Bielorusko

Dudutki: zaujímavosti a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Dudutki je nezvyčajný múzejný komplex, ktorý sa nachádza 38 km od mesta Minsk. Jeho názov pochádza zo susednej dediny Dudichi. História komplexu pochádza práve z tejto dediny.

Najskorší výskumní pracovníci v oblasti informácií objavili v análech o jedenástom storočí. Zmienka o Dudutke je taktiež v diele "Slovo o Igorovom pluku", v ktorom sa hovorí, že princ Vseslav, ktorý sa dozvedel o obliehaní v Minsku, odišiel z Dudutoku do Nemigi s vlkom.

V roku 1600 sa majetok nachádzal na tých miestach, ktoré prechádzali niekoľko storočí z ruky do ruky. Jeho poslednými majiteľmi boli tvoriví Yelskí, ktorí premenili Dudichiho na hudobný majetok. Ale vojna a revolúcia zničili ich dedičstvo. Potomkovia šľachtickej rodiny cestovali po celom svete, zanechali za sebou iba park a niekoľko budov.

Iba v roku 1992 bolo rozhodnutím okresného výkonného výboru vyčlenených sto šesťdesiatdva hektárov pôdy na vedenie pomocnej farmy predsedovi Polyfaktárneho priemyselného a výrobného centra E. D. Budinas. Od tohto momentu začal Dudichi nový príbeh - vyliali sa prašné cesty, vybudovali elektrickú a telefónnu linku, postavili sa poľnohospodárske budovy, zakúpili sa stroje a dobytok. A už v roku 1994 na základe tejto farmy vznikol múzejný komplex "Dudutki", venovaný starým ľudovým remeslám a technológiám.

Mlyn a dom dovozcu

Pamiatky Dudutoku začínajú aj mimo brány komplexu múzeí. Dve zaujímavé budovy sa nachádzajú neďaleko od parkoviska - mlyn a továreň, z ktorých každá je unikátna vlastným spôsobom. Napríklad bratia Polyakov postavili mlyn v prvých piatich rokoch dvadsiateho storočia. V tom čase bola v obci Berezovka.

Keď bola vykonaná kolektivizácia, mlyn bol dávaný do spoločnej farmy a bratia boli vyhnaní na Sibír. Sedemdesiat rokov pracovala na tento účel a potom bola opustená a takmer zničená. Iba v roku 1992, s podaním zakladateľa komplexu múzea, Evgeny Budinas, bola mlyn prevedená do Dudutki a obnovená. Vedľa nej je dom dovozcu.

Bol určený tým, ktorí priniesli obilie, aby mohli odpočívať, jesť a stráviť noc. Vo vnútri chaty môžete vidieť starý bieloruský interiér.

Chrám

Na druhej strane parkoviska je ďalšia atrakcia - pravoslávna cirkev, ktorá bola postavená v rokoch 2006 - 2007 a zasvätená v roku 2008. Dnes sú v cirkvi uchované cenné ikony, vrátane ikony s časticami relikvií sv. Jána Krstiteľa, zázračnej ikony Božiej Matky "Dudichskej" a ďalších.

dielne

Keďže Dudutki je múzeum starobylých bieloruských remesiel, potom by ste mali samozrejme absolvovať workshopy tých istých remesiel. K dispozícii sú dielne spracovania dreva, tkanie slamy, tkanie, tkanie košíkov, plstenie, koža a keramika.

V každej z nich sa môžete zoznámiť s históriou a technológiou remesiel, pozrieť tu vytvorené objekty a pokúsiť sa niečo urobiť vlastnými rukami.

Zariadenie na výrobu syrov, pekáreň a pohľad

Tam sú špeciálne workshopy v Dudutkah, kde podľa starých bieloruských receptov, syr, chlieb a alkoholické nápoje, ako je pivo a vodka. Návštevníci môžu nielen vidieť celý výrobný proces zvnútra, ale aj vyskúšať hotový výrobok.

