Surinam

Surinam: atrakcie a krásne miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Malý štát Surinam (Holandská Guyana) sa nachádza na severovýchode juhoamerického kontinentu. 9/10 územia štátu je obsadené dažďovými mangrovami a tropickými lesmi.

Mangrovy a giley s bohatou flórou a faunou sú hlavnou atrakciou pre turistov.

Chôdza po nich je zabezpečená pešo aj kanoe, pretože Surinam je krajinou nielen lesov, ale aj mnohých riek a riekulí. Dovolenka na pláži na "okraji dažďového pralesa" sa nevyvíja.

Fort Nieves-Amsterdam

Fort Nieve-Amsterdam sa nachádza v tom istom meste v mieste, kde sa spájajú rieky Commavein a Surinam. Výstavba pevnosti trvala od roku 1734 do roku 1747. Pevnosť postavili otroci v podobe pentagonskej hlinenej mohyly. V rohoch opevnenia je 5 bášt. Pevnosť bola postavená na ochranu holandských území pred nepriateľskou flotilou.

V 19. storočí. Pevnosť začala strácať svoju obrannú hodnotu a od 70. rokov. XIX storočia. Začal sa používať ako väznica. Na začiatku štyridsiatych rokov bola pevnosť opätovne vybavená americkou armádou, aby sa bránila proti fašistickej flotile. V súčasnosti je to zaujímavé historické múzeum.

Priehrada Brokopondo

Táto skutočne obrovská nádrž nabáda každého návštevníka, ktorý ho navštívil. Je to jedna z dvadsiatich najväčších nádrží na svete. Brokopondo dodáva vodu do paramaribo, rovnako ako okolité rastliny, a tiež poskytuje zavlažovanie v suchých obdobiach. Na nádrži sa vyvíja rybolov.

Fort zéland

Jedna z hlavných atrakcií Paramaribo - pevnosť postavená Britmi v 17. storočí. Toto opevnenie bolo čiastočne rozobrané a premenené na kasárne po výstavbe vojenského opevnenia v Niechu-Amsterdame. Následne tam boli zadržaní väzni. V roku 1967 sa Zéland stal Vojenským historickým múzeom v Suriname.

Po prevratu v roku 1980 bola pevnosť vrátená do väzenia, kde boli zadržaní a mučení politickí väzni, ktorí boli proti diktátorovi Desi Bouterse. V súčasnosti sa táto pevnosť opäť stala múzeom.

Národný park Brownsberg

Brownsberg je centrum pre ekoturistiku v Suriname. Park je vynikajúcim príkladom tropickej prírody. Brownsberg je známy svojimi unikátnymi vodopádmi. Rovnako ako v každom tropickom parku, flóra a fauna ohromujú fantáziu každého cestujúceho.

V rezerve je Brownsberg jedným z najľahšie dostupných, a to aj pre neškolené turistické cesty. K dispozícii je dlhšia a náročnejšia cesta cez rezervu cez kaňon. Na tejto ceste môžete vidieť krásne vodopády. Ale zanedbávanie služieb skúsených sprievodcov pri voľbe niektorej z týchto dvoch trás stále nestojí za to.

Sprievodcovia tiež prilákať turistov do objavovania miestnych kmeňov. Ak si želáte, po návšteve parku môžete stráviť večer v zaujímavom panstve, akoby to bolo pozadie historickej brazílskej televíznej série.

Surinamová centrálna rezervácia

Zahŕňa územia rezerv Tafelberg, Ailerts de Hahn a Raleyhvalena. Národný park bol vytvorený na ochranu dažďových pralesov pred ťažbou, ako aj na ochranu vzácnych a ohrozených druhov zvierat a rastlín. Tu sa môžete stretnúť s jaguármi, leňmi, tapišmi, armádami, veľkými vydry. Z vtákov môžete vidieť ružovú macaw, harpies, skalné kohúty.

Mešita Keyserstraat

Skvelým príkladom moslimskej náboženskej architektúry je mešita Keyserstraat v Paramaribo. Táto jasná elegantná svätyňa so štíhlymi minaretmi a krásnymi vyrezávanými prvkami okamžite odošle predstavivosť turistov na tajomný a zmätený východ. Budova mešity bola postavená v roku 1984. Je považovaná za jednu z najkrajších budov hlavného mesta a Surinamu ako celku.

