Nemecko

Pamiatky mesta Dortmund: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Dortmund je veľké mesto v západnej časti Nemecka. Prvá zmienka o osade patrí do doby bronzovej. V roku 880 sa Dortmund nazýva "Trotmani". Až do konca 11. storočia bolo toto miesto považované za malú, riedko osídlenú dedinu, kým Frederick Barbarossa, po násilnom požiari, ju úplne prestaval.

V roku 1152 sa obec stala "cisárskym" mestom. Dortmund rozkvital v 19. storočí. Vďaka zdokonalenej ťažbe uhlia získava mesto postavenie "priemyselné".

Bohužiaľ, druhá svetová vojna takmer úplne zmenila toto miesto na zrúcaninu. Ale veľký dopyt po miestnom uhlia spôsobil, že sa Dortmund zotavil v rekordnom čase. Vďaka svojej bohatej historickej minulosti a zachovaným starobylým pamiatkam Dortmund priťahuje každoročne množstvo turistov.

Radnica mesta Dortmund

Vo meste môžete spočítať až tri mestské haly. Všetky sú umiestnené na námestí mieru. Prvá budova bola údajne postavená v roku 1240 pre potreby mestského zastupiteľstva. V stredoveku sa tu tiež aktívne obchodovalo s vínom.

Na konci XIX storočia. vláda sa rozhodla postaviť ďalšiu radnicu neďaleko prvého. Päťpodlažný, postavený v štýle neorenesancie, budova sa teraz nazýva "Stará" radnica. V dôsledku druhej svetovej vojny boli obe budovy poškodené. V roku 2002 bola obnovená iba druhá budova s ​​pripojenou výstavnou halou.

Čoskoro sa rozhodlo položiť základy novej radnice na druhej strane ulice.

Hrad "Wasserburg-Anholt"

Vlastný hrad Vojvoda z Salmpostavený v 14. storočí. V dizajne sa používa barokový štýl. Po stáročia bol hrad dokončený a prestavaný. V dôsledku toho bolo rozhodnuté premeniť jedno krídlo budovy na múzeum a druhé na hotel. Hotel má len 4 hviezdičky, ale úroveň komfortu, komfortu a služieb tu je na najvyššej úrovni. Táto dovolenková destinácia je veľmi obľúbená medzi turistami.

Žijúci tu vás ponorí do atmosféry súčasného stredoveku: starožitný nábytok, staré jedlá, bohatá výzdoba interiéru. Hrad je obklopený obrovským parkom s prírodnou rezerváciou, kde sa môžete stretnúť s bažantami a jeleňmi, ako aj s golfovými ihriskami.

Kostol sv. Rinaldi

Založenie kostola sv. Rinald, symbol mesta, bol položený v XIII. Storočí. Stavba trvala až päť storočí, až do 18. storočia. Kvôli takémuto dlhému obdobiu výstavby, vzhľad kostola obsahuje znaky románskeho a gotického štýlu.

A na prekvapenie mnohých dominuje prvý. Chrám utrpel dvakrát počas dvoch svetových vojen. Našťastie bol obnovený. Po druhej rekonštrukcii prešiel do vlastníctva spoločenstva evanjelickej cirkvi. Predtým kostol patril katolíckej komunite. V roku 1958 tu vznikol nový orgán.

Miesto: Ostenhellweg - 2.

Kostol sv. Petr

Gotický kostol "starých" častí Dortmundu, postavený v roku 1322. V roku 1752 bola navyše postavená veža. V roku 1943, v dôsledku bombardovania, chrám bol zničený takmer na jeho základ. Obnovená budova bola dokončená až v XX. Storočí.

Celková výška chrámu s vežou dosahuje 105 m, Pod oblúkmi kostola sv. Petra má úžasne krásny oltár - "Zlaté divadlo vo Vestfálsku". Budova patrí k evanjelickej cirkvi a je súčasným chrámom mesta. Poloha: Petrikirchhof - 7.

Kostol sv. mary

Ďalšia evanjelická kostol mesta sa nachádza priamo oproti kostolu sv. Rinaldi. Po prvýkrát bola v dokumentoch z roku 1267 uvedená existencia chrámu. Pri stavbe tohto posvätného miesta sa použili prvky románskeho a gotického štýlu. V kostole sv. Mary nie je ľahké, ale zaujímavý osud. Mnohokrát bola ohrozená ničením, zatvorená, bola na pokraji predaja.

Našťastie vďaka zlepšenému finančnému stavu obce bol kostol obnovený a znovu otvorený pre služby v roku 1882. Tak ako mnohé iné architektonické pamiatky, kostol bol počas bombardovania výrazne poškodený. Značné množstvo kultúrnych a historických hodnôt bolo nenávratne stratené.

Miesto: Kleppingstraße - 5.

Kostol Jána Krstiteľa

Jediná katolícka cirkev v centrálnej časti Dortmundu. Kostol bol založený v roku 1354 mníchmi dominikánskeho rádu, ktorí sa rozhodli založiť svoj kláštor v Dortmunde. V roku 1458 bola dokončená stavba. V druhej polovici XIX storočia. kostol bol otvorený pre obyčajných ľudí, niektoré kláštorné priestory sa zmenili na učebne a dom pastora.

