Srí Lanke

Pamiatky Negomba: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


V okrese Gampaha, ktorá sa nachádza na Srí Lanke, sa nachádza mesto Negombo, ktoré dnes zaujíma páté miesto v krajine z hľadiska počtu obyvateľov (približne 120 tisíc ľudí). Neďaleko Negombo (presnejšie šesť kilometrov) je hlavným leteckým terminálom štátu, ktorý sa nazýva Bandaranaike.

Mesto je spojovacím článkom medzi hlavným mestom a ďalšími veľkými mestami v krajine. Hlavným obchodom miestneho obyvateľstva je rybolov a teda predaj, takže ak chcete vyskúšať exkluzívne druhy morských rýb, rozhodne ste v Negombo. Okrem rýb je mesto známe aj produkciou škorice, ktorá sa už po mnohé stáročia považuje za takmer najlepšie na svete.

Nemali by sme si však myslieť, že sortiment slávneho tovaru z Negombo je obmedzený na to - tu si môžete kúpiť aj miestne keramické alebo bronzové výrobky. Tento článok je venovaný popisu najdôležitejších pamiatok tohto mesta, ktoré určite stojí za návštevu pri príchode do mesta Negombo:

Holandská pevnosť

Na konci vzdialeného sedemnásteho storočia bola v Negombo postavená holandská pevnosť. O dve storočia neskôr bola takmer úplne zničená, aby na jej mieste postavila väzenie. V dnešnej dobe ostali iba niektoré časti budovy, ktoré ohromujú rozsah a typ srílanských predkov: čiastočne steny, brána a jediná veža. Väzenie stále funguje a jeho väzni sa starajú o pozostatky pevnosti (zrejme vyjadrujú svoje ospravedlnenie z generácie na generáciu).

Do pevnosti sa ľahko dostanete: nachádza sa v bezprostrednej blízkosti nového Rybárskeho trhu. Ak je ťažké vyhľadávať, obráťte sa na miestnych ľudí - určite vám to pomôžu. A nebojte sa byť neskoro: pevnosť funguje nepretržite a je úplne zadarmo.

Negombo kanály

Na rieke kanálov namiesto ulíc počul celý svet (vďaka, Benátky). Na vaše prekvapenie alebo našťastie je Negombo zahrnutá aj v mnohých mestách, kde je pohyb čiastočne realizovaný prostredníctvom kanálov. Sú preniknuté celým Negombo, takže ako turista si môžete bezpečne objednať prehliadku a pozerať sa na mesto z útulnej lode alebo kanoe. Nechajte sa ponáhľať: väčšina lodí loví ryby, takže je lepšie sa o nich dozvedieť buď v hoteli, v ktorom žijete, alebo v miestnych cestovných kanceláriách.

Plážový park Negombo

Čítanie slova "park" v mene atrakcie, každý z nás začína nevedomky predstavovať stovky atrakcií, jasné svetlá, obchody so suvenírmi a jedlo. Ale v Negombo Beach Park vyzerá trochu inak: prívesy s rýchlym občerstvením alebo zriedka miestne jedlo sa tu objavujú bližšie k noci a k ​​inej zábave a v zásade sú zabudnuté.

Jediná vec, ktorú si tu môžete vychutnať, je samota na oceáne. Aj v centrálnej časti parku je malý rybník, okolo ktorého sa vaše dieťa môže vydať na detský vlak. Vstup do parku je zadarmo.

Kostol sv. Petra

Negombo je veľmi nadnárodné mesto, v súvislosti s ktorým žijú na jeho území zástupcovia viacerých náboženstiev. Z katolíckych kostolov je potrebné spomenúť aj kostol svätého Petra, ktorý je v skutočnosti neznačiteľný: malá stavba, vyrobená v štýle všetkých Negombo a dokonale zapadajúca do miestneho exteriéru.

Zaujímavým faktom súvisiacim s týmto kostolom je, že sa nachádza neďaleká vysoká škola s rovnakým menom, kde sa miestna mládež môže vzdelávať v rôznych špecialitách a oblastiach.

