Maroko

Pamiatky v Marakéši: prehľad, fotky a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Marakeš je jedno z najstarších miest Maroka. Toto mesto sa nachádza priamo na úpätí pohoria Atlas, takže cestujúci majú možnosť vychutnať si malebné výhľady.

Stará architektúra a pamiatky zaradené do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO takisto prispievajú k osobitnému rastu popularity mesta Marakeš. Počas turistickej cesty bude možné nielen vidieť známe pamiatky, ale aj lepšie porozumieť konkrétnej marockej kultúre.

Garden Majorelle

Záhrada Majorelle je medzníkom so špeciálnou atmosférou. Tu je dom maľovaný modrý, takže to vyzerá veľmi pekne proti bahnitým múrom. Okrem toho na záhrade rastú vzácne rastliny zozbierané z mnohých krajín sveta.

V záhrade Majorelle môžete vidieť kvety z Južnej Afriky, mexických kaktusov a čínskych lotosov. Unikátny zázrak krajinného umenia si zaslúži zvláštnu pozornosť cestujúcich.

Jamaa el Fna

Hlavné námestie v Marakéši je miesto, kde je život neustále v plnom prúde. Tu nájdete obchodníkov a žebrákov, cirkusových kaskadérov, majiteľov roztomilých domácich miláčikov, hudobníkov. Okrem toho tu je aj reštaurácia, takže ak si prajete, môžete jesť priamo na hlavnom námestí.

Dnes je námestie chránené UNESCO, pretože Jamaa el Fna je jedinečným miestom, kde sa stále zachováva špeciálna stredoveká atmosféra.

Mešita Al-Kutubiya

Al-Kutubiya je jednou z najväčších mešít v Marakéši. Vzhľad týchto náboženských pamiatok sa týka XII. Storočia. Po vybudovaní mešity bola to knižnica, škola a univerzita.

Mešita obsahuje prvky marockej a andalúzskej architektúry, takže vyzerá celkom originálne. Okrem toho prítomnosť piatich dómov zdôrazňuje veľkosť náboženského objektu. Minaretova veža je zdobená štyrmi zlatými guličkami, ktoré tiež zdôrazňujú krásu objektu. Mešita Al-Kutubiya prekvapí mnohých cestujúcich s pôvodným dizajnom.

Svätyňa Saaditu

Na mieste Saaditovej hrobky boli mŕtvi ľudia pochovaní dlho. Historici dokázali, že koncom 15. storočia bol sultánom Ahmed Al Mansour začal zorganizovať miesto na vytvorenie jedinečnej hrobky, kde bol pochovaný v roku 1603. Aj tu boli pochovaní marockí kniežatá. Na záhrade, ktorá obklopuje mauzóleum, leží manželia sultánov, prví poradcovia.

Moulay Ismail, ktorý zohral dôležitú úlohu vo vývoji Marakéša, si myslel, že sa zbaví hrobu, ale nechcel narušiť duše mŕtvych. Z tohto dôvodu boli hroby obklopené vysokým plotom a niekoľko storočí boli zabudnuté. Avšak v roku 1917 bola hrobka objavená francúzskym, ktorý vykonával leteckú fotografiu. Teraz je hrobka Saaditu dôležitou medzníkom Marakéša.

Bahia Palace

Na výstavbu unikátneho palácového komplexu to trvalo 7 rokov, Vizier Sidi Moussa často kupoval susedné pozemky, takže architekt, ktorý sa podieľal na plánovaní paláca, neustále zmenil projekty. Pri stavebných akciách musel architekt vyskúšať.

V dôsledku toho je palác Bahia komplexným bludiskom, pretože budova má iba jedno poschodie. Vizier sa nechcel obťažovať vytváraním schodiska a druhého poschodia. Napriek tomu, že budova paláca má iba jedno poschodie, podlahová plocha je prekvapujúca.

Palác Bahia sa zachoval v pôvodnej podobe, ale mnohí turisti sú pripravení oceniť špeciálny dizajn stien, stropov, dverí, mramorových fontán. Jedinečnosť palácového komplexu je nepochybná.

Qasr al-Badi

El Badi Palace je jednou z najvýznamnejších atrakcií mesta Marakeš. Jeho vzhľad sa datuje do roku 1578, pričom portugalské peniaze sa používali na stavebné činnosti. Na vytvorenie komplexu palácov z Indie priniesli viacfarebný onyx, z Talianska - mramoru, z Írska - žuly. O storočie neskôr však Ismail Mawli nariadil demontáž El-Badiho paláca a z dostupných materiálov postaviť palác v meste Meknes.

El-Badi Palace vyzerá zničený, ale stále obsahuje stovky izieb, podzemné tunely. Táto atrakcia vytvára zvláštny dojem pre mnohých turistov.

Marakešovo múzeum

Návštevníci múzea môžu vidieť veľké množstvo starobylých exponátov, ale kolekcia sa naďalej rozširuje. Teraz je výstava doplnená unikátnymi remeslami vytvorenými talentovanými remeselníkmi z Marakéša. Pozornosť tiež zaslúžia posvätné knihy, ktoré boli prinesené z rôznych krajín, marocké šperky, keramické predmety, tibetské oblečenie, starožitné predmety.

