Grécko

Mykonos: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedným z najvýznamnejších archeologických nálezísk Grécka je Mycenae. Mycenaeanská doba vzkriesila v Grécku od roku 3000 pred naším letopočtom. Kultúra obyvateľov Mykén bola jedinečná, čo sa jasne prejavuje v legendách, umenie a architektúre. Bola obohatená o grécku a stredomorskú kultúru.

Silný vplyv kráľovskej moci sa prejavil vo veľkolestí pevnosti citadely, jej paláca, luxusného pohrebu kráľovskej rodiny. Zakladateľ Mycena sa stratil v hmle histórie. Tu sa nachádzajú len grécke mýty, podľa ktorých bolo mesto založené legendárnym hrdinom Perseus.

Mykény dlho vzkvétali, ale v priebehu krvavých a ničivých vojen civilizácie skončili. Najväčší príspevok k objavu nálezov urobil slávny archeológ - Heinrich Schliemann, Znalci starovekej histórie a rozvoj civilizácií by mali určite zahrnúť Mykény do zoznamu ich turistických trás.

Citadela leva brány

V Mykonose je mnoho zaujímavých pamiatok, z ktorých najdôležitejšia je citadely. Nachádza sa nad plodnou pobrežnou polohou Argolis pri pobreží na severovýchode Peloponéz.

Hlavný prístup k nej zabezpečuje brána Levski. Dva levy, umiestnené symetricky okolo stĺpika, strážia vchod. Ich umiestnenie nad hlavnou bránou najsilnejšej pevnosti neskorej doby bronzovej symbolizuje niečo veľmi dôležité. Reliéfna socha je vytesaná zo šedého vápenca a hlavy lvy sú vyrobené z kovu, ktorý sa časom stratil. Brány boli predtým zatvorené dvojitými ťažkými drevenými dverami.

Prvý kruh kráľovských hrobov - hrobový kruh A

Prechádzajúc cez Lvu Gate, vpravo môžete vidieť slávny cintorín - prvý kruh kráľovských hrobov. Heinrich Schliemann ich objavil v 70-tych rokoch. Pohrebná zóna má priemer 27 metrovJe obklopený dvojitým krúžkom vertikálne vytesaných kamenných dosiek.

S najväčšou pravdepodobnosťou tieto dosky boli naplnené sutinami a vrchol je stále pokrytý obdĺžnikovými doskami na vytvorenie steny. Bolo tu pochovaných 8 mužov, 9 žien a 2 deti. Kráľovský pohreb priniesol veľa neoceniteľných mykenských pohrebných artefaktov.

Palác

V priebehu pohybu v citadele, smerujúceho z hrobiek, je palác viditeľný. Zaberá centrálne miesto v hornej časti citadely.

Centrálna kráľovská komora bola umiestnená na nádvorí, podlaha bola omietnutá, steny lemované štukou, kresby kresťanského štýlu, vnútri posvätné krbové kachle a strecha podporovaná 4 stĺpmi, ktoré sú teraz viditeľné. V dobách Mykénska bol palác bohato zdobený jasnými freskami a mozaikami.

Podzemné nádrže

Archeológovia, ktorí vykopali staroveké mýtiny, boli ohromení. Koniec koncov sa našiel najväčší zázrak inžinierstva - systém zásobovania vodou. Vďaka tejto impozantnej tvorbe mala Citadela neobmedzené a bezpečné zásobovanie vodou.

Voda tekla cez podzemné potrubia z blízkeho prírodného zdroja. Každý môže preskúmať tunel, ktorý vedie k podzemnému bazénu.

Hrubý kruh B

Mimo steny Citadela môžete vