Slovensko

Hlavné atrakcie mesta Prešov: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Kedysi v uliciach Prešova (hlavne na hlavnej ulici, kde sú sústredené najobľúbenejšie obchody, nákupné a zábavné a kultúrne strediská) sa zaujímate, ako sa kombinuje moderná európska štýl a baroková architektúra.

Všade je dekorácia pre rozprávkový film: paláce, katolícke katedrály a kostoly, námestia a fontány. Slovensko postupne priťahuje turistov z celej Európy. Prešov je 100% spôsob, ako zažiť všetky protirečenia tejto malej krajiny.

Kultúrne črty Slovenska. Cestovné tipy

Ako starostlivo si Slováci ctí tradície už pocítili v prvých dňoch strávených v Slovenskej republike. To sa prejavuje takmer vo všetkých aspektoch: hudba, známa kuchyňa, festivaly a sviatky, šatník atď. Preto prvým a hlavným odporúčaním pre turistov, ktorí cestujú po pohostinnom Slovensku - štandardné - je zhromaždiť čo najviac informácií o zvykoch a pravidlách správania v tejto (a akejkoľvek inej) krajine sveta, rešpektovať a dodržiavať tieto smernice všade, kam idete.

"Nie je obvyklé diskutovať o preferenciách v politike a náboženstve v spoločnosti." Sme s najväčšou pravdepodobnosťou a tak sa naučili v prvých rokoch. Tu je prijaté veriť. Slováci radi diskutujú o inej zmluve medzi podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, ale nemali by ste sa otvorene baviť alebo sa niekto pokúsiť presvedčiť (ľudia tu sú kultúrne, ale môžu sa brániť).

Na Slovensku žije veľa talentovaných ľudí - doslova na každom kroku (najmä pre turistické centrá), umelci a remeselníci ponúkajú na predaj svoje výtvory.

Je ťažké odolať a priniesť domov unikátne farebné plátno, sklenený suvenír, drevené sochy alebo tradičné oblečenie. Ak máte šťastie, nezabudnite navštíviť každoročný veľtrh v "dňoch majstrov ľudového umenia" - všetky najkrajšie a nepredstaviteľné sa zhromaždia na jednom mieste.

Po preskúmaní propagačných brožúr o zájazdoch na severovýchode Slovenska sa môže zdať, že okrem hradov a kostolov v tejto krajine nie je nič viac nahliadnuť. Ponáhľame sa, aby sme vás presvedčili, že moderné Slovensko ponúka veľa spôsobov, ako sa baviť alebo jednoducho "relaxovať" krásou prírody.

Gotický kostol sv. Nicholas

Miestni obyvatelia volajú kostol sv. Nicholas "Hlavný kostol". Rovnako ako všetky katedrálne stavby v Európe, je vyrobená v gotickom a stredovekom štýle. Na území komplexu sa nachádza akútne osamelá, malebná a pokojná atmosféra.

Zároveň nie je ďaleko odtiaľ k najbližšej kaviarni / baru a supermarketu v Prešove (kostol sa nachádza v meste). Stojí za zmienku, že nie dávno bola katedrála veľmi zničená, takže musíte vidieť najrealistickejšiu replikovanú kópiu.

Hlavný kostol mesta sa nachádza na Hlavnej ulici.

Národný park

Poloniny sú chránené oblasti, ktoré sa nachádzajú na križovatke troch štátov: Ukrajiny, Poľska, Slovenska (v okolí je niekoľko ďalších chránených území). V sezónnom období prichádzajú s radosťou turistov skupiny turistov, aby sa prechádzali medzi prírodou panenského lesa a ak sa im podarí, zachytávajú zriedkavé zviera. Bizón, hnedé medvede a iné voľne žijúce zvieratá žijú v akomkoľvek prírodnom zoo. Nie je možné obísť celú národnú rezerváciu - územie je obrovské, ale prechádzky po turistických chodníkoch stačia na vytvorenie krásnych fotografií na pozadí zelených húštín a majestátnych hôr.

Prijatie do parku ako súčasť organizovanej skupiny je jednoduché, s najväčšou pravdepodobnosťou budete premiestnení tam a späť do hotela. Môžete sa dostať prenajatou dopravou alebo taxíkom z centra mesta. Najbližšie k osade NP "Poloniny" - s. Nová Sedlitsa.

Byzantská katedrála (Nevsky)

Ďalším posvätným miestom v Prešove, ktoré je pre turistov nevyhnutnosťou, je katedrála Alexandra Nevského. Takže na východe Slovenska otvorila pravá ortodoxná katedrála svoje brány pre zahraničných hostí. Nie je ťažké odhadnúť, že na tomto mieste sa naši krajania často stretávajú. Prichádzanie tu nie je jednoduché, potrebujete sa zoznámiť s rozpisom - existujú určité hodiny návštevy.

