Grécko

Patras - atrakcie a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Na nádhernom pobreží Grécka polostrova je Peloponéz krásne prístavné mesto Patras. Je to atraktívne pre turistov a pútnikov, historické pamiatky a chrámy. Fanúšikovia zábavy a rekreácie budú spokojní s množstvom malebných pláží, útulnými kaviarňami s národnou kuchyňou a obľúbenými hotelmi. V tomto regióne chladné leto a relatívne teplé zimy, takže môžete cestovať po celý rok.

Mesto je symbolicky rozdelené na dve časti - staré a nové. Stará časť je bohatá na kultúrne a historické pamiatky starovekého Grécka. Nová časť je postavená s modernými obytnými budovami, nákupnými a zábavnými centrami.

Patras je známy každoročnými karnevalmi a medzinárodnými festivalmi. Turisti z celého sveta navštevujú staré námestia, ulice a budovy postavené pred mnohými storočiami.

Roman Odeon

Budova je zachovaná starodávna architektonická pamiatka. Bol postavený v dobe prosperity Rímskej ríše v polovici II storočia nášho letopočtu. Vonkajšie prírodné faktory a vojny zničili budovu a obrátili kus pozemku na nízky vrch. Ale na konci XIX. Storočia bol objavený Odeon. Počas vykopávok sa našla pôvodná rímska mozaika a iné umelé predmety.

V roku 1956 bola úplne obnovená. Predtým tu boli verejné čítania alebo spev a možno stretnutia mestskej šľachty. V súčasnosti je so susedným divadlom kultúrno-historický súbor, kde v lete organizuje koncerty a divadelné predstavenia.

Archeologické múzeum

Múzeum obsahuje exponáty z rôznych období starovekého mesta. Vo veľkých halách môžete obdivovať významný arzenál zbraní a zbierok sôch a vaní. Turisti môžu oceniť veľkoleposť objektov rímskej a mykenskej kultúry, zoznámiť sa s dielami remeselníkov stredovekého obdobia.

Kostol sv

Katedrála sv. Ondreja bola otvorená v druhej polovici 20. storočia na veľkej ploche Juraja I. Výška skutočne výnimočnej krásy a veľkoleposti chrámu je 46 metrov. Jeho centrálna kupola so zlaceným krížom je dokonale viditeľná zo všetkých strán. 12 menších zvonov symbolizuje Kristových apoštolov. Svätyňa bola vybudovaná pomocou byzantských motívov a pochovala 5,5 tisíc veriacich. Božská katedrála je známym orientačným bodom.

V dávnych dobách kázal apoštol Andrej kresťanstvo v Grécku. V posledných rokoch žil v Patrase, kde tiež trpel bolestivou smrťou na šikmom kríži. Jeho relikvie a častice kríža sú uložené v chráme.

Katedrála sa vyznačuje krásou interiéru. Denné svetlo, prenikajúce cez vysoké okná fasády a hlavnú kupolu, dáva nezvyčajné osvetlenie interiéru mozaiky. Podlaha je zdobená obrazmi rýb, rastlín a zvierat. Oblúk je zdobený vyrezávaným lustrom.

Miesto: Evmilou - 4.

Most Rion-Andirion

Veľká moderná budova v Grécku je mostom nad Korintským zálivom. Je postavený v blízkosti mesta Patras. Pohyb po vode bol nahradenie pary pre rastúce potreby správy medzi pevninou a Peloponézskym polostrovom. Myšlienka jeho vzniku patrila gréckemu predsedovi vlády v 19. storočí. Vzhľadom na finančné ťažkosti tej doby, drahá výstavba bola odložená po celé desaťročia.

Implementácia tejto myšlienky sa začala až v polovici 90. rokov. Inžinieri predstavili technické riešenia pre konštrukciu neobvyklého dizajnu. Na začiatku olympijských hier v roku 2004 bol most otvorený. Skladá sa z piatich rozpätí založených na štyroch masívnych stĺpoch. Z brehu sa zdá, že široká cesta cez úzky vodný isthmus je navinutá sieťou tenkých vláken. V noci, most, osvetlený svetlami, vyzerá veľmi pôsobivo.

