Omán

Pamiatky Ománu: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Omán je krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej časti Arabského polostrova. Štát ohraničuje Saudská Arábia, Jemen, Spojené arabské emiráty. Krajina je pozoruhodná svojou malebnou prírodou, ktorá priťahuje veľa ľudí a zabezpečuje, aby Oman dokázal objaviť skutočne fascinujúce rohy.

V Omane pretrváva arabská identita až dodnes, ktorému sa podarilo prejaviť odpor voči modernej civilizácii. Početné pamiatky a architektonické pamiatky si zaslúžia pozornosť cestujúcich. Takže aké prírodné a architektonické pamiatky si zaslúžia pozornosť turistov?

Snake Canyon

Snake Canyon je úžasný kútik Ománu. Ak chcete dosiahnuť tento kaňon, musíte prejsť pozdĺž pobrežia údolia Batina. Turisti by mali byť pripravení na to, že bude existovať dobrý fyzický tréning, pretože budete musieť plávať, skákať a vyliezť.

V skutočnosti prirodzené sily dokázali vytvoriť skutočne jedinečný serpentín, ktorý sa zdá byť vytlačený medzi skaly. Chôdza bude vidieť vodopády, hory, balvany. Takáto prechádzka si bude vyžadovať veľa fyzického úsilia, ale bude to určite nezabudnuteľné.

Park Khaldiya, Khasab

Park Jaldia je skutočne atraktívnym prírodným objektom. Turisti si môžu vychutnať exotickú krajinu, vidieť motýle, vtáky a dokonca aj býložravce. Napriek tomu, že sa park nachádza v kopcovitej oblasti, môžete sa dostať do hlavného cieľa s prekvapujúcou ľahkosťou.

Počas prechádzky si môžete vychutnať skutočne krásne akcie, ktoré zostávajú zelené po celý rok.

Al Ain Village

Al Ain dedina je jedným z najkrajších v Omán. Obec sa nachádza na samom okraji rokliny Bani Habib, Toto mesto je známe svojimi poliami priamo na horských terasách a záhradách, kde sa pestujú damaškové ruže.

Najlepšie je ísť do dediny Al Ain na začiatku alebo uprostred jari, pretože v tomto ročnom období začnú kvitnúť ružové kríky. Turisti si môžu vychutnať úžasnú krásu miestnych ruží a ich bezchybné vône.

V obci sa vytvára obecné terasovité pole, kde rastú granátové jablká, marhule a orechové stromy. V samotnom údolí môžete vidieť zrúcaninu ďalšej staršej dediny, ktorá už bola opustená.

Ostrov Masirah

Masirah je ostrov nachádzajúci sa vo východnej časti pobrežia Ománu. Väčšina obyvateľov žije na severe Masirah. Zároveň je krajina kopcovitá, čo je najvýraznejšie na východnej strane.

V severovýchodnej časti ostrova je strmá náhorná plošina, ktorá tiež odhaľuje jedinečnosť prírody Ománu. Medzi atraktívne prírodné lokality je potrebné poznamenať nízke kopce, piesočnatú rovinu, horu Jabal Madrub.

Musandam


Musandam je polostrov, ktorý územne patrí k Ománu, ale zároveň je oddelený krajinami Spojených arabských emirátov. Polostrov Musandam je jedno z najkrajších miest na celom Blízkom východe. Osamelé pláže, čistá morská voda, unikátne jaskyne a majestátne útesy pomáhajú vytvoriť originálnu krajinu a príroda odhaľuje úžasné aspekty.

Musandam priťahuje neobvyklý podmorský svet. Pri potápaní si môžete vychutnať koralové útesy, podvodné jaskyne. Niet divu, že tieto miesta sú obľúbené u mnohých potápačov.

Musandam tiež priťahuje veľké množstvo rybárov, ktorí môžu počítať s bohatým úlovkom. Strmé útesy, ktoré stúpajú priamo nad polostrovom, priťahujú horolezcov.

Treba poznamenať, že na polostrove Musandam sú hradné hrady, staroveké pevnosti a mešity, takže ak si to prajete, môžete nielen extrémnu zábavu a vodné športy, ale aj exkurziu.

