum svojho druhu v Európe.

Miesto: Steinenvorstadt - 1.

Riga Mountain

Riga Mountain je obľúbenou turistickou trasou. Ona je nazvaná "kráľovná hôr", pretože od jej vrcholu 1797 metrov nádherný výhľad na Alpy a Švajčiarske jazerá. V teplom období sú prechádzky obľúbené tu, v zime - alpské lyžovanie a sánkovanie.

Môžete sa sem dostať najstaršou švajčiarskou železnicou v roku 1871. O víkendoch tu bežia vlaky z 19. storočia a vodiči nosia uniformy tých čias. Lanovka je tiež v službách cestujúcich.

Bazilika Notre Dame

Bazilika Notre Dame je hlavným chrámom v Ženeve, v centre mesta. Je mimoriadne krásny a má bohatú výzdobu. Modré a zlaté sklenené okná chrámu poskytujú fantastický výhľad. Postavený v polovici 19. storočia z pieskovca a udržiavaný v gotickom štýle.

Miesto: Rue Argand - 3.

Horský vrchol Moterhorn

Horský vrchol Moterhorn zdvihne obrovskú kamennú obec do výšky viac 4000 metrov, Toto je vrchol švajčiarskej hranice v kantóne Valais av Taliansku v provincii Valle d Aosta. Matterhorn má obdĺžnikový, štvorstranný pyramídový tvar so stenami uzavretými na oboch stranách. Vzhľadom na vysokú technickú náročnosť lezenia a strach inšpirovaný vrcholom sa Matterhorn stal jedným z posledných dobývaných horských vrcholov v Alpách.

city ​​of Lucerne

Mesto Lucerne je známe po celom svete vďaka pomníku "The Dying Lion". Spisovateľ Mark Twain nazval túto najstaršiu kamennú sochu v krajine "najsmutnejšou, ale zároveň najkrajšou kamennou sochou na svete".

Pamätník bol vytvorený podľa náčrtu B. Torvaldsena a je venovaný hrdosti švajčiarskych gardistov, ktorí spadli a zároveň odolali útoku na palác Tuileries v deň povstania v auguste 1972.

Múzeum umenia

Pre milovníkov umenia v meste Bazilej sa nachádza múzeum umenia, v ktorom sú vytvorené zbierky obrazov s neuveriteľnou historickou hodnotou. Takéto mená ako Monet, Renoir, Cezanne, Chagall, Picasso robili toto múzeum známe. Výstava obsahuje archeologické nálezy, historické objekty, plastiky.

Umiestnenie: Ulica Alban-Graben - 16.

Pin
Send
Share
Send
Send