Lesotho

Lesotho hlavné atrakcie: zoznam a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Malý, ale veľmi malebný stav - kráľovstvo Lesotho priťahuje turistov z celého sveta. Jeho jedinečná geografická poloha je charakteristickým znakom. Lesotho patrí medzi prvé tri krajiny, ktoré sú úplne obklopené územím jedného štátu. V tomto prípade je to Juhoafrická republika. Ďalšie dve: Vatikán a San Marino sú v Európe.

Lesotho - krajina farieb, jasných farieb a nádhernej krajiny. Preto prišli turisti, aby sa pozreli na svoju krásu.

Zoznámenie so zaujímavými miestami ktorejkoľvek krajiny zvyčajne začína jeho hlavným mestom. Maseru sa nachádza v blízkosti západnej časti Južnej Afriky.

Kráľovský palác Maseru

Táto vila bola postavená v roku 1976. Štát je monarchia, jedna z mála zostávajúcich na svete, takže miesto, kde vládne vládca krajiny, je veľmi populárne. Teraz sa plánuje vybudovanie novej, modernej budovy na už dokončenom stavebnom projekte.

Basutho remeselnícke centrum

Dvojpodlažná budova, ktorá priťahuje turistov s národnou chuťou. Bol postavený ako tradičná chata kmeňov Basuto. Tu sa predávajú suveníry, ktoré vyrábajú majstri rôznych remesiel. Ceny v obchode sú o niečo vyššie ako v meste ako celok. Ale návšteva obchodu je stále stojí za to. Budova sa nachádza v centre mesta, v blízkosti banky a veľkého nákupného centra.

Národné múzeum v Lesothe

Najlepšie je začať skúmať krajinu a jej rozmanitú kultúru s múzeom. V nej nájdete veľa exponátov a výstav, ktoré jasne ilustrujú život, vieru, históriu a kultúru štátu.

Katedrála Panny Márie Víťazstva

Jednou z najkrajších a majestátnych budov mesta je funkčná katolícka katedrála. Katedrála Panny Márie Víťazstvaako sa hovorí v angličtine, sa nachádza v blízkosti hlavného vchodu do mesta. Exteriér katedrály je symetrický a elegantný, na oboch stranách hlavnej budovy sú dve vysoké obdĺžnikové veže. Jasné čiary, pôvodný vzhľad, architektonický význam katedrály ho robia atraktívnou destináciou pre turistov.

Machabeng College

V roku 1977 bola otvorená súkromná vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje všetkým stredoškolské vzdelanie zodpovedajúce globálnym štandardom. Územie univerzity je 4 hektáre, v ktorých sú študenti rôznych škôl, vzdelávacie budovy, ihrisko pre hry. Štúdia prebieha v angličtine. Patron vzdelávacej inštitúcie Kráľovná krajiny - Masenate Mojato Siiso.

Univerzita Creative Technology v Limkokwing

Je to pobočka Univerzity Malajzie, ktorá sa nachádza v blízkosti rieky Mohokare. Inštitúcia poskytuje kvalitné vzdelanie pre každého, kto chce súťažiť na globálnom trhu práce.

Taba Bosiu

Je symbolom celej krajiny, návšteva ktorej je považovaná za povinnú a znamená "nočnú horu". Jeho výška je 1804 metrov, a na rovnom vrchole bol raz kráľovským útočiskom. Pravidelné výlety sú tu organizované od tých, ktorí sa chcú pripojiť k dejinám krajiny, čo tu doslova každý kameň dýcha.

Moshveswe Citadel I

Zrúcanina útočiska, ktorú založil kráľ Moshvesve, je jedným z najnavštevovanejších miest. Slávny je fakt, že za 40 rokov zostal pre britských kolonialistov nedobytný. Zachytenie pevnosti sa uskutočnilo v roku 1824. V súčasnosti zostávajú iba ruiny budov a kráľovský cintorín. Ale tok turistov nikdy nevyčerpá.

Veža Quilone

Jedná sa o unikátnu budovu, ktorá predstavuje čelenku kmeňa Basuto. Jeho cylindrický tvar a výška dvoch ľudských výšok je zakončená doškovou strechou, ktorá sa podobá kužeľu. Nachádza sa tiež na vrchu hory Taba Bosiu.

Cave House Masitise

Jeden z najkrajších miest v Lesothe. Jeho osobitosťou sú kamenné oblúky jaskyne, ktoré sa používajú ako strecha a zadná stena v byte.

Švajčiarsky misionár David-Frederick Ellenberger postavil tento dom pre seba, alebo skôr postavil červenú murovanú múr. Má dvere a štyri okná. Teraz je dom použitý ako múzeum starých domácich riadu a vecí.

Diamond Mine "Letseng"

Jeden z najbohatších baní v krajine, ktorých rezervy sú úžasné. Kamene, ktoré sa tu nachádzajú s hmotnosťou niekoľko stoviek karátov, sa predávajú za milióny dolárov. Jeho poloha v nadmorskej výške 3100 m je jedinečná. Dolu bola nejaká doba uzavretá, ale v roku 2008 bola znovu otvorená. Teraz je toto miesto veľmi obľúbené medzi turistami.

Národný park Sehlabetebe

Vytvorená v roku 1970 na zachovanie jedinečnej krásy pohoria Drakensberg. Turisti môžu dobiť vrcholy rôznych výšin, navštíviť krasové jaskyne, dokonca žijú v kmeňu Basuto. Park je známy svojimi vzácnymi druhmi zvierat a vtákov, malebnou krajinou, ohromujúcou krásou africkej savany.

Prírodná rezervácia "Bokong"

Rezerva na vysočine, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Tabaka-Tseka. Turistické centrum sa nachádza na okraji 100 metrov vysokého útesu, odkiaľ prichádzajú denné výlety.

vodopád Lepaqoa zmrzne v zime, tvorí ohromujúcu krásu ľadovej kôry. Jedným z afrických divov sveta je Katze Dam - poskytuje chudobným vodu pre krajinu.

Národný park "Tshehlanyane"

Môžete sa cítiť ako skutočný turista tu. V parku, ktorý je 5 600 hektárov, sú vybavené kempingmi, chatami a pohodlnými domami. Tu sa môžete stretnúť s kmeňmi domorodcov a neprístupnosť a istá izolácia územia vám umožnia vidieť vzácne druhy zvierat, rastlín, hmyzu.

Čo je pre Lesotho zaujímavé?

Milovníci starožitností môžu navštíviť Kuitingvidieť skamenelé stopy dinosaurov, rovnako ako pohľad do rezervy Liphofung v jaskynných skalných obrazoch. V celej Afrike sa nachádza jedno stredisko Afri-Ski.

Na rieke s rovnakým názvom sa nachádza vodopád. Maletsuniane, je plná vody po celý rok, pretože jeho výška je 192 m. Táto rieka je prítokom Orange, čo je atraktívne pre turistov.

Rozhlasová stanica Komunitné rádio Mafeteng ktorý sa nachádza v meste Mafetenge. Toto je prvá taká stanica, jej pokrytie 70 tisíc ľudí žijúcich v okruhu 10 až 50 km od centra.

veľkomesto Quthing známy svojimi náboženskými budovami. Nachádza sa tu misionárska cirkev a evanjelický kostol Lesotho. V Buta-Bute môžete vidieť mešitu Soofie Masjid, je to jediná v celej krajine a rok jej výstavby je 1908. Vedľa nej je aj moslimský cintorín, ktorý je tiež jediný pre celé územie.

Pin
Send
Share
Send
Send