Argentína

Hlavné atrakcie Argentíny: recenziu, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Argentína je pomerne veľký štát so sídlom v Južnej Amerike. Táto krajina tanga kombinuje španielsku vášeň a meraný a bezstarostný životný štýl starého sveta. Mnoho turistov z rôznych častí sveta je pripravených stráviť hodiny na výlete a vidieť nezabudnuteľnú krásu Argentíny.

Turisti do krajiny sa spomínajú na krajinu divočiny, krásu morských pláží a čistotu snehovo bledých ľadovcov. Každý, kto navštívia Argentínu, bude môcť nájsť dovolenku podľa vlastného vkusu, vychutná si teplý vánok pobrežia oceánu alebo navštívi jedno z mnohých lyžiarskych stredísk v Andách.

V Argentíne môžete vidieť veľa atrakcií. Veľké množstvo unikátnych miest prírody, ako aj historické pamiatky urobia výlet do tejto krajiny fascinujúci pre každého, dokonca aj pre najnáročnejších turistov. Pre občanov Ruska, ktorí chcú navštíviť Argentínu, sa vízum nevyžaduje. Ale bez víza na pobyt v krajine môže byť najviac 90 dní.

Buenos Aires

Mesto Buenos Aires sa v roku 1880 stalo hlavným mestom Argentíny. V súčasnosti je v Buenos Aires zachované malé množstvo budov postavených v koloniálnom štýle, ako aj mnoho štvorcov a fontán. Väčšina starých ulíc tohto mesta si zachovala svoju individualitu a jedinečnosť architektúry budov. Vyplnený pamiatkami, múzeami, katedrálami a fontánkami, samotný Buenos Aires je kompletným orientačným bodom a je zaujímavý pre všetkých turistov.

Nezabudnite navštíviť Plaza del Congreso. Je tu pred budovou Kongresu nádherná fontána, ktorá prekvapí návštevníkov mesta obrovskou rozlohou. A na Plaza de la Republique môžete vidieť obelisk postavený na počesť nezávislosti krajiny.

Centrum múzeí

Toto centrum sa nachádza v Buenos Aires a je jedným z 120 múzeí tohto mesta. Nachádza sa v priestoroch bývalej reštaurácie "Mníchov" a je zbierkou niekoľkých výstav v niekoľkých múzeách v krajine. Navštívením tejto výstavy môžete osobne vidieť jedinečné predmety kultúry a umenia z rôznych časov.

Národné múzeum výtvarného umenia

Nachádza sa v Buenos Aires, Národné múzeum výtvarných umení je pripravené predstaviť majstrovské diela stredovekého a moderného maliarstva návštevníkom. Okrem toho navštívte toto múzeum, môžete obdivovať nádherné sochy majstrov Osvalda a Rodin.

Miesto: Av. del Libertador - 1473.

Florida Street

Táto ulica je jedným z centrálnych Buenos Aires. Táto ulica je pešou a jedinou dopravou, ktorú možno vidieť na nej - turistický autobus. Veľa kaviarní, módnych butikov a obchodov so suvenírmi robia túto ulicu atraktívnou pre turistov. Okrem toho sa na Floride nachádzajú atrakcie ako napríklad Richmond Confectionery a Bank Boston.

Caminito Street

Caminito Street je personifikácia veselého a bezstarostného ducha Latinskej Ameriky a jednou z hlavných atrakcií Buenos Aires. Jasné farby domov a mnohí pouliční hudobníci, ktorí vo večerných hodinách vykonávajú svoje zápalné melódie na tejto pešej zóne vytvárajú atmosféru nekonečnej oslavy.

Tu pod vedením skúseného pouličného tanečníka sa môžete naučiť tancovať skutočné argentínske tango. A počas dňa si môžete prechádzať cez Caminito, môžete si zakúpiť obrázok miestnych umelcov alebo suvenírov za darčeky milovaným.

Ženský most

Ženský most je malý peší most v Buenos Aires, ktorý sa nachádza v okrese Puerto Madeiro. Nezvyčajný dizajn tohto mosta, podobajúci sa obrysom harfy, vo večernom osvetlení vyzerá veľmi elegantne nad hladinou vody.

Lesama Park

Nachádza sa na vysokom kopci v štvrti San Telmo, tento park v Buenos Aires láka mnoho návštevníkov krásy magnólií a rozľahlých akacia rastúcich na jeho území, cez ktorého pobočky môžete obdivovať kopul chrámu Najsvätejšej Trojice, ktorý sa nachádza v blízkosti.

Divadlo Colon

Toto divadlo, ktoré sa nachádza v Buenos Aires, je známe svojim jedinečným akustickým systémom, ktoré umožňuje poslucháčovi plne vychutnať všetky zvuky predstavenia bez ohľadu na to, kde sa nachádza v hale. Divadlo má vo svojej budove aj múzeum a rozsiahlu knižnicu otvorenú pre turistov a je charakteristickým znakom Buenos Aires.

Miesto: Cerrito - 628.

Cintorín Recolette

Tento cintorín sa nachádza v Buenos Aires a je veľmi nezvyčajným pohrebiskom. Chôdza po uliciach tohto pokojného miesta si môžete obdivovať stredoveké krypty s fantazijnými vzormi a krásnymi sochami. Samozrejme, cintorín je pre návštevníkov veľmi nezvyčajný, ale vzhľadom na jeho krásu je veľmi populárny a má ďaleko od posledného miesta v zozname pamiatok Argentíny.

Miesto: Junín - 1760.

