Taliansko

Salerno: atrakcie a krásne miesta v meste

Pin
Send
Share
Send
Send


Prístav Salerno je skromnejší a provinčnejší ako Rím, plný turistov, elegantnejší ako hlučný a kozmopolitný Neapol. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Salerno bol vytvorený pre bezstarostné prechádzky pozdĺž 2 kilometrov dlhého nábrežia Trieste, stretnutia sa v pobrežnom bare s pohárom "Colli di Salerno", vyrobené z hrozna pestovaného na kopcoch a pozorovanie lodí a jácht na obzore.

Ale mesto sa postupne rozvíja a má niečo proti iným letoviskám talianskej riviéry. Prístav Salerno je považovaný za východiskový bod cesty Pobrežie Amalfi, Turistické lode tu odchádzajú a vrátia sa sem. S veľkými talianskymi centrami je Salerno prepojený železničnou a autobusovou dopravou.

Turisti, ktorí cestujú vlakom z Neapola, prídu na stanicu Salerno / Stazione Ferroviaria di Salerno, ktorá sa nachádza na námestí Piazza Vittorio Veneto. Najbližšie hlavné letisko je Capodichino / Capodichino, ktoré sa nachádza 60 km od neďalekého Neapola.

Relatívne malý Salerno vás prekvapí množstvom atrakcií:

Trieste nábrežie

Aj keď si turistov zvolia Salerno ako východisko pre výlety pozdĺž pobrežia Amalfi, alebo radšej berú do úvahy starožitné budovy historického centra mesta, predovšetkým Salerno je prímorské letovisko.

Pretekári majú tendenciu stráviť čo najviac času na pobreží, opaľovanie a plávanie. Áno, a len urobiť promenádu ​​na dlane-lemované Trieste promenáda Salerno - potešenie. Dva kilometrové nábrežie sa tiahne pozdĺž okraja mora z prístavu Salerno. Večer sa celé mesto stretáva.

Nákupná ulica

Staroveké centrum mesta Salerno prechádza antická ulica - cez Dei Mercanti alebo "Kuptsov Street", pomenovaná tak, že slúžila ako obchodné centrum až do stredoveku. Dnes sa málo zmenilo - je to jedno z najrušnejších miest v meste, kde sú obchody so suvenírmi, butiky, remeselné obchody harmonicky vedľa seba. Teraz ulica pokračuje v centre modernej ulice Salerno Vittorio Emanuele.

V celej Via Dei Mercanti je niekoľko kostolov a palácov, vrátane kostola sv. Juraja, kostola sv. Gregorija, Palazzo Pinto. Via Dei Mercanti pretína Via Duomo, ktorá vedie k hlavnej katedrále v Salerne.

Katedrála San Matteo

15 minút chôdze od vlakovej stanice je hlavný chrám mesta - katedrála sv. Matúša alebo katedrála. Stavba katedrály, ktorú začal v roku 1076 Roberto Giscar, bola dokončená v roku 1085. Osvetlený kameň bol pred rokom.

V krypte katedrály, ako tvrdia Salenitovia, zostávajú v pokojoch pozostatky svätého apoštol a evanjelista Matúša, ktoré boli nájdené počas vykopávok jedného z hradov Longobard. Napriek skúsenostiam z prírodných a neprirodzených kataklyzmov sa nám Duomo javí ako pôvodný románsky vzhľad, s výnimkou transformácií v interiéri.

Miesto: Piazza Alfano I.

Palace de rugiero

Dnes je známy ako Palazzo Giannattasio / Palazzo Giannattasio, kamenný erb tejto rodiny je stále viditeľný na vstupnom portáli. Neskôr by nadobudol majetok dediča De Ruggiero.

Keďže rodina De Ruggiero venovala pôdu a časť nehnuteľnosti na stavbu Duomo, palác bol postavený priamo pred katedrálou na námestí Alfonso I. / Piazza Alfonso I. Palác, ktorý má tri poschodia, je príkladom barokového štýlu. Teraz sa v priestoroch paláca používajú výstavy.

Miesto: Via de Ruggiero Trotula - 4.

Palazzo Genovese

Palác je priľahlý k ulici Mercanti a starému "Forumu". V stredoveku bol na mieste paláca umiestnený trh s trávami. Stavba paláca začala v roku 1744 mladý architekt Mario Joffredo pre Matteo Genovese, barón Montecorvino.

Oproti palácovi je fontána Fontana dei pesci, jedna z dvoch známych fontán v Salerne. Palác slúžil ako stredná škola, bol už dávno opustený, ale v roku 1994 bola budova paláca obnovená a teraz sa používa na výstavy. V súčasnosti sú horné poschodia paláca obsadené administratívnymi pracovníkmi Univerzity v Salerne.

