Rusko

Hlavné atrakcie mesta Blagoveshchensk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


V Rusku je len jedno mesto, ktoré je geograficky umiestnené priamo na hranici s iným štátom. A toto mesto je Blagoveshchensk. Na pravom brehu rieky Amur je čínske mesto Heihe a na ľavej strane je ruský Blagoveshchensk.

Mesto nie je veľmi veľké: počet obyvateľov je asi 220 tisíc ľudí, Napriek tomu je mesto piatym najväčším na celom Ďalekom východe. Amur nie je jedinou riekou, ktorá umýva brehy mesta; Preto územie mesta postihuje pravý breh rieky Zeya.

Blagoveshchensk je pomerne mladé mesto, pretože bolo založené až v polovici devätnásteho storočia a pôvodne sa odrážalo ako vojenský post. Jeho meno bolo neskôr prijaté na počesť miestneho kostola Zvestovania. Historicky sa mesto vyvíjalo ako priemyselné centrum.

Hlavné odvetvia boli ťažba dreva, stavba lodí a obchod. Blagoveshchensk často navštevovali ľudia, ktorých mená klesali v ruskej histórii: na konci 19. storočia navštívil AP Čakov, ktorý bol bezplatný o atmosfére mesta; posledný cisár Nicholas II, aj keď bol ešte teenagerom, bol hosťom Blagoveshchensku.

Cesta bola zvýhodnená skutočnosťou, že na začiatku dvadsiateho storočia (v roku 1913) železnica začala plne fungovať v Blagoveshchensku a tento rok odchádzal z mesta prvý vlak do Petrohradu.

Dnes je mesto poslednou stanicou. O vojenskej histórii mesta: na začiatku minulého storočia došlo v meste Amur k zrážkam so susednými Číňanmi, čo viedlo k nepriateľským útokom. Potom tam boli útoky z Japonska, ktorých armáda sa stala slávnou ako kruté punishers a útočníci.

Počas druhej svetovej vojny mesto pomohlo krajine so všetkými jej silami a poslalo maximálny počet obyvateľov na frontu.

Až do osemdesiatych rokov bolo mesto uzavreté a nedostupné pre každého (postavenie pohraničného mesta). Dnes je otvorená všetkým. Mesto je na vzostupe, moderné mosty a ďalšie stavby sa tu budujú. Blagoveshchensk je bohatý na atrakcie, od širokého okruhu si každý môže vybrať niečo, čo sa im páči.

Triumphal Arch

Ako už bolo spomenuté, na konci devätnásteho storočia navštívil budúci cisár Ruska Blagoveshchensk Nicholas II, Na počesť jeho príchodu do mesta bol postavený triumfálny oblúk (v roku 1891). O štyridsať rokov neskôr bola kvôli ťažkým záplavám budova vážne poškodená a asi o osem rokov neskôr sme hovorili o jej obnovení.

Na začiatku 21. storočia začali práce na rekonštrukcii pamätníka; Dočka ako aj miestni podnikatelia, obyvatelia mesta Blagoveshchensk a susedné mestá a regióny vystupovali ako sponzori. Dnes je budova brána, vyrobená v klasickom štýle, ktorá stúpa nad zemou na 20 metrov. Mnohé ikony a symboly krajiny - orlicu s dvojitou hlavou boli použité ako dekorácia oblúkov.

Umiestnenie: ul. Krasnoflotskaya - 145.

Regionálne múzeum miestnej histórie Amur. G.S.Novikova-DAURE

Toto múzeum je jedným z najstarších múzeí na celom Ďalekom východe. Bola založená v roku 1891, niekoľko desaťročí od založenia samotného mesta. Mnohé veľké mysle pracovali na vytváraní expozícií a obohacovaní zbierky: slávni kartografi, prekladatelia slovníkov, vynikajúci učitelia, archeológovia a ďalší.

Dnes prevyšuje počet múzejných exponátov sto tisíc položiek, ktoré patria do rôznych disciplín miestnej histórie. Najcennejšie sú zbierky mincí, archeologické artefakty a fotofund.

Podľa výpočtov zamestnancov múzea tu každý rok viac ako 150 tisíc turistov, pričom počet priemerných výstav je sedemdesiat. Okrem čisto miestnych tradícií, prírodných tém, múzeum často slúži ako miesto konania rôznych vedeckých konferencií a seminárov.

Miesto: Lenin Street - 165.

Regionálne divadlo Amur

Prvý skladaný film ("The Stationmaster") na základni divadelného divadla bol predstavený v jednom z miestnych kasární v roku 1860. Potom divadlo malo čisto amatérsku povahu a vystúpenia sa uskutočňovali len so silnou túžbou hercov, ktorí boli aj vojenskými pohraničnými strážami.

Po dvadsiatich rokoch existencie a úspešnej produkcie komédie "The General Inspector" sa miestne úrady rozhodli poskytnúť divadlu vlastnú samostatnú budovu. Ale vzhľadom k tomu, že nájomné bolo v tom čase úžasne drahé, budova bola postavená ručne od začiatku. V priebehu niekoľkých rokov sa v centrálnej časti mesta objavila krásna dvojpodlažná budova nového divadla. Odvtedy sa miestny súbor neustále vyvíja, často turné, a divadlo divadla otvára svoje dvere pre výkonných umelcov v iných krajinách a mestách.

