Maďarsko

Pamiatky mesta Eger: prehľad, fotky a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Eger je mesto nachádzajúce sa v severnej časti Maďarska. Toto maďarské mesto je známe svojou starobylou architektúrou, bazénmi a vinárstvom. Mnohí cestovatelia by mali pochopiť, že plnohodnotný oboznámený s mestom Eger stále trvá veľa času.

Rezort sa nachádza na kopcovitom teréne, alebo skôr na úpätí pohoria Bükk. Môžete odhadnúť, ako je dokonalá príroda tu. Navyše turisti dostanú príležitosť zoznámiť sa s miestnymi atrakciami a urobiť správny dojem o architektúre v malých maďarských mestách.

Pevnosť Eger

Egerská pevnosť existovala už od stredoveku. Tento objekt bol použitý ako obrana proti Turkom vo vzdialenom roku 1552. V súčasnosti je pevnosť, ktorá sa nachádza na hradnom vrchu, považovaná za jednu z najvýznamnejších atrakcií mesta.

Stavba pevnosti začala v 12. storočí. Následne bol pohľad dokončený a opravený. Dnešný vzhľad objektu nadobudol až v XVI. Storočí, a preto bola pevnosť rozdelená na dve časti, brána bola postavená, steny boli opevnené násypkami. Zlepšenie zariadenia prispelo k zaručeniu ochrany mesta Eger.

V súčasnosti sa na území pevnosti nachádza múzeum s názvom István Dobó, kde môžete vidieť exponáty o histórii pevnosti. Okrem toho je potrebné venovať pozornosť mincovni, vínnej pivnici, streľbe z lúča.

Každé leto sa v starom pevnosti uskutoční stredoveký festival, ktorého programom sú rytierske turnaje a tematické divadelné predstavenia.

Kostol sv. Antonína z Padovy

Tento kostol sa nachádza v centrálnej časti mesta Eger. Preto veľa turistov môže oceniť krásu náboženského sídla.

Kostol bol postavený v roku 1773 s najlepšími princípmi barokového štýlu. Teraz náboženské sídlo priťahuje mnoho ľudí svojou hodnotnou výkonnosťou.

Fasáda je zdobená 12 zvoničkami s hodinami, ktoré zaznačí každý deň 11, 15 a 18 hodín. V chráme môžete vidieť sochu sv. Antonína, stredoveké fresky. Kostol patrí do františkánskeho rádu minoritov.

Dobo námestie

Námestie Dobó je ústredným prvkom maďarského mesta Eger. Jednou z hlavných miestnych atrakcií je radnica, ktorá je zdobená sochárskymi skupinami vo forme koní. Na námestí sa nachádza socha Istvána Dobóho, ktorý zohral veľkú úlohu v dejinách Egeru.

Na námestí sú pohodlné lavičky, takže ak si prajete, ľudia tu môžu relaxovať.

Egerszalók

Egerszalok je malé osídlenie, ktoré je priamo spojené s Egerom. Táto osada sa nachádza v údolí rieky Lasko, alebo skôr v blízkosti základu majestátnych hôr Matra a Bükk. Hlavnou atrakciou je unikátny zdroj liečivej vody. Zdroj prispieva k úspešnej obnove zdravia. Na území mesta Egersalok existuje množstvo bazénov, v ktorých sa používa liečivá voda.

Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác pochádza z 15. storočia. Čoskoro však Turci počas okupačnej akcie zničili budovu. Reštaurovanie sa uskutočnilo v roku 1882.

Stavba paláca, ktorá pretrváva dodnes, je odrazom najlepších princípov neoklasického štýlu.

V paláci dnes pracuje galéria a múzeum. Preto návštevníci môžu oceniť skutočne bohatú zbierku cenných historických a náboženských vecí, ktoré odhaľujú zaujímavé stránky dejín maďarského mesta Eger.

V prednej časti paláca je nádvorie s jedinečným dizajnom krajiny, takže ak si želáte, môžete sa prechádzať.

Miesto: Széchenyi István utca - 3.

Údolie krás

Údolie krás, ktoré sa nachádza v meste Eger, priťahuje početné vínne pivnice. Práve tu sa úspešne organizuje príprava klasického maďarského vína, ktoré prekvapí svojou arómou a chuťou. Navyše, miestni obyvatelia a turistov môžu ochutnať tradičné maďarské jedlá a ochutnať lahodné víno.

Bazilika sv. Jána apoštola a evanjelistu, sv. Michala a Nepoškvrnené počatie

Bazilika je jednou z najznámejších katolíckych katedrál v Maďarsku a Eger. Náboženský objekt odráža najlepšie princípy neoklasicizmu.

Výstavba baziliky padla v rokoch 1831 - 1837. Objekt uznal baziliu až v roku 1970. Katedrála obsahuje pôvodný orgán XIX storočia, ktorého obnovenie sa uskutočnilo v roku 2000.

Miesto: Pyrker János tér - 1.

Lipitzai Stud

Chata Lipitsai Stud Farm sa nachádza vedľa mesta Eger. Farma úspešne funguje od roku 1580. V tomto prípade bola hlavnou úlohou úspešné chov koní. Spočiatku sa na šľachtenie používali iba španielske kone, ale neskôr sa vo všetkých európskych krajinách vybrali hrebci a kliešte. Čoskoro sa zúčastnilo 8 koní. V dôsledku toho bolo možné vyzdvihnúť maďarské lipity, ktoré sa vyznačujú poslušným správaním, učiacim sa a nepožadujúcimi podmienkami zadržiavania.

