Taliansko

Čo vidieť v Livorno: atrakcie a obľúbené miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


V Taliansku je na pobreží mesto, ktorého počet obyvateľov je viac ako 150 tisíc ľudí. Volá sa Livorno. Mesto je najväčším prístavom vo svojom regióne.

Dokumenty najprv uviedli Livorno v 11. storočí. Potom bol dedinou. V druhej polovici šestnásteho storočia sa rozhodlo premeniť mesto na prístav. V sedemnástom storočí bol obchod v meste už dobre rozvinutý.

Na konci osemnásteho storočia sa veľa pozornosti venovalo zlepšeniu tohto miesta. V devätnástom storočí tu cestovali nejakí slávni básnici a cestovatelia. Počas druhej svetovej vojny boli mnohé budovy v meste čiastočne zničené. Po vojne boli rekonštruované.

Múzeum Fattori Livorno

Návštevníci uvidia v múzeu mnohé obrazy a plastiky. Múzeum sa nachádza v budove. Villa Mimbelli, Budova bola postavená koncom devätnásteho storočia. Interiér vily je krásny.

Okolo budovy je nádherný park. Má malú veľkosť. V nej je fontána s rybami a korytnačkami. Tiež pred budovou je pomník umelca, po ktorom muzeum bolo pomenované.

Miesto: Via San Jacopo v Acquavive - 65.

Pláž Marina di Bibbona

Nádherná pláž sa nachádza v nádhernej zátoke. Tu si môžete perfektne odpočinúť a tešiť sa z pokoja. Nádherné borovicové háje sa nachádzajú veľmi blízko mesta. Pohľad, ktorý sa otvára z pláže, sa môže právom nazvať malebným. Navyše na pláži majú návštevníci možnosť športovať.

K dispozícii je tiež dvor a golfové ihrisko. V blízkosti pláže sa nachádza diskotéka. Tak milovníci tanečno môžu mať skvelý čas tam. Pláž je plná reštaurácií, kaviarní a barov. Tu hladní turisti môžu jesť a uhasiť ich smäd.

Pláž Cecina Mare

Piesočnatá pláž, vstup je tu platený. Bol otvorený v druhej polovici dvadsiateho storočia. Pláž je pomerne široká, dlhá a má všetky potrebné veci pre pohodlie turistov. Predpokladá sa, že s rodinou je veľmi dobrý čas.

Katedrála sv. Františka

Budova je svetlošedá a symetrická. Katedrála bola postavená na začiatku sedemnásteho storočia. O storočie neskôr boli k budove pripojené dve kaplnky. Zvonica v katedrále sa objavila v prvej polovici devätnásteho storočia. Je štvorcová.

Počas druhej svetovej vojny bola budova vážne poškodená. Asi o desať rokov neskôr začala kostol obnovovať. Obnovená budova má mnoho rozdielov od katedrály, ktorá tu stál predtým. Vo vnútri kostola je krásny orgán dvadsiateho storočia. Oltár sa však vyrábal v prvej polovici 18. storočia. Steny sú zdobené maľbami zo sedemnásteho storočia. Hlavná brána bola inštalovaná na začiatku 21. storočia. Na nich môžete vidieť najzaujímavejšie dejiny mesta.

Miesto: Piazza Grande.

Pláž Antinyano

Pláž je skalnatá, ale to neznamená, že je to zlé, pretože si môžete so sebou len vziať so sebou na odpočinok. V blízkosti pláže sú miesta, ako sú reštaurácie, bary a obchody.

Stará pevnosť

Pevnosť bola postavená už dávno. Dobrovoľníci ju už niekoľko rokov obnovujú. Turisti na území atrakcií sa môžu dostať zadarmo. Budova má asymetrickú štruktúru. Návštevníci môžu tiež vyliezť starú vežu. Ponúka nádherný výhľad na mesto a prístav.

Mascagni terasa

Terasa sa nachádza na nábreží. Tu môžete chodiť a relaxovať. Miesto je pomenované podľa slávneho miestneho skladateľa. K dispozícii sú cyklotrasy, miesta na beh, niekoľko obchodov a kaviarní. Tiež tu je altánok, ktorý bol inštalovaný v prvej polovici minulého storočia.

Materiál na jeho stavbu slúžil ako kameň. Altánok má guľatú kopulu podporovanú stĺpmi. Toto miesto je obľúbené pre správanie fotiek, najmä svadby.

Prírodovedné múzeum v Stredozemí

Múzeum bolo založené v prvej polovici dvadsiateho storočia. Teraz sa nachádza vo vile Henderson. Múzeum má päť izieb. Tu je zbierka hmyzu, cicavcov, vtákov a minerálov. Vedľa múzea je knižnica, existuje mnoho edícií vedeckých diel.

