Slovinsko

Hlavné atrakcie Slovinska: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Slovinsko je krajina so sídlom v strednej Európe. Krajina priťahuje mnoho cestovateľov s malebnou a jedinečnou prírodou: alpské hory, Jadranské more, jazerá, husté lesy.

Takáto krásna krajina určite poteší turistov s malebnou prírodou. Navyše veľa slávnych pamiatok a architektonických pamiatok podmaní srdce cestujúcich, pretože niekedy dokonca zdá, že tu je zmrazený stredoveký čas.

Slovinsko, napriek svojej malej veľkosti, priťahuje turistov s malebnou prírodou a starobylými pamiatkami, takže čas, ktorý tu bude stráviť, určite prinesie najživšie dojmy.

Hrad Predjama

Hrad Predjama je jedným z najstarších v Slovinsku. Jeho výstavba bola vykonaná v roku 1274. V súčasnosti môžu turisti vidieť dungeony, tunely a množstvo pasáží. Okrem toho má hrad množstvo galérií, vďaka čomu môžu cestujúci pochopiť, aký významný kultúrny potenciál má slávny orientačný bod.

Piran

Piran je starobylé a skutočne úžasné mesto Slovinska, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Mesto priťahuje turistov s úzkymi uličkami a stredovekými domami. Celý Piran je plný známych architektonických štruktúr, ktoré sú spojené s mnohými legendami.

Piran priťahuje nielen architektúru, ale aj prístav, kde sú rybárske lode a jachty. Možno pochopiť, že tu bude možné vytvoriť krásnu fotografiu pre pamäť.

Piran je tiež známy pre starobylé námestie Tartini, stredoveké nábrežie. Zároveň sa turisti môžu nielen na prechádzku, ale tiež navštíviť reštauráciu alebo bar. Nadchádzajúca zábava bude určite dávať živý dojem.

Postojna jamy

Postojna je jednou z najväčších jaskýň v Slovinsku, ktorá vznikla vo vápencových skalách. Je zaujímavé, že tu vidíte stalaktity a stalagmity, vápenaté útvary, ktoré vytvárajú úžasnú krásu. Prehliadky so sprievodcom umožňujú navštíviť najkrajšie časti jaskyne a chodiť asi 5 km. Jaskyňa prekvapí mnohých turistov, ale je dôležité byť pripravený na to, že tu je teplota vždy + 10 stupňov Celzia.

Ľubľanský hrad

Hrad Ľubľana je stredoveký hrad, ktorý sa nachádza na malebnom kopci v Ľubľane.

Prvá zmienka o hradnom komplexe sa vzťahuje na 1112 - 1125 rokov. Možno teda predpokladať, že táto medzera má skutočne bohatú a zaujímavú históriu. Avšak, v 15. storočí, krupobitie bolo takmer úplne zničené, aby sa znovu znova postavilo.

V stredoveku sa podarilo vybudovať vežu, stenu, kaplnku a vytvoriť most s zdvíhacou štruktúrou. Predpokladalo sa, že takáto pevnosť mala chrániť Ľubľanu od osmanskej ríše a sedliacke povstania. Následne sa v priestoroch hradu nachádzal arzenál a vojenská nemocnica, väznica. Súčasne v hlavnej veži hradu žil stráže, ktorý mal varovať obyvateľov mesta pred požiarom, dôležitými hosťami a špeciálnymi udalosťami.

Koncom šesťdesiatych rokov začala veľká oprava. Teraz si mesto Ľubľana zaslúži zvláštnu popularitu medzi turistami.

Hrad Bled

Hrad Bled sa nachádza na vrchole útesu, ktorý prilieha k jazeru Bled. Tento hradný komplex je jedným z najstarších v celom Slovinsku, pretože prvá zmienka sa týka roku 1004.

Najstaršou časťou hradu je veža, ktorá bola postavená podľa najlepších princípov románskeho štýlu. Následne bola veža použitá na pobyt, pozorovanie a obhajobu. Po chvíli boli do hlavnej veže pridané nové priestory, obranné múry a špeciálne veže.

Hrad Bled slúžil ako ústredie vojsk z Nemecka a rezidencia monarchov, takže je možné poznamenať osobitný vplyv historických udalostí na rozvoj atrakcií.

V dnešnej dobe je hrad Bled, ktorý je doplnený stredovekou kaplnkou a mostom nastaviteľného typu, obľúbený najmä pre turistov.

