Mexiko

Pamiatky mesta Cancún: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Cancún je najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie stredisko v Mexiku. Nachádza sa na ostrove Yucatan, v štáte Quintana Roo. Cancun je slávny medzi turistami pre svoj výprask čistého, bielym pieskom, ktorý hladko prechádza do krištáľovo modrej Karibskej oblasti. Šírka šupky je len 400 m, ale na dĺžku prekvapuje svojimi otvorenými priestormi a dosahuje 30 km, Z výšky letov vtákov sa šupka podobá číslu "7".

Krása pláží v Cancúne je tak okouzlující, že keď ich zasiahnete, máte pocit, že ste v nebi. Toto stredisko spĺňa sny o perfektnej dovolenke.

Obrovský výber luxusných hotelov, krištáľovej vody, biely piesok, veľa nočných klubov, to všetko priťahuje a láka turistov z celého sveta. Ak ste fanúšikom mimoriadneho odpočinku, potom vás tento resort osloví aj: plávanie s korytnačkami, potápanie na korzách Cozumel, výlety do nezvyčajných miest - tu môžu byť prekvapení deti i dospelí.

Podvodné múzeum

Múzeum sa skladá z 400 neobvyklých tvarov, hoci pôvodná myšlienka zahŕňala iba 100. Múzeum sa otvorilo pomerne nedávno, ale už sa mu podarilo získať popularitu medzi turistami. Čísla sú na dvoch úrovniach, ktoré sú 8 ma 12 ma hlboké. Iba potápači sa môžu ponoriť do väčšej hĺbky.

Sochy vynájdené zo špeciálneho materiálu, ktorý nezasahuje do rastu koralov, spôsobuje, že obrazy sú fascinujúce.

Miesto: Boulevard. Kukulcan, Zona Hotelera.

Cenote sedem úst

Cenote Seven Mouths je systém prírodných studní. Táto jeskynná jaskyňa v máji bola považovaná za posvätnú, dokonca tu robili obete. Teraz sa toto miesto považuje za súkromný majetok a je veľmi obľúbené medzi turistami.

Jaskyňa je naplnená krištáľovou vodou a jej hĺbka je 150 m, Tri otvory sú vybavené schodiskami, pretože v tejto čistej vode môžete nielen plávať, ale aj potápať.

Staroveké mesto Tulum

Toto mesto je rozdelené na 3 časti: staré mesto, archeologickú zónu a letovisko. K dnešnému dňu ostali len staré mestá z troch budov. Tento obrázok priťahuje turistov z celého sveta. V dnešnom meste žije 15 tisíc obyvateľov. V turistickom meste vás prekvapí obrovské množstvo kaviarní, reštaurácií, trhov, zábavných centier a, čo je najdôležitejšie, aj pláže.

Ak chcete navštíviť všetky tri časti mesta, odporúčame použiť auto, pretože vzdialenosť medzi nimi je značná. Môžete tiež nájsť autobusové zájazdy, a to najmä ak nechcete nechať ujsť zaujímavé fakty o týchto fantastických miestach.

Sian caan

Rezervácia Sian Kaan ponechá vo vašej pamäti nádhernú krajinu a neuveriteľné emócie. Rezerva dostala status národného parku a neskôr stav UNESCO. Preložený z mayského jazyka, toto miesto je preložené ako "obloha začína tam."

Na území rezervy vidíte neuveriteľný počet vzácnych vtákov (asi 300 druhov). Medzi zriedkavými cicavcami uvidíte krokodíly, kozlíky a korytnačky.

Pre milovníkov extrémnych športov je kanoistika ponúkaná pozdĺž kanálov, ktoré Mayoví indiáni spojili s Lagúnou s Karibským morom. Pozdĺž pobrežia vás sprevádzajú útesy, ktoré sú druhým najväčším na svete. Tiež neodmietajte plávať v smaragdovej vode mangrov.

Ostrov Contoy

37 km od mesta Kanun je tento neobývaný ostrov Contoy. Tu sa Mexický záliv zlúči s Karibským morom. Ostrov vnáša do svojej neporušenej ľudskej prírody, ktorá je neustále chránená. Z tohto dôvodu tu nie sú turisti veľmi vítaní. V takýchto prípadoch má ostrov zvláštne dni, počas ktorých môžu rekreanti vychutnať krásu tohto miesta.

V záujme zachovania ekosystému ostrova sú turistom zakázané používať slnečné krémy, hlasno počúvať hudbu a rybolov. Chôdza pozdĺž pláže, môžete stretnúť morské korytnačky a dokonca aj stingrays. To sú perfektné pláže pre fotografovanie vašich snov.

Islandské ženy

Ostrov je najsevernejší bod na pobreží Karibiku. Nachádza sa 13 km od mesta Cancún. Na ostrove neuvidíte monotónne a nudné budovy. Budete príjemne prekvapení krásou týchto miest, pretože táto skutočne panenská príroda je úchvatná.

Každý turista nájde tu kúsok jeho radu, pretože tu nájdete obrovské množstvo barov, reštaurácií a hotelov. Je to raj pre milovníkov exotickej kuchyne. Obzvlášť populárne je jedlo tikinových rýb, pečené v bylinnej omáčke.

