Komory

Komory populárne atrakcie

Pin
Send
Share
Send
Send


Komory možno právom považovať za jedno zo zázrakov sveta. Tento exotický kútik našej planéty priťahuje turistov s jedinečnou prírodou a malebnými koralovými útesmi.

Tu rastú reliktné vegetácie a živé zvieratá, ktoré sa nenájdú nikde inde na svete. Krásu prírodnej krajiny je ťažké opísať slovami. Preto sa ľudia aspoň raz v ich živote snažia dostať sa na Komory a vychutnať si svoje scénické názory.

Kartala Volcano

Hlavné mesto malebných Komor, mesto MoroniNachádza sa priamo na úpätí aktívnej sopky Kartal. Ide o obrovskú sopku, ktorá je charakteristickým znakom mesta a dôkazom prevažujúcej sily prírody nad človekom. Nad výškou ostrova stúpa 2361 m.

Kartala je jednou z najväčších aktívnych sopiek na svete. Naposledy sa objavila erupcia v roku 2007, ktorá vznikla po tom, ako je v kráterovom jazere láva. Neďaleko sopky sú lávové polia, ktoré priťahujú početné turistov.

Zaujímaví návštevníci môžu navštíviť Kartalu ako súčasť organizovanej exkurzie. V závislosti od situácie môžu turisti dokonca zostúpiť do krátera alebo vystúpiť na vrchol sopky.

Vendredi mešita

Najznámejšou architektonickou štruktúrou mesta Moroni je starobylá mešita Vendredi, ktorá sa nachádza priamo v mestskom prístave. Pravdepodobne bola postavená v druhej polovici 18. storočia. Fasáda mešity je vyrobená v orientálnom štýle a pokrytá bielym vápencom.

Rovnako ako pred niekoľkými stovkami rokov, každý piatok od výšky snehovo-bielej veže, muezzín vyzýva všetkých moslimov, aby vykonali povinnú modlitbu. Napriek výstavbe nových chrámov si mešita stále zachováva svoju autoritu.

Turisti môžu vyliezť na vežu, ktorá ponúka ohromujúci výhľad na všetky Moroni a blízke ostrovy súostrovia Komor.

medina

Stará arabská štvrť Medina priťahuje mnoho turistov s úzkymi uličkami, balustrády s drevenými okenicami a dverami zdobenými tradičnými rezbármi. Je kompletne postavený s dvojpodlažnými domčekmi, ktoré sú pokryté malebnými dlaždicami v arabskom štýle.

Štvrť Medina bola postavená počas vlády Arabov na Komorách. Preložený z arabčiny, jeho názov sa prekladá ako "mesto". Oblasť Mediny je malá, ale môže to trvať viac ako hodinu, kým si ju prehliadnu. Mali by ste chodiť po bloku pešo a postupujte pomaly, starostlivo prezrieť nádherné galérie, balustrády a vnútorné arabské nádvoria, kde rastú pomaranče.

Volovolo Bazar

Môžete sa ponoriť do tradícií a spôsobu života obyvateľov Komor v návšteve veľkého Moroni bazára - Volovolo. Jeho zvláštnosťou sú rýchle ženy-obchodníci, ktorí väčšinou nosia národné kanga kostýmy. Na bazáre si môžete kúpiť všetko, čo vaše srdce túži od suvenírov, do národných kostýmov a unikátnych výrobkov ľudových remeselníkov.

Ostrov Njuani

To je najkrajší ostrov v súostroví, tiež známy ako Anjouan. Je známy hlavne svojimi hustými lesmi a riekami s mnohými rýchlosťami. Turisti tu môžu urobiť obrovský počet jasných fotografií na pozadí Ylan-Ylang plantáže, exotických paliem a jasmínových húštín.

Njuani je pravou perlou Indického oceánu. Hlavnou atrakciou ostrova je sopka Mount Ntingi, obklopená hustými tropickými lesmi, kde rastú obrie kapradiny a divoké orchidey.

Na východnom okraji ostrova je malé mestečko Domont - Starobylé hlavné mesto arabských sultánov. Zvláštna pozornosť si zaslúži veľké sultánske sídlo - Hari-i-Mooji, postavené v XVI-XVIII storočia.

Jazero Sal

Jedná sa o jednu z jedinečných prírodných pamiatok Komor. Jazero sa nachádza v severnej časti Veľkého Komora v ústach vyhynulého sopky. Jeho hlavnou črtou je slaná voda, ktorá odlišuje túto nádrž od ostatných jazier. Podľa jednej verzie je jazero kŕmené morskými vodami. To však vedci nepotvrdili.

Nikto nevie skutočnú hĺbku jazera, a preto sa často nazýva bezodný, Predtým sa uskutočnilo niekoľko pokusov klesnúť na dno, ale potápači za to platili svojimi životmi. Nikto iný nehrozí potápanie a skúmanie hlbín jazera.

Ďalším rysom jazera je jeho farba, ktorá sa počas dňa mení dvakrát od tmavozelenej po modrú. Je to spôsobené prítomnosťou veľkého množstva rias vo vode.

Pri jazere Sal môžete nielen relaxovať a vychutnať krásu miestnej prírody, ale aj zlepšiť svoje zdravie v balneologickom zdroji.

Ostrov Moheli

Najmenší a najdivokejší ostrov Kanárskeho súostrovia je poetický názov Moheli. Je to skutočný raj pre turistov, ktorí milujú krásnu prírodu, pokoj a pokoj. Cestujúci tu vidia panenskú prírodu, priestranné ylang-ylangské polia, staré kávové plantáže, kokosové háje, endemické palmy a nádherné tropické lesy.

Turisti môžu plávať na malebných piesočných plážach Moheli, vidieť, ako zelené korytnačky položia svoje vajcia do piesku a sledujú delfíny a veľryby. Tu sa nebudete nudiť!

Pin
Send
Share
Send
Send