Katedrála Alexandra Nevského sa nachádza menej ako 1 km od centra mesta, do ktorej sa dostanete verejnou dopravou alebo taxíkom (od 200 r. Po mesto).

Múzeum v Prešove

V Európe majú radi neobvyklé výlety. Jednou z týchto výletov môže byť návšteva múzea ... víno! A nevedeli ste, že Slovensko je známe svojimi vinármi? Hovorí sa, že Slovensko a dobré víno nemôžu existovať oddelene od seba. Prešov je považovaný za takmer hlavné mesto výroby tohto nápoja v krajine.

Aká exkurzia do tohto múzea je tak neobvyklá? Po prvé, táto kultúrna inštitúcia sa nachádza v podzemných budovách bývalého väzenia. Návšteva múzea vína je celkom zábavná udalosť - môžete zistiť, na akom zariadení a akým nástrojom sa vyrába každé víno.

Po dokončení prehliadky "katakomb" v múzeu sa zvyčajne ponúkajú možnosť podieľať sa na degustácii rôznych druhov: slovenský, francúzsky a iný.

Mimochodom, musím povedať, že Prešov je veľmi kultúrne mesto. Ďalšie unikátne múzeá sú tu otvorené návštevníkom. Napríklad v múzeu miestnej histórie, kde sa môžete dotknúť histórie mesta, je veľa informácií o tom, ako sa narodilo víno na Slovensku.

Hrad Saris

"Sharish" - historický pamiatok a pýcha Prešova. Nečakajte na obrovskú veľkosť vežových konštrukcií, kopulí, vysokých plôch a rozvíjajúcich sa vlajok. Hrad je teraz - zrúcanina v kopcoch. Ale z tohto "Sharishsky mesto" nestal menej atraktívne pre miestnych obyvateľov a návštevníkov mesta. V dávnych dobách bolo toto miesto veľmi dôležité v Šarichete (historickom regióne) a miestni obyvatelia veria, že hrad je preniknutý mystickým duchom. Toto je špeciálne "miesto moci" na Slovensku.

Nachádza sa v blízkosti Prešova (5-6 km). Výlety sú tu veľmi obľúbené. Odporúčame, aby ste si zakúpili jednu z výletov.

Židovská štvrť

Tu môžete chodiť pozdĺž úzkych, dobre upravených ulíc, obdivovať architektúru a vo všeobecnosti mať dobrý čas: mať občerstvenie v starej kaviarni, ochutnať národnú kuchyňu.

Nachádza sa na hlavnej ulici spolu s najobľúbenejšími kostolmi a paláciami mesta.

"Evil pit"

K hlavným atrakciám mesta Prešov je možné pripočítať ďalšie, priťahujúce turistov - jaskyňu "Evil pit". Ak ste už, ako je to možné, obdivujte farebné slovenské mesto, prechádzate po uliciach a obchodoch, je čas urobiť trochu extrémne v turistickom programe.

Môžete navštíviť jaskyňu s hrozivým názvom od skorého rána až do večer 19. Na to, aby sa odhalili krápníky, ktoré sa nachádzajú pod hlavičkou a časom, aby sa vyhýbali padajúcim kvapkám, sa pri vchode do Evil Pit rozdávajú špeciálne lucerny. Dokonca aj keď prídete sem v teplej sezóne, mali by ste sa pripraviť na toto dobrodružstvo - vo vnútri je veľmi chladné a vlhké.

"Evil Pit" sa nachádza pol hodinu od Prešova.

Pamiatky a pamiatky

Existuje veľa pamiatok a monumentálnych soch v meste, ktoré existujú po celé desaťročia. Všetko sa zachová v perfektnom stave.

  • Pamätník vojakov sovietskej armády, Postavené na pamiatku vojakov, ktorí dali svoj život v druhej svetovej vojne. Nachádza sa na ulici Home.
  • Pamätník pápeža, Založená v blízkosti katolíckych a luteránskych kostolov na počesť návštevy Jána Pavla II., Je považovaná za najznámejšie v meste.
  • Slávna fontána "Neptún", O tom hovorí veľa v moderných sprievodcoch. Ukazuje sa, že na území, kde sa nachádza najstaršia mestská fontána, bolo ďalších 9 takýchto krásnych fontán. Po dlhých krvavých vojnách prežil len Neptún.

Toto je len malá časť dostupných pamiatok v meste. Nepochybne, keď ukážete trochu zvedavosť, objavíte ešte úžasnejšie miesta, kde si môžete vychutnať skvelé fotky a spoznať históriu mesta Prešov.

