Mjanmarsko

Mjanmarsko: atrakcie a krásne miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Mjanmarsko je krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa nachádza v západnej časti polostrova Indočíny. Práve tu turisti ocenia starobylú architektúru Ázie, malebnú prírodu.

Ak sa rozhodnete pre výlet do Mjanmarska, môžete sa spoľahnúť na rôzne exkurzie na architektonické pamiatky a ekologickú turistiku. Kultúrny potenciál Mjanmarska a úžasná zbierka dávnych hodnôt prispieva k tomu, že mnohí cestovatelia môžu oceniť miestne atrakcie.

Pagoda Shwedagon, Yangon

Pagoda Shwedagon je jedným z najznámejších a najatraktívnejších pamiatok, a to nielen pre veriacich, ale aj pre mnohých ďalších turistov. Shwedagon je pozlátený budhistický chrám, jeden z najvyšších v Jangone a dokonca aj v Mjanmarsku.

Náboženský kláštor sa opakovane ukázal byť predmetom pozornosti útočníkov. Napríklad v 17. storočí drahocenný zvon s hmotnosťou 300 ton, Zvonok bol však potopený v bahnité rieky. Po pár storočiach sa útočníci z Británie snažili odstrániť druhý zvon, ale loď s drahocenným predmetom sa opäť potopila.

Pagoda Shwedagon láka mnoho cestujúcich s úžasnou krásou.

Ngapali

Ngapali je jedným z najlepších dôkazov, že Mjanmarsko má úžasné pláže. Ngapali sa nachádza v Bengálskom zálive, ktorý patrí do Indického oceánu. Pláž s rozlohou 3 km je rozdelená na hrebeň a po nej, pričom prvá časť je neupravená a až po pláži je početné hotely. Na samom konci pláže je rybárska dedina.

Pláž prekvapí úžasnou čistotou. V čistej vode môžete dokonca sledovať bohatý a rôznorodý podmorský svet. Okrem toho sa turisti môžu spoľahnúť na dočasné ubytovanie v komfortných bungalovoch a navštíviť malé kaviarne, kde sa im podarí ochutnať európske a ázijské jedlá, morské pochúťky.

Oddychári môžu počítať s plávaním v bazénoch, cykloturistikou, športovými aktivitami (golf, volejbal, windsurfing).

Ngapali láka ľudí z rôznych častí sveta vďaka čistému vzduchu, teplému moru a tropickej krajine.

Chrám Damayanji, Pagan

Chrám Damayanji je jedným z najväčších budhistických chrámov. Táto náboženská pamiatka bola postavená v druhej polovici 12. storočia. Stavba chrámu nebola nikdy dokončená. Navyše bol interiér starého kostola z neznámych dôvodov uzdravený, takže turistom sú prístupné iba štyri vstupy vonkajšieho chodby.

Mount Popa

Mount Popa je zaniknutá sopka. Posledná erupcia sa objavila už v roku 442 pred naším letopočtom. Avšak vyhynutá sopka je dôstojnou prírodnou atrakciou. Okrem toho v tejto oblasti rastú stromy a trávy, ktoré umožňujú poukázať na prekvapivo malebnú povahu.

Na vrchole majestátnej hory je budhistický kláštor. V súčasnosti Mount Popa je posvätné miesto, ktoré priťahuje mnoho pútnikov. Miestni obyvatelia sú si istí, že duchovia prírody žijú na hore, takže v budhistickom kláštore sú 37 soch liehovín.

Turisti, ak je to žiaduce, môžu navštíviť aj tieto intímne kúrie Mjanmarska.

Rieka Irrawaddy

Irrawaddy je jednou z najväčších riek v Mjanmarsku a je považovaná za jednu z najdôležitejších vodných ciest v obchodnej oblasti. Rieka Irrawaddy začína v štáte Kachin, kde rieke Mali a Nmai pretekajú paralelne medzi sebou z samotných Himálajov.

Vtáky, ryby, krokodíly a cicavce obývajú rieku Irrawaddy. Turisti tak môžu pochopiť, aký je bohatý prírodný život Mjanmarska. Rieka Irrawaddy preteká 15 mjanmarskými mestami.