Miesto: Lenin Street - 146.

Amur regionálne divadlo hercov a bábiky

Divadlo začína svoju históriu v roku 1964, v roku premiéry. K dnešnému dňu sa toto miesto považuje za jedno z najlepších v meste, ktoré má dobrý čas pre deti i dospelých.

Divadlo neustále hostí rôzne masové podujatia a zábavu. Napríklad v hale divadla po mnoho rokov môžete využiť službu volania na každú rozprávku, kde hlas vášho obľúbeného hrdinu bude znieť na druhom konci drôtu. Žiadne náklady a žiadne vyjadrenia, ktoré by sa mali zhodovať s kalendárnymi sviatkami (Nový rok, 1. september, Karneval atď.) Miesto: Ševčenko - 60/4.

Nádrž Zeya

Rezerva, na území ktorej sa nachádza nádrž, bola založená v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Veľkosť umelého nádrže je úžasná: na dlhú vzdialenosť sa rozprestiera takmer 230 kilometrov a na šírku - na 25. Hĺbka nádrže sa pohybuje od štyroch do tridsiatich metrov.

Zásobník Zeya je treťou krajinou, pokiaľ ide o objem vody medzi nádržami vytvorenými ľudskou rukou. Fauna nádrže veľmi miluje miestnych rybárov: tu sú nájdené také druhy rýb ako burbot, chebak, šťuka a jeseter. Zimný rybolov je tiež bežný, pretože hrúbka ľadovej pokrývky pri ťažkých mrazoch dosahuje jeden a pol tony a viac.

Pamätník pohraničnej stráže

Napriek tomu, že Blagoveshchensk je od svojho vzniku až po súčasnosť pohraničným mestom, tu sa tu pred desiatimi rokmi objavil pomník tohto muža.

Vyrába sa v podobe pohraničnej stráže oblečenej v podobe začiatku minulého storočia, v jednej ruke vojenskej pušky, v druhej - vodítka. Na nohách - strážny a priateľský priateľ. Materiál, z ktorého sa vyrába kompozícia, je bronz.

V tomto ohľade sa počas niekoľkých dní po inštalácii pokúšali žízniví ľudia od pamiatky odtrhnúť obojok psa. Treba povedať, že nemecký ovčiak sa stal predmetom prijatia a teraz každý, kto prichádza na pamiatku, si trení psí nos, ktorý už svieti na slnku.

Umiestnenie: ul. Krasnoflotskaya - 147.

Pamätník Zinaidy Sinitsyna

Tento názov je ťažko známy tým, ktorí nežili v Blagoveshchensku a je obyčajným turistom. Ale pre obyvateľov mesta Zinaida sa stal skutočne integrálnou osobnosťou v živote a histórii. Táto žena po dve desaťročia predáva zmrzlinu na tom istom mieste, vždy je vnímavá a priateľská. Zamilovala sa to nielen k ľuďom: predávajúca neochotne kŕmila holuby po celý čas roka.

Miesto: v blízkosti križovatky ulíc Komsomolskaja a Lenina.

Pamätník svätého princa Petra a princeznej Fevronia z Murom

Od roku 2008 sa 8. júla oslavuje Deň rodiny, lásky a lojality. Rok po zavádzaní sviatku v Blagoveshchensku bol prvý kameň položený na mieste, kde sa má postaviť pomník svätých, čo sú symboly tohto dňa. A o dva roky neskôr sa postava manželov navždy milujúca a verná navzájom otvárajú očami obyvateľov.

Miesto: St. Innocent Lane - 6.

Cupid Stadium

Štadión bol otvorený v roku 1974 a na začiatku sa mu postavilo asi 18 tisíc divákov. Po rekonštrukcii v roku 2009 sa však počet sedadiel znížil na 13 tisíc, čo v zásade nezabránilo tomu, aby sa štadión pokladala za centrálnu športovú arénu mesta. Dnes hostí súťaže v širokom spektre športov.

Miesto: Lenin Street - 160.

Katedrála Zvestovania Panny Márie

Pravoslávna cirkev v Blagoveshchensku sa objavila 20 rokov po výstavbe prvého domu v meste. V sovietskych dobách bola úplne zničená a prestavaná na prelome 19. a 20. storočia. Dnes chrám funguje dobre a je jednou z hlavných atrakcií mesta.

Miesto: Relochny Lane - 15.

Priateľský park

Tento názov pre parkovou zónu nebol zvolený náhodou: spojenie so susednou Čínou sa v meste veľmi cítilo. Park je vyrobený v čínskom tradičnom štýle, ktorý symbolizuje harmonické vzťahy medzi oboma krajinami. V parku sa nachádza veľa zábavných miest a atrakcií, ako aj niekoľko rybníkov a fontán.

Nábrežie rieky Amur

Rieka Amur tu slúži ako hranica, takže nábrežie je nielen miestom na prechádzky, ale aj hraničným bodom. Cez most s nábrežím sa môžete bez námahy pohybovať alebo premiestniť na druhú stranu rieky, ktorá už patrí Číne.

Pin
Send
Share
Send
Send