Rakúsko

Pamiatky Rakúska: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Rakúsko je krajina so sídlom v strednej Európe. Štát hraničí s Českou republikou, Maďarskom, Slovenskom, Slovinskom, Talianskom, Švajčiarskom, Nemeckom, Lichtenštajnskom.

Nie je prekvapujúce, že mnohí turisti sa pokúšajú zahrnúť návštevu Rakúska na svojich turistických trasách, pretože výlet do mnohých rakúskych miest prinesie živé a nezabudnuteľné dojmy a diverzifikuje cestu.

Rozvinutá infraštruktúra priťahuje mnoho turistov z rôznych častí sveta. Navyše v poslednej dobe bola mimoriadna popularita pre výlety do malých miest v Rakúsku, kde si môžete vychutnať nádherné prírodné scenérie.

Katedrála sv. Štefana vo Viedni

Kostol sv. Štefana, ktorý je jedným z najvýznamnejších pamiatok vo Viedni, vyniká zo všeobecného architektonického súboru. Zároveň krása katedrály prekvapí mnohých cestujúcich.

Výstavba architektonickej pamiatky sa začala diaľkovo 1137, ale požiare opakovane zničili jedinečnú štruktúru. Stavba súčasnej budovy sa začala až v roku 1359. Bohužiaľ, počas druhej svetovej vojny bol náboženský objekt ťažko poškodený, ale Rakúšanom sa podarilo obnoviť medzník. Teraz je prekvapujúce vonkajšie a vnútorné prevedenie katedrály.

Miesto: Stephansplatz - 3.

Hofburg, Viedeň

Hofburg je oficiálnym sídlom prezidenta Rakúska. V cisárskej dobe sa palácový komplex používal ako zimná rezidencia habsburskej dynastie.

Do dnešného dňa sa zachovali stredoveké stavby, a to gotická kaplnka a budova štátnej pokladnice. Malo by byť zrejmé, že takmer každý zástupca Habsburgovcov prestaval a rozšíril rezidenciu, v dôsledku čoho si palácový komplex zaslúži zvláštnu pozornosť turistov. Našťastie sa dodnes zachovali obytné a kancelárske priestory takmer presne.

Turisti môžu navštíviť Strieborná komora v Hofburgukde sú prezentované tabuľové predmety a rodinné pozostatky Habsburgovcov. Ak si prajete, môžete navštíviť múzeum Sissy, ktoré pracuje v paláci v Hofburgu a umožňuje vám vedieť o bavorskej princeznej Elizabeth Miesto: Michaelerkuppel.

Viedenská mestská radnica

Viedenská radnica bola postavená v rokoch 1872-1883. Pre stavebné činnosti bol použitý projekt vyvinutý Friedrichom Schmidtom, známym ako architekt špecializujúci sa na novogotický štýl. Radnica má päť gotických veží, ktoré sa zdvíhajú nad hlavnou budovou. Na hlavnej veži je socha Rathausmana, V zime vianočné svetlá vždy hrajú na fasáde radnice.

V súčasnosti sa na radnici konajú kultúrne podujatia: koncerty, festivaly a výstavy. V zime sa námestník pred radnicou používa na vytvorenie klziska.

Miesto: Friedrich-Schmidt-Platz - 1.

Schönbrunn, Viedeň

Palác Schönbrunn vo Viedni je cisárskym domovom. Predpokladá sa, že tento konkrétny orientačný bod je dobrým príkladom rakúskeho baroka.

Konštrukcia palácového komplexu sa uskutočnila v rokoch 1696-1713. Zástupcovia habsburskej rodiny prispeli k vytvoreniu paláca Schönbrunn. Môžete odhadnúť, že palácový komplex je naozaj pôsobivý. Navyše, v rokoch 1742-1743 bola budova paláca a záhrada rekonštruovaná na rozkaz cisárovnej Márie Terézie. Práve rekonštrukcia umožnila Schönbrunnovi získať súčasný vzhľad. Napriek veľkosti budovy bola nehnuteľnosť využívaná iba ako letná rezidencia.

Nový míľnik Schönbrunn bol otvorený vďaka Cisár Franz Josef jaktorý sa rozhodol zriadiť komplex paláca.

Palác utrpel počas druhej svetovej vojny, ale bol obnovený. V dnešnej dobe môžu turistov oceniť krásu mesta Schönbrunn.

Miesto: Schönbrunner Schloßstraße - 47.

Belvedere, Viedeň

Belvedere je úžasný palácový komplex, ktorý je rozdelený na dolné a horné časti. Tu vidíte nielen priestory paláca, ale aj stály dvor, skleník. Belvedér bol postavený na začiatku 18. storočia a objektom malo byť letné sídlo kniežaťa Eugena Savojského.

Predpokladá sa, že stavba dolnej časti Belvederu bola dokončená v roku 1712. Súčasne vnútorné komory pozostávajú zo spálne princa, mramorovej sály, mramorovej galérie, grotesknej sály, zlatej kabinetu a jedálne. Práve tu môžete oceniť fresky, plastiky, basreliéfy. Treba poznamenať, že veľká plocha je vyčlenená pre stabilitu a skleníky. Záhrada, ktorá obklopuje komplex palácov, spĺňa najlepšie princípy francúzskeho štýlu.