Pagoda Caittiyo, Calo

Pagoda Chaittiyo, tiež známa ako Zlatá hora, je veľký balvan pokrytý zlatom. Tento orientačný bod je pod pôvodným svahom, ktorý iba zdôrazňuje jeho neobvyklý výkon. Po mnoho desaťročí sa žulový balvan drží na priepasti a cestujúci z rôznych krajín pokrývajú tento objekt mnohými zlatými fóliami. Predpokladá sa, že tí ľudia, ktorí pokryjú balvan so zlatou fóliou, budú môcť získať šťastie.

Existuje množstvo legiend spojených s Pagodou Caittio, ktoré umožňujú turistom vidieť neobvyklú atmosféru tohto miesta. Je dôležité poznamenať, že aj skupina silných mužov nebude schopná tlačiť balvan od priepasti. Mnísi, ktorí sa starajú o pagodu, potvrdzujú, že balvan nie je pripevnený lanami a drží sa sám.

Pagoda Chaittiyo je jednou z najobvyklejších pamiatok v Mjanmarsku.

Dhanyawadi

Staroveké mesto Mrauk-U patrí do štátu Arakan, ktorý sa nachádza v západnej časti Mjanmarska. Mesto sa nachádza na rovine a je obklopené tropickými lesmi, ryžovými poliami. Mrauk-U bol založený už v roku 1431, ale stále predstavuje pokojné a výrazné miesto. Zároveň mesto priťahuje mnoho turistov.

Na území Mrauk-U sú budhistické chrámy, stupas, pagody, ktoré navštevujú tisíce turistov z celého sveta. K dispozícii sú tiež obchody s originálnymi suvenírmi, útulnými kaviarňami.

Tam sú hotely v blízkosti historických pamiatok, takže turisti môžu stráviť noc v tomto úžasnom kútiku Mjanmarsku, ak si to želajú.

Pagoda Mahamuni, Mandalay

Pagoda Mahamuni patrí medzi najvýznamnejšie náboženské miesta v Hornom Mjanmarsku. Pagoda má veľkú starobylú sochu Budhu, ktorá je najstaršia v Mjanmarsku. Socha budhistov zvlášť rešpektuje.

Pagoda je vyrobená v tradičnom štýle. Objekt je pozlátený kupol, ktorý bol postavený v roku 1785 špeciálne pre uloženie sochy Budhu. Teraz sa tiež ukladá unikátny gong, ktorý váži 5 ton. Takéto aspekty prispievajú k osobitnej hodnote Pagoda Mahamuni.

Chrám Sulamani, Bagan

Sulamani chrám bol postavený v roku 1181 v meste Bagan. Tento náboženský objekt je zaujímavou kombináciou raného a stredovekého štýlu barmskej architektúry.

Ranný štýl je charakterizovaný horizontálnymi a rovinnými detailmi pamiatok a pre stredoveké - vertikálne. Táto kombinácia architektonických štýlov vedie k tomu, že chrám prekvapí mnohých cestujúcich svojim pôvodným predstavením.

Chrám Sulamani, ktorý sa nachádza na terase a má dve poschodia, možno porovnať s pyramídou. V tomto prípade je chrám obklopený vysokou stenou, ktorá zdôrazňuje silu náboženských atrakcií.

Interiéry chrámu sú dôstojným stelesnením tradícií mesta Bagan, takže tu vidíte vyrezávané rímsy, steny s nezvyčajnými obrazmi, štítmi. To všetko sa podarilo obnoviť majstrov. Chrám Sulamani je dôstojným náboženským orientačným bodom nielen Bagánu, ale aj Mjanmarska.

Jazero Inya

Prírodné jazero Inya sa nachádza v meste Yangon. Jazero má veľmi čistú vodu, takže je ideálne aj na kúpanie miestnych detí. Palmy rastú pozdĺž jazera. Práve tu príroda prispieva k vytváraniu pokojnej atmosféry a umožňuje vám vychutnať malebné panorámy.

Na pobreží sú útulné kaviarne. Na vode sa nachádza špeciálna oblasť, z ktorej vystúpia umelci vo večerných hodinách. Tu môžete chodiť, užívať si úžasnú atmosféru Mjanmarska a objavovať nové hranice sveta.

Katedrála sv. Márie, Yangon

St. Mary's je katolícka katedrála v meste Yangon. Toto konkrétne náboženské miesto je považované za jedno z najdôležitejších v Mjanmarsku.

Katedrála bola postavená v roku 1889. Súčasne sa na stavbu používala červená tehly, kvôli čomu sa ihneď objavil špeciálny vzhľad. Katedrála, ktorá má vysokú vežu a dve veže, zároveň odráža najlepšie princípy gotického štýlu.

