Rusko

Pamiatky Bezhetsk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Bezhetsk - malé mesto v regióne Tver, administratívne centrum okresu Bezhetsk. Jeho populácia na začiatku roku 2017 bola približne 22 000 ľudí. Nachádza sa severovýchodne od Tveru na západných hrebeňoch Bezhezkého vrchu, na pravom brehu rieky Mologa, v blízkosti miesta, kde sa do nej prúdi riečka Ostrechin. Aj cez mesto tečie rieka Chvála.

Bezhetsk má dlhú históriu. Prvá zmienka o ňom pochádza z roku 1137 a začal počítať s mestským osídlením v roku 1775.

V Bezhetsku sa nachádza veľa historických a kultúrnych atrakcií, architektonických pamiatok, pravoslávnych kostolov. Turisti a návštevníci mesta by mali určite navštíviť jeho atrakcie.

Dom obchodníkov Andreev

Majitelia tohto starobyleho sídla v devätnástom storočí boli obchodníkom prvého cechu Vasily Andreev a jeho manželkou Sofiou, ktorá mala ušľachtilý pôvod a jej predkovia boli predstaviteľmi šľachtickej rodiny. Ich syn Basil, ktorý bol jediným dieťaťom v rodine, sa stal aj obchodníkom prvého cechu. Okrem toho bol správcom hlavnej nemocnice Bezhetsk.

Samotný dom je postavený z guľatiny a suterénna miestnosť je postavená z tehál. Jedná sa o dvojpodlažnú budovu s veľkým balkónom na ulici. Fasáda domu je krásne zdobená a jej vlysy zdobia nádherné rezbárske práce. Dom má historickú a architektonickú hodnotu. Umiestnenie: Bolshaya Street - 15/36.

Dom Korovkinských obchodníkov

Dvojpodlažný dom, v ktorom teraz sídli okresný výkonný výbor, bol vo vlastníctve obchodníka Sergeja Korovkina a jeho rodiny na začiatku dvadsiateho storočia. Bol postavený v roku 1900. Korovkina boli veľmi bohatí ľudia a od roku 1914 sa stali najbohatšími obyvateľmi Bezhetsku. Významne prispeli k rozvoju národného vzdelávania, priemyslu, obchodu, mestského zdravotného systému a mestského hospodárstva. V ich vlastníctve boli priemyselné podniky Bezhetsk.

Korovkíni sa aktívne podieľali na sociálnej práci a nestrácali finančné prostriedky na charitu. Sergey Korovkin financoval výstavbu školy a bol správcom ženského gymnázia. Pôsobil ako vedúci mesta a významne prispel k jeho rozvoju.

Poloha: Križovatka Bolshaya Street a Rozhdestvensky Lane.

Dom obchodníkov s nevorotínmi

Tento dvojpodlažný kaštieľ bol postavený v prvých rokoch dvadsiateho storočia. Patrila k obchodníkom Nevorotin - jednému z najkrajších obyvateľov mesta Bezhetsk. Vo svojom architektonickom štýle sa nachádza v blízkosti modernej Moskvy. Hlavný vchod do zámku je zdobený porticom.

Veranda je ohraničená štyrmi stĺpcami: dva obdĺžnikové stĺpy a dva dórske stĺpy. Žltá veranda, ktorá mala mať 3 prístupy, Nad porastom sú balkón a sochy Atlantovcov, ktoré sú nielen nádhernými estetickými prvkami, ale slúžia aj ako podpery pre rímsu. V interiéri domu sú obzvlášť pôsobivé takéto zachované prvky interiéru ako prvky zdobené maľbami, štukou a reliéfnou kožou.

Miesto: Bolshaya Street.

Dom notára Tugarinova

V budove postavenej v prvých rokoch dvadsiateho storočia bol pôvodne bytový dom V.I. Tugarinova. Jedná sa o dvojpodlažný zámok obdĺžnikového tvaru so skoseným rohom v jeho juhovýchodnej časti. Nad verandou vidíte prednú vyvýšenú časť podkrovia (sluch), ktorá sa podobá nosorožcovi. Preto je jeho druhé meno: "House-rhino". Podkrovie je korunované zachovanou vežou (predtým boli dve veže, druhá bola umiestnená nad balkónom).

