Španielsko

Pamiatky Calelly: Prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Rozvoj turistického priemyslu v Španielsku priniesol nový život do malého rybárskeho mesta Calella v 60. rokoch minulého storočia. Tok turistov na nádherné pláže v Španielsku podnietil rast a rozvoj hotelovej infraštruktúry.

Okrem pláže, Calella láka turistov s jeho históriou a atrakciami. V letnej sezóne v malom meste sa nachádza priestor o niečo viac ako osem štvorcových metrov, veľkolepé sviatky a festivaly. Mesto Calella dnes získalo postavenie obľúbeného turistického centra pláže na pobreží Costa del Merisme.

Mesto bolo postavené od 14. storočia. Mestské námestie a centrálne ulice vznikli v 16. storočí. Do 18. storočia bolo v meste založené tkanie a stavba lodí a výroba. Od polovice 20. storočia sa Calella začala rozvíjať ako turistické centrum.

Esglesia street

Hlavná pešia ulica sa nachádza v historickom centre mesta v blízkosti námestia Vila. Obchod s centrálnym námestím sa uskutočňuje od 14. storočia. Esglesia Street, spolu s centrálnymi ulicami susediacimi s ňou, je otvorená obchodná enkláva.

Tieto ulice sú preplnené obchodmi so suvenírmi, butikmi a kaviarňami. Nájdete tu obchody s tovarom na rekreáciu a letné textílie. Pešie ulice sú najlepšie pre prechádzky večer a v noci. V meste Calella nie sú žiadne veľké nákupné centrá, ale existuje viac ako osem stoviek unikátnych malých obchodov.

Múzeum archívu mesta Calella

Múzeum - archív mena sa nachádza v elegantnej budove zo 16. storočia v historickom centre mesta.

Osobitnú hodnotu majú dokumenty súvisiace s históriou mesta a krajiny. Múzeum má artefakty historického a archeologického významu, produkty aplikovaných remesiel obyvateľov mesta. Celková plocha múzejného komplexu spolu s nádvorí a archívnou budovou v deviatich podlažiach je asi tisíc metrov štvorcových.

Miesto: Carrer de les Escoles Pies - 36.

Kostol sv. Márie

Kostol Iglesie de Santa Maria je najobľúbenejší v meste Calella. Bol postavený v 14. storočí, ale až po získaní nezávislosti od príchodu Pineda del Mar v roku 1528, bol formovaný do jeho súčasného rekonštruovaného vzhľadu. Z prvej budovy sa zachovali pozoruhodné reliéfy oltára s obrazom hláv dvanástich apoštolov.

Kostol bol postavený na modeli španielskych kostolov barokového štýlu 16. storočia. Na to bola pridaná zvonica so štvorcom na základni, ktorej horná časť bola vytvorená vo forme osemuholníka.

Dalmau Park

V roku 1928 vznikol mestský park zo súkromného sídla. Nachádza sa vedľa historického centra, park slúži ako vynikajúce miesto na odpočinok pre miestnych obyvateľov aj pre cestujúcich.

Oáza s ihličnatými stromami, storočnými dubmi, keramiky voňavých kvetov Stredozemného mora s jeho chladom v horúcom letnom dni. Na dobre upravených chodníkoch sa môžete prechádzať cez útulné a romantické zóny krov priamo na špeciálne vybavené ihrisko.

Turisti s deťmi často klesajú tam. V blízkosti zóny pre deti je bomba prístrešok z čias španielskej občianskej vojny v 40. rokoch minulého storočia. Pre záujemcov o históriu ponúka expozíciu a prezeranie videí. Miesto konania osláv a festivalov je otvorené počas celého teplého obdobia.

Maják El Far

Na západnom okraji mesta stojí maják. V polovici 19. storočia tento maják slúžil aj na obranu mesta pred pirátmi severnej Afriky. To funguje ako maják dodnes. Je to charakteristický znak starobylého mesta, ktorý zdobí pohľadnice a magnety suvenírov.

Malebné výhľady na more a mesto otvorené z pozorovacej paluby, ktorá sa nachádza na samom konci tejto vysokej štruktúry.

Las Torretas Watchtowers

Signálne veže v Calelle boli postavené v polovici 19. storočia. Po uvedení elektrickej energie do prevádzky zariadenia stratili svoj priamy účel a boli opustené. Napriek malému "veku" veží vyzerajú ako zrúcaniny. Z veží je malebné panorámu. Prehľad v jasnom počasí vo všetkých smeroch môže dosiahnuť tridsať metrov.

Plážová oblasť

Združenie ekológov takmer každý rok prideľuje rekreačnú oblasť mesta Modrou vlajkou pre čistý vzduch a morskú vodu. Zároveň pobrežie zasahuje s rôznymi krajinami a službami.

Centrálna zóna je najviac nasýtená reštauráciami, kaviarňami, športovými a zábavnými miestami a preto je najviac preplnená. V niekoľkých kilometroch odtiaľto sú divoké pláže a tiché útulné zátoky pre milovníkov pokojnej dovolenky na pláži.

Najpopulárnejšia zátoka je známa rozmanitosťou podmorského sveta. Tam si môžete plávať na lodi s priehľadným dnom, aby ste si pozreli morskú krásu. Sú tu nudistické pláže. Všetky z nich sú obecné a nie sú obmedzené na návštevy. Nájom slnečníkov a lehátok je v priemere 4-6 eur za deň.

Prehliadky krajiny

Z mesta môžete organizovať exkurzie ako samostatne, tak aj ako balík. Do Barcelony sa dostanete za hodinu pohodlným vlakom za 6-8 eur. Za 30-35 eur za deň si môžete prenajať auto.

Turisti z Calelly môžu ísť "Park Aventura" - najväčší zábavný park na svete. Girona je vzdialená len 50 kilometrov a mesto je ľahko dostupné na cestovanie.

Turistická sezóna v Calelle trvá od apríla do októbra v miernom stredomorskom podnebí. Občerstvenie je k dispozícii v reštauráciách McDonald's a Burger King. V španielskych sendvičoch predávajú "Bocadillo" - bagetu s zeleninou, mäsom alebo rybou. V Calelle sa rozhodol ísť pešo. Rodičia s deťmi majú vynikajúcu infraštruktúru. Staršie deti sa musia pozrieť bližšie k Barcelone.

Pozrite si video: NYSTV - Nephilim Bones and Excavating the Truth w Joe Taylor - Multi - Language (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send