Postavená katedrála bola zasvätená na počesť Panny Márie až v roku 1911. Náboženské priestory boli nútené vydržať vážne pokusy: zemetrasenie z roku 1930, bombardovanie druhej svetovej vojny, cyklón roku 2008. Napriek týmto udalostiam sú drevené lavice, pôvodné oblúky prírodného dreva, kríž s oltárom prekvapivý svojou krásou. Dnes sa v katedrále konajú služby.

Jazero kandavgi

Umelé jazero Kandavgi v meste Yangon prekvapí svojou veľkou rozlohou. Zásobník bol vytvorený tak, aby poskytoval čistej pitnej vode miestnym obyvateľom. Jazero existuje od čias britskej koloniálnej správy. Na brehu sú Yangonská zoologická záhrada a prírodný park Kandavgi.

Plávajúca reštaurácia Karavake Hall, Yangon

Reštaurácia "Karavake Hall" je vyrobená v podobe motýľneho mýtického vtáka, ktorý okamžite vytvára turistov špeciálnym spôsobom. Tu sa môžete tešiť na večer po náročnom dni. Návštevníci sa môžu tešiť na bufet, kde sú prezentované barmské, čínske, vietnamské, indické a dokonca aj európske jedlá.

Čašníci oblečení v tradičných kostýmoch sa vždy snažia byť obzvlášť zdvorilí voči návštevníkom. Zároveň môžu návštevníci vidieť jedinečné predstavenia umelcov a etnických umelcov. Príležitosť navštíviť takúto jedinečnú reštauráciu by určite mala využiť.

Jaskyne Pindaya

Jaskyne Pindaya sú významným pútnickým miestom pre budhistov. Vo vnútri jaskýň sa nachádza tisícky budhov sochy a východne od vchodu je inštalovaná pagoda Shwe U Minh.

Schodiskové galérie, vyrobené podľa princípu pokryté, stúpajú zo všetkých strán do jaskyne. Pred vchodom do jaskyne sa nachádza sála zdobená astrologickými hodinami. V prvej hale môžete vidieť zlatú stupu a sochy Budhov. Ak ideme ďalej, otvára sa labyrint medzi kamennými Buddhmi, reťazou sál s krápníkmi a jazerami, oltármi. Takéto unikátne jaskyne si určite zaslúžia osobitnú pozornosť.

Kráľovský palác Mandalay

Mandalay sa nachádza vo vzdialenosti približne 145 km od mesta Bagan. Tento kráľovský palác bol postavený okolo devätnásteho storočia pomocou teakového dreva.

V súčasnosti môžu turisti vidieť len novo vytvorené objekty, pretože pôvodný palác bol zničený japonskými lietadlami. Pôvodné budovy sú steny, rovnako ako priekopa, ktorý ich obklopuje.

Vstup do paláca sa uskutočňuje iba na jednom liste pre historickú zónu. Neskôr však turisti ocenia unikátnu atrakciu Mjanmarska.

V hlavnej budove je malé múzeum s inštaláciami. Toto múzeum ponúka kráľovský nábytok. Ak idete na samom konci, môžete navštíviť múzeum, ktoré prezentuje šaty kráľov a ministrov Mjanmarska. Kráľovský palác je historickou hodnotou a dôležitým strategickým miestom pre Mjanmarsko.

Dedine Maytau

Maytau je dedina nachádzajúca sa priamo na vode. Strety nahrádzajú kanály. K dispozícii sú tu aj krásne domy. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Maytau, môžu oceniť život barmských ľudí, ktorí stále rastú zeleninu v plávajúcich záhradách, používajú skutočné uhlie na varenie a umyjú sa vonku z vedierok.

Niektoré dedinské domy sa nachádzajú na pevnine. Aby ste sa dostali do tohto kúta dediny, musíte prejsť mostom.

Ak stúpate po horách, môžete navštíviť malý lesný kláštor. K dispozícii je aj pozorovacia paluba, ktorá ponúka úžasné panorámy.

V obci Maytau sa nachádza kaviareň a malý obchod so suvenírmi, ktorý je zameraný konkrétne na turistov.

Mjanmarsko je úžasná ázijská krajina, ktorá priťahuje veľké množstvo cestujúcich. Každý môže navštíviť tento štát a objaviť úplne nové aspekty sveta pre seba.

Pin
Send
Share
Send
Send