Al-Taur horúcich prameňov

Al-Tawrah sú neobvyklé horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Nahal v Ománe. Je dôležité poznamenať, že v blízkosti horských prameňov existujú staré a moderné farmy, palmové plantáže, takže prechádzka v týchto častiach Ománu bude určite zapamätateľná.

Al-Tawra začína v horách Jabal Nahal, tvorí malý potok s potokom. Zdroj je umiestnený medzi kopcami a palmovými ostrovmi, takže veľa turistov môže plávať v teplej vode a vychutnať si jednotu s prírodou.

Strait Hormuz

plynu a ropy z arabských krajín, takže je predmetom sporov medzi Spojenými štátmi, Iránom a Ománom. Napriek tomu, že Hormuzsky prielitok zohráva dôležitú úlohu pri vývoze plynu a ropy z arabských krajín, mnohí turisti si môžu vychutnať malebné panorámy rozsiahlych vodných plôch.

Al Huta jaskyňa

Jaskyňa Al Huta sa nachádza v blízkosti mesta Nizwa v Omane. Táto jaskyňa bola otvorená pre turistov na jeseň roku 2006. Cesta, schody a umelé osvetlenie boli vytvorené pre pohodlné prechádzky. Al Huta je jaskyňa, ktorá je ideálne vybavená pre cestovateľov.

Predpokladá sa, že jaskyňa Al Huta vznikla takmer pred dvoma miliónmi rokov. Súčasne môžu turistov prejsť špeciálnou trasou asi 45 minút a vychutnať si podzemné jazero, sály s pôvodnými krápníkmi.

Treba poznamenať, že v jaskyni sa nachádzajú vzácne druhy slepých rýb, jaskynných pavúkov, slimákov, netopierov a vodných chrobákov. Taký ekosystém je skutočne jedinečný.

V jaskyni sa nachádza geologické múzeum, ktoré prezentuje tisíce vzoriek minerálov a skál.

Kráľovská opera, Muscat

Kráľovská opera je známa kultúrna pamiatka v Muscat. Táto budova bola postavená so všetkými tradíciami a normami modernej ománskej architektúry, takže cestujúci ocenia architektonický dizajn tohto orientačného bodu. Prítomnosť terás, kolonád a sochárskych veží dáva špeciálny vonkajší dom kráľovskej opery.

Fort Bahla, Al-Dakžilija

Fort Bahla je stredoveká pevnosť, ktorá je dôstojným príkladom islamskej architektúry XIII. Storočia. Táto nehnuteľnosť je oficiálne uvedená ako svetové dedičstvo UNESCO.

Spočiatku bola pevnosť postavená ako palác pre imámov. Zároveň pre konštrukciu unikátneho objektu používa nevyhrial tehla, ktorá je vysoko kvalitná.

Pevnosť zahŕňa bránu, strážne veže a dokonca stenu dlhú 12 kilometrov. Okrem toho komplex zahŕňa trojpodlažnú palácovú budovu s desiatkami miestností. Fort Bahla je dôstojným príkladom obrannej stredovekej architektúry a krásneho paláca.

Mešita sultána Qaboosa, Muscat

Sultán Qabus nariadil výstavbu mešity na jeho počesť v roku 1992, aby začal. Bezprostredne po tomto sa uskutočnila súťaž medzi architektmi, ktorí predstavili náčrty budúceho náboženského kláštora. Stavebné činnosti, ktoré trvali viac ako šesť rokov, sa podarilo začať o tri roky neskôr.

Mešita je vyrobená podľa najlepších princípov arabského štýlu. Modlitebná hala, ktorej budova zdobia veľkú centrálnu kupolu, si zasluhuje osobitnú pozornosť. Súčasne pri výstavbe modlitebnej haly bolo potrebné použiť tisíce ton vysokokvalitného indického pieskovca, ktorý okamžite dáva originálny vzhľad budovy.

