Georgia

Pamiatky Mtskhety: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Cestovanie do Gruzínska zahŕňa spravidla návštevu tak malebného miesta ako mesto Mtskheta. Toto je prvé hlavné mesto Gruzínska, ktoré si dodnes zachovalo svoju jedinečnosť, priťahuje pozornosť kultúrnych, historických a architektonických miest turistov.

Toto je srdce krajiny, v ktorej sa každý cíti ako doma vďaka dobrej vôli a pohostinnosti miestnych ľudí, ktorí sú hrdí na to, že žijú na takom krásnom a zaujímavom mieste.

Veľkost mesta je vidieť už po jeho uliciach; jeho starodávne pamiatky sú staršie ako dvetisíc rokov a vo svojej rekonštrukcii a udržiavaní v dobrom stave, atraktívne pre cestovateľov a pútnikov z celého sveta, vláda investuje veľké množstvo finančných zdrojov.

Debed River

Je to prírodná medzník mesta, ale nepatrí len do Gruzínska, ale aj do susedného Arménska. Vzhľadom na duálnu povahu rôznych štátov je rieka vždy čistá.

Pre turistov je zaujímavá nielen povaha rieky Debet, ale aj história jej vzhľadu, ktorá počas svojej existencie zmenila tri mená, ktoré sú preložené inak a majú svoj historický význam.

Rieka Algeti

Najväčšia rieka, ktorá sa nachádza v dolnom Kartli. Existujú malebné typy reliéfov a rastlinný svet je tak bohatý, že je schopný pritiahnuť pozornosť aj tých najnáročnejších cestujúcich.

Zvierací svet má veľké množstvo druhov veľkých a malých zvierat, z ktorých niektoré sú v jednej kópii zastúpené a sú chránené. Takéto vlastnosti umožnili územiu získať štatút národného parku, ktorý je jedným z obľúbených miest pre rekreáciu a prechádzky cestujúcich a turistov.

Katedrála Svetitskhoveli

Jednou z hlavných pravoslávnych cirkví na území Gruzínska je katedrála Svetitskhoveli. Spočiatku to bola drevená konštrukcia, ktorej konštrukcia bola odložená takmer dve desaťročia. Oltáre katedrály sú venované rôznym svätým: hlavné dvanástim apoštolom, ľavici k svätému Mikulášovi a právo svätému Eliášovi prorokovi. Toto je najuznávanejšia medzi obyvateľmi mestskej katedrály, ktorej meno je z gruzínčiny preložené ako "životný stĺp". Sprievodcovia hovoria fascinujúcimi príbehmi o vytvorení katedrály, jej činnosti a činnosti svätých, ktorých sa týka.

Staroveký jaskynný kláštorný komplex Betlemi

Jaskyňa Betlemi sa nachádza na hore Kazbek. Po prvýkrát ju uvidel Levan Sudžashvili a po nej sa zorganizovala prvá expedícia na toto úžasné miesto. Pomocou skúseného sprievodcu si návštevníci, ktorí stúpali do výšky viac ako štyritisíc metrov, mohli vidieť klenbu jaskyne vyrobenú v podobe kupoly a podlahu, ktorá bola položená na doskách.

Tu ako súčasť expedície boli zriedkavé a prastaré mince objavené praporek a cirkevný trón. Podľa odborníkov, archeológov a odborníkov v tejto oblasti bola jaskyňa opustená svojimi obyvateľmi pred viac ako sto rokmi, ale bunky, v ktorých bývali mnísi, sa zachovali a počas expedície sa našli náhrobok a kríž.

Rieka Ksani

Malá, ale atraktívna pre turistov rieka, ktorá prechádza centrálnym územím Gruzínska. Na jeho brehu je starodávna a krásna pevnosť postavená v stredoveku, ktorá je zaujímavá pre všetkých návštevníkov, ktorí radi počujú o histórii mesta, jeho zakladateľoch a miestach, kde sa uskutočnili najdôležitejšie udalosti pre rozvoj územia.