Steny domu majú skriňu orientovanú diagonálne. Okná domu sú zdobené vyrezávanými platňami. Dvere sú tiež rámované rezbami. Architektonický dizajn budovy kombinuje eklektický a moderný.

Zvestovanie kláštora

Prvá kamenná budova kláštora bola postavená v roku 1878. Bola to budova opátov kláštora s domácim kostolom na počesť svätých Kozma a Daniela. Po 11 rokoch bola dokončená výstavba Katedrály Zvestovania. Neďaleko boli ďalšie dve kostoly. Kompletný súbor kláštora vznikol začiatkom dvadsiateho storočia.

V rokoch sovietskej vlády vládol veľký počet kláštorov. Bohužiaľ, veľa budov neprežilo až do dnešných dní. V posledných rokoch sa však život kláštora opäť začal oživovať.

Miesto: Leo Tolstoy.

Kostol svätého kríža

Je centrom duchovného života a pamiatkou architektúry Bezhetského v polovici sedemnásteho storočia. Historici sa domnievajú, že kostol bol postavený v roku 1670 na území kláštora a stavba kamennej zvonicovej veže bola dokončená v roku 1782. Ide o najstaršiu budovu mesta, zachovanú až do dnešných dní.

Kostol je jedinou budovou, ktorá bola zachovaná pred kláštorom Svätého Kríža. Chrám má trojstupňovú zvoničku v štýle raného baroka. Vo svojom vonkajšom dizajne vyniknú mimoriadne pilastry a majestátne stĺpy. Vo vnútri kostola môžete vidieť nástenné maľby druhej polovice devätnásteho storočia, zachované vo výbornom stave.

V roku 1937, na príkaz úradu, chrám bol uzavretý. Služby tu opäť pokračovali v roku 1991.

Miesto: Červené námestie.

Cirkev premeny Spasiteľa

Kostol bol postavený v roku 1772 na území zrušeného kláštora. Vo svojom architektonickom vzhľade sa dajú rozlíšiť prvky dvoch štýlov: barokový a eklektický. K dispozícii sú dva chrámy, obklopené jedným plotom. Hlavným je Cirkev premeny. Cirkev premeny má trochu úmyselne hrubý vzhľad a pokrovská cirkev vyniká svojou závažnosťou a asketizáciou svojich fasád.

Miesto: námestie K. Chernyshev - 31.

Zvonica kláštora Vvedensky

Jedná sa o jediný prežívajúci prvok starého kláštora, ktorý založil v 15. storočia reverend Nectarios Bezhetsky. Z kroník, ktoré k nám prichádzajú, je známe, že vdova nad Ivanom Hrozným, mníškou Martou darovala kláštoru ikonu mučeníka Huara na pamiatku tragickej smrti Tsarevicha Dmitrija, ktorý bol jej synom. Jeho narodeniny boli v rovnaký deň ako sviatok svätca. Kláštor existoval až do roku 1764, potom bol na jeho území umiestnený farský kostol.

Zvonica bola pravdepodobne postavená na začiatku devätnásteho storočia. Skladá sa z dvoch úrovní a má tri rady povestí. Na jeho vrchole je šupinatá makovica, na ktorej je namontovaný kríž.

Miesto: Vvedenskaya Street - 31.

Múzeum literárno-pamätnej a miestnej histórie

Komplex múzea sa nachádza v dvoch budovách. V jednej z nich je Múzeum V.Ya Shishkov, a v inom - Múzeum V.V. Andreeva.

Múzeum Shishkov sa nachádza v budove bývalej školy. Bol otvorený sté výročia spisovateľa. Expozícia múzea sa venuje jeho práci. Tu môžete vidieť dokumenty a rukopisy spisovateľa, jeho listy a fotografie. Od roku 1980 sa otvorili expozície s návštevníkmi múzea s ekonomikou a životom miestnych roľníkov na prelome devätnásteho a dvadsiateho storočia a vtáctvom regiónu Tver, ktorých figúrky sú tu zastúpené.