Kostol sv. Márie

Ďalší katolícky kostol v Negombo, ktorý sa nachádza v srdci mesta a je zďaleka najväčší v okrese, pokiaľ ide o veľkosť budovy a počet farníkov. Každý večer sa nachádzajú spevy, ktoré, ak je to žiaduce, môžu byť počuť mimo cirkvi. Vstupné je zadarmo.

Chrám Kali Amman

Malý budhistický chrám, ktorého vstup sa ukrýva za mohutným stromom. Štruktúra sa v podstate nijako nelíši, ale ak chcete porovnať chrám Kali Amman s ostatnými v meste, môžete sa pozrieť tu. Zvlášť vzhľadom na to, že vstup je voľný.

Chrám Agurakaramulla

Dokonca aj keď nie ste budhista, ale prišiel k Negombo, neodvážte sa opustiť mesto bez toho, aby ste navštívili tento chrám. Skutočne fascinujúce miesto, najmä pre obyvateľov tých krajín, v ktorých nie je budhizmus vôbec bežný. Chrám začína ohromovať od vchodu: je vyrobený vo forme mačiek alebo mačiek. Vnútri chrámu sú zdobené rôzne svetlé obrazy o živote Buddhu a sochách venovaných Bohu a jeho prostrediu.

Aj v chráme je zloženie niekoľkých sôch, ktoré ilustrujú celý život človeka: od prvého stretnutia rodičov až po smrť. Takže chrám sa objavuje turistom a miestnym obyvateľom v posledných rokoch po dlhom procese obnovy.

Zaujímavou schôdzou bude zoznámenie s mníchom, ktorý plynule ovláda ruský jazyk a uskutoční exkluzívnu exkurziu pre vás (hoci za malý dar). Jedinou nevýhodou chrámu je jeho odľahlosť od centra, ale môžete sa tam dostať tuk-tuk len za pár stoviek rupií. Chrám funguje iba počas dňa.

Rybí trh

Na území mesta Negombo existujú iba dva trhy s rybami, čo však nebráni tomu, aby boli jednou z hlavných atrakcií celého pobrežia. Môžete bezpečne predpokladať, že ak ste nenavštívili rybí trh, v zásade ste sa do Negombo nedostali.

Samozrejme, že trhy nie sú módne hotely, nie staré múzeá a malebné krajiny - tu musíte pripraviť vopred nepríjemné vône a skôr chaotické a nepríjemné prostredie. Tip: Dajte si oblečenie, na ktoré vám naozaj ľúto. Nový rybársky trh sa nachádza v severnej časti mesta a je považovaný za takmer najväčší v krajine.

Tu bude zaujímavé nielen ísť medzi pulty pri hľadaní chutných rýb, ale tiež vidieť, ako lode prídu na miniport a vyložiť čerstvo ulovené tovaru. Z farebných - proces sušenia rýb v piesku.

V opačnej časti mesta, na juhu, je starý rybársky trh. Nie je to veľmi odlišné od severu, s výnimkou toho, že je nižšia ako prvá vo veľkosti. Z výhod - tu je stále menej ľudí ako v Novom. Vstup na trhy je zadarmo a fungujú od rána do neskorého večera.

Laguna Negombo

Ak ste unavení z mestského života, potom neváhajte ísť na juhozápad od Negombu. Tu je lagúna, ktorá je spojená s vodami Indického oceánu malou úžinou. Tu môžete absolvovať vodnú exkurziu a obdivovať nádherné výhľady. Ak máte šťastie, stretnete sa s vzácnymi druhmi vtákov, ktorí žijú iba v tomto kúte planéty.

Ak chcete, môžete dokonca ísť na ryby, ale je lepšie nechať toto zamestnanie miestnej populácii, ktorá žije pomerne zle a zarába len na rybolove a poľnohospodárstve.

Obec Udappu

Na sever od Negombo leží rybárska dedina Udappu. Turisti sú tu zriedkavé, a preto sa pripravte vopred na vzrušenie a verejnú pozornosť od vás. Slávny chrám bohyne Draupaudi sa nachádza v samom centre mesta Undup. Tu sa každoročne koná festival venovaný uctievaniu bohov; Ústrednou časťou festivalového programu je cirkulácia mužskej populácie v horúcich uhoľoch.

Pozrite si video: Zoznam obrázkov, tabuliek alebo grafov vo Worde (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send