Honduras

Honduras: atrakcie a obľúbené miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Malý latinskoamerický štát Honduras má naozaj zvučné meno. Možno to je dôvod, prečo sa v ruštine tak často nachádzajú rôzne druhy výstražných výrazov a výrazov s ich zmienkou. Populárne aforizmy v Rusku: "Zlá krajina sa volala Honduras," "Ako ťažké je to Honduras, len Guadeloupe vie," "Honduras, Honduras v srdci každého z nás" sú vynikajúcim dôkazom toho.

V našom jazyku sa objavilo aj jedno-koreňové sloveso - "Honduras", označenie "tvrdo pracovať", "shabashit" a slovami "je lepšie, aby sa Kalym na Hondurase ako na Hondurasu na Kolyme" neustále dostáva do cirkulácie reči.

Prekvapujúco sa názov z nejakého dôvodu tejto krajiny karibského pobrežia často vyslovuje nielen v komunikácii medzi ľuďmi, ale aj z televíznych obrazoviek. A čo je zaujímavé - nie z tlačových správ! Stačí pripomenúť klasiku sovietskeho kina. Dialóg medzi našimi milovanými hrdinami Evgeny Leonov a Leonidom Kuravlevom vo filme Georgy Danelia Afonya prináša úsmev viac ako jednej generácii televíznych divákov:

- Afanasy, a neviete, čo OSN rozhodla o Hondurase?
- Kto je on?
- Hmmm, žijem v jaskyni ...

Alebo tu je rozhovor hlavných postáv Liky Akhedžakovej a Juozas Budraitis vo filme "The Sinner":
- Petya, čo si ty?
"Honduras ma obťažuje."
- Čo?
"Honduras ... Latinská Amerika ..."
- Kam ste šli?

Na prvý pohľad sa zdá, že Honduras je mimoriadne nevýrazný štát. Prečo je Honduras s nami tak populárny? Je to len kvôli jeho "kousnutiu"?

Samozrejme, že nie. Táto krajina má vlastnú chuť, ktorá ju odlišuje od všeobecného pozadia nielen v strednej Amerike, ale aj na celom svete. Nachádza sa na staroveké indické krajiny, Počnúc od II. BC Po mnoho storočí bol Honduras centrom mayskej civilizácie, dnes známej pre svoje písanie, umenie, architektúru, vedu a technológiu.

Nie je prekvapujúce, že indická kultúra je stále viditeľná takmer vo všetkých sférach honduraského života a zvyky a tradície Indianov sú tu veľmi časté. Dokonca aj štátna mena - lempire - je pomenovaná po vodcovi, ktorý bojoval proti španielskym kolonialistom. Obyvatelia krajiny stále považujú za posvätné zviera červeného papagája macaw, veriť, že je schopný spôsobiť dážď a udržiavať kontakt so svetom mŕtvych.

Copan Ruins

Toto sú zrúcaniny najväčšieho mayského osídlenia v rokoch VII. - VIII. St. Tu sú klasické stavby Indov: pyramídy, stelá, stĺpy, sochy, slávnostné chrámy - celkom viac ako 100 budov, Vedci doteraz nedokázali zistiť, prečo v deviatom storočí. BC mesto bolo opustené a kmene opustili túto krajinu a presťahovali sa na polostrov Yucatán.

Ostrov Roatan

V celom Hondurase je len jedno miesto, kde bohatí turisti nájdu relaxačnú, luxusnú dovolenku na pláži. Toto je tropický ostrov Roatan v Karibiku. Existuje krištáľovo čistá voda, cez ktorú sú viditeľné koralové útesy.

Ostrov Roatan, na rozdiel od ostatných v Karibiku, nie je preplnený pobytovými turistami a piatimi hviezdičkami - všetko je tu oveľa jednoduchšie. Práve v tejto jednoduchosti je jeho kúzlo.

Ústav morských vied

Na Roatane je inštitút námorných vied, iba študenti v ňom nesedia nad poznámky, ale trénujú delfíny. Turisti za 100 dolárov tu majú možnosť plávať s týmito cicavcami vo vonkajšom bazéne a zúčastniť sa mini-prezentácie sami.

Malý francúzsky kľúč

Na ostrove je ďalšie zvláštne miesto - súkromné ​​letovisko Little French Key. Všetko na nej bolo vytvorené pre pohodlie turistov: snežné biele pláže, vodné bary, zoologické záhrady s exotickými zvieratami.

Námestie sv. Františka Morazana

Nachádza sa v samom centre mesta Tegucigalpa a spája to najlepšie, čo je v hlavnom meste Hondurasu. Návštevnou kartou je katedrála San Miguel, postavená v roku 1782. Tam je tiež pomník národného hrdinu Francisco Morazan.

