Sierra Leone

Najlepšie atrakcie v meste Sierra Leone

Pin
Send
Share
Send
Send


Sierra Leone je malý štát v západnej Afrike na pobreží Atlantického oceánu. Hlavným mestom tejto republiky je Freetown.

Krajina sa nachádza len severne od rovníka v zóne subekvátnej klimatickej zóny. V tomto období prevažuje horúce počasie, zimy sú len o niečo chladnejšie ako v lete. Hlavným rozdielom medzi zimnou sezónou a letnou sezónou je, že v lete v Sierre Leone dochádza k častým silným dažďom a v zime prevažuje suché a slnečné počasie.

Územie republiky dominuje savanová krajina av jej južných oblastiach sú vlhké rovníkové lesy. Na pobreží Atlantského oceánu sa mangrovy rozkladajú na mnoho kilometrov.

V mysliach mnohých ľudí je krajina spojená s chudobou a nízkou životnou úrovňou, ktorá bola dlhodobo prevažne prispela prebiehajúcou občianskou vojnou. Napriek tomu tu sú jedinečné pamiatky. Po prvé, ide o prírodné komplexy republiky a rezervy. K dispozícii sú aj historické pamiatky a predmety kultúrnej hodnoty.

Bureh Beach

Sierra Leone je známy svojimi nádhernými tropickými plážami na pobreží Atlantického oceánu. Jednou z najlepších pláží je piesočná pláž Bureh, ktorá sa nachádza vedľa menšieho mesta s rovnakým názvom. Rozkladá sa takmer 4 km pozdĺž pobrežia. Z Freetownu sa dostanete za menej ako hodinu.

Pláž John Obey

John Obey je ďalšia nádherná pláž nachádzajúca sa neďaleko, ktorá sa nachádza na území obce s rovnakým názvom. Jeho dĺžka je asi dvakrát menšia ako dĺžka pláže Bureh, ale v jeho kráse nie je nižšia ako ona.

Od roku 2010 sa tu začal rozsiahly projekt na vybavenie environmentálnej komunity na jej území. Momentálne už postavený penzión môže ubytovať až 30 turistov.

Lomské vrchy

Je to najväčší horský systém v Sierra Leone. Vrchol hory Bintumani stúpa na 1945 metrov nad morom. Je to najvyšší bod nielen tohto horského systému, ale celej republiky. V horách nie je jediné osídlenie, tu je kráľovstvo divočiny. Hory sú pokryté dažďovým pralesom. V roku 1952 bolo územie pohoria vyhlásené za rezervu.

Bo jasné

Jedná sa o obrovskú plochu obývanú prevládajúcou savanou. Jeho prírodné krajiny sú typické pre oblasť savany. Medzi obrovskými rozlohou travnej vegetácie sú silné baobaby. Existuje mnoho druhov divokých afrických zvierat. Plocha je umiestnená v blízkosti mesta Bo, na čest ktorej dostalo svoje meno.

Ostrov Tiwai

Tivai je najväčší ostrov v kontinentálnej časti krajiny, ktorý je pokrytý nepriechodným dažďovým pralesom. Nachádza sa na rieke Moa neďaleko mesta Bo. Jeho rozloha sa odhaduje na 12 kilometrov štvorcových.

V roku 1978 získal ostrov ochranársku oblasť. Na jeho území bola vytvorená biosférická rezervácia. Pýchou rezervy je najbohatšia rôznorodosť primátov na svete - tu je tu 11 druhov. Fauna ostrova sa vyznačuje aj skutočnosťou, že je domovom trpasličích hrochov a riečnych vydry, ako aj viac ako 130 druhov vtákov.

Banánske ostrovy

Súostrovie sa nachádza v oceáne juhozápadne od Freetownského polostrova vzdialeného menej ako 5 km od pobrežia. Tam sú iba tri ostrovy: Dublin, Ricketts a Mes-Mech. Prvé dva ostrovy sú spojené kamennou prestavbou.

