Rusko

Atrakcie Tosno a okolie: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Tosno je malé mestečko v regióne Leningrad, ktoré sa nachádza na brehu rieky Tosna, jedného z prítokov Nevy. Nachádza sa 53 km od Petrohradu.

V Tosone je veľa zaujímavých miest. Mesto má svoju jedinečnú históriu, v 17. storočí, potom ešte malá osada patriaca Švédom. Neskôr Peter Veľký pracoval na prepravu roľníkov zo strednej časti Ruska a začalo nové kolo v histórii mesta.

Prostredníctvom stanice Tosnenskaya Yamskaya Sloboda prešla železnica Nikolayevskaya, spájajúca Moskvu a Petrohrad. V obci sa postupne rozvíjali obytné budovy, chrámy, pošta, palác na návštevy cisárskej rodiny. V roku 1963 osada oficiálne dostala status mesta.

Sablinsky prírodná pamiatka

Na území Sablinsky prírodnej pamiatky sa nachádzajú dva vodopády, kaňony rieky Tosna a Sablinka. Milovníci pešej turistiky môžu ľahko tu zostaviť stany, obdivovať krásnu prírodu, vychutnať si čerstvý vzduch a zvuk vody.

Sablinsky kaňon je zaujímavý svojou geologickou štruktúrou, jeho steny pozostávajú z pieskovcových a kambrijských pieskovcov a vápencov rôzneho odtieňa.

A v kaňone Tosno sa nachádzajú ložiská zlatého pyritu a markazitu. Na rieke Tosna sa nachádza starobylý vodopád, ktorý vznikol asi pred 11 tisíc rokmi. Ľudia to nazývajú zníženou kópiou Niagarských vodopádov, považujú sa za najširšie v Európe a vo vysokej vode majú šírku až tridsať metrov.

Rovnako krásny vodopád so stromami opierajúcimi sa o vodu sa nachádza na rieke Sablinka, jeho výška sa pohybuje od dvoch do piatich metrov.

Sablinsky jaskyne

V Sablinskych jaskyniach koncom 19. storočia a začiatkom 20. storočia sa ťažil kremenný piesok, ktorý je potrebný na výrobu skla používaného pri výstavbe budov v Petrohrade. V priebehu času sa podzemné rieky a jazerá tvorené v jaskyniach objavili pod oblúkmi stalaktity, stovky netopierov lietajú tu na zimu.

Labyrinty jaskýň majú veľmi zložité pohyby, celkovú dĺžku viac ako 5 km, Turisti majú možnosť prezrieť si štyri jaskyne: ľavú banku ("Dump"), "perlu", "nohavice" a "lano". Podľa vedcov má vzduch tu liečivé vlastnosti a prispieva k prevencii mnohých chorôb. Je faktom, že na týchto miestach sám Alexander Nevský so svojou armádou zastavil pred bojom so švédskou armádou.

Mar'ino Manor

Keď sa ocitnete v okrese Tosnensky, musíte určite navštíviť dedinu Andrianovo. Marinské panstvo, palácový a parkový súbor, ktorý kedysi patril grófom Stroganovcom (Golitsyn), stále zachováva duch ruskej histórie. Tu prišli členovia cisárskej rodiny, počnúc Alexanderom 1 Pavlovičom.

V súčasnosti je tento majetok v súkromnom vlastníctve a víta turistov. Na pozemku sa nachádza takzvaný "anglický park" - veľmi príjemné miesto pre pešiu turistiku, s mnohými pešími chodníkmi, altánkami, ako aj rybníček s malebnými mostmi. Kaštieľ má rôzne sezónne aktivity, ako je sánkovanie, jazda na koni, člnkovanie, snežné skútre atď.

Trinity Church v Andrianovo

Chrám bol postavený v obci Andrianovo v roku 1831, na mieste starého dreveného kostola. Architektúra budovy je v novogotickom štýle neobvyklá pre pravoslávnu cirkev. Chrám bol hrobom kniežatskej rodiny Golitsyn. Bohužiaľ, dnes je chrám opustený. Avšak vo svojom vzhľade a teraz vidíte klenuté okná, veže a veže.

Kostol Nórska II. Cára - vášeň

Chrám sa nachádza v obci Nikolskoye a bol postavený v rokoch 1998-2000. Zasvätil chrám na počesť svätého mučeníka Cara Nicholase. Kostol je drevený, vyrobený v duchu staršej ruskej architektúry. Budova je katolícky chrám s viacnásobnou strechou, zvonica a galériou. Také kostoly boli postavené v Rusku v 17. storočí.