Na námestí je chodník pre chodcov, podobný moskovskému Arbatovi. Miestni ľudia sú na neho veľmi hrdí. Nad touto ulicou visí šikovná vzorka moderného honduraského umenia - inštalácia "Fľaše" - orezané dno, v ktorom sa naleje namaľovaná voda, vytvára mozaikový grafický vzor.

Múzeum národnej identity

Múzeum má množstvo exponátov súvisiacich s kultúrou a históriou Hondurasu. Osobitným záujmom turistov je virtuálna návšteva ruín starého mayského mesta Copan.

Pulkhapanzak Falls

Honduras 'najväčší vodopád vo výške 43 metrov je možno najkrajšou prírodnou atrakciou krajiny. Vodopád má jednu dôležitú vlastnosť - pozoruje ju, zdá sa, že nemá začiatok, ale prúdi z lesa.

city ​​Comayagua

To bolo hlavné mesto Honduras v XVI - XIX storočí. Pamiatky mesta jasne ukazujú architektonický štýl tej doby. Návštevná karta Comayacua je eponymná katedrála s najstaršími hodinami na svete, rovnako ako kostol La Merced.

Ostrov Utila

Malý rekreačný ostrov v Karibiku s rozlohou asi 50 km2. To je považované za najekonomickejšiu dovolenku v Hondurase.

Bariérový útes

Druhý najdlhší útes na planéte 900 km, Má bohatý svet podvodných predstaviteľov flóry a fauny. Najhlbšia depresia sa nachádza 300 metrov od úrovne mora. Väčšina útesu, rovnako ako celé dno oceánu, nebola preskúmaná.

Rieka Kangregel

Jednou z hlavných prírodných zaujímavostí krajiny - obľúbeným miestom pre krokve po celej Latinskej Amerike - podmienky pre extrémne horské rafting tu sú skvelé. Dĺžka rieky je 25 kilometrov.

Národný park La Tigra

Nachádza sa v nadmorskej výške 2000 metrov nad úrovňou svetového oceánu, národný park je najkrajšie miesto v Hondurase. V parku žije viac ako 200 druhov vtákov, pumy, opíc a mnohí ďalší predstavitelia zvieracieho sveta.

Jazero Jóho

Jediné prírodné jazero v Hondurase s rozlohou 280 km2. Je na vrchole 700 metrov nad morom v rámci dvoch národných parkov krajiny. Okolo nádrže sú malebné výhľady.

Národný park Jeanette Cavas

Nachádza sa na pobreží Karibského mora a zaberá jej oblasť 750 km2, Fauna rezervy predstavujú mnohé druhy rýb, vtákov, delfínov, krokodílov, iguánov, hadov a opíc.

Ostrov Guanaja

Otvorený v roku 1502 Christopher Columbus a pomenovaný "ostrov borovíc", Existuje mnoho stromov s rovnakým názvom rastúcich na Gaunakh, vrátane jeho vzácnych druhov - karibskej borovice.

Národný park Pico Bonito

Spoločnosť bola založená v roku 1987. Nachádza sa na severe krajiny a má vlastnú zvláštnosť - výškový rozdiel v parku presahuje dva kilometre. Väčšinu rezervy využívajú tropické lesy.

Ostrovy Kayos Cochinos

Ostrovy boli vyhlásené za rezervu a sú chránené ochrancami prírody. More je tu najčistejšie a mnoho ľudí ich nazývajú skákajúcim rajom.

Botanická záhrada Lansetil

Druhá najväčšia oblasť botanickej záhrady sveta, v ktorom žije viac ako 300 druhov rôznych druhov vtákov, Tu je najväčší sadový a bambusový les.

Rezervácia Rio Platano

Lesy rezervy sú bohaté na drahé mahagóny. Okrem toho žije na jeho území viac ako 2 000 domorodých ľudí zomierajúcich komárov. Park je chránený organizáciou UNESCO a je zaradený do zoznamu svetového dedičstva.

Národný park El Kusuko

Park je široko zastúpený mnohými tropickými stromami. Horské duby v parku dosahujú výšku 40 metrov, Tu sa pestuje tabak z širokolistého ovocia, hrozno. Rezervu obývajú salámandri, opice, jaguári a mnoho ďalších zvierat.

Botanické záhrady Carambola

Hlavným typom prechádzok v záhrade je ekoturistika. Džungľa je plná divokých orchideí a exotických stromov. Rastú pomerne vzácny čokoládový strom.

Tualabe Caves

Nachádza sa v meste Kamayagua. Turisti sa môžu dostať hlboko do jaskýň 300 - 400 metrov. Celková vyšetrovaná dĺžka je približne 13 km.

Pin
Send
Share
Send
Send