Prítomnosť niekoľkých minaretov prispieva k úspešnému rozšíreniu náboženského komplexu, a teda k zdôrazneniu špeciálnej veľkosti. Turisti môžu navštíviť mešitu podľa pravidiel správania a iba s sprievodcom.

Trh Mutrah, Muscat

Al-Matrah je starý trh láka mnoho turistov, ktorí môžu oceniť túto jedinečnú atrakciu a lepšie pochopiť funkcie nákupu v Ománe.

Trh Muttra sa líši v tradičnom predstavení: úzke uličky, pripomínajúce labyrinty, malé lavice. Avšak práve tu si turisti môžu zakúpiť suveníry, starožitné zbrane, drevené výrobky, prírodné oleje, kadidlo, šperky a kávu.

Pohoria Hajjar

Hajjarské hory sa nachádzajú v severovýchodnej časti Ománu. Toto územie prekvapuje nielen panorámami, ale je aj dôstojným rohom krajiny, kde rastú úžasné rastliny a žijú mnohé zvieratá.

Mliečne a ryžové stromy, granátové jablká, marhule, jalovec rastú tu. V tom žijú živočíchy, gazely, leopardy, jašterice a supy. Vďaka chladnému a vlhkému podnebiu je Hajjar dôležitou súčasťou ekosystému regiónu.

Púšť Wahiba Sands

Wahiba Sands sa nachádza asi 190 km južne od mesta Muscat. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť tento kútik Ománu, sa môžu tešiť z scenérie a lepšie spoznať miestnu flóru a faunu. Púšť najprv priťahuje len nekonečné otvorené priestory a piesočné duny, ale neskôr môžu cestujúci oceniť jedinečnú krásu Wahiba Sands a pochopiť miestny život, spoznať očarujúcu prírodu. Okrem toho v púšti žijú beduíni, ktorí sú pripravení vziať turisti.

Dedina Dibba

Obec Dibba je skutočne krásny kútik Ománu. Dibba zostáva po mnoho storočí jedným z najvýznamnejších historických miest počas návštev, v ktorých sa môžete dozvedieť viac o islamskej kultúre. Turisti si môžu vychutnať nádherné panorámy a spoznať poľnohospodárstvo a rybolov v arabských krajinách lepšie. Ak si prajete, môžete si zakúpiť čerstvé ryby na miestnych trhoch a vyhodnotiť ich chuť.

V blízkosti obce sa nachádza Dibba rock, ktorý priťahuje veľa potápačov.

Ománske lagúny

Dokonca aj skúsení turisti si dlho pamätajú výlet do lagún Ománu, počas ktorého môžete vidieť rybárske dediny, kaňony, vyschlé rieky, oázy. Navyše piesočná lagúna, ktorá sa nachádza v kruhu majestátnych hôr, vždy prináša nezabudnuteľný dojem.

Ak sa rozhodnete hodnotiť podvodné lagúny, môžete vidieť koralové háje, veľké korytnačky a ryby. Mnohí sprievodcovia ponúkajú turistickým návštevníkom možnosť loviť pod vodou pomocou špičiek a brokovnic.

V lagúnoch môžete jesť zeleninové občerstvenie a vyskúšať pochúťky z morských plodov.

Palác Al Alam

Al-Alyam Palace má jedinečný dizajn. Zdá sa, že príťažlivosť je dôstojným odrazom arabského štýlu, ale zároveň je možné poznamenať túžbu experimentovať s formami. Preto budova paláca bola vytvorená pomocou prvkov indickej architektúry. V prednej časti paláca sa nachádza jedinečný malebný park, ktorý vedie k oceánu a pobrežiu.

Palác Al Alam bol postavený v roku 1972. Budova je obradným sultánom Ománskeho sultána, ale zároveň sa v paláci sultána takmer nikdy nestane. Napriek tomu turisti nedokážu oceniť priestory paláca. Cestovatelia môžu chodiť len do brány paláca Al Alam a obdivovať vonkajšiu krásu.

Omán je vzdialená krajina, ktorá nie je tak ľahko pochopiteľná. Napriek tomu sa mnoho sofistikovaných turistov pokúša poznať skutočný Omán.

Pin
Send
Share
Send
Send