Nórsko

Nórske kráľovstvo: atrakcie a krásne miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Nórsko je obľúbenou destináciou pre ekoturistiku s fascinujúcimi fjordmi a ľadovcami, romantickými západy slnka a obrovskou divokou rozlohou.

Každé zo štyroch hlavných miest má osobitný význam pre rozvoj ekonomiky krajiny: Oslo - kapitálové a finančné centrum Bergen - starý prístav v regióne fjordu, Stavanger - kapitál ropného priemyslu, Trondheim - technologické centrum pre rozvoj.

Turistické objekty týchto miest sú tiež odlišné. Oni spolu s prírodnými atrakciami budú pre všetkých zaujímavé. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Nórsko, môžu použiť nasledujúci zoznam atrakcií TOP tejto severnej krajiny:

Katedrála, Oslo

Hlavný kostol biskupského Nórska, Oslo Domkirke, bol postavený v 12. storočí dekrétom kráľa Sigurda Prvého. Ako katedrála bola zasvätená v roku 1697.

Oltár chrámu je skutočným umeleckým dielom a ďalšie zaujímavé miesta sú vitráže vyrobené Emanuelom Vigelandom, maľovaným stropom a obrazom Posledná večera a ukrižovanie Michael Rush. Dnes v oslo katedrále sú náboženské koncerty, ktoré zhromažďujú obrovské publikum.

Miesto: Karl Johans gate - 11.

Bergenská katedrála

Keď františkánski mnísi prišli do Bergenu, v druhej polovici 13. storočia im bol dávaný kostol sv. Olafa, patróna Nórska. Po reforme z roku 1537 sa stala katedrálou v Bergene, ktorá bola prestavaná, vylepšená a rozšírená po požiari v roku 1640.

Moderný interiér chrámu realizoval dizajnér Christian Christie v roku 1880. Zvláštnou hrdosťou katedrály je organ, ktorý vytvorila známa rakúska spoločnosť Rieger Orgelbau.

Katedrála Nidaros, Trondheim

Katedrála Nidaros bola postavená v 11. a 12. storočí ako rímskokatolícka katedrála, ktorá sa v roku 1537 stala luteránskou. V roku 1708 bola úplne vyhorená. Na konci 19. storočia začali obnovovacie práce, ktoré skončili až v roku 2001.

Dnes má 2 oltáre: v jednom sú pamiatky sv. Olafa a 2. zdobí obrovský strieborný kríž, podobný tomu v stredovekom chráme. Okná vitráže katedrály sú nádherné: na severe sú scény zo Starého zákona a na juhu od Nového.

Miesto: Bispegata - 11.

Arktída, Tromso

Krásna arktická katedrála v Tromso bola postavená v roku 1965 dizajnom architekta Jána Inge Hovina. Je vidieť z rôznych miest mesta a okolia: od mosta Tromso, od hôr a od letiska. Sklenená mozaika vytvorená slávnym nórskym umelcom Victorom Scarrom je úžasná.

Jej ďalšími atrakciami sú obrovské lustre, oltár a varhany, ktoré sú dokonale prispôsobené architektonickému štýlu budovy. Obsahuje 2940 rúr a je vyrobená z masívnej borovice.

Miesto konania: Hans Nilsens vei - 41.

Viking Ship Museum, Oslo

Ak chcete vidieť slávne Vikingské lode, ako napríklad loď Oseberg a loď Gokstad, mali by ste navštíviť múzeum vikingských lodí, ktoré sa nachádza na polostrove Bygde a je jednou z častí múzea nórskej kultúry. Okrem lodí existuje množstvo artefaktov z čias severných bojovníkov a navigátorov, ktorí navštívili americký kontinent pred Kolumbom. Múzeum bolo otvorené v roku 1926.

Miesto: Huk Aveny - 35.

Múzeum umenia, Bergen

Nachádza sa na brehu jazera Lille-Lungardsvann, Bergen KODE bol založený v roku 1999. Pozostáva z 3 budov.

Prvé exponáty tvoria nórski umelci 14.-20. Storočia, v druhej - kolekcia Stenersen reprezentujúca súčasné umenie a 3. kolekcia Rasmus Meier, v ktorej môžete uvažovať o dielach najväčších nórskych umelcov Hansa Goode a Adolfa Tidemanna Per Krohg a Harriet Backer.

Miesto: Siljustølvegen - 50.

Letecké múzeum, Bodo

Hotel Norks Luftfartsmuseet, ktorý sa nachádza nedaleko letiska Bodo, je hlavným lákadlom tohto malého mesta v Nórsku. Pokrýva oblasť 10 000 metrov štvorcových a poskytuje príležitosť zoznámiť sa s fascinujúcou históriou nórskeho letectva.

Vstup do múzea je tvarovaný ako vrtuľa a jeho kontrolná veža ponúka krásny výhľad na Bodo a okolie. Najzaujímavejšie exponáty múzea sú: vojenské lietadlá Spitfire a Starfighter, spyware U-2, niekoľko osobných lodí. Vybavená v múzeu a vysoko presným simulátorom, kde sa môžete cítiť ako skutočný pilot Lokalita: brána Olav V.

Múzeum Kon-Tiki, Oslo

V múzeu "Kon-Tiki" môžete vidieť originálne lode, ktoré cestovali po Thor Heyerdahl v Polynézii. Zvláštne miesto je venované slávnemu Kon-Tike, ktorému sa venuje aj celý film. Podvodná výstava je vybavená v múzeu, kde hlavnou postavou je 10-metrová veľryba, a takisto je navrhnuté preskúmať jaskyňu, ktorá je tu zručne vybavená.