Architektonické múzeum Ľubľany

Návštevníci múzea ocenia bohatú a rôznorodú zbierku, ktorá sa venuje týmto oblastiam:

  • Architecture.
  • Mestské plánovanie.
  • Grafický a priemyselný dizajn.
  • Foto.

História múzejného centra sa začala v roku 1972. Počas niekoľkých desaťročí získalo Múzeum architektúry v Ľubľane určitú slávu medzi mnohými cestujúcimi. Okrem toho sa návštevníci môžu dozvedieť nielen o stredoveku a modernom čase, ale aj o tom, ako na území Slovinska žili prvé osady. Takže návšteva múzea bude určite zaujímavá a vzrušujúca.

Lokalita: Karunova ulica - 4.

Betnava Manor

Betnava Manor sa nachádza neďaleko mesta Maribor. Prvá zmienka o tejto jedinečnej budove sa nachádza v dokumentoch z roku 1319. Malá budova sa však stala plnohodnotným panstvom, opevneným špeciálnym príkopem, až v 16. storočí. Okrem toho v roku 1784 bola budova prestavaná v florentskom štýle a bola postavená malá kaplnka Svätého Kríža. Turisti môžu nielen vidieť zámok, kaplnku, ale tiež ocenia skutočne krásny parkový komplex.

Miesto: Streliška cesta - 150a, Maribor.

Haloze Lavender Farm

Levanduľová farma a jej údolie sú na kopci. Táto oblasť Slovinska bola dlho nedostatočne rozvinutá, ale jeho aktívny vývoj je teraz značný. V dnešnej dobe sa situácia výrazne zmenila kvôli výrobe vín. Navyše sa obdivovatelia prírody a kvalitného vína pokúšajú navštíviť levanduľovú spoločnosť av údolí. Návštevnosť určite poskytne nezabudnuteľné emócie.

Regionálny park "Zelentsy"

Zelentsy je známy krajinný park v Slovinsku. Landmark vyhlásil chránený prírodný objekt v roku 1992 za účelom ochrany krásnej prírody, vzácnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú ohrozené. Národný park priťahuje veľké množstvo turistov, ktorí sú ochotní oceniť jazerá a potoky, takmer nedotknuté rohy Slovinska.

Škotského jaskyňa

Škocijské jaskyne sú považované za jednu z najzákladnejších a skutočne krásnych jaskýň v celom Slovinsku. Predpokladá sa, že boli vytvorené pred miliónmi rokov. Jaskyne ohromujú krápníky, ktoré sa formovali po stáročia. Turisti by mali byť pripravení na veľké množstvo dlhých chodníkov, takže pre zaujímavú a bezpečnú prechádzku je vhodné obrátiť sa na skúseného sprievodcu.

Soča

Soča je jedným z najkrajších a najznámejších riek v Slovinsku. Táto rieka preteká väčšinu územia Slovinska, čo je menšia časť - cez Taliansko.

Kedykoľvek počas roka chodia turistov a miestni obyvatelia do tejto úžasnej časti Slovinska.

Okrem toho je v údolí rieky Soča športové a zábavné centrum. Špecialisti môžu organizovať rafting na nafukovacích člnoch alebo kajakoch, prechádzky po horských chodníkoch a výlety na bicykli. Pokojná atmosféra a malebná príroda priťahujú mnohých cestovateľov.

Vintgarská roklina

Vintgar je skutočne nádherná roklina, ktorá je vzdialená len 4 km od jazera Bled. Priehrada je vytvorená na základe krásnych skál. Jasná rieka Radovňa tečie pozdĺž kamenistého dna, ktorého brehy sú vysokohorské hory.

Rieka zahŕňa množstvo víriviek a vodopádov. Pozdĺž rokliny sú pozastavené mosty, na ktorých môžu cestujúci chodiť, ak je to žiaduce. Malebná príroda priťahuje veľa cestujúcich.

Františkánsky kostol Zvestovania, Ľubľana

Kostol sa vyznačuje skutočne veľkou veľkosťou a prekvapivo krásnou architektúrou. Tento kostol je považovaný za jedno z najvýznamnejších náboženských miest v Ľubľane.

Kostol bol postavený vo vzdialenom roku 1660 augustinskými mníchmi, ale následne bol náboženský objekt zachytený františkánmi a mierne upravený.

Kostol je dôstojným príkladom barokového štýlu. Červeno-biela fasáda zároveň prekvapuje svojím slávnostným vonkajším výkonom. Interiér zodpovedá vonkajšiemu veľkoleposeniu kostola. Nie je prekvapením, že náboženské miesto je slávnym orientačným bodom v Ľubľane, hlavnom meste Slovinska. Lokalita: Prešernov trg - 4.