Napríklad Dudutkovský syr, ktorého recept pochádza z rodiny Yelsky. Ich majetok mal svoj vlastný maslový syr.

Forge a house of bortnik

Tam je v Dudutki a jeho vlastné kováčstvo s jeho kováčskych majstrov. Hravo vymýšľajú úžasné veci z kovu, ktoré sú neskôr uložené. A tu je aj dom v Borniku. Veľmi zvláštne miesto. K dispozícii sú zbierané predmety potrebné na chov včiel a získavanie medu.

Birdyard a zoologická záhrada

Napriek tomu, že múzejný komplex je venovaný remeslu, sú tu aj chované. Napríklad v hydinovom dvore môžete vidieť modrý páv, perličky, bažant a indoutki. A africké pštrosy, diviaky a skvrnité jelene žijú v zoo Dudut. Je veľmi zaujímavé sledovať tieto vzácne zvieratá a vtáky.

Farmy a Stabilné

K dispozícii je tiež statok a stáj. Všetko, čo sa vyrába na farme, sa využíva pre potreby komplexu múzeí. Napríklad maslo a syr sú vyrobené z kravského mlieka, ovčia vlna sa používa v plstenej dielni atď. A v stánkoch chovajú niekoľko plemien koní, ktoré sa môžu stretnúť s niekým.

Etnografická galéria a Autoretro

Zvláštny záujem o Dudutki je etnografická galéria. Predstavuje pomerne veľkú expozíciu predmetov pre domácnosť od osemnásteho až dvadsiateho storočia. Zbierka sa neustále aktualizuje. Okrem toho existujú rôzne tematické výstavy. A doslova v ďalšej budove je najzaujímavejšia výstava venovaná retro automobilom, z ktorých je zastúpená veľa.

Tu vidíte sovietsky "Moskvich", zábavný "Volkswagen Beetle", vojenský model "Horch", americký "Chrysler", nemecký "Ganomak" a ďalšie staré autá. Mimochodom, taká nádherná zbierka, ktorá sa v Bielorusku prejavila, sa znova objavila vďaka riaditeľovi komplexu múzeí Evgeny Budinas. Na svoje náklady našiel a kúpil autá.

Cafe Museum

Samozrejmosťou je kaviareň s rovnakým názvom v Dudutki a veľmi útulná. Tu môžete relaxovať, mať chutné jedlo a vyskúšať si výrobky z výroby Dudut. Navyše kaviareň v kombinácii je tiež múzeum.

Všade sú umiestnené jedinečné predmety vytvorené miestnymi remeselníkmi v dielňach. Môžete jesť a obdivovať, aby som povedal, kombinovať zdravé s príjemným, a chutné s krásnou.

Múzeum lúky

A tam sú všetky druhy festivalov a večierok po celú dobu. Z tohto dôvodu má komplex špeciálnu otvorenú plošinu nazývanú "muzeálne zúčtovanie". Tu je spálená figúrka Maslenitsa, oslavuje sa víťazstvo a oslavuje sa aj rytiersky festival "Naša Grunewald".

Nákupné centrá

Kedysi dávno, v roku 1766, kráľ Stanislav Ponyatovskij dal Dudichamu vedúce postavenie obchodov a veľtrhov, vďaka čomu sa táto dedina stala známym remeselným a spravodlivým centrom. Dnes sa stánky presťahovali do Dudutki. Tu si môžete kúpiť suveníry a darčeky pre priateľov a príbuzných.

Takýto úžasný múzejný komplex Dudutki sa nachádza v blízkosti mesta Minsk.

Samozrejme, skúmať všetko, čo jeden deň, je dosť ťažké. Ale nenechajte sa na to rozčúliť. Tu je miesto, kde môžete jesť (kaviareň a krčma) a kde spať (penzión s vaňou a hotelom "Ptich"), a kde hrať s deťmi (detské ihrisko).

Pin
Send
Share
Send
Send