Rusko

Bui City: Pamiatky a body záujmu

Pin
Send
Share
Send
Send


Nachádza sa 100 km od mesta Kostroma, malé provinčné mesto Bui láka turistov s bohatou históriou, množstvom starobylých budov a prírodných krás.

Nikonská kronika nám hovorí o založení mesta na tejto stránke už v minulosti Január 1536, na ochranu východných hraníc ruského štátu pred Mordovci a Tatármi. Koncom 19. storočia sa tu nachádzalo niekoľko priemyselných podnikov, potom bola vybudovaná železničná stanica z Petrohradu na Sibír, ktorá zohrávala veľkú úlohu v histórii osídlenia.

Dnes je dobre upravené mesto s množstvom starých architektonických objektov a stojí za to navštíviť, aby ste sa zoznámili s históriou tohto regiónu a vychutnávali si malebnú krajinu.

Zvestovanie cirkvi

Najstarší pohľad na mesto bol postavený v roku 1810. Jeho konštrukcia zohrala veľkú úlohu v ďalšom zariadení Booya, keď sa súčasné historické centrum mesta začalo tvoriť okolo chrámu.

Od 30. rokov do roku 1999 bola v budove kostola umiestnená pekáreň, až v roku 2004 po návrate Ruskej pravoslávnej cirkvi začali obnovovacie práce, ktoré trvali 12 rokov.

Dnes chrám zhromaždil obrovské množstvo pozoruhodných starých ikon v striebornej rize, pozostatky neznámych svätých, drevený kúsok z Pána. Stojí za návštevu kostola Zvestovania, aby sa dotklo týchto svätých miest. Umiestnenie: Námestie revolúcie - 9.

Kostol sv. Mikuláša

Kostol sv. Mikuláša je to nezvyčajné v tom, že jeho budova je kombinovaná s železničnou stanicou a počas sovietskej doby sa využívala ako kancelársky priestor. Spočiatku tu bola postavená kaplnka, potom bol postavený tehlový kostol v rusko-byzantskom štýle.

Služby boli obnovené v roku 2002 a dnes môže každý navštíviť chrám a pozrieť sa na toto neobvyklé okolie: kostol a stanicu na jednom mieste. Pri príchode do Bui je nepochybne stojí za to trápiť čas na túto zrak, pretože je jedným z niekoľkých kostolov v Rusku, ktoré sa nachádzajú priamo na nástupišti.

Kostol Kristovho vzkriesenia

Bol postavený v roku 1838. Malý a elegantný kamenný kostol postavili miestni obyvatelia na malebnom mieste na brehu rieky Vecksa pri moste.

Uctievanie v chráme neprestalo ani počas Sovietskeho zväzu, je to jedna z najstarších pamiatok mesta.

Stojí za to navštíviť toto historické miesto, aby ste ocenili jeho krásu, výzdobu kostola, jej tróny a prechádzku po okolí.

Miesto: Puškinova ulica - 28.

Parížska kaplnka v piatok

Spočiatku bola v 17. storočí založená drevená kaplnka, ale budova sa v ohni nevytrhla. Potom v roku 1833 bol postavený nový štýl klasicizmu na mieste vyhoreného. Kaplnka je kupolovitá rotunda s dvojpólovým porastom pri vchode, má oktaedrálnu kupolu a kríž na veľkom guli.

Kaplnka zničená v sovietskych dobách bola prestavaná v roku 2000 podľa zachovaných výkresov a fotografií v tej istej podobe. Máte zmysel navštíviť toto miesto a prísť do Bui, aby ste sa bližšie pozreli na historický vzhľad tohto mesta.

Miesto: Karl Marx Street, Revolution Square.

Jacob - Zheleznoborovsky kláštor

Kláštor založil koncom 14. storočia sv. Jakuba Želežnoborovského. Vďaka svojej polohe sa toto miesto stalo strediskom rôznych historických udalostí: navštevovali ho vplyvní ľudia, samotný kláštor bol obnovený viac ako raz po mnohých požiaroch a tiež bol tónovaný ako mních Falošný Dmitrij ja.

Po návšteve tohto kláštora sa turisti môžu dotknúť pozostatkov zakladateľa, svätých chrámových ikon a dozvedieť sa viac o živote svojich obyvateľov.

Múzeum miestnej histórie. T. V. Olkhovik

Otváranie sa uskutočnilo 20. marca 1946, čo sa vďaka svojej pracovnej činnosti významne podieľalo na jej rozvoji Tamara Vasilievna Olkhovikktorý tam pracoval 25 rokov.

