Poľsko

Hlavné atrakcie mesta Sopot: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Sopot je malé, ale pomerne populárne letovisko v Poľsku s počtom obyvateľov len vyše 40 tisíc ľudí. Nachádza sa na pobreží Baltského mora. Jedná sa o jedno z najprestížnejších letovísk na pobreží Baltského mora.

Mesto je považované za "kúpeľné mesto" celého Poľska, vďaka jódovanej morskej vode, liečivej soli a starobylým kúpeľom. Sopot je malé mesto. Všetky jeho atrakcie sú veľmi blízko seba, len otočenie hlavy. Inšpekcia pamiatok vás ani nezabúda, ale všetci necháte nezabudnuteľné dojmy z vás na dlhých zimných večerných hodinách.

Sopotské mólo

Najznámejšia atrakcia, ako Sopot, a celé Poľsko - mólo. Najdlhšie drevené mólo (511,5 m.) Európa bola postavená v roku 1827. Počiatočná dĺžka stavby bola len 150 metrov, ale v priebehu času sa zvýšila o viac ako 300 metrov. Významná časť móla, viac ako 458 metrov, je v mori.

K dispozícii sú lode a morské taxíky, prechádzky pre turistov, kultúrne a zábavné programy, výstavy a koncerty. Sopotské mólo je pomenované po Jánovi Pavlovi II., Ktorý niekoľkokrát navštívil tieto miesta a je uznávaným pamiatkou architektúry mesta.

Klenutý dom

Jedna z atrakcií mesta Sopot je v zozname "Najneobvyklejšie domy na svete". V roku 2004 ho postavili dvaja architekti - Zalevsky a Shotinský. Nachádza sa na hlavnej ulici mesta.

Budova má dve rozhlasové stanice, obchodné miestnosti, reštauráciu a izbu s hracími automatmi. Aj vo vnútri je akýmsi "chodníkom slávy", rovnako ako Američan, len sa nazýva "stenou slávy". Sú viac či menej menej známi ľudia, ktorí navštívili Sopoty, opúšťajú svoje autogramy na stene slávy Lokalita: Bohaterów Monte Cassino - 53.

Starý maják

Jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií mesta Sopot je maják. Z jeho pozorovacej paluby je nádherný výhľad na celé mesto. Maják bol postavený v roku 1904. Výška veže dosahuje 30 m. Pokrýva morské vody až do začiatku druhej svetovej vojny.

Potom bola budova prenesená do mestskej nemocnice a maják prestal fungovať. V roku 1980 bol obnovený. Ale kvôli nedostatku moderného technického vybavenia sa rozhodlo úplne zatvoriť maják. Teraz slúži ako pozorovateľská platforma pre hostí mesta.

Miesto: Plac Zdrojowy - 3.

Kostol sv. George

Centrum Sopota je považované za budovu kostola sv. George, s ktorým môžu rekreanti chodiť niekoľkokrát denne. Kostol je korunovaný dlhou, štíhlou gotickou vežou s vežou. Bol postavený v roku 1901. William II a jeho manželka Augustus Victoria sledujú kráľa Vilíma II. Až do konca vojny v rokoch 1941-1945. Budova bola použitá protestantmi. Potom nesie meno "Chrám Spasiteľa". Teraz je vo vlastníctve rímsko-katolíckej cirkvi.

Miesto: Tadeusza Kościuszki - 1.

Fontána "Yasya Fisher"

Jedným z kontroverzných, pokiaľ ide o krásy, pamiatky mesta Sopot je fontána "Yasya Rybaka". Niektorí z obyvateľov mesta to radi, ale niektorí to považujú za smiešne. Všetci súhlasia s tým, že čoskoro bude fontána považovaná za skutočnú vizitku rezortu. Postavili ju po skončení vojny, kde predtým bol mestský hotel. Socha rybára so záchytným košom, ktorý bol inštalovaný medzi vodami, je kópiou sochy, ktorá kedysi stála v záhrade jednej z vil.