Turecký minaret

História tureckého minaretu prebieha od 17. storočia. Maďarov však predstavil "kôru" a zdobil minaret s krížom, čo symbolizuje víťazstvo. Napriek prítomnosti kríža bola architektúra budovy schopná vystupovať v tradičnom štýle.

Ak chcete prejsť do pozorovacej paluby minaretu, je potrebné prekonať 93 schodov pozdĺž veľmi úzkeho schodiska, ale v tejto chvíli sa dá poznať skutočne malebná panoráma celého Egeru.

Minaret, postavený z červenkastého pieskovca, má 14 fasetov, ktoré prispievajú k zvyšovaniu pevnosti budovy.

Miesto: Knezich Karoly utca - 1.

Františkánsky kostol

Františkán je náboženská komunita, ktorá sa už dlhšiu dobu nachádza v meste Eger. Navyše františkáni zostali v Egeri aj počas tureckej okupácie, keď v roku 1596 všetci ľudia utiekli z mesta. Z tohto dôvodu je františkánsky kostol pre miestnych obyvateľov dôležitý. Okrem toho sa cirkev objavila v dôsledku skutočnosti, že Objednávka dostala pozemok s mešitou, ktorý mohol byť prestavaný do kostola.

V roku 1736 bol položený náboženský príbytok františkánov. Konštrukcia však bola dokončená až v roku 1755 a počas stavebných prác sa použil kameň demontovanej mešity.

Dnes je kostol jednou z najvýznamnejších atrakcií mesta Eger. Rozdiely v chráme sú žlté a dve štvorcové veže. Interiér je v blízkosti neskorého baroka. Turisti môžu oceniť interiér kostola, vyzdobenú kazateľnicu, reliéfy so scénami zo života Ježiša Krista a tento vzhľad kláštora si zaslúži len obdiv Lokalita: Kossuth Lajos u. - 14.

Brány Fazola

Heinrich Fazola je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov priemyselného kapitálu v Maďarsku. Heinrich sa naučil inštalatérske práce vo Würzburgu, po ktorom putoval po rôznych mestách a krajinách a usadil sa v Ege v roku 1758.

Brána Fazola je atrakciou a jednou z najlepších diel Heinricha. Brána odrážajúca unikátne poznámky barokových a rokokových štýlov vznikla v rokoch 1758 - 1761. Na oblúku brány môžete vidieť alegorické obrazy viery, nádeje a lásky. Zároveň erbovský erb, hroznové lístky a listy akantov dávajú krásu brány. Poprava brány prekvapuje mnoho ľudí aj dnes, brána je inštalovaná vo vstupnej hale Kráľovskej radnice v maďarskom meste Eger.

Miesto: Kossuth Lajos u. - 9.

Marcipánske múzeum

Múzeum marcipánu je obzvlášť obľúbené nielen medzi sladkými zubami, ale aj medzi mnohými ďalšími turistami.

Návštevníci ocenia unikátnu expozíciu:

  • Sochy.
  • Pictures.
  • Tieto reliéfy.
  • Erby.

Navyše, múzeum je známe pre izbu v barokovom štýle Marcipán.

Treba poznamenať, že exponáty z marcipánu sú určené len na vytvorenie jedinečného sladkého interiéru. Návštevníci múzea môžu vychutnať len vzhľad práce, ale nemôžu ochutnať marcipán.

Miesto: Harangöntő u. - 4.

Rieka Eger

Maďarské rieky prúdia na zanedbateľnom území štátu. Zároveň je jedným z najdôležitejších prítokov rieky Tisy, ktorá prúdi do Dunaja, malá rieka Eger, ktorá preteká mestom s rovnakým názvom. Potraviny rieky sa vyskytujú predovšetkým pri rozmrazení snehu a dažďov. V národnom hospodárstve sa riečne vody využívajú na zavlažovanie pôdy a rybné hospodárstvo.

Vinárstvo Kiss Pinceszet

Kiss Pinceszet Winery je súkromná, ale je známa medzi mnohými cestujúcimi. Malá vináreň sa podobá starej chatrči, lebo mimo fasády je obložená prírodnými drevenými doskami.

Interiér vinárstva je prekvapivý, pretože si môžete vychutnať drevený nábytok, drsné betónové steny, klenuté stropy. Turisti si môžu vychutnať útulnú atmosféru počas degustácie a po podujatí si môžete kúpiť svoje obľúbené víno.

Miesto: Szépasszonyvölgy - 14.

Múzeum športu

Športové múzeum v meste Eger je jedno z najobľúbenejších múzejných centier v meste. Na fasáde budovy vidíte plaketu s menami olympijských majstrov, ktorí sú z Egeru. Navyše múzeum má veľké množstvo exponátov venovaných slávnym atlétom v Maďarsku. Návšteva múzea pre športových fanúšikov bude zábavná.

Eger je špeciálne mesto v Maďarsku, ktoré napriek svojej kompaktnej veľkosti priťahuje mnoho turistov.

Pozrite si video: Lexus LS500h test - Maroš ČABÁK (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send