Radnica

Radnica bola postavená v stredoveku v Prešove. Táto konštrukcia niekoľkokrát zmenila svoj účel v celej svojej histórii, ale nakoniec sa stala mestskou dumou. Obnovená a prestavaná budova zachovala starý vzhľad tých čias. Veľká časť radnice bola odložená ako väzenská inštitúcia. Mimochodom je to v jej suteréne, že múzeum vín funguje teraz ...

O víkendoch a sezóne sa doslova nedá preniknúť a návšteva múzea je určená pre určitý počet ľudí. Vopred odporúčame zabezpečiť nákup výletov alebo vstupeniek.

Najobľúbenejšie pamiatky v Prešove sú na "hlavnej ulici", rovnako ako na radnici. Na námestí, neďaleko obrovského paláca Rakoczi, v komplexe so starým väzením.

Hlavná ulica

Tu môžete stráviť celý deň a noc v Prešove a získať veľa emócií a dojmov. Ulica "Main" obsahuje všetky druhy obchodov, obchody so suvenírmi, nádherné paláce a katedrály, je tiež hlavnou atrakciou tohto malého mesta.

Hlavnú ulicu vnímajú občania ako slovenský "Montmartre". Tu chcem odfotiť každý dom, pozrieť sa do každého pruhu.

Ulica je centrom moderného Prešova.

Produkty futbalový klub "Tatran"

Na Slovensku je Prešov známy aj tým, že dáva krajine futbalový tím, ktorý slúži v prvej ligy. Pre fanúšikov je celý butik s bielym a zeleným športovým oblečením a príslušenstvom vášho obľúbeného tímu. Samozrejme, obchod je samozrejme v dopyte medzi hosťujúcimi turistami, ale aj Slováci často hľadajú v Tatransku, aby získali ďalší autogram člena futbalového klubu v prasiatku.

Nachádza sa na ulici. Domov.

Čo ešte vidieť v Prešove (lyžiarske strediská, hotely, reštaurácie)

Aký je účel cestujúcich prichádzajúcich na Slovensko? Toto je Európa, teda kultúrny sviatok, hovoríte. Ale stojí za to spoznať túto krajinu užšie, aby ste pochopili, že tu môžete veľmi aktívne stráviť svoju dovolenku.

Čo ešte vidieť v malom Prešove a kam ísť pre turistov? Na Slovensku je veľa lyžiarskych stredísk, pretože v tomto horskom prostredí vytvárajú ideálne podmienky pre lyžovanie. Najvýhodnejšou oblasťou sú Vysoké Tatry (Prešovský kraj). Odporúčame zvážiť takéto centrá ako: SKI Tatranská Lomnica (prestížne letovisko, 5 *), SKI SHTRBSKE PLESO (najznámejšie lyžiarske stredisko v oblasti), Lyžiarske stredisko BAKHLEDOVA (najvyššia úroveň pre rodinnú dovolenku) atď.

Kde zostať?

Vyberáme si ubytovanie na základe našich finančných možností (penzión, hostel, hotel). Ak neplánujete stráviť veľa času v miestnosti, bude to mať 3 hviezdy (európska kvalita a služby vám nezanechajú zlý dojem).

Jedným z najlepších a nezvyčajných hotelov v Prešove je butik hotel "Villa Plaza" (4 *). Môžete sa uistiť, či je čas na čistenie a vždy správne množstvo uterákov v kúpeľni čítaním recenzií na hotelových rezervačných miestach (existuje veľa takýchto zdrojov). Mimochodom, hotel má výhodnú polohu - rn Solivar, komplex "Plaza Beach".

hotel "Avenue 7" - skutočný líder v rezerváciách pre návštevníkov v Prešove! Hotel má iba 3 *, ale ponúka svojim hosťom množstvo doplnkových služieb: WI-FI zdarma, nefajčiarske izby, útulné bary atď. Mimochodom, tento hotel je možné zarezervovať so zvieraťom.

Hotel "Dukla" (4*) - centrum mesta. V hoteli vám ponúknu aj ďalšie služby: kúpeľné centrum na horných poschodiach, vybavené chodníky a ďalšie zariadenia pre telesne postihnutých. Najdôležitejšie atrakcie Prešov v pešej vzdialenosti.

Kaviareň / Reštaurácie

V Prešove sa v takmer každom bloku nachádzajú kaviarne národnej kuchyne. Ale aj slovenské jedlá sú rozmanité. Najnavštevovanejšia kaviareň FILM ponúka hosťom nápoje s názvom kultového filmu. Počas nasledujúceho aperitíva určite skúste slovenské vína. Určite budete chcieť priniesť jednu alebo dve fľaše s vami.

Pin
Send
Share
Send
Send