Múzeum miestnej histórie mesta Tosno

Budova Tosno múzea má vlastnú históriu. V 19. storočí kúpili nedokončená budova v samotnom centre mesta bratia Smolini. Jeden z bratov, Maxim Filippovič Smolin, žil tam so svojou manželkou Máriou, ktorá sa neskôr stala mokrou zdravotnou sestrou Tsareviča Nicholasa 2.

V roku 1991 na žiadosť miestnych obyvateľov vzniklo múzeum v budove mokrého sestra. Má stále expozície a dočasné výstavy. Návštevníci sa môžu oboznámiť s málo študovaným fenoménom ruskej kultúry - kráľovských dojčiacich matiek. Pozornosť sa venuje predmetom roľníckej domácnosti, detským hračkám, oblečeniu. Aj v múzeu sa nachádza výstava venovaná prírode a krajinám okresu Tosno.

Miesto: Lenin Avenue - 47a.

Manor Novolisino

V 17. storočí bol pozemok, na ktorom sa nachádza panstvo, ovplyvnený Švédmi. Potom Peter I. vstúpil do obce Novolisino do Ruska. A majetok prešiel do kompetencie grófa Ivana Nikiticha Zotova.

Majitelia nehnuteľností sa zmenili jeden po druhom. V roku 1848 na panstve, hrabě Vonlyarlyarsky, bol postavený kostol Smolenskskej ikony Matky Božiej. Kamenný kostol je postavený v rusko-byzantskom štýle, má päť kopulí a trojstupňovú zvoničku. Kaštieľ v tom čase mal krásny výhľad, v parku sa nachádzalo jazero, stromové uličky a vylepšené turistické chodníky.

V dôsledku smutných udalostí z počiatku 20. storočia bolo panstvo zničené. Iba v roku 1990 bola založená Zložka Katedrály Sv. Sofie a začali sa práce na jeho obnove. Dnes sa na panstve nachádza chrám, farma a moderný penzión pre starších ľudí "Sofia Manor".

Tosno Galéria obrázkov

Galéria umenia Tosno obsahuje umelecké plátna miestnych maliarov a je jednou z najväčších umeleckých galérií v regióne Leningrad. Toto miesto má veľký vplyv na kultúrny život mesta.

K dispozícii sú stále expozície a dočasné výstavy, stretnutia tvorivých intelektuálov a zaujímavé výlety pre hostí. V galérii, ak si želáte, si môžete kúpiť svoj obľúbený umelecký umelec Umiestnenie: Lenin Avenue - 10.

Kostol kazaňskej ikony Matky Božiej

Tehlová budova kostola Kostol Kazaňskej ikony Matky Božej bol postavený v roku 1735 na mieste starého dreveného kostola. Kostol bol prestavaný viac ako raz.

Služby sa v ňom konali počas fašistickej okupácie až do roku 1943. V 50. rokoch minulého storočia bola budova dôkladne prestavaná, tam bol dom kultúry. Neexistuje stopa bývalého obrazu cirkvi. Až v roku 2009 bola budova cirkvi vrátená veriacim.

Miesto: Lenin Avenue.

Pamätník vojaka-osloboditeľ

Pamätník osloboditeľov vojakov v Tosno je masovým hrobom vojakov, ktorí obhajovali mesto v rokoch 1941-1945. Tam je pochovaných 108 ľudí a mená 142 vojakov sú znesmrtené na pamätných doskách. Pamätník sa nachádza v blízkosti vlakovej stanice.

Kostol Petra a Pavla v Lubane

V roku 1867, počas výstavby železnice Nikolaevka, bol v meste Lyuban postavený kamenný chrám Petra a Pavla, venovaný železničným robotníkom. Slávny architekt K. Ton položil svoju ruku na stavbu tohto krásneho chrámu v rusko-byzantskom štýle. V roku 1938 bola budova zničená a kostol bol zatvorený, avšak v roku 1989 bol kostol obnovený a znovu vysvätený.

Teraz je to krásna kostolná budova z prírodného kameňa so zlacenou kupolou a chrám je zdobený veľkým krížom s farebnými sklami.

Pozrite si video: Olší foto krajina (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send