Nemecko

Pamiatky Lindau: Prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Lindau je pekné bavorské mesto nachádzajúce sa na ostrove uprostred jazera Constance. Je spojená s pevninou cestnou a železničnou dopravou.

Unikátna atmosféra mesta pozostáva z romantických a kľukatých ulíc mesta, útulného nábrežia, letných kaviarní, kolísajúcich jácht na móle, starých historických budov a zápalných festivalov.

Mierne podnebie umožňuje prázdninové obdobie trvať takmer celý rok, ale turistický vrchol padá v lete. Preto je v lete k rezervácii izby veľmi žiadúce vopred na niekoľko týždňov.

Maksimillianshtrasse

Prechádza stredom starého mesta a objavuje sa v stredoveku. Chôdza po tejto malej ulici (jej dĺžka nie je väčšia ako 250 metrov), vychutnávajúca pohľad na staré domy XV-XVII storočí, pri pohľade na steny a znaky na stenách, si každý môže vyraziť do minulosti. Ulica začína vedľa kostola sv. Peter a končí nábrežie a prístav.

Kirkha sv. Petr

Najstarší chrám v meste Lindau je takmer tisíc rokov starý. Založili ho rodiny rybárov. Dali mu meno na počesť patróna Petra.

Predtým mohutný kostol zohral úlohu pevnosti a počas záchvatov bol často poškodený. V 17. storočí sa kostol konečne zrútil a bol opustený. Našla nový život v roku 1921, kedy bola umelecká galéria umiestnená vo svojich stenách.

Miesto: Unterer Schrannenplatz - 1.

Mestské múzeum

Nezvyčajné pestré maľovanie dáva budove osobitný štýl. Expozícia múzea je rozdelená na tri časti. Pôsobivá prvá sála je obsadená históriou života mesta v XV-XIX. Storočí, s bohatou kolekciou nábytkových vládcov. Druhým sú rôzne archeologické nálezy, zbierka hodiniek, náradie pre cirkev. Tretia hala rozpráva o hudobnom živote mesta, je tu zbierka hudobných boxov, ulíc a klavíra.

Miesto: Maximilianstraße 6.

Kirkha sv. stephen

Predtým bol biely kostol farou, ale od začiatku reformácie sa stal luteránsky. Architektúra elegantného kostola je románsky a gotický.

Vo vnútri bielej kamennej klenby, veľkoryso maľované kvetinovými vzormi. V blízkosti kostola sa nachádza fontánka venovaná Neptúnovi.

Miesto: Marktplatz, 8.

Stará radnica

Tento orientačný bod sa nachádza na historickom námestí Bismarckplatz. V budove sa konalo stretnutie Reichstagu Maximiliana I. V polovici XVII. Storočia tu začína už tradičná tradícia - konanie detského festivalu.

Zvlášť zaujímavé sú celkom nové fresky na fasáde domu. Umelec zobrazil príchod kráľa Filipa na veľtrhu do mesta, občanov v bohatom oblečení, hudobníkov, farmárov a rybárov. Koncom minulého storočia boli fresky rekonštruované, teraz vyzerajú ako nové. Poloha: Bismarckplatz - 4.

Nová radnica

Neďaleko Staromestskej radnice bola postavená nová budova. Postavený v roku 1717. Štýl budovy je neskôr barokový. Má tri vrstvy, na strednej vrstve (v malom výklenku) visí 24 zvončekov. Raz za deň vydávajú melodické zvonenie.

Miesto: Bismarckplatz - 3.

divadlo

Budova divadla patrí k bývalému chrámu františkánskeho rádu. Chrám má turbulentnú históriu: bol tam farský kostol, kasárne, knižnica. Iba v roku 1868 bolo v budove umiestnené divadlo. V polovici minulého storočia bol interiér obnovený. Okrem obvyklého divadla sú tu aj bábkové predstavenia.

Miesto: Fischergasse, 37.

Veža zlodejov

Veža sa nachádza v juhozápadnej časti mesta. Bol postavený v roku 1379 ako súčasť mestskej bašty a používal sa ako väznica. Pod červenou strechou sú štyri malé veže.

Mangantúrska veža

Jeden z najstarších majákov jazera (XIV storočie) sa nachádza v mestskom prístave. Veža je vysoká 20 metrov a má 5 poschodí. Je pokrytý mokrými dlaždicami. Vo vnútri beží iba počas veľkých sviatkov.

Lindau Harbour

Mesto prístav je považovaný za samostatnú medzník mesta - to sú turisti, ktorí prídu na trajekt najprv vidieť to. Na jednej strane je šesťmetrová socha leva považovaná za symbol Bavorska a na druhej strane vysoký nový maják so 140 strmými schodmi.

Výška majáka - 36 metrov, nad - pozorovacia paluba s úžasným výhľadom na vodný povrch, Alpy, ostrov. Ak chcete obdivovať okolie, musíte zaplatiť viac ako dve eurá.

festivaly

Navyše stojí za zmienku aj tri špeciálne festivaly mesta, ktoré nie sú menej historickými pamiatkami ako staré budovy.

Takže každý môže navštíviť vinobranie dovolenky, Každý rok sa koná v júni až júli (trvá to len dva dni), počas dovolenky prebieha voľná loď medzi vinárstvom. Takže tento čas je vhodný pre exkurzie a ochutnajte najlepšie vína z 12 miestnych fariem. Mimochodom, ten, ktorý navštívi všetky vinice, sa potom bude môcť zúčastniť remízy.

Potom sa začne v júli (minulú stredu) Detský festival, História dovolenky má takmer 370 rokov. Festival začína sériou bubeníkov a trumpetov, ktorí prechádzajú ulicami o šiestej ráno. Na ceste k nim pristupujú inteligentní školáci, učitelia a rodičia. Všetko s vlajkami a košíčkami kvetov. Proces na Staromestskej radnici končí slávnostným obradom. Potom sa spracujú na sladké pečivo a prebieha zábavný detský program.

Triáda miestnych sviatkov končí novembrovým veselým veľtrhom. Táto udalosť sa koná každoročne od roku 1652 a nestratila svoju popularitu. V dnešných dňoch sa na mestskom nábreží nachádza množstvo jasných stánkov a stánkov, konajú sa súťaže, pouličné predstavenia a ohňostroje.

Pozrite si video: Reef jaro 2008 (Jún 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send