Miesto: Bygdøynesveien - 36.

Pevnosť Akershus, Oslo

Akershus slottPozostáva z 2 stredovekých budov, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti prístavu Oslo. Pevnosť bola postavená v roku 1299 na ochranu mesta, ktoré sa práve stalo hlavným mestom. V roku 1580 bol obklopený priekopou a ochrannými šachtami.

Dnes je opevnenie sídlom Múzea nórskej armády, Múzea nórskeho odporu a Informačného centra. Okrem toho je vhodným miestom pre pešiu turistiku, vďaka prítomnosti dláždených uličiek uprostred prírody. V lete je k dispozícii divadelné a koncertné predstavenia.

Botanická záhrada Alpina-Arctic, Tromso

Najsevernejšia botanická záhrada vo svete, Alpina-Arctic bola založená v roku 1994. Je otvorená od mája do októbra. Tu môžete uvažovať o mnohých druhoch rastlín zozbieraných z celej severnej pologule. Od 15. mája do 27. júla svieti slnko nepretržite, čo umožňuje vegetácii cítiť sa pohodlne. V tejto dobe sa turisti odporúčajú navštíviť túto neobvyklú botanickú záhradu.

Vigeland Sculpture Park, Oslo

Najobľúbenejší turistický park v Nórsku, sochársky park v Oslo, sa rozprestiera na ploche asi 32 hektárov, na ktorom sa vystavuje 192 soch z bronzu, žuly a železa od slávneho sochára Gustava Vigelanda.

Väčšina soch sa nachádza pozdĺž 850 metrovej osi parku. Sú rozdelené na 5 pozemkov: "Hlavná brána", "Kolo života", "Plateau Monolith", "Most s detským ihriskom", "Fontána". Informačné centrum, útulná kaviareň a obchod so suvenírmi sa nachádzajú pri vchode do parku.

Lanovka Ulriken, Bergen

Zo skupiny siedmich hôr okolo Bergenu je Ulriken najvyšším, na ktorom je vybavená moderná pozorovacia paluba. Do mesta sa dá dostať lanovkou, veľmi obľúbené pre turistov. Lanovka prebieha od mája do septembra (09.00-21.00) a od októbra do apríla (09.00-17.00).

Severné svetlá, Tromso

Pri návšteve Tromso môžete vidieť najvzrušujúcejší vesmírny fenomén videný zo Zeme, v severných svetlách. Je možné vidieť v októbri, februári a marci, najčastejšie medzi 18.00 a 24.00. Nachádza sa v blízkosti arktického kruhu, Tromso je ideálnym miestom na sledovanie tejto úžasnej nebeskej okuliare.

Aquarium, Bergen

Otvorený v roku 1960, Akvariet i Bergen sa skladá z 9 veľkých a 42 malých bazénov, ktoré sú obývané rybami a morskými bezstavovcami, tuleňmi a tučniakmi.

Tu ich môžete nakŕmiť, zúčastniť sa výstavy, v ktorej sú hlavnými hercami 5 pečatí, sledovať film v ultramodernom kine, zúčastniť sa filmových festivalov, ktoré sa tu konajú v lete. Obľúbenou turistickou destináciou je reštaurácia, ktorá ponúka vynikajúce tradičné jedlá s kapacitou 90 osôb.

Miesto: Nordnesbakken - 4.

"Troll Road"

Serpentine Trollstigen, dĺžka 106 kilometrov, bol otvorený v roku 1936, v roku. Pamiatky, cez ktoré prechádza cesta, sú:

  • Nástenné trolly s výškou približne 1000 metrov.
  • Turistické centrum s prírodnými bazénmi.
  • Top Trolstingen s 2 zobrazovacími platformami.
  • Vodopády Stigfossen, ktorých voda klesá z výšky 180 metrov.

Lofotenské ostrovy

Nádherné súostrovie, obklopené morom a fórmi, je jednou z najstarších na území Terry. Obľúbené miesto Vikingov v minulosti je stále plné miest, ktoré človek prakticky nedotkne.

Ak chcete relaxovať v jednom z najkrajších miest na planéte, v miestnych osadách nájdete pohodlné miesta na rekreáciu. A tiež: tu by ste mali určite vyskúšať sušené tresky v Atlantiku, ktoré nie sú pripravené nikde inde.

Fjord Geiranger

Zelené údolia a majestátne hory, kaskády vodopádov a smaragdová voda - to všetko patrí do najkrajšieho Nórskeho zálivu, fjordu Geiranger. Jej atrakcie sú: vodopády "Svadobný závoj", "Sedem sestier" a "Groom"; sledovacia platforma Flyudalsyuve; múzeum s interaktívnou výstavou: serpentine Orneheger; alpský farm Hardalssetr.

Zoo a zábavný park Kristiansand Dyrepark, Kristiansand

Po zaujímavých výletoch do Nórska stojí za to stráviť jeden deň v zoologickej záhrade a zábavnom parku, ktorý sa nachádza vedľa Kristiansandu. Tvorili ich Thomsos Willie v roku 1964.

V zoologickej záhrade žijú stovky zvierat, pre ktoré je územie vybavené, maximálne v blízkosti ich prirodzených biotopov. Zábavný park vám umožní relaxovať a odpočívať nielen pre mladých cestujúcich, ale aj pre svojich rodičov. Môžete sa pohybovať po jeho území na miniatúrnom vlaku, útulné a zábavné.

Pin
Send
Share
Send
Send