Mozambik

Čo vidieť v Mozambiku: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Nachádza sa na mori, Mozambik poteší svojich hostí s mnohými plážami, dobre upravenými a pohodlnými. Obľúbenými turistami sú pláže Pemba a Belin, Chokas a Vilanluku.

Mozambik je krajina s rozmanitou vegetáciou: tropické lesy v strede a na severe krajiny, savana na juhu a mangrovové lesy pri pobreží. Miestne národné parky a národné rezervácie sú ideálnym miestom pre ekoturizmus, ktorý sa nedávno stal tak módnym.

Ak sa chcete zúčastniť safari, v Mozambiku je tu príležitosť prilepiť sa na džíp medzi slonami a levmi, hrochy a antilopy, vyzbrojený fotoaparátom. V krajine je niekoľko ďalších zaujímavých miest, či už ikonických, kultúrnych alebo architektonických. Zoznam najzaujímavejších je:

Katedrála sv. Jakuba, Tete

Diecéza Tete bola založená v roku 1962 pápežom Jánom Dvadsiatym. Jeho katedrála je kostol sv. Jakuba Veľkého, ktorý sa nachádza v meste Tete na rieke Zambezi. Chrám bol postavený v roku 1563 z bieleho kameňa.

Múzeum posvätného umenia, Ile de Mozambik

Na ostrove Ille de Mozambik, v budove kostola milosrdenstva, vzniklo múzeum posvätného umenia. Je to jediné múzeum v krajine, v ktorom sa zobrazujú predmety kultúry miestneho obyvateľstva.

Kríže a ikonosty, posvätné maľby a sochárstvo, misky a šperky, prinesené do Mozambiku alebo vytvorené miestnymi remeselníkmi. Najstaršie sú hliny a drevené sochy svätých a anjelov z 3. až 7. storočia.

Múzeum revolúcie v Mapute

Po dlhú dobu získala kolónia Portugalska, Mozambickej republiky, v roku 1974 nezávislosť. Exponáty Múzea revolúcie hovoria o fázach boja za slobodu. Tu môžete vidieť uniformy a zbrane bojovníkov, mapy a fotografie času sú zobrazené.

Návštevníci múzea môžu využívať služby sprievodcu, ktorý bude rozprávať o hnutí za odzbrojenie Mozambiku, o vytvorení oslobodzovacieho frontu a občianskej vojne, ktorá nasledovala bezprostredne po revolúcii.

Národné prírodovedné múzeum, Maputo

Nachádza sa v centre mesta Maputo, v krásnej budove, múzeum prírodnej histórie Mozambiku bolo založené v roku 1911. Obrovské množstvo vycpaných zvierat a vtákov, pamiatky kultúry a života starých kmeňov žijúcich na území Mozambiku, prvky kultúr etnických skupín sú súčasťou zbierok múzea.

Najväčším záujmom je expozícia, ktorá hovorí o štádiách tehotenstva slona, ​​ako sa detský slon vyvíja v maternici.

Železničná stanica, Maputo

Často vlakové stanice sú orientačné body. Maputo železničná stanica, navrhnutá Gustave Eiffelom v roku 1910, sa dá nazvať jednou z najkrajších budov v hlavnom meste Mozambiku.

Obrovská medená kupola, oblúky a stĺpy sú jej nádherné dekorácie. Používanie stanice je tiež nezvyčajné: ak je počas dňa všetko obvyklé, vo večerných hodinách sa stáva klubom, kde je hlasná hudba a platforma sa trasie šialenými tancami.

Fort San Sebastien, Ile de Mozambik

Fort San Sebastián, s neobvyklým dizajnom, bol postavený v roku 1508. Jeho zakrivená strecha umožňuje zhromažďovať pitnú vodu, ktorá tečie do podzemných zásobníkov. Takéto povodie umožnilo obrancom pevnosti vydržať najdlhšie obliehanie. Zachovala pevnosť perfektne. Dnes môžete navštíviť starodávnu kaplnku Nossa Señora de Baluarte (1522. rok), ktorej atrakciou je malá miestnosť s náhrobkom.

Fort Maputo, Maputo


Až do roku 1781 tu boli močiare na mieste, kde sa dnes nachádza Maputo. Tento rok postavili Portugalci pevnosť, z ktorej sa začalo rozvíjať a rozvíjať mesto, súčasné hlavné mesto Mozambiku. Dobre zachovaná pevnosť pozýva návštevníkov, aby sa oboznámili so životom prvých portugalských kolonistov, preskúmali svoje zbrane a nástroje, aby šli hore a pozreli úžasnú panorámu mesta a oceánu.

Palác São Paulo, Ile de Mozambik

Postavený v roku 1610 z červených tehál, palác Sao Paulo je už dlho sídlom portugalských guvernérov. Dnes, ako aj okolitá kaplnka, je najvyhľadávanejšou atrakciou ostrova Ilf de Mozambik.