Jazero Bohinj

Jazero Bohinj, ktoré má ľadový pôvod, sa vyznačuje krištáľovo čistou vodou a úžasnou hĺbkou. Jazero je ohraničené majestátnymi horami, vďaka ktorým je vytvorené skutočne slušné panoráma. Každý turista sa môže uistiť, že krásna a takmer nedotknutá príroda vám umožní priblížiť sa k jasným a skutočne príjemným emóciám. Okrem toho jazero Bohinj je dôkazom, že príroda je bezchybná vo svojej harmónii. Na pobreží jazera sú malé dediny, kde si môžete prenajať apartmány na dočasnú dovolenku.

Turisti môžu uvažovať o prírode, plávať v jazere a užívať si aktívnu zábavu.

Hrad Otočec

Hrad Otočec vizuálne pripomína obrannú pevnosť, ale tento objekt zanechal v minulosti svoju bojovnú náladu. Teraz môžu návštevníci navštíviť Otočec a ocenia krásu starobylého pohľadu, ktorý história začala vo vzdialenom 1252 roku.

V druhej svetovej vojne bol hrad zničený. Avšak na konci 20. storočia bolo možné vykonať rozsiahlu obnovu. Navyše, teraz v hradnom komplexe je módny hotel. Väčšina turistov môže oceniť vonkajšiu krásu zámku a vychutnať si panorámy v nádhernom kútiku Slovinska.

Brag Quay, Ľubľana

Nábrežie v Ľubľane je jedným z najlepších miest pre turistov chodiť. V stredoveku sa nachádza mestské mólo, ktoré malo osobitnú hodnotu pre celé Slovinsko. V polovici 19. storočia funkcie móla úplne nahradili železničné koľaje. V súčasnosti je nábrežie Breg v Ľubľane jednou z najznámejších pamiatok hlavného mesta Slovinska.

Stud Lipica

Stud Lipitsa - je rodiskom snehovo bielych koní európskeho plemena. Dnešná Lipica je však nielen chovným, ale aj turistickým komplexom, ktorého zamestnanci sa snažia zachovať staroveké tradície.

História čapu sa začala v ďalekom roku 1580. Hlavnou úlohou je chov špeciálnych plemenných koní. Hrebene a kobyly sa rodia iba z tmavej farby, ale postupom času sa stávajú ľahkými. Hrebene a kobyly žijú v špeciálnych perách, hrebci - v krabiciach.

V chovu pravidelne konajú úžasné predstavenia s účasťou koní.

Údolie Logarskaya

Údolie Logar sa nachádza v severnej časti Slovinska a je skutočne dôstojným prírodným objektom. Údolie je obklopené hrebeniami a Savinskými Alpami. Dĺžka je 7 km a údolie je rozdelené na tri časti naraz. Možno si predstaviť, aký úžasný je miestny charakter.

Údolie Logarskaya od roku 1987 sa považuje za dôležitú prírodnú rezerváciu.

Národný park Triglav

Národný park Triglavsky je oficiálne zaradený do siete biosférických rezervácií UNESCO. Čestný štatút potvrdzuje aj diplom Rady Európy, ako aj titul EDEN. Tu sú majestátne hory Slovinska, ktoré vytvárajú úžasnú panorámu. Na území národného parku nájdete aj údolia a jazerá.

Turisti tu môžu vychutnať cykloturistiku a turistiku. Kempovanie a horské základne pracujú na trasách, takže tu zostáva možnosť odpočinku. Obdivovatelia prírody a aktívnej zábavy budú spokojní.

Kláštor Stichna

Cisterciánsky kláštor bol postavený v 12. storočí, takže je to naozaj atraktívna turistická atrakcia.

Spočiatku sa tu objavila románska bazilika, ktorá zahŕňala tri časti a päť apsidov. Po chvíli bola však románska bazilika prestavaná v barokovom štýle.

Následne sa tu objavili kláštorné priestory, stodoly, mlyny, sklady, haly. Navyše sa okolo kláštora objavila ochranná stena s vežami.

Dnes má kláštor múzeum náboženstva. Preto si turisti môžu nielen vychutnať špeciálnu atmosféru, ale naučiť sa veľa zaujímavých vecí o náboženskej sfére.

Slovinsko je úžasná krajina, ktorá si zaslúži zvláštnu pozornosť cestujúcich a umožňuje vám zabezpečiť rozmanitosť Európy.

Pin
Send
Share
Send
Send