Rezervovať Ghalibi

Ďalším zaujímavým národným parkom v Suriname je Ghalibi, lokalita a miesto na rozmnožovanie tisícov korytnačiek. Významnou časťou parku sú močiare, riečne úseky, mangrovové lesy a lagúny, a preto cestujú kanoe do Galibi. V júni až júli sa dá pozorovať proces kladenia vajec rôznymi druhmi korytnačiek. Povolenie od indiánov Carib je povinné navštíviť rezerváciu.

Centrálny trh Paramaribo

Tí, ktorí chcú kúpiť čerstvé, chutné tropické ovocie, by mali ísť na breh rieky Surinam, kde sa nachádza hlavný trh hlavného mesta Surinamu. Ale iba časť platní je umiestnená na brehu. Mnohí obchodníci sa neobťažujú vytvárať trvalé predajne a jednoducho predávajú svoj tovar z lodí. Tu je ďalšia atrakcia - "Čarodejnícky trh"kde obchodujú s talizmami, amuletmi a inými čarovnými prístrojmi, rovnako ako s indickými americkými suvenírmi.

Katedrála sv. Petra a Pavla

Táto úžasne krásna, svetlá a svetlá budova, postavená v roku 1885 z cédera z Surinamu, je najväčšou drevenou katolíckou svätyňou v Južnej Amerike. Katedrála s 44 metrovými vežami bola dokončená v roku 1901. Kostol má vlastnú zvonicu s troma zvonmi (západná veža). Interiér je vyzdobený basreliéfmi a rezbármi reprezentujúcimi scény z Biblie. Existuje telo.

Od roku 2007 do roku 2010 katedrála prešla obnovou a teraz je vo výbornom stave. Dvere sú otvorené nielen pre veriacich, ale aj pre tých, ktorí sa chcú oboznámiť s týmto krásnym pamiatkou drevenej architektúry.

Mount Kashikashima

Tí, ktorí chcú vidieť tropické lesy Surinamu z vtáčej perspektívy (718 metrov), by mali určite navštíviť zaujímavú prírodnú pamiatku - Mount Kasikashima. Zármutok má svoju vlastnú jedinečnú flóru a faunu, v minulosti neboli nájdené druhy hmyzu. Horolezectvo je považované za relatívne nekomplikované.

Múzeum S.A.B. a cukrovarnícke plantáže "Marienburg"

S.A.B. - najväčší a najstarší výrobca alkoholu v Suriname. Jeho hlavným produktom je rum "Black Cat". Expozícia múzea sa venuje procesu výroby alkoholických nápojov. Okrem návštevy múzea budú návštevníkom ponúknutá aj možnosť prehliadnutia cukrovej plantáže Marienburg.

Reštaurácia "Palm Palace"

Tí, ktorí chcú vyskúšať miestnu kuchyňu, určite navštívia reštauráciu "Palm Palace", ktorá ponúka tradičné surinamské jedlá. Po návšteve reštaurácie si môžete oddýchnuť v krásnom Palm Park.

White Beach na rieke Surinam

Napriek skutočnosti, že v Suriname existuje mnoho pláží, pretože má prístup do Atlantského oceánu, tu nie sú vytvorené dovolenky na pláži. Hlavná oblasť je zarastená trávou, nemá infraštruktúru a navyše je blízko pobrežia silný prúd vhodný na surfovanie, ale nie na plávanie. Neodporúča sa ani plávať v riekach, pretože v nich prebývajú pohostinné pirany a krokodíly.

S cieľom poskytnúť aspoň nejaké miesto na plávanie, bola na brehu rieky Surinam vytvorená pláž s bielym pieskom asi pol kilometra dlhá. Táto časť rieky je zablokovaná silnou kovovou sieťou, ktorá sa nenechá v piranhách a krokodíloch, takže kúpanie je absolútne bezpečné. Nezabúdajte však na vysokú aktivitu Slnka na týchto miestach, preto používajte opaľovací krém a klobúky.

Blanche-Mary Falls

Neďaleko od mesta Niv-Nikkeri sa nachádza najkrajšie vodopád Surinamu - Blanche-Mary. Na vodopáde sú organizované výlety na lodiach, ktoré zahŕňajú nielen výhľad na vodopád, ale aj návštevu indickej dediny a rybolov na rieke Nickerie.

Pin
Send
Share
Send
Send