Vytvorenie hornej časti Belvederu sa uskutočnilo v rokoch 1717-1723. Aby sa zabránilo kolapsu budovy, vytvorili sa klenuté stropy, ktoré prežili až do našej doby. Horný palác sa používal ako reprezentatívna rezidencia, kde pre hostí boli banketné miestnosti, obývacie izby a spálne.

Čoskoro prešiel palác Márii Teréziou, ktorá tu premiestnila veľké množstvo obrazov a umeleckých predmetov z Hofburgu. Výsledkom je, že Belvedere má tiež umeleckú galériu, kde môžete vidieť cenné obrazy.

Belvedere je jedným z najdôležitejších palácov vo Viedni.

Miesto: Prinz Eugen-Straße - 27.

Katedrála v Salzburgu

Katedrála v Salzburgu je nielen dôležitým náboženským objektom, ale aj dôstojnou architektonickou pamiatkou. Katedrála sa vyznačuje vynikajúcou siluetou a majestátnou kupolou, vďaka ktorej prekvapí mnohých turistov krásou. Navyše mnohí architekti sú presvedčení, že katedrála je dôstojným príkladom renesancie.

Vchod do hlavného oblúku je zdobený pomocou brány, ktorá sa vyznačuje realizáciou obrazov viery, lásky a nádeje. Následne môžete oceniť mramorovú fasádu s dvoma symetrickými vežami, sochami.

Interiér katedrály sa robí s prihliadnutím na najlepšie princípy baroka. Navyše, ako výzdoba, tradične používa jedinečné obrazy a staré fresky. Treba poznamenať, že hlavné telo obsahuje tisíce rúrok zdobených malými postavami anjelov.

Katedrála má múzeum venované náboženskému umeniu. Katedrála tiež pravidelne hostí akustické koncerty.

Miesto: Domplatz - 1a.

Múzeum Swarovski, Innsbruck

Múzeum Swarovski bolo otvorené na sté výročie svetoznámej spoločnosti s rovnakým názvom v roku 1995. Vstup do centra múzea je veľký kopec pokrytý trávou a je vyrobený vo forme obrie hlavy. Okrem toho je územie múzea už podzemné.

Múzeum Swarovski zahŕňa niekoľko hál. Každý návštevník sa môže dostať bližšie k objaveniu zaujímavých stránok kryštálového sveta Swarovského.

Miesto: Kristallweltenstraße - 1.

Mirabell Palace, Salzburg

Jedinečný palác Mirabell bol postavený v roku 1606. Avšak v roku 1818, kedy v Salzburgu došlo k masívnemu požiaru, palácový komplex tiež utrpel a stavba dostala moderný vzhľad. Z pôvodného komplexu palácov prežili iba niektoré barokové schodiská a štukové prvky nad niektorými oknami.

Palác Mirabell je známy svojou jedinečnou budovou a záhradou, vytvorenou na konci 17. storočia. Každý turista ocení nádhernú výzdobu palácov, jedinečnú záhradu s fontánou a sochami. Palác je k dispozícii pre špeciálne príležitosti a svadby, výlety.

Miesto: Mirabellplatz.

Údolie Wachau

Údolie Wachau je skutočne krásne a ekologicky čisté miesto, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Údolie sa nachádza v Dolnom Rakúsku a pozdĺž rieky Dunaj. Turisti môžu navštíviť údolie Wachau, ktoré sa nachádza medzi dvoma rakúskymi mestami, menovite Melk a Krems. Wachau je známy svojimi hradmi, malými dedinami a poliami hrozna.

Benediktínsky kláštor, Melk

Kláštorný komplex sa nachádza priamo na brehu Dunaja. Na vybudovanie kláštora to trvalo niekoľko desaťročí a konečná forma bola získaná až v roku 1746.

Predpokladalo sa, že kláštor posilní vplyv cirkvi v meste Melk a okolitého regiónu. Avšak napriek kráse architektonického výkonu náboženského objektu situácia zostala rovnaká. Navyše sa v 19. storočí zvýšili kláštorné dane a kláštor stratil svoje územia a Benediktínske opatské opatrenie sa muselo rozdeliť na náboženské hodnoty, aby sa vyhlo žiaľom zničujúcim dôsledkom. Napriek všetkým pokusom kláštor stále patrí štátnym orgánom.

Benediktínsky kláštor je slávnym orientačným bodom, kde môžete vidieť starožitný nábytok, fresky, ikony. Vystavujú sa tu výlety, výstavy, koncerty a hudobné festivaly.

Miesto: Abt-Berthold-Dietmayr-Straße - 1.

Národný park Hohe Tauern

Hohe Tauern je veľká prírodná rezervácia v Rakúsku, ktorá sa nachádza na území takých krajín ako Tyrolsko, Salzburg a Korutánsko. Národný park sa nachádza v centrálnej časti Vysokého Tauernu, vysokého hrebeňa, aby si turisti mohli plne vychutnať nádhernú prírodu.