Rímsky akvadukt

Ďalším historickým medzníkom je akvadukt. Patras bol vždy považovaný za dôležitý prístav na prepravu medzi Gréckom a Talianskom. V období prosperity v II. - III. Storočí nášho letopočtu. s vysokou populáciou potreboval veľa vody. Preto Rimania vybudovali akvadukt dlhý 6500 m, Umelá priehrada pri zdroji rieky Dikoniaris pôsobila ako komunikujúce plavidlá. Jeden z prvkov starobylej steny stále slúži v modernej nádrži.

Vinárstvo Achaia Klauss

Znalci a ochutnávači po celom svete vysoko oceňujú chuťové škály a arómu neprekonateľného vína Mavrodafni, vyrobeného podľa staromódneho receptu. Recept na tento nápoj vytvoril bavorský podnikateľ Gustav Clauss. V polovici 19. storočia sa stal obľúbeným miestom pobrežia v blízkosti mesta Patras a na jednom z kopcov postavil hrad. Na území týchto území boli vysadené vinohrady a bola postavená vináreň.

Clauss sa naučil obchod s vínom a vytvoril niekoľko svojich vlastných odrôd vína. Od tej doby sa dozvedeli o svojej produkcii v Grécku a ďaleko za hranicami.

V súčasnosti vinárstvo produkuje množstvo rôznych značiek vína. Sú uložené vo veľkých pivniciach vinárstva a vyvážajú sa. Asi 300 tisíc turistov každoročne navštívi tento orientačný bod. V príjemnej atmosfére sú vyzvaní, aby sa oboznámili s kvalitou vín a kúpili si ich ako darček.

Maják v Patrase

Chôdza po promenáde nemožno vynechať známy maják Patras. Nachádza sa naproti kostolu sv. Ondreja. Spočiatku drevená konštrukcia netrvala dlho. V roku 1878 bola na mieste zničeného majáku postavená pevnejšia veža s výškou 17 metrov. Asi sto rokov smeroval na námorné plavidlá. Počas obdobia vojenskej diktatúry počas rekonštrukcie prístavu bolo odstránené.

Obnovená kópia majáku si zaslúži pozornosť ako miesto na odpočinok pre každého. K dispozícii je niekoľko kaviarní. Z letného ihriska sa nachádza nádherný výhľad na najbližšie okolie. Večer je budova osvetlená svetlom.

Múzeum ľudového umenia

V malej miestnosti múzejných exponátov sa uvádzajú artefakty a predmety pre domácnosť, aby sa oboznámili a študovali životy miestneho obyvateľstva v rôznych časových intervaloch. K dispozícii je aj výstava fotografií s interpretáciami zaujímavých faktov o živote a rozvoji mesta. Často sa konajú majstrovské triedy pri výrobe národných kostýmov a obuvi.

Miesto: Skagiopouleio Koritsas & Mavrokordatou street.

Divadlo "Apollo"

Významným miestom pre obyvateľov je Divadlo Apollo. Je centrom kultúrneho a spoločenského života. Postavený v roku 1872 v neoklasicistnom štýle, víta hostí na hudobných koncertoch a divadelných predstaveniach.

Apollo, krásne zachovaná budova z 19. storočia, sa považuje nielen za medzník. Každý rok sa v divadle konajú lopty a maškarády. Veľmi obľúbená karnevalová lopta "Boorbois". Tieto farebné kostýmy a masky na tvárach a celé tanečné predstavenia.

Miesto: Πλ. Γεωρ. - Α 15-21.

Patra Carnival

Veľká udalosť, ktorá je známa po celom svete. Trvá tri týždne pred Veľkou nocou a predstavuje niekoľko udalostí. Zaháňajú sa zápalové tance a spontánne hry, súťaže a demonštrácie, zábavné a zábavné prehliadky. Proces spočíva v spálení vycpaných zvierat na námestí prístavu. Stovky tisícov ľudí sa zhromažďujú do mesta, aby videli tento nádherný festival.

Rekreácia a zábava

Patras je tranzitný bod, ktorý sa nachádza na pobreží tyrkysového mora. Ale na plávanie nie je vhodné kvôli studenej vode a skalnatému pobrežiu. K dispozícii je jedna pláž v centre mesta a niekoľko pohodlných miest s útulnými hotelmi a tavernami v okolí. Niektoré pláže sú vhodné pre vodné športy a rybolov.

Turisti sú najviac priťahovaní k cestovaniu do starobylých historických pamiatok, často sa konajú festivaly a karnevaly, rovnako ako zábava v mnohých nočných kluboch a baroch s národnou kuchyňou a hudbou.

Pin
Send
Share
Send
Send