Celkom slušná oblasť okolo múzea bola vyhradená pre anglickú záhradu. Návštevníci vidia fontánu, rôzne stromy, oblúky a stanicu metrológie.

Miesto: Via Roma - 234.

Nová pevnosť a nová Benátky

Mesto má okres, nazývaný Nová Benátky. Tento názov dostal kvôli tomu, že existujú kanály. Hlavnou atrakciou tejto oblasti - pevnosť. Počas druhej svetovej vojny boli v pevnosti vojenské sklady, takže budova bola bombardovaná.

Pevnosť bola postavená v šestnástom storočí. Bola taká, ako je to možné, čo bolo nepreniknuteľné, pretože okolo nej boli priekopy. Teraz miesto, kde stojí pevnosť, je ako ostrov. Budova je obklopená nádherným parkom a hostia si môžu vyraziť loďou po kanáloch.

Pláže Castiglioncello a Wada di Rosignano Marittimo

Pláže mesta sú čisté. Sú obľúbené s návštevníkmi na dovolenke a medzi miestnymi obyvateľmi. Miestnosti sú vybavené všetkým potrebným príslušenstvom, aby návštevníkov pohodlné. Pozdĺž pláží je niekoľko reštaurácií, kde si môžete vyskúšať tradičné jedlá. Turisti tu čakajú nádherný výhľad na útesy.

Pláž Marina di Pisa

Pláž je jedenásť kilometrov od centra. Je to veľmi výhodné, pretože je rozdelené na dve časti. V jednej polovici návštevníkov sa ticho oddýchne a druhá časť je určená pre tých, ktorí sa radi zabávajú hlučne, tancujú. K dispozícii sú bary, diskotéky a reštaurácie, sú otvorené aj v noci.

Národný park toskánskeho súostrovia

Park bol založený koncom minulého storočia. Existuje niekoľko vzácnych predstaviteľov flóry. Migrujúce vtáky prichádzajú sem dvakrát do roka. Návštevníci ich môžu obdivovať. Aj v parku žijú vtáky, ktoré tu žijú po celú dobu.

Leopoldova stena

Steny boli postavené v prvej polovici devätnásteho storočia. Jeho dĺžka bola osem kilometrov. Počas vojny bola múr čiastočne zničená. Niektoré fragmenty však zostali neporušené.

Kostol sv. Kataríny zo Sieny

Je pozoruhodné, že kostol bol postavený viac ako sto rokov a pol. Keď ešte nebola dokončená, používala sa ako kláštor. Potom z väzenia z budovy, ktorá tu zostala až do konca dvadsiateho storočia. Rekonštrukčné práce boli vykonané.

V budove kostola stojí vysoká veža. Interiér je vyzdobený mnohými freskami z devätnásteho storočia a krásnym obrázkom. Tam je tiež výborný orgán tu.

Miesto: Piazza Dei Domenicani - 2.

Chrám Madonna delle Grazie

Budova bola postavená na počesť patrónky okresu. Niektorí známi miestni obyvatelia sú tu pochovaní. Chrám bol postavený a rozšírený počas niekoľkých storočí. Interiér je zdobený obrazmi, strop je vyrobený z dreva, na ktorom je umiestnená nádherná rezbárstvo.

Miesto: Piazza di Montenero - 9.

Múzeum židovskej kultúry a histórie

Múzeum sa nachádza v budove postavenej v devätnástom storočí. Tu sú veci, ktoré patria do židovskej národnej kultúry. Okrem toho múzeum prezentuje dôkaz, že Židia boli prenasledovaní nacistami.

Miesto: Via Micali - 21.

Naval Academy

Univerzita pripravuje budúcich dôstojníkov. V tejto budove bývala nemocnica a potom sa odsťahovala väznica. Akadémia bola otvorená v druhej polovici devätnásteho storočia. Predtým boli tiež vyškolení a vyučovaní piloti.

Univerzitná budova sa skladá z troch poschodí, je veža, jej tvar je štvorcový. Na každej strane veže sú hodiny. Každý rok navštevuje akadémiu viac ako tisíc študentov.

Miesto: Viale Italia - 72.

Pamätník štyroch maorov

Pamätník má pre mesto veľkú hodnotu. Bol inštalovaný v druhej polovici šestnásteho storočia. Potom vybudovali nové oblasti mesta.

Muž, ktorého postava je zobrazená na pamiatke, dohliadala na stavebné práce. Stále sa považuje za zakladateľa mesta a rešpektuje ho. Na úpätí pamiatky sa nachádzajú štyri postavy, ktoré symbolizujú piráti a víťazstvo nad nimi. Pamätník je taký poctený a cenný, že počas vojny ho ľudia rozdelili a skryli časti na rôznych miestach. V polovici dvadsiateho storočia bol pomník zhromaždený a opätovne inštalovaný.

Pin
Send
Share
Send
Send