Turecko

Belek - známe pamiatky

Pin
Send
Share
Send
Send


Mládežnícke mesto Turecka, ktoré priťahuje turistov, znalcov staroveku, zbiera historickú minulosť okolo seba, je Belek. Populácia sezóny je asi 10 tisíc ľudí, zvyšok času - 10 krát menej.

Historické archeologické ruiny starovekej civilizácie nám umožňujú vdýchnuť dedičstvo Helén a Rimanov, cítiť veľkosť starých amfiteátrov, štadiónov.

Okrem historických atrakcií tu turisti spoznávajú všetky druhy barov, reštaurácií, kaviarní pre vonkajšie aktivity.

Národný park Köprülü Canyon

Jedným zo slávnych národných parkov je kaňon Köprülü, ktorý zahŕňa početné ihličnaté lesy a to sú stovky a tisíce cédrových plantáží, borovíc, cyprusov. A úžasné eukalyptové háje zanechajú nezmazateľný dojem v pamäti každého turistu.

Vyhradená časť národného parku je viac ako 500 hektárovpočas ktorých sa môžete stretnúť s najkrajšími riekami, horskými svahmi, kopcami.

Jaskyňa "Zeytin Tash"

Nepřekonaný mohutný olivový kameň, o ktorom všetci počuli, je jaskyňa Zeitin Tash, ktorá sa nachádza severne od mesta Serik.

Jaskyňa sa našla nie nie dávno, pred 20 rokmi ju objavili archeológovia. Okamžite sa stala majetkom štátu a dostala sa pod ochranu. Takéto rozhodnutie tureckých orgánov umožnilo chrániť panenskú prírodnú krajinu, zachovať podzemné prvky a spekacie kompozície, tvorbu stalagmitov a stalaktitov.

Aquapark "Troy"

Ak chcete osviežiť v teplom horúcom letnom počasí a súčasne sa môžete zabaviť, môžete sa dostať do vodného centra Troy. Tu sa turisti stretnú:

  • Obrovské diapozitívy na vode.
  • Odpory vody.
  • Vodné serpentíny.
  • Veľké a malé bazény.
  • Vodopády.
  • Bazény na potápanie a oveľa viac.

Tu môžete nezabudnuteľne oddýchnuť dospelých a deti.

Delfinárium "Troy"

Aquacentrum "Troy" zahŕňa fascinujúce delfinárium, ktoré bude zaujímavé pre dospelých a deti. Tu môžete vidieť bielu veľrybu, roztomilé delfíny, zábavné pečate a mocné mrože.

Záhrada náboženstiev

Miesto krásnych kvitnúcich rastlín a symbolická záhrada tolerancie a tolerancie pre všetky náboženstvá a náboženstvá - Záhrada náboženstiev. Uprostred záhrady, ktorá sa nachádza v blízkosti hotela "Maya Melissa", sa nachádza chrám, v ktorom sa môžu zástupcovia všetkých náboženstiev modliť a tráviť čas.

Amfiteáter Aspendos

Hlavnou atrakciou mesta Belek je najstarší amfiteáter Aspendos, ktorý má priemer 96 metrov, Táto historická pamiatka architektúry bola postavená v roku 155 a v tom čase obsahovala až 7 tisíc ľudí.

Grécky architekt Zeno navrhol a postavil tento amfiteáter pre cisára Marka Aurelia. Pod pravidlom Seljukovských Turkov sa najkrajšia pomník architektúry používa ako palác a neskôr ako koncertná miestnosť pre divadelné predstavenia.

Centrálna fontána Kadriye

Krásna, malebná fontána, ktorá sa nachádza v centre letoviska Kadriye. Jedná sa o jedinečný dizajn pozostávajúci z niekoľkých misiek rôznych veľkostí, nad sebou. Zvláštnosťou fontány je to, že prúdy vody striekajú smerom hore, a uprostred, na vrchole, stojí najmenšia misa, z ktorej vychádza silný prúd.

Fontána je vyrobená v nenápadnej béžovej farebnej schéme, misky majú zaoblený tvar. Vďaka takej sofistikovanosti a jednoduchosti sa fontána Kadriye perfektne zapadá do kvetinovej záhrady a parku.

Trh Kadriye

Ak chcete získať štýlový suvenír, memento, mali by ste ísť na vynikajúci mestský trh Kadriye.

Tu si turisti môžu vychutnať neobvyklé, kreatívne suveníry a dekoratívne predmety vyrobené ručne. Trh ponúka vynikajúce národné pochúťky, produkty miestnej kuchyne, korenie a ďalšie.

Pomaly sa prechádzate ulicami trhu, môžete plne zažiť duch miestnej viacfarebnej farby, jedinečnosť kultúry a jej vlastností. Tu si môžete kúpiť za seba alebo za darček ručne maľované jedlá, hliny a dekorácie, drevené zariadenie, bižutériu, doplnky z polodrahokamov a drahokamov.