Pevnosť Bebri

Celé meno pevnosti je Bebriciche, ale turistov to nazýva Bebri. Považuje sa za najstaršiu pevnosť v Gruzínsku, napriek tomu, že pri rôznych expedíciách a vykopávkach na území štátu boli nájdené zvyšky iných starších stavieb, ktoré mali chrániť mesto pred útokom chorých. Mnohí cestujúci sa snažia vyliezť do štruktúry, aj keď je to dosť nebezpečné. V tejto chvíli určite ide o milovníky prírody, či už v prírode sú atraktívne pre rodiny s deťmi.

Rieky Khrami

Celková dĺžka rieky je iba 200 kilometrov, tok tečie vo východnej časti Gruzínska. Obzvlášť atraktívna nie je samotná rieka, ale celá kaskáda vodných elektrární na nej umiestnených, ktorých práca je zaujímavá pre každého, kto sem príde.

Chrám Samtavro

V tomto chráme, ktorý bol postavený vo štvrtom storočí, dnes žije päťdesiat žien a samotný chrám pozostáva z dvoch hlavných štruktúr: kláštor, ktorý sa nazýva kláštor sv. Niny a kostol premeny Samtavro.

Tu sú turisti s prehliadkami, v ktorých nájdete množstvo svätých miest: ikony, náhrobky, stĺpy a iné duchovné hodnoty. Chrám patrí k lokalitám svetového dedičstva.

Národný park Lagodekhi

Pomerne mladý park, založený v roku 2003, sa nachádza v niekoľkých okresoch hraničiacich s Ruskom a Azerbajdžanom. Jeho celková plocha je takmer dvetisíc hektárov. Tu vidíte ekosystémy, ktoré sa zachovali v pôvodnej podobe, vodopády a početné vodné plochy.

Fauna a flóra tohto miesta je jedinečná a počet návštevníkov každoročne rastie a rozvíjajú turistické chodníky. Všetky trasy majú rozdielne trvanie, pre milovníkov dlhých prechádzok je veľký trojdňový výlet okolo parku, v ktorom je najpopulárnejším miestom alpská zóna.

Chrám Svetitskhoveli

Jeden z uctievaných cirkví v Gruzínsku, kde predtým patriarcha žil a králi Iberie boli predtým pochovaní. V okolí chrámu sú steny s majestátnymi vežami, ktoré sú atraktívne pre oči turistov. Štruktúra utrpela veľa nárazov: niekoľkokrát ju prebudila po veľkých škôd (o čom svedčia stopy na samotnej budove a pevnosti okolo nej).

Najväčším a deštruktívnym pre chrám bol útok Tamerlane, o ktorom si to sprievodcovia radi hovoria. Medzi návštevníkmi katedrály najpopulárnejších sú klenuté reliéfy, rovnako ako hlavná stavba, v strede ktorej stojí bubon s veľkým počtom okien. Samotná budova je robená v obvyklých gruzínskych tradíciách a napriek dlhému a veľkému zničeniu dodnes zachováva vzhľad, ktorý architekt koncipoval.

Národný park Kazbegi

Chránený park, ktorý má veľký potenciál pre cestovateľov a turistov z celého sveta: tu môžete spoznať veľké množstvo zvierat a svet flóry fascinuje názory všetkých, ktorí sa na tomto mieste ocitli. Dnes sa park manažment a miestne úrady aktívne snažia zlepšiť územie, vytvoriť turistické trasy a cesty, obohatiť svet fauny a flóry, a preto bude môcť v blízkej budúcnosti súťažiť s ostatnými národnými parkami.

Tu sú často organizované takzvané výukové alebo študijné zájazdy, v ktorých môžete pozorovať zvieratá a vtáky v ich prirodzenom výskyte. V lete je tradične veľa návštevníkov.

Chrám Jawari

Nachádza sa na vrchole pohoria, chrám Javari je obľúbeným miestom nielen pre pútnikov, ale aj pre cestujúcich, ktorí majú záujem sledovať meraný život obyvateľov chrámu. Preložené z gruzínskeho názvu sa prekladá ako "kríž". Samotný chrám má nie príliš veľký interiér, v ktorom sú ikony umiestnené a kríž je inštalovaný v strede budovy. Na vstupe všetkých turistov čaká malý darček - je vyrobený z drevených výrobkov z dreva.

Pozrite si video: Zoznam obrázkov, tabuliek alebo grafov vo Worde (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send