Bohužiaľ, v roku 1943, po bombardovaní, bola budova úplne zničená. Mnoho cenných umeleckých diel sa však podarilo evakuovať. V roku 1964 bol obnovený kostol Jána Krstiteľa. Tu sa môžete pozrieť na sochu Matky Božej a dieťaťa, dotknúť sa pozostatkov sv. Rinalda, počúvajte orgán.

Miesto: Propsteihof - 3.

Kostol sv. Boniface

Katolícka cirkev sv. Bonifác (1910) sa nachádza v blízkosti federálnej diaľnice medzi dvoma mestskými parkami. Je pomenovaná po arcibiskupovi, misionári a reformátorovi Mainz Boniface. Podobne ako ostatné budovy v povojnovom období bol kostol prestavaný takmer úplne od začiatku. Je to herecký farský kostol.

Kostol sv. Ewald

Kostol bol postavený na počesť sv. Ewald, popravený pohanmi, aby aktívne kázali kresťanstvo medzi nimi. Ako pomsta za tohto človeka majiteľ krajiny Dortmund nariadil zabitie všetkých modloslužobníkov, ktorí žili na jeho území. Kostol je aktívny. Je tiež otvorený pre turistov.

Eagle Tower

Eagle Tower je novo zrekonštruovaná veža (1992). Nachádza sa na historickom základe bývalej stavby 14. storočia, ktorá bola súčasťou mestskej steny, ktorá obklopovala mesto v 13. storočí. V budove sa nachádza Archeologické múzeum. Tu môžete vidieť ulice stredovekého Dortmundu na mini-modeli mesta, zbrane a brnenie tých čias.

Opera house

Prvá budova (1904) jedného z najväčších divadiel v krajine bola počas vojny zničená. Reštaurovaná budova bola otvorená v roku 1966. Pre toto historické obdobie pôsobí na svoj pôvodný koncept, pretože vznikol v futuristickom štýle.

Miesto: Theaterkarree.

TV veža

Televízna veža v Dortmunde sa vo svojom vzhľade a štruktúre podobá na veža Ostankino v Moskve. V čase objavenia (1959) bola najvyššou budovou v Nemecku - 219,6 m. Nachádza sa v parku Westphalian. Ak sa chcete pozrieť na mesto z výšky, potom z pozorovacej paluby veže je to možné. Rotačná reštaurácia sa nachádza v jednom z valcov veže.

Miesto: Florianstraße - 2.

Botanický park "Romberg"

Najväčšia záhrada na svete založili príbuzní hudobníka Romenbergu v roku 1822. Park má štyri veľké skleníky, kde jazmín, papradie, kaktusy, tropické a liečivé rastliny a citrón rastú.

V arborete rastú rôzne dreviny. Samotný park je dosť tichý. Tu môžete pomaly chodiť pozdĺž ciest a študovať pozdĺž cesty. viac ako 4500 vysadených rastlín, V jednom z rohov "Romberg" nájdete neobvyklú terasu s palmami, postavený na brehu malého jazera.

Park "Westfalen"

Na rozlohe 30 hektárov sa rozkladá nádherný park "Westfalen". Park kombinuje dva štýly: európsky a orientálny. K dispozícii je malá japonská záhrada, nemecká ružová záhrada, záhrada bylín. V miestnom "Rosarium" rastie viac ako 3000 druhov ruží, Prechádzky parkom môžete obdivovať krásne tematické ružové skladby, ako sú stredoveká ruža, záhrada mesta Rose, moderná záhrada ruží a ďalšie.

Múzeum "Oceľ"

Zaujímavé a nezvyčajné múzeum "Steel" bolo otvorené v roku 1914. Stavba bola pod dohľadom architekta Pavla Luttera. Múzeum má vo svojich stenách jedinečnú zbierku exponátov, ktoré kedysi patrili do oceliarne Hesh, hrdá na svoju 160-ročnú históriu existencie. Toto múzeum sa stalo nezvyčajným v roku 2009, kedy bola otvorená interaktívna "3D" výstava. Vďaka nej môže prakticky navštíviť niektorý z obchodov a vyskúšať si úlohu pracovníka továrne.

Miesto: Eberhardstraße - 12.

Kuchárske múzeum

Ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, kde sa môžete nielen obohatiť so znalosťami, ale aj chutné občerstvenie - múzeum venované kuchárskej knihe a kulinárske umenie vo všeobecnosti. Medzi exponáty nájdete staré prípravky, s ktorými ľudia pripravovali jedlo.

O víkendoch sa môžete zúčastniť kulinárskej majstrovskej triedy s rodinou alebo priateľskou spoločnosťou. Pre malých kuchárov sú ich vlastné udalosti, kde sa budú učiť, ako variť a rozprávať o výhodách správnej výživy.

Miesto: An der Buschmuehle - 1.

Pozrite si video: Odstránenie ľadu z čelného skla, rýchlo a bez námahy (Smieť 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send