V múzeu sa často konajú výstavy sochárov, fotografov, umelcov.

Dar Si Said

Dar Si Said je múzeum od roku 1934 a predtým to bolo zámok Si Said, brat známeho viziera Ba ahmed.

Múzeum prekvapuje bohatou zbierkou, ktorá predstavuje tieto cenné predmety:

  • Berber dekorácie.
  • Lampy z kamenného oleja.
  • Koberce.
  • Národné veci.
  • Starožitné zbrane.
  • Hrnčiarstva.
  • Nábytok vytvorený z cédru.

Dar Si Said Palace Museum je tiež známy svojou andalúzskou záhradou, v strede ktorej je fontána.

Kráľovské divadlo v Marakéši

Budova kráľovského divadla je skutočným zázrakom marockej architektúry. Budova bola navrhnutá slávnym architektom Karlom Bokkarom. Oficiálne otvorenie divadla sa uskutočnilo v septembri 2001, po ktorom sa zintenzívnil vývoj kultúrneho života v Marakéši.

Menara Gardens

Menara Gardens je háj, kde sú olivovníky a umelá nádrž. Záhrada vznikla v 13. storočí a o niečo neskôr sa tu objavilo jazero. V roku 1870 sa v blízkosti rybníka podarilo postaviť altán so strechou.

Ako výsledok by sa Menara Gardens mohla stať jednou z najkrajších a romantických miest nielen v Marrákeši, ale aj v Maroku.

Záhrady majú osobitnú polohu, pretože v každom prípade bude úžasný výhľad na hory. Tu si môžete vychutnať špeciálnu atmosféru a vidieť, aký krásny život môže byť.

Ouzoud Falls

Ouzoud Falls sa nachádza v horskom prostredí a má tri kaskády, ktoré spadajú 110 metrov, Úzka je jedným z najvyšších a skutočne krásnych vodopádov na svete. Každý návštevník, ktorý môže navštíviť tento kútik v Marakéši, dostane príležitosť vychutnať si nádherné panorámy. V hornej časti svahov vodopádu sú vodné mlyny a malé podniky, ktoré sa zaoberajú výrobou skutočného olivového oleja.

Valley Urika

Údolie Urika sa nachádza približne 68 km od mesta Marakeš. Vo voľných priestoroch údolia, vedľa rieky, sa každý víkend koná veľký bazár, ktorý priťahuje obyvateľov všetkých okolitých osád.

Na dne údolia prechádza cesta, kde sú bahnité domy. Na svahoch hôr, ktoré obklopujú údolie, sú hotely.

Na tomto mieste sú tiež upravené záhrady, kultivované polia. Nie je prekvapením, že údolie Urika láka mnoho turistov.

Národný park Ifran

Pamiatková rezervácia sa nachádza v horskom pásme v Maroku. Turisti tu môžu vidieť cedrové háje a lesy stredomorského duba, kde obýva veľké množstvo vtákov. Navyše v národnom parku žije veľa zástupcov fauny, vrátane aj berberských makakov.

Dnešný Národný park Ifran vizuálne pripomína švajčiarsku dedinu. Turisti tu vždy strácajú nezabudnuteľný čas.

Záhrady Agdal

Agdalské záhrady ohromujú svoju históriu. Boli založené v roku 1157. Zavlažovanie záhrad je stále vykonávané prostredníctvom špeciálneho systému pôdnych bazénov, do ktorých je voda vedená z horských oblastí. Záhrady sú uzavreté na každej strane bahnitými stenami.

V súčasnosti Agdalské záhrady stále patria kráľovi Maroka. Vstup pre turistov je povolený len obmedzený čas v piatok a nedeľu.

Festivaly a festivaly sa pravidelne konajú na území Agdalských záhrad.

Madrasa ben Youssef

Stará koránska škola existuje od 14. storočia. Škola takmer dodnes zachovala svoju pôvodnú podobu. Za posledné štyri storočia bola Koránická škola dôležitým centrom náboženského života Maroka.

Vstup do koránskej školy je zdobený vysokým oblúkom, pod ktorým sú dvere z bronzu. Podlaha mozaiky vedie na nádvorie s mramorovou podlahou a stenou zdobenou vzormi. V centre nádvoria je bazén. Potom sa môžete dostať do veľkej modlitbovej sály, rozdelenej do troch miestností s mramorovými stĺpmi. Takéto priestory Koránskej školy vždy nechávajú len tie najlepšie dojmy.

Mešita Al-Mansur

Výstavba mešity začala na konci XII. Storočia. V dôsledku toho bol postavený náboženský objekt prekvapivý svojou architektonickou koncepciou. Bohužiaľ, v roku 1574 bola mešita takmer úplne vyhorená.

Doteraz sa zachovala len výsledok reštaurovania, ktorá daleko odovzdáva obraz prvej mešity. Turisti však stále môžu obdivovať krásu mešity, pretože budova je vyrobená z krásneho kameňa, ktorý sa dokonale zhoduje s obloha modrými vzormi na minarete. Takéto krásne predstavenie mešity vždy prináša len príjemné dojmy.

Marrákeš je starobylé mesto Maroka, ktorého návšteva vám umožní presvedčiť sa o mnohorozmernej povahe krajiny s mimoriadnou kultúrou.

Pin
Send
Share
Send
Send