Národný park prekvapí horskými vrcholmi, lúkami a lesy, vodopádmi, roklinami. Tak krásna príroda vám umožňuje vychutnať pešiu turistiku, horolezectvo a horolezectvo.

Landhouse, Graz

Landhaus je jedným z najznámejších pamiatok mesta Graz. Tento objekt je sídlom štajerského parlamentu.

Landhouse prekvapí mnohých turistov s úžasnou architektúrou, ktorá zodpovedá benátskemu štýlu. Medzník sa vyznačuje špeciálnymi lodžami, veľkými klenutými oknami. Budova sa však objavila až po rekonštrukčných činnostiach v XVI. Storočí, kedy bolo možné uskutočniť rekonštrukciu so zapojením talianskeho Domenica Allio.

Na nádvorí je trojpodlažná oblúková galéria patriaca do renesancie. Turisti môžu tiež navštíviť konferenčnú sálu, rytiersku sálu. Nie je prekvapením, že Landhaus v Grazi priťahuje veľa cestujúcich.

Miesto: Herrengasse - 16.

Múzeum bábkového divadla v Salzburgu

Bábkové divadlo začalo svoju históriu v roku 1913. Divadelná skupina nie je početná, ale rozmanitosť jej repertoáru je naozaj prekvapivá. Fanúšikovia divadla si môžu vychutnať predstavenia založené na dielach V. A. Mozarta, Shakespeara, P. I. Čajkovského. Dospelí a deti budú spokojní s časom stráveným v úžasnom bábkovom divadle.

Park Untersberg

Untersberg je úžasný prírodný park, ktorý sa nachádza v blízkosti Salzburgu. Tento park bol založený v roku 1983 v súkromnej oblasti. Majitelia územia poskytli Rakúšanom voľnú pôdu, aby trávili svoju dovolenku. V dnešnej dobe je Untersberg obzvlášť obľúbený u mnohých cestujúcich.

Park sa nachádza v horskej oblasti na hranici Rakúska a Nemecka. Tento kútik Rakúska prekvapí malebnou prírodou. Okrem toho môžu návštevníci dokonca navštíviť ľadové jaskyne a chodiť po špeciálnych trasách, navštíviť lesné pivo. Zábava bude určite dávať živé a nezabudnuteľné emócie.

Rezidencia Mozart, Salzburg

Rezidencia Mozarta je domovom skladateľa z Rakúska, ktorý bol otvorený pre turistov v roku 1996. Rezidencia bola úplne obnovená po zničení spôsobenom nepriateľstvom v druhej svetovej vojne.

Návštevníci môžu vidieť rodinné dokumenty a návrhy Mozartových hudobných diel, klavír a portrét celej rodiny. Expozícia jednej sály je navyše úplne venovaná všetkým ženám v živote Mozarta.

Miesto: Getreidegasse - 9.

Olympijské múzeum v Innsbrucku

Innsbruck je atraktívne mesto v Rakúsku, kde sa konali olympijské hry v rokoch 1964 a 1976. Návštevníci si môžu prezrieť dokumentárne videá o olympijských hrách, naučiť sa históriu olympijských hier a dokonca oceniť symboliku. Každý návštevník môže oceniť prezentovanú pamätnú zbierku, ktorá odhaľuje zaujímavé historické udalosti súvisiace so športom.

Konská farma Piber

Piber Horse Farm je miestom, kde sa chovajú lipizské kone, aby zachovali klasické umenie jazdy. Začiatok histórie farmy sa datuje do 16. storočia, ale aj dnes hrá Piber dôležitú úlohu vo svete jazdy v Rakúsku. Napriek stálym hrozbám zmiznutia jedinečných koní a zastavenie rozvoja farmy boli prekonané všetky prekážky.

Hrad Orth, Gmunden

Gmunden je malé letovisko v Rakúsku, prekvapujúce svojou romantickou atmosférou. Okrem toho sa mesto stalo slávnym unikátnym jazerným hradom Orth. Mnoho milovníkov sa snaží udržať dlho očakávanú svadbu na tomto magickom mieste, kde si môžete vychutnať jazero a majestátne hory.

Hrad Orth zahŕňa prvky renesancie a baroka. Taký úžasný architektonický dizajn zámockého komplexu prekvapí mnohých cestovateľov.

Mödling

Mödling je malé mesto nachádzajúce sa uprostred Viedenského lesa. Mesto bolo predtým začlenené do Viedne, ale v roku 1954 bola Medling uznaná za autonómne mesto. Mesto priťahovalo maliarov, skladateľov a básnikov, ktorí sa stali známymi po celom svete. Dokonca aj Ludwig Van Beethoven rád strávil čas v mestečku Mödling. Turisti môžu plne vychutnať toto malebné a atraktívne rakúske mesto.

Rakúsko je naozaj úžasná krajina, pripravená objavovať zaujímavé stránky starodávnej architektúry a zapôsobiť na malebnú prírodu.

Pin
Send
Share
Send
Send