V súčasnosti sa nachádza múzeum, kde si môžete prezrieť starobylý nábytok a šperky, ktorú darovali moslimskí vládcovia z Číny, Arábie a Indie. Palác je obklopený plochou dláždenou kameňmi a na druhej strane parkom s výhľadom na záliv, kde môžete ticho stráviť.

Iron House, Maputo

Železný dom bol postavený začiatkom 20. storočia Gustávom Eiffelom pre guvernéra mesta Maputo. Avšak kvôli zvláštnostiam miestneho podnebia nemohol guvernér v ňom žiť. Po dlhú dobu bol dom prázdny. Koncom minulého storočia bola čiastočne obnovená výstavba autora Eiffelovej veže a dnes je jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta Maputo.

Jazero Nyasa

Jazero Nyasa, ktoré sa nachádza na hraniciach Mozambiku, Tanzánie a Malawi, sa tiež nazýva "prírodné akvárium", pretože je obývané rôznorodými viacfarebnými akvarijnými rybami - cyklónom.

Obzvlášť je jazero vyžiadané milovníkmi potápania a podvodných fotografií, pretože cyklómy sú veľmi priateľské, hravé a fotogénne. Treba však pamätať na to, že krokodíli tiež žijú v Nyase, ktoré naopak nemajú radi fotografovanie vôbec.

Národný park Goronga

Známy pre rozmanitosť svojich ekosystémov, Národný park Gorongos sa nachádza 200 km od mesta Beira, v srdci Mozambiku. Z Beira môžete ísť na safari cez rezervu, pozdĺž trasy položenej pozdĺž savany, termitárnych lesov a nekonečných lúk, kde rastú iba akaky.

Flóra a fauna tejto oblasti je jedinečná: tu rastie veľa endemických rastlín, bylinožravcov a mäsožravcov, ako aj asi 500 druhov vtákov. Chráňme národný park Gorongosa a dostávame ho len na základe osobitného povolenia alebo ako súčasť turistického súboru sprevádzaného inštruktorom.

Mangrový tunel, Ile de Mozambik

Živý les rastúci pri mori, ktorého listy sú obrátené smerom k slnku a kmeňové siete fungujú ako vodný filter, tvorí mangrovový tunel, ktorý spája 2 ostrovy: Ille de Mozambique a Kürimbas.

V Ille de Mozambique si môžete prenajať loď a prejsť cez tento unikátny tunel. Bude to neuveriteľne zaujímavé: tu okrem magického lesa sú hady, kraby a blatý skokan - ryba "s rukami", ktorá skočí na hladinu vody.

Bazaruto súostrovie

Súostrovie Bazaruto, pozostávajúce z niekoľkých miniatúrnych ostrovov, sa nachádza vedľa slávneho koralového útesu, v blízkosti ktorého plávajú veľryby a delfíny, korytnačky a nespočetné množstvo rýb. Na bielych plážach ostrovov súostrovia plameniaky voľne chodia a dugongy sa niekedy objavujú pozdĺž ich brehov, ktoré sa môžu mýliť s morskými panenkami.

Tam je tu turistické mesto, ktorého domy vyrastajú priamo z oceánu. Je to obľúbená destinácia potápačov prichádzajúcich z celého sveta. Okrem potápania sa ponúkne aj jazda na koni, prechádzka do krokodílového jazera a skúste rôzne jedlá z miestnych morských plodov.

Mestský trh, Maputo

Takmer v centre hlavného mesta Mozambiku stojí budova zaujímavá z architektonického hľadiska postavená na začiatku 20. storočia na mieste ešte staršieho dreveného trhu. Bol postavený podľa projektu Carlosa Mendesa v neoklasickom štýle. Má konštrukciu tvaru latinského písmena "U" a podobá sa Aster Hall v Hamburgu.

Vybavený v tejto budove Maputo Municipal Market, skutočný Eden pre obchodných fanúšikov. Tu si môžete kúpiť všetko: jedlo a korenie, nábytok a suveníry, amulety a kúzelné fľaše, vycpané zvieratá a živé vtáky. Ceny v tomto mieste budú nepochybne prosím.

Záhrada milovníkov, Maputo

Veľa kvetov a sôch objatí ľudí, farebné obchody a rybárska reštaurácia, pizzeria a obchody so suvenírmi, pávy chôdze v slobode a veľa mačiek sú pamiatkami milovníkov záhrady. Prečo sa nazýva záhrada? Preto tu miestni obyvatelia milujú usporiadanie svadieb, cez víkendy. Oslávte novomanželov pozvať všetkých návštevníkov do parku. Odmietnutie takéhoto pozvania nestojí za to - je to zábavné a informatívne!

Pin
Send
Share
Send
Send