Mešita v Beleku

Jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta Belek je mešita, ktorá sa nachádza v srdci a predstavuje kultúrnu hodnotu. Turisti z celého sveta prichádzajú na návštevu svätých miest, aby urobili krásne fotografie na pozadí nádherných krajinných záhrad.

Ak ste unavení z turistiky a vyhliadok, je vhodné sedieť pri fontáne v záhrade a vychutnávať si jedinečné kamenné skladby.

Golfové ihriská v Beleku

Naši krajania nie sú úplne naplnení láskou k golfu, ale ak sa im podarí navštíviť ideálne golfové ihriská, tento názor sa určite zmení. Práve tu sú navrhnuté najlepšie oblasti z hľadiska krajiny a moderného vybavenia.

Početné golfové kluby v meste Belek ponúkajú návštevníkom:

  • Umelé nádrže na celom území klubov.
  • Čisté, presné umelé polia.

V Beleku sú golfové ihriská pre 9, 18 a 27 jamiek, všetky kluby patria do skupiny svetovej triedy a správne si udržiavajú tento štatút. To bolo možné vývojom najväčších slávnych dizajnérov golfového priemyslu. Sú tu nielen viacúrovňové pozemky a polia, ale aj smaragdové parky, rekreačné oblasti.

Každý cenný golfový klub ponúka návštevníkom možnosť ochutnať lahodné jedlá európskej a národnej kuchyne, relaxovať v komfortných izbách hotela. To bude nielen vzrušujúca dovolenka, skvelá zábava, ale aj skvelé miesto na stretnutie s obchodnými partnermi. Ponúka kvalifikovaných trénerov a inštruktorov pre dospelých a deti, aby si každý návštevník mohol skutočne vychutnať hranie golfu.

Belek pláže

Pri pohľade na pamiatky mesta Belek si nemôžete nechať ujsť nádherné, zlaté pláže a čisté Stredozemné more. Sú to dobre udržiavané, plne vybavené pláže s rozlíšením Modrá vlajka Európy. Toto ocenenie sa mestu Belek stalo najlepším rezortom s najvyššou úrovňou komfortu. Berú do úvahy všetky požiadavky spotrebiteľov, individuálne požiadavky každého dovolenkára.

Zrúcaniny mesta Hattush

Na predmestí Belek sa nachádzajú zrúcaniny starobylého tureckého hlavného mesta Hittite - mesta Hatsuš. K dnešnému dňu sú pozostatky tejto starobylej civilizácie zahrnuté v počte miest UNESCO.

Počas existencie hetejského kráľovstva v tomto starobylom meste bolo až 50 tisíc obyvateľov. Bohužiaľ, staroveký Hattush bol zničený ihneď po páde ríše, v roku 1200 pnl. e. A len vďaka plodnej práci moderných archeológov sa krajania dozvedeli o existencii starovekej heteckej ríše. A všetko, čo ostáva na pohľad jeho súčasníkov, sú pozostatky a zrúcaniny kedysi veľkého impéria. Existujú zaujímavé listy, ale, bohužiaľ, ich tajomstvo zatiaľ nebolo zverejnené - neboli prečítané.

Po prechode do mesta Belek môžu turisti prechádzať raz zdi a hlučné ulice, preskúmať pozostatky námestia, palácov a obytných budov legendárneho mesta Hattush. Znalci staroveku sa môžu oboznámiť s klinovými nápismi, starými basrelifitmi, ktoré zostali jedinou stopou starovekej civilizácie.

Staroveký fád

Neďaleko od Beleku sú zrúcaniny najstaršieho mesta Perge, ktorého "prvé tehly" položili grécke achaeans. Môžete vidieť zrúcaniny Perge tým, že vstúpia cez južnú bránu, ktorá pozdraví turistov s obrovskými okrúhlymi vežami. Tu začína cesta so stĺpmi, ktoré vedú znalcov staroveku k agore. Kedysi to bol starodávny komor, zástup počúval reč Apoštola Pavla. Dnes môžu turistov vidieť zvyšky stien pevnosti, chrámy, zrúcaniny, divadlá, kúpele.

Antique Sillion

Po prechádzke pozostatkami mesta Perge môžete navštíviť staroveké Sillion, pretože sa budete musieť pohybovať po ceste z východnej brány. Toto je jedno z miest starobylej Panfílie, ktorá sa nachádza na vysokej plošine (viac ako 80 metrov). Keď sa tu nachádzame, je ľahké sa cítiť ako skutočný archeológ, reinkarnovať sa v Indiane Jonesovej.

Kekova zátoka

V meste Belek sa môžete nielen pozrieť s historickými pamiatkami, ale môžete si vychutnať prírodné krásy. Po návšteve Turecka nemožno vynechať prekrásne miesto Kekova zálivu, malebného miesta, kde sa nachádza polovice zaplaveného mesta byzantskej éry.

Turistické letovisko Belek je jedno z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších miest na rekreáciu. Tu môžete nielen dostať vodu a slnečné kúpele, ale aj veľa fascinujúcich zaujímavých pamiatok.

Pin
Send
Share
Send
Send