Malajzia

Populárne pamiatky mesta Penang: zoznam a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Penang je malajský štát, umývaný Adamanským morom. Turisti sú tu priťahovaní plážami so zlatým pieskom, bohatou architektúrou chrámu, nádhernou prírodou a rozvinutou infraštruktúrou.

Rezort je veľmi náročný Batu FerringhiKoniec koncov, v tejto časti mesta Penang je väčší počet hotelov a turistická zábava. Stojí za zmienku, že najpriaznivejším časom na návštevu Malajzie je obdobie od októbra do marca, pretože nie každý bude rád odpočívať v období dažďov. Môžete sa sem dostať z Kuala Lumpur, let trvá menej ako hodinu. Takže, ktoré pamiatky v Penang stojí za návštevu?

Chrám Kek Lok Si

Tento chrám je považovaný za najväčší v Malajzii a priateľským spôsobom by sa mal nazývať chrámový komplex, pretože na jeho území je veľa budov. Kok Lok Sy sa nachádza na kopci, vďaka ktorému si návštevníci môžu vychutnať výhľad na hory a mesto.

Je pozoruhodné, že komplex nie je vytvorený v jednom architektonickom štýle, pretože bol postavený už viac ako 40 rokov. To robí chrám akýmsi encyklopédiou malajskej náboženskej architektúry.

Miesto: Tingkat Lembah Ria - 1.

Hora Penang

Neďaleko od Georgetownu je hora, z ktorej vrcholí úchvatný výhľad. Samozrejme, nemusíte vyliezť sami (výška je o niečo menej ako kilometer) a výlet lanovkou môže byť ďalším nezabudnuteľným okamihom cesty. Okrem nádherného výhľadu na ostrov ponúka hora návštevníkom rekreačnú oblasť, ihrisko, jedáleň, sova múzeum a dokonca aj chrámy.

Penang Bridge

Len málo ľudí vie, že Malajzia má vlastný Brooklynský most, ktorý vyzerá nie menej monumentálne ako jeho slávny brat z New Yorku. Fanúšikovia modernej architektúry nebudú sklamaní a lovci za veľkolepé fotografie budú môcť urobiť veľa úspešných záberov, pretože most s výhľadom na more a mesto.

Hadský chrám

Budhistický chrám postavený v 19. storočí je pozoruhodný pre skutočnosť, že na jeho území žije veľké množstvo jedovatých hadov. Nenechajte sa však vystrašiť a vymažte toto miesto zo zoznamu zaujímavých pamiatok, pretože hady tu nemôžu ublížiť - ich jed je neutralizovaný kadidlom, zatiaľ čo žiadny návštevník chrámu netrpel uhryznutím svojich neobvyklých obyvateľov.

Butterfly Park

Tento park, dobre udržiavaný a vysadený mnohými rastlinami, je obývaný viac ako piatimi tisíckami motýľov rôznych druhov a geograficky je považovaný za jedno z najväčších motýľových fariem na svete. Ale to nie je všetko. K dispozícii je záhrada s tropickým ovocím a ďalšia fauna je reprezentovaná škorpiónmi, geckami, hadmi a mnohými ďalšími druhmi. Exkurzia do tohto parku bude informatívna pre mladých prírodovedcov i ich rodičov.

Barmský budhistický chrám

Prvý budhistický chrám, postavený v roku 1803 v Penangu, je vyrobený v zlatých a červených farbách, ktorý vyzerá veľmi pôsobivo. Ale nielen krása tejto budovy priťahuje mnohých turistov: je tu aj výťah a dary sú akceptované prostredníctvom zvláštnych mechanizmov. Tiež pre hostí vyčerpaných teplom chrámu je vybavený posedením.

Miesto: 24 - Jalan Burma, Pulau Tikus,.

Múzeum hračiek

Toto múzeum spôsobí, že medzi mladými cestujúcimi sa stane búrka radosti. Jeho tvorcovia tvrdia, že je to najväčšie múzeum hračiek na svete a oni majú všetky dôvody, aby si to myslia: tu sa zhromažďuje viac ako sto tisíc vzácnych exponátov a tu je aj veľká zbierka voskových figurín. Veľkou výhodou je, že môžete fotografovať s plyšovými a voskovými priateľmi.