Dublin je známy svojimi nádhernými plážami a Ricketts je pokrytý hustými lesmi. Na týchto dvoch ostrovoch je niekoľko malých dedín. Na ostrove Mes-Mech žiadne trvalé obyvateľstvo.

Na týchto ostrovoch sa ľudia začali usadzovať od konca osemnásteho storočia. Prví osadníci boli oslobodení otrokmi.

V Dubline môžete vidieť zachované zrúcaniny kostola postaveného v roku 1881 a zvyšky starého doku. Na rovnakom ostrove je penzión pre turistov.

Banský ostrov

Jedná sa o malý ostrov na rieke blízko Freetownu, ktorého rozmery neprekračujú dĺžku 540 metrov a šírku 130 metrov. Je takmer úplne obsadený lesom.

Ostrov zostáva zrúcaninou starobylej pevnosti, ktorá bola v tom istom čase centrom obchodovania s otrokmi av skutočnosti bola väznicou pre otrokov. Teraz je z neho niekoľko strážnych veží a fragmenty steny pevnosti s nástupišťami na zbrane a skladom na uskladnenie střelného prachu.

Národný park "Autamba-Kilimi"

Nachádza sa na severozápade krajiny blízko hraníc s Guineou. V roku 1972 tu vznikla rezervácia a v roku 1995 získal štatút národného parku. Je pomenovaný po vrchu Autamba a rieke Kilimi. V národnom parku sa môžete stretnúť s predstaviteľmi mnohých druhov zriedkavých zvierat, vrátane slonov, hrochov, trpaslíkov, slonov, warthogov. Stojí za zmienku, že najbližšími primátmi pre ľudí sú šimpanzy. Existuje aj veľa vtákov, celkový počet druhov presahuje 100.

Národný park "Gola"

Gola je najväčší národný park v krajine. Jeho územie je obývané tropickými lesmi. História tohto národného parku sa začala v roku 2010, kedy sa spojili tri rezervy lesa. Jeho črtou je mimoriadne bohatstvo rastlinného a živočíšneho sveta. Fauna národného parku zahŕňa:

  • Desiatky druhov cicavcov, vrátane afrických slonov, hrochovitých hrochov a šimpanzov.
  • Viac ako 300 druhov vtákov vrátane 14 zriedkavých druhov.
  • Asi 650 druhov motýľov.

Rezervácia "Mamunta Mayosso"

Rezerva sa nachádza v oblasti Tonkolili. Existujú desiatky cicavcov a stovky druhov vtákov. Hlavným účelom rezervy je obnoviť počet ohrozených druhov krokodílov trpaslíkov a poskytnúť podmienky na ich zachovanie ako druh.

Lesná rezervácia "Kangari Hills"

Táto rezervácia sa nachádza vo východnej časti krajiny, 200 km od mesta Freetown. Vytvára a udržiava podmienky na zabránenie zániku ohrozených druhov slonov.

Katedrála sv. Juraja

Anglická cirkev, katedrála v Freetowne bola postavená v rokoch 1817 až 1928 a je hlavným kresťanským kostolom v republike. Postavený chrám červených tehál. Do hlavnej sály bola pripojená veža pozostávajúca z dvoch poschodí. Externý štýl chrámu možno opísať ako prísny.

Národné múzeum

Toto je hlavné múzeum v Sierre Leone, ktoré sa nachádza v centre hlavného mesta v blízkosti obrovskej veľkosti bavlneného stromu, ktorý je samo osebe miestnym orientačným bodom. Múzeum bolo otvorené v roku 1959. Medzi jeho exponáty sú artefakty nájdené pri archeologických vykopávkach, historických artefaktoch a dielach ľudového umenia. Nie je tam toľko exponátov, ale všetky sú jedinečné a priťahujú turistov do tohto múzea.

Pozrite si video: Na Košickú šarkaniádu prišiel rekordný počet rodín (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send