Miesto: Largo Sedile del Campo.

Pokrajinská umelecká galéria

Múzeum Pinakothek sa nachádza v historickom centre, vedľa múzea lekárskej fakulty, v paláci, ktorý vlastní Pinto, ušľachtilá rodina normandského pôvodu. V 20. storočí minulého storočia, po smrti posledného majiteľa, sa palác stal majetkom regionálnej správy, tu sa nachádzala knižnica a potom aj umelecká galéria, ktorá zahŕňa aj galériu rodiny Pinto.

Výstava sa skladá z troch častí: maľby 15. - 18. storočia, s obrazmi Nikola Maria Recco a Baldassarra de Caro, umelci Salerno a pobrežie Amalfi, ako sú Pasquale Avallone, Luca Albino, Andrea Sabatini a zahraniční umelci vrátane rakúskeho Petra Villburgera.

Miesto: Via dei Mercanti - 63.

Hrad Areca

Úžasná pevnosť s históriou viac ako 1500 rokov veže nad mestom a záliv na vrchole hory Bonadis. Vďaka svojej polohe je jedným z najlepších miest v meste, ktorý ponúka nádherný výhľad na záliv Salerno.

Pevnosť postavená na ochranu mesta pred útokmi nesie meno jeho zakladateľa Arehisa II., Ktorý preniesol hlavné mesto vévodstva z Beneventa do Salerna. Teraz pevnosť nie je opustená, je rekonštruovaná a prispôsobená potrebám nášho času. Takže hrad sídli vo svojich stenách stredoveké múzeum so zbierkou keramiky, zbraní, skla a mincí, ktoré rozprávajú o vojnách, poľovníctve, trhových vzťahoch a dávnych Salernitských remeslách. A teraz v centre mesta Salerno je na ulici vidieť živý príklad toho, ako remeselníci pracovali pred niekoľkými storočiami.

V roku 2009 bolo na zámku otvorené multimediálne múzeum, ktoré prostredníctvom počítačov, videí a projekcií premení časom v dobe longbardov. Hrad bol obnovený, vrátane sálov na obrady, konferencie, kongresy, výstavy.

Stredoveký akvadukt

Na úpätí hory Bonadies a hrad Areca na ňom sa rozprestiera starožitný akvadukt postavený v 9. storočí, ktorý zásoboval vodu kláštora San Benedetto.

Botanické záhrady

Hotel Giardini sa nachádza v centre mesta Salerno, v stredomorskej oblasti Plaium, uprostred malebného kopca vedúceho na hrad Areca. Na základe prastarého pergamenu patril terén rodina Silvikoktorého zástupca Matteo Silviko na začiatku 1300 rokov zorganizoval záhradu prvokov. Táto záhrada, ktorá sa stala prototypom všetkých nasledujúcich európskych botanických záhrad, bola umiestnená na území moderných záhrad Minerva. Názvy pestovaných rastlín a ich liečebné vlastnosti boli použité študentmi známej lekárskej školy v Salerne.

Oblasť zostala dlho opustená a až v roku 2000 financovala projekt vybudovania súčasnej botanickej záhrady venovanej Silvatikovi a jeho najjednoduchšej záhrade. Viacúrovňové záhrady, postavené na starých múroch mesta, vám umožnia premýšľať o mori, kopcoch a starobylom centre mesta. Vzhľadom na komplexný systém zásobovania vodou, špecifický mikroklima, je tu možnosť vidieť najčastejšie druhy rastlín.

Divadlo Giuseppe Verdi

Divadlo Giuseppe Verdiho sa nachádza v blízkosti Salerno Duomo. Na výstavbu novej divadelnej budovy v roku 1843 boli v Salerne - Santa Teresa a Portanuova navrhnuté dve zóny. Kvôli problémom s financovaním a byrokratickým súdnym sporom mestská rada vyberá v prospech prvého okresu len 20 rokov neskôr.

Riadenie diela je zverené Antoninovi D'Amorovi, hlavnému inžinierovi Genio Civile a architektovi Giuseppemu Manicinimovi. Mestské divadlo v Salerne otvoril Rigoletto Giuseppe Verdi 30. marca 1872. V mene skladateľa bolo divadlo pomenované o tri desaťročia neskôr.

Miesto: Piazza Matteo Luciani.

Salerno je úžasná kombinácia rekreačnej oblasti a veľkého počtu atrakcií. Dokonca aj náročný turista bude môcť tu nájsť triedy pre každú chuť.

Pin
Send
Share
Send
Send