Slovensko

Košice: obľúbené atrakcie a krásne miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Na území Slovenska je útulné mesto, ktoré sa nazýva Košice. Nachádza sa na východe krajiny v blízkosti pohoria. Viac ako 240 tisíc ľudí tu žije. Mesto je dôležité kultúrne a historicky.

Stará budova mesta je dobre zachovaná, prechádzky po meste sú veľkou radosťou. Tu sa môžete naučiť fakty z histórie krajiny, mesta, vychutnať si nádherné pamiatky, vyskúšať miestnu kuchyňu, ponoriť sa do srdca tradícií a svetonázoru miestnych obyvateľov.

Spievajúca fontána

Mesto má neobvyklú fontánu. Vznikla na konci dvadsiateho storočia. Jeho zvláštnosťou je, že trysky a svetlá sa menia v závislosti od tonality zvuku hudby. Cestovatelia budú mať záujem obdivovať túto atrakciu.

Vlaková stanica

Budova stanice je jednoduchá, vedľa nej sú kaviarne, môžete relaxovať a odpočinúť si po príchode alebo čakať na svoj let.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Najväčšia jaskyňa v celej krajine sa nachádza v národnom parku, nazývanom "Slovenský raj". Bol otvorený v druhej polovici 19. storočia. Mnohí prominentní ľudia navštívili toto miesto. Jaskyňa je vyhľadávaná pre turistov. Značka bola vytvorená vzhľadom na to, že sa oblúky zhoršili. V jaskyni je veľa ľadových blokov rôznej hrúbky.

Katedrála sv. Alžbety s hrobkou Ferenca Rakoczyho

V jedenástom storočí bol v meste postavený románsky kostol. Ale v dvanástom storočí obsadili Nemci mesto. Začali rekonštruovať budovu, teraz získali prvky gotického architektonického štýlu.

Iba cirkevné veže zostali romantikou. V druhej polovici štrnásteho storočia bola budova zničená požiarom. Zostalo len niekoľko soch a náhrobných kameňov. Boli nájdené materiály a začali obnovovať chrám na nich v 19. storočí.

Práce trvali dlho, skončili až na začiatku 21. storočia. Kostol fascinuje návštevníkov svojou krásou, samozrejme, všetci turisti by sa mali pozrieť na túto atrakciu.

Miesto: Hlavná - 30.

Letisko Košice-Bartsa

Letisko mesta bolo otvorené na konci 20. storočia. Je to jedno z najväčších letísk v krajine, je medzinárodné. Registrujúci cestovatelia začínajú dve a pol hodiny pred vzletom a zastavia sa štyridsať minút pred odoslaním letu.

K dispozícii sú kaviarne, obchody a tak ďalej, takže návštevníci budú mať príležitosť zaoberať sa niečím, ak prídu príliš skoro pred odchodom svojich lietadiel. Tam je autobusom do mesta, je to veľmi výhodné.

Mestské divadlo

Budova divadelnej budovy trvala dvadsať rokov, pohľad sa stal otvoreným pre návštevníkov koncom 19. storočia. Divadelná budova je pozoruhodná svojou eleganciou a potešením. Vyrába sa v neobarokovom štýle. Interiér budovy je taktiež krásny, napríklad na stropnej hale sú obrazy z tragédií veľkého tvorcu: Shakespeare, toto umelecké dielo možno dlho vidieť.

Miesto: Hlavná - 32/58.

Veža Saint Urbana

Veža patrí gotickej architektúre. Jeho základňa má štvorcový tvar. Budova bola postavená v 14. storočí. Storočia bola budova rekonštruovaná. Prechod vo forme oblúkovej konštrukcie získanej v 20. storočí. V druhej polovici 20. storočia bol požiar, poškodil zvon, umiestnil sa pred budovu a kópia bola umiestnená v zvonici.

Miesto: Hlavné námestie - 3/1.

Ortodoxná synagóga

Budova bola založená v prvej polovici dvadsiateho storočia. Pravoslávni Židia tu navštevovali chrám a školu. Teraz na stene budovy sa nachádza pamätná tabuľa na počesť Židov, ktorí skončili v táboroch.

Košická detská železnica

Železnica bola otvorená v druhej polovici 20. storočia. Teraz sa nachádzajú dve stanice. Po tridsiatich rokoch po otvorení bola cesta znovu prepracovaná. Potom prestala byť škôlkou. Teraz cesta funguje v letných mesiacoch roka.

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika

Univerzita bola otvorená v druhej polovici dvadsiateho storočia. Teraz sú tu štyri fakulty. Viac ako päť a pol študentov študuje v tejto vzdelávacej inštitúcii. Budova univerzity je vynikajúca. Interiér budovy je v jasných farbách. Na stánkoch sú zaujímavé a informatívne informácie.