Múzeum "Patagónia" pomenované podľa Francisco Moreno

Toto múzeum, ktoré sa nachádza v budove mestského administratívneho centra mesta San Carlos de Bariloche, má vo svojej expozícii unikátny dôkaz, že pred 13 000 rokmi osoba už žila na území modernej Argentíny. Okrem toho sa vo svojich priestoroch zhromažďuje rozsiahla zbierka archeologických vykopávok, miestnej fauny a kultúrnych objektov.

Blízky trh San Telmo

Nachádza sa v samom centre mesta, na trhu San Telmo ponúka veľa vecí návštevníkom vrátane starožitností. Na tomto trhu nájdete zriedkavé vydania literatúry v španielčine, ako aj strieborné šperky a domáce potreby. Jedinečnosť predaných vecí vám umožňuje nazvať tento trh skanzenom. Navyše, pouliční hudobníci a bavičia sa zabávajú svojím umeleckým umenie na turisticky orientovanom trhu.

Iguazu Falls

Tento majestátny vodopád sa nachádza na území rovnakého národného parku, neďaleko od mesta Puerto Iguazu, na hranici s Brazíliou a Paraguajom. Výška vodopádu je asi 70 metrov a je vyššia a širšia ako vodopády Niagara.

Môžete obdivovať svoju silu a krásu zo špeciálne upravených miest na vrchole vodopádu. Okrem toho sa na území národného parku Iguassu nachádza nielen slávna prírodná pamiatka "Devil's Throat", pozostávajúca z kaskády 14 vodopádov, ktoré tiež stojí za návštevu turistov.

Saline Salinas Grandes

Salinas Grandes, najväčšie slané bažiny na svete, sa nachádza na dne suchého jazera a práve tam sa turisti predstavia vo všetkých štádiách ťažby soli. Okrem toho môžu cestujúci relaxovať v salé reštaurácii a zakúpiť si ručne vyrobené suveníry na území tejto snehovo bielej púšte soľ.

Ľadovec Perito Moreno

Toto miesto je tiež veľmi obľúbené medzi cestujúcimi. Stúpajúca 60 metrov nad hladinou vody je ľadovec jednou z najväčších prírodných rezervácií sladkej vody na svete.

Rýchlosť posuvu Perito Moreno do vody jazera Argentino je tiež unikátna a je až dva metre denne. Návštevníci môžu obdivovať tento zázrak prírody zo špeciálnych opevnených miest v blízkosti ľadovca a obzvlášť zvedaví a odvážni cestujúci organizujú prechádzky na ľadovci sám.

Pevnostné múry Córdoby

Tieto steny pevnosti, vybudované v stredoveku na ochranu obyvateľov mesta pred možnými útokmi nepriateľov, sa zachovali až do dnešnej podoby takmer nezmenené a sú zahrnuté takmer vo všetkých turistických cestách. Cestovatelia môžu navštíviť aj vyhliadkové veže pevnosti, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na staré mesto. A samotné starobylé mesto Cordoba je plné starých budov, z ktorých každá môže byť považovaná za architektonickú pamiatku.

Andy

Pre tých, ktorí uprednostňujú aktívnu rekreáciu a výlety na lyžiach, sú pripravené poskytnúť snehovo biele svahy argentínskych Andov. Väčšina milovníkov lyžovania prichádza na tieto miesta od mája do septembra. Ale v ostatných mesiacoch v Andách je tu niečo, čo môžete robiť - môžete ísť rybať na jazero s rovnakým názvom alebo ísť na lesný lov.

Ostrov Tierra del Fuego

Hlavnou atrakciou a bohatstvom tohto ostrova je jeho jedinečná fauna. Turisti, ktorí navštevujú toto miesto, môžu vidieť také zriedkavé zvieratá ako červená líška, guanako a severoamerický bobor. Väčšina zvierat a vtákov, ktorých domov je Tierra del Fuego, je pod ochranou štátu. Tento ostrov môžete navštíviť ako súčasť organizovaných exkurzných skupín.

Katedrála v meste La Plata

V centre mesta, na námestí Moreno v centre mesta La Plata, sa nachádza obrovská budova - katedrála v meste La Plata. Úžasne svojou rozlohou a krásou vitráže, táto katedrála stále priťahuje pozornosť cestujúcich. A stúpanie na výťah do zvonice budovy, môžete obdivovať nádherný výhľad na mesto zhora.

Bazilika Panny Márie z Luchanu

Táto katedrála je jasným pamiatkou koloniálnej kultúry. Dokonca aj na ceste do tejto budovy možno oceniť silu tejto architektonickej tvorby. Pred vchodom do baziliky je fontána so svätou vodou prístupnou všetkým ľuďom. A panna Luhanova, držaná v bazilike, je uznávanou patrónou všetkých cestujúcich.

Čo ešte navštíviť v Argentíne

Tento článok zobrazuje len malú časť tých miest, ktoré stojí za návštevu pri cestovaní po Argentíne. Nezabudnite ísť do národného parku Los glaciares, s vlastnými očami vidieť drsnú krásu snehovo bledých ľadovcových jazier - miest, z ktorých pochádzajú nádherné ľadovce.

Národný park Hills Ischigualasto umožniť cestujúcemu sa dotýkať pamäti prehistorického sveta, pretože práve tu žili predkovia dinosaurov - lago-kríky.

V každom prípade pred výletom môžete vidieť zoznam atrakcií Argentíny na internete a vytvoriť jedinečnú exkurziu.

Pin
Send
Share
Send
Send