V roku 1986 na počesť 125. výročia V.V. Andreeva otvorila múzeum venované tomuto vynikajúcemu hudobníkovi a zakladateľovi Veľkého ruského orchestra. Jeho expozícia zahŕňa hudobné veci, dokumenty, hudobné kompilácie, záznamy s hudobnými nahrávkami a koncertné plagáty. Aj v múzeu je stála expozícia ľudových nástrojov, ktorá predstavuje návštevníkov domr a balalaikov od najlepších majstrov ich remesiel. Časť exponátov sa venuje bezhetskí hudobníci a hudobná kultúra vo všeobecnosti.

Miesto: Karl Marx Street - 63.

Múzeum malín

Múzeum malín otvorilo v Bezhetsku nedávno. Stalo sa to v roku 2010. Po návšteve tohto úžasného múzea sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých a zaujímavých faktov o tomto milovanom bobule, získať užitočné informácie o spôsoboch rastu malín a tajomstvách získania vysokého výnosu.

Maliarske múzeum bolo založené v Bezhetsku nie náhodou. Na emblém mesta, ktorý schválil Kateřina II., Je zobrazený malinový kebus na striebornom poli. Všetci návštevníci budú mať príjemné prekvapenie v podobe ošetrenia malinového džemu. Lokalita: ul. Klubnaya - 2.

Pamätník Balalaika

Pamätník tohto starého ľudového hudobného nástroja bol inštalovaný v roku 2011 pri vchode do uličky. Pamätník V.V. Andreev - vynikajúci hudobník, narodený v Bezhetsku, ktorý oslavoval balalaiku celému svetu. Vďaka nemu sa balalaika stala jedným z neoficiálnych symbolov Ruska.

Ulica Lev Tolstoy - 38.

Sochařské zloženie "Rodina Gumilov"

Pamätník bol otvorený v roku 2003. Skladá sa z troch sôch, ktoré navrhol A. Kovalchuk. Zobrazujú A.A. Akhmatova, L.N. Gumilev a N.S. Gumiľova.

V okolí Bezhetsku sa nachádzalo panstvo Gumilovcov, kde Lev Gumilyov strávil svoje detstvo a mladosť. Anna Anna Akhmatova a Nikolai Gumilyov tiež často prichádzali na panstvo a strávili veľa času v ňom.

Miesto: Bolshaya Street.

Pamätník autobusu

Je vidieť v blízkosti vchodu do autobusového parku Bezhetsk. Jedná sa o starý autobus, ktorý stojí na podstavci betónových dosiek. Z vonkajšej strany je autobus vo výbornom stave a zdá sa, že je len zaparkovaný a pripravený ísť na let kedykoľvek.

Miesto: ulice Transportnaya - 1.

Víťazný obelisk

Je inštalovaný na sovietskom námestí a je venovaný miestnym obyvateľom Bezhetsk, ktorý zomrel v bitkách na frontoch Veľkej vlasteneckej vojny. V strednej časti stupňovitého obeliska je bronzová sochárska kompozícia zobrazujúca sovietskych vojakov. Pred obeliskom spaľuje večný plameň. Pamätník bol vytvorený projektom sochára VS Novikov a architekti VG Shikova a G.P. Lavrov.

City Garden

City Garden Bezhetsk sa nachádza v historickom centre mesta. Toto je obľúbené miesto pre dovolenku miestnych obyvateľov. Územie záhrady je ohradené a na vstupe sú otváracie brány z liatiny. Prostredníctvom svojho územia preteká rieka Chvála. Na území záhrady je pomník spisovateľa V. Šiškov.

V posledných rokoch sa urobilo veľa úsilia na zlepšenie rekreačnej oblasti. Boli rozmiestnené nové chodníky, koryto bolo odstránené, boli nainštalované jazdy a bola postavená lávka. Taktiež boli nainštalované nové lavice. V noci sú záhradné chodníky osvetlené svietidlami.

Pin
Send
Share
Send
Send