Miesto: Šrobárova - 1014/2.

Východoslovenské múzeum

Najstaršie múzeum v krajine sa nachádza v Košiciach. Bol otvorený v druhej polovici 19. storočia. Budova múzea bola postavená na začiatku 20. storočia.

Na budove si môžete pozrieť obrazy postáv mytológie. Múzeum rozpráva návštevníkom o histórii krajiny. Aj pod strechou budovy je zbierka zlatých mincí. Na nádvorí tohto múzea je kostol postavený v prvej polovici 18. storočia.

Miesto: Námestie Maratónu mier - 2.

Východoslovenská galéria

Galéria bola otvorená v dvadsiatom storočí. Nachádza sa v samom centre Košíc. Existuje trvalé aj dočasné vystavenie. Budova bola postavená v barokovom štýle, ale potom bola zmenená.

V galérii nájdete obrazy z 19. a 20. storočia, ktoré vytvorili tvorcovia krajiny. Táto atrakcia nemôže navštíviť, prišla do mesta, pretože tu je niečo, čo vidieť a preskúmať.

Miesto: Hlavná - 110/27.

Františkánsky kostol

Starý kostol sa nachádza v meste. V 14. storočí bola budova pri požiari ťažko poškodená. Kostol bol obnovený, ale v 16. storočí ho opäť očakával. Potom bola budova vojenského skladu a potom katedrála.

Tu bol pochovaný človek, ktorý založil prvú univerzitu v meste. Budova je zdobená sochami a patrí do barokového štýlu. Interiér kostola je vyrobený v rovnakom štýle. Aj budova je zdobená nádhernými dekoratívnymi prvkami.

Zámok Betliar

Palác má bohatú históriu. Jeho stavba sa začala v 15. storočí. Potom sa objavila budova, ktorá pozostávala z dvoch poschodí. Bolo to ako pevnosť. V 17. storočí sa v dome objavili noví majitelia a rozhodli sa prestavbu budovy. Teraz sa hrad skladá z troch poschodí a zahŕňa štyri veže. Materiál pre jeho stavbu bol tehla, budova je vymaľovaná žlto-biela farba.

Teraz má budova múzeum. Má veľkú zbierku zbraní, nábytku, sú tu aj múmie a rytiny. Navyše v budove je knižnica s množstvom kníh, časopisov a novín. Pred hradom je park, patrí do anglického štýlu. Okrem dubov a borovíc sa v záhrade nachádzajú krásne exotické rastliny Lokalita: Kaštieľná - 6.

Kaplnka sv. Michala

História budovy sa datuje niekoľko storočí. V štrnástom storočí bola na počesť sv. Michala postavená malá kaplnka. Tam bol tu cintorín, v kaplnke zostali pozostatky mŕtvych, ktorých telá tu boli pochované. To bolo vykonané, aby sa vyčistilo miesto pre novo prichádzajúcich mŕtvych. Ďalšou zaujímavou skutočnosťou je, že hroby stredoveku sa nachádzali v stenách budovy.

Pred niekoľkými stovkami rokmi sa pohreb ľudí zastavil. Dnes je okolo kaplnky nádherný park, je obzvlášť príjemné chodiť večer. Budova patrí gotickému architektonickému štýlu.

Miesto: Hlavná - 21.

Stará radnica

Radnica zahŕňa dve poschodia. Budova bola postavená v druhej polovici 18. storočia. Patrí medzi dva výnimočné architektonické štýly: baroka a klasicizmus. Fasáda radnice je bohato zdobená. V prvej polovici 20. storočia sa tu pohybovala mestská knižnica, ale po 76 rokoch ju opäť okupovali.

Miesto: Hlavná - 74.

Štadión Lokomotiv

Futbalová aréna bola otvorená v druhej polovici dvadsiateho storočia. Tu sa uskutočnilo niekoľko medzinárodných majstrovstiev. Toto miesto je domovom pre miestny tím Košice.

Lokalita: Čermeľská cesta.

Štadión Steel Arena

Miesto bolo objavené na začiatku tohto storočia. Štadión je športová a zábavná funkcia. Je miestnym štadiónom pre hokejový klub mesta.

Kapacita arény je ôsmich tisíc divákov. K dispozícii je dobré moderné vybavenie, ktoré umožňuje štadiónom pohodlné pre dôležité zápasy a súťaže. Navyše tu môžete vidieť také úžasné vystúpenia ako ľadové show.

Miesto: Nerudova - 12.

Pohoria Slovenský kras

Toto miesto je pod ochranou štátu, pretože existujú jedinečné formy. Pohorie je národný park. K dispozícii sú lesy, jaskyne, jazerá. Na území poľa majú návštevníci možnosť stretnúť sa s vzácnymi rastlinami a nezvyčajnými jedinečnými zvieratami.

Pin
Send
Share
Send
Send