Múzeum miestnej tradície je rozsiahlym komplexom dvoch budov s rozšírením, v ktorom sú základy, hlavné exponáty o histórii mesta. Existuje veľký počet výstavných hál, napríklad hala venovaná Veľkej vlasteneckej vojne s reálnymi rozkazmi a zbraniami. Deti budú mať záujem navštíviť chodbu so zástupcami živočíšneho sveta v regióne, tu sú prezentované skôr veľké exempláre. Budovy komplexu múzeí sú architektonické pamiatky 20. storočia, z ktorých jeden je Miloslavský dom.

Návšteva múzea sa môže zoznámiť s históriou regiónu, môžete si tiež kúpiť miestnu tradíciu ako suveníry - zbierky básní miestnymi autormi, pohľadnice.

Miesto: Karl Marx Street - 12.

Depot lokomotív

V roku 1905 sa otvoril lokomotív, ktorý bol dlhý čas jedným z najväčších v krajine a znamenal začiatok rýchleho rastu mesta - jeho počet sa zvýšil trikrát.

Dnes je to jedno z mála miest, kde môžete vidieť gramofón pre lokomotívy v akcii. Neďaleko od skladu je ďalšia atrakcia mesta - je to parná lokomotíva - pamätník zhromaždenia L - 2218 z roku 1953.

Turisti, ktorí sa zaujímajú o ťažkú ​​technológiu, sa môžu podrobnejšie oboznámiť s technickými znakmi prevádzky lokomotív a históriou rozvoja železničnej dopravy v Národnom múzeu železničnej dopravy, ktorý sa nachádza na stanici Bui.

Bytový dom Galanin

Budova je architektonickou pamiatkou z konca 19. storočia, v čase aktívneho rozvoja mesta sa tu nachádzala nákupná arkáda - textil a odevy, predaj potravín a vlastná vinná pivnica. Dom bol postavený špeciálne pre obchodný prosperujúci obchodník Vasily Kuzmich Galanin. V roku 1914 sa budova nestala v ohni a potom ju prestavala Stepan Galanin - syn prvého majiteľa.

Dnes je umelecká škola. Stojí za to navštíviť túto medzník, aby ste pochopili, čo mesto žije počas aktívneho rozvoja.

Miesto: Karl Marx Street - 1/4.

Ľudový dom

Dom bol postavený v 80. rokoch 19. storočia významným podplukovníkom Vsevolod Nikolaevich Sipyagin, najbohatším podnikateľom a majiteľom továrne na porcelán.

Pozícia mu umožnila získať najlepšie miesto v meste, samotný dom je mocná budova s ​​dvoma vchodmi, ktorá sa nachádza na centrálnom námestí Buy.

V dvadsiatych rokoch 20. storočia bola budova pomenovaná ľudovým domom, pretože tu sa nachádza centrum kultúrneho života celého mesta, proletárskeho klubu. V našej dobe je umelecká škola pre deti. Tento orientačný bod je tiež nevyhnutný počas Vášho pobytu v meste.

Stará osada

Dnes, v strede mesta, môžete vidieť pozostatky pevnosti postavenej v roku 1536 tu na rozkaz Eleny Glinskaya na ochranu osady pred útokmi Tatárov. Neskôr budova dostala status väzenia a 18. storočie bolo demontované.

Hostia mesta majú možnosť prechádzať sa v tomto historickom útulnom námestí, obnoviť dekoratívnu vežu a steny, vytvoriť krásnu rotundu s malebným výhľadom a nainštalovanou zmiešavacou lavicou.

Neolitské parkovisko

Neďaleko od mesta sú starobylé miesta: "Voksa-8"týkajúce sa VI-V tisícročia pred nl, a "Voksa-10" III-II tisícročia pred nl resp. Archeologická pamiatka nemá zjavné vonkajšie rozdiely od susednej krajiny, ale archeológovia tu nájdu rôzne domáce predmety miestnych ľudí tej doby - šípy, náradie, keramické predmety.

Po prekonaní malej cesty na vlastnú päsť majú turisti možnosť navštíviť archeologické nálezisko a zúčastniť sa na nich.

Plastiky zo stromových kmeňov

Jednou z moderných atrakcií mesta Bui je komplex sôch z celých kmeňov stromov. Miestni remeselníci vykonávali náročnú a náročnú prácu počas troch dní, aby predstavili takýto dar obyvateľom mesta na počesť narodenín Booi.

Sochy sú báječné postavy, majstri vytvorili ilúziu, že rastú zo zeme.

Nezabudnite navštíviť toto miesto, kde si môžete vychutnať zručnosti umelcov a fotografovať v pamäti mesta.

Pin
Send
Share
Send
Send