Tropické ovocné farmy

Touto atrakciou sa bude páčiť väčšina milovníkov exotického ovocia, pretože tu rastie veľa, pre každý vkus. Všetko, čo robí na farme, môžete skúsiť piť v podobe čerstvo vytlačenej šťavy alebo kúpiť oveľa lacnejšie ako v mestských obchodoch. Čo by mohlo byť lepšie ako deň strávený na tropickej farme obklopenej exotickými rastlinami?

Georgetown Staré mesto

Georgetown - centrum mesta Penang - bol založený v XVIII. Storočí, preto sú v ňom staré a nové oblasti. Historická oblasť s názvom Staré mesto je veľmi populárna: práve tu sa nachádzajú hlavné architektonické skvosty mesta. Úzke uličky, historické pamiatky a neuveriteľne chutné jedlá na ulici - to všetko očakáva turistov v historickej štvrti Georgetown.

Vtáčie park

Kde sa pozrieť na podivné vtáky, ak nie v Malajzii? Tento park nie je taký veľký ako v hlavnom meste krajiny, ale je dosť informatívny. Predstavuje viac ako 300 druhov vtákov, ktoré lietajú priamo cez park. Turisti si môžu vychutnať krásu kvetov v nádhernej záhrade a každý deň sa koná prehliadka trénovaných papagájov.

Dom Hu Kongsi (Georgetown)

Táto zdobená štruktúra je takzvaný klanový dom. Klanové domy stavali čínske rodiny a boli navrhnuté tak, aby v nich žili všetci nositelia rodiny. Akonáhle bol tento palác postavený pre klan Hu, ale po požiari, ktorá sa tu stala a následnej obnove domu, sa premenilo na múzeum, ktoré môže ktokoľvek navštíviť. V Hu Kongsi môžete vidieť obrazy, kamenné rezby, luxusné interiéry. Tu sa tu konajú aj operné predstavenia.

Umiestnenie: 18 - Cannon Square.

Anglikánsky kostol sv. Juraja

Penang sa môže pochváliť nielen množstvom budhistických chrámov, ale aj cirkvami iných náboženstiev. Jedná sa o prvý anglikánsky kostol v juhovýchodnej Ázii a na pozadí neobvyklej architektúry Penang, táto striktná biela budova vyzerá mimoriadne exoticky. Turistom je dovolené slobodne chodiť do kostola a fotografovať.

Miesto: 1 - Lebuh Farquhar.

Pinaon Time Tunnel

Toto miesto nemožno nazvať obyčajným múzeom, ale skutkovo zaujímavou interaktívnou expozíciou venovanou histórii mesta Penang. Tvorcovia sa snažili prezentovať kľúčové informácie čo najzaujímavejšie, aby mohli záujem o malých návštevníkov, a preto je múzeum plné zábavných obrázkov a zábavy. Chystáte sa tu predovšetkým s deťmi a dospelí budú mať záujem dozvedieť sa o živote a histórii štátu.

Miesto: 39 - Jalan Green Hall.

Fort Cornewallis

Táto pevnosť bola postavená v XVIII. Storočí Angličanmi, ktorí pristáli v Penangu. Spočiatku to bolo vyrobené z dreva a kamenná pevnosť bola uložená trochu neskôr. Expozícia umiestnená na pevnosti bude veľa o histórii mesta Penang a miestne ženy veria, že jeden z dejín Cornwallis dáva potomstvo. Verte tomu alebo nie - príčinu turistov, ale viera jednoducho nevzniká.

Penang - veľmi bohaté ostrovné pamiatky. Tu si môžete vychutnať tropické záhrady, vyskúšať exotické ovocie, obdivovať podivné vtáky, dozvedieť sa trochu viac o náboženstve a histórii Malajzie - skrátka, dovolenka v Penang je bohatá na dojmy a zábavy pre každý vkus.

Pin
Send
Share
Send
Send