Zrúcanina Del Rey

Kedysi to bolo malé mayské mesto, ale teraz je to jedno z najnavštevovanejších miest turistami. Pozostatky pyramíd, hradov, domov sú veľmi dôležité. Miestni obyvatelia sa zvyčajne angažovali v rybolove a obchode, ale jeden deň napadli mesto piráti a premenili toto krásne miesto na tajnú základňu. Na niektorých stenách budov môžu návštevníci pozorovať nástenné maľby. Tieto nástenné maľby sú dodnes hodnotným pokladom. Zvyčajne toto tajomné miesto spôsobuje búrku pochybností a otázok od turistov.

Vstup v nedeľu je úplne zadarmo.

Mayské múzeum

Múzeum je považované za jedno z najvýznamnejších turistických miest v Cancúne. Prvá vec, ktorá vás upúta, sú pozostatky kostrov. Podľa historických údajov sú to asi 14 000 rokov, Kostoly boli nájdené a prepravované z jaskyne Tulum.

V prvej hale je téma venované mayským ľuďom, ktorí v tejto oblasti žili. Hlavnou expozíciou sú pozostatky "Ženy paliem", ktoré boli objavené v roku 2002. Podľa niektorých odkazov sa predpokladá, že žila asi pred 10.000 rokmi počas doby ľadovej.

V druhej sále dôraz kladie na rozmanitosť miest, ktoré sa nachádzali v regióne. Tu môžete vidieť niekoľko budov na otvorenom priestranstve. V blízkosti múzea sú archeologické vykopávky, ktoré tiež priťahujú pozornosť turistov.

Miesto: Boulevard. Kukulcan km 16.5.

Interaktívne akvárium

Tu môžete splniť vašu túžbu: plávať a dokonca aj pobozkať s morskými lvy, potápať sa s delfínmi. Toto akvárium je považované za najlepšie v celom Mexiku. Nachádza sa v samom srdci mesta Cancún. Návštevníci si môžu nielen vychutnať neuveriteľnú show, ale aj priamo sa na ňom zúčastniť. Tu nájdete zábavu, ako dieťa, tak aj dospelú osobu.
V akváriu žije 5 druhov žralokov, pretože kapacita tejto nádrže dosahuje 763 tisíc litrov.

Prišiel tu, uvidíte obrovské tanky, v ktorých je veľká rôznorodosť morského života. Potom sa pripojte k nezabudnuteľnej show, po ktorej nie je možné sedieť na svojom mieste.

Kukulkan Boulevard

Toto je miesto, ktoré medzi sebou spája pevninskú zónu a ostrove. Na začiatku parku je obrovský zábavný komplex národného umenia. Komplex zahŕňa rotujúcu vežu, z ktorej môžete vidieť celú panorámu mesta, ktorá sa objaví pred vami v plnom rozsahu. Ak chcete vidieť celý park, odporúčame to urobiť v autobuse.

Pyramída z Kukulkánu

Pyramída je najväčšia a pre mesto Cancun veľmi významná. Nachádza sa na 9 platformách. Na štyroch stranách pyramídy obklopujú schody, ktoré symbolizujú štyri strany sveta. 21. a 22. septembra sa premietajú slnečné lúče a vytvorí sa dojem chřestýška. Tento fenomén zaujme ducha turistov z celého sveta.

Múzeum Národného antropologického ústavu v Kunkun

Múzeum sa nachádza v blízkosti archeologického náleziska. Existuje veľa exponátov, od fotografií po plastiky. Múzeum má asi 116 miest, rozdelených do kategórií. Môžete tu nájsť exponáty pre každú vkusu, takže všetci zanechajú múzeum dojem.

El meco

Jeden z najzaujímavejších archeologických miest v Cancúne. Toto mesto je post-klasické obdobie Mayov. Pre turistov bolo toto mesto otvorené nie tak dávno, ale momentálne tu nie sú žiadne exkurzie. Zaujímaví turisti sa sem dostanú autom. K dispozícii je 14 pamiatok, ktoré predstavujú kamenné pyramídy.

Casino Royal Yak a športová kniha

Miesto je obľúbené u turistov a miestnych obyvateľov. Kasíno zaberá niekoľko poschodí nákupného centra Plaza las Americas. V prvom poschodí sa nachádzajú mincové stroje, v druhom poschodí bingo haly, ktoré môžu ubytovať asi 400 ľudí. Aj na veľkej obrazovke vysielanie športových zápasov, čo je veľmi podmanivá cestujúci. Ceny v inštitúcii sú primerané.

Polo klub El Rey

El Rey Polo Club je pravdepodobne najlepším klubom v celom Karibiku. Samotné pole je obklopené džungľou. Tu sa často konajú rôzne súťaže, vrátane medzinárodných. Ak ste túto hru nikdy nehrali, ale máte veľkú túžbu, skúsení mentori vám vždy pomôžu. Aj na mieste je veľa reštaurácií a kaviarní.

Zábavné centrum Embarcadero

Skvelé miesto na prechádzku večerným mestom. Na jednej strane, neuveriteľne krásne móla a zátoky, na druhej strane - centrum vysokej stúpa. Za dobrého počasia je veľké množstvo turistov, ako aj športovcov a cyklistov.

Tu sa môžete dobre oboznámiť s kultúrou ľudí, pretože predávajú rôzne druhy masiek, náboženských predmetov, ľudových krojov a rôznych hudobných nástrojov všade.

Vodný park Shel Ha

Ekologický park, ktorý sa nachádza 110 km južne od Cancúnu. Na tomto nádhernom mieste môžete stráviť veľa času, navštíviť kúpeľné procedúry a len relaxovať a relaxovať.

Miesto: Carretera Chetumal Puerto Juárez (Km 240).

Pin
Send
Share
Send
Send