"Grand Hotel"

Neďaleko od najdlhšieho dreveného móla v Európe stojí obrovský majestátny hotel Grand. Tento palác bol postavený v roku 1927 pre milovníkov hazardných hier a bol nazývaný "Casino Hotel". V roku 1933 jeden z predstaviteľov mestskej vlády stratil všetky svoje peniaze a spáchal samovraždu. Bol to jeden z najhlasnejších škandálov 20. storočia. v Poľsku.

Slávni politici tej doby, hviezdy kina a hudba, najbohatší a najvplyvnejší ľudia na svete zostali na tomto nádhernom mieste. Je pozoruhodné, že v hoteli Grand nie sú žiadne miestnosti pod číslom 13, povestné pre mnohých. A v slávnej izbe "generálov", ktorá bola naplánovaná špeciálne na obrovský nárast generála Charlesa de Gaullea, môže zostať každý, ak ho, samozrejme, môže zaplatiť.

Miesto: Powstańców Warszawy - 12/14.

"Lesná opera"

V okolí Sopotu, v údolí "Olivové lesy", sa nachádza malý park - "Lesná opera". Je známy svojou mimoriadnou akustikou. V roku 1909 bolo na tomto mieste postavené divadlo, kde sa začali konať rôzne festivaly. V nasledujúcich rokoch bola etapa neustále rekonštruovaná a modernizovaná. Teraz je to veľká koncertná sála určená pre 5 000 divákov a viac ako 100 hudobníkov. V tomto parku sa koná každoročný Medzinárodný festival piesní.

Cirkev Spasiteľa

Kostol Spasiteľa je nezvyčajná architektonická štruktúra mesta postavená v štýle moderného. Spočiatku sa plánovalo postaviť v roku 1913. Avšak vypuknutie prvej svetovej vojny prinútilo stavbu odložiť. Bolo dokončené až v roku 1919. Kostol bol určený pre protestantov, ktorí žili v Sopote. Počas vojny bola budova zle poškodená, ale neprestala pracovať. Tento kostol je jediný v Trinity City (Gdansk, Sopot a Gdynia), kde vykonávajú evanjelické služby.

Miesto: Parkowa - 5.

"Mohyla v Sopote"

"Osada v Sopotu" - unikátne múzeum, ktoré sa nachádza v prírode v lese. Počas výkopov boli nájdené jantárové a kostné ozdoby, domáce predmety zo železa a keramiky a tradičné oblečenie. V múzeu sa môžete nielen pozrieť na všetky tieto poklady, ale máte tiež možnosť vyskúšať si lukostreľbu. Budete sa učiť tradičné remeslo stredoveku a budete počúvať starobylú hudbu.

V múzeu sa nachádza stará pevnosť v tvare podkovy. Postavený v IX. Všetky veci, ktoré sa našli na tomto území počas výkopov, sú exponáty tohto múzea.

Kostol Nanebovzatia Panny Márie

Zaujímavý kostol sa nachádza na pláži, neďaleko majestátneho "Grand Hotelu". Nesie mená dvoch patrónov: Panny Márie a Andrewa Boboliho. Kostol pozostáva z dvoch budov. Prvou je stará kaplnka (1870), druhá je moderná servisná hala (1988). Vnútri môžete obdivovať drevenú sochu Krista na kríži (XV storočie), obraz Panny Márie (16. storočie) a fresku Skury S, umelec našej modernity.

Miesto: Powstańców Warszawy - 15.

Park "je Mary a Lech Kaczynskih"

Ak sa budete unavený z horiaceho slnka a budete chcieť nasiaknuť lavičku, v tieni hustého lístia stromov, môžete sa pozrieť do parku pomenovaného po Maria a Lech Kaczynski Bol menovaný na počesť prezidenta Poľska a jeho manželky, ktorá tragicky zomrela v leteckej havárii v roku 2010 v blízkosti Smolenska.

Park sa nachádza na pobreží, v blízkosti móla Sopotu a majáku. Park je malý, ale tu je tichý, pokojný a krásny. Kým mladí kemperi budú hrať na ihrisku, dospelí budú môcť relaxovať na lavičkách pri zvuku vody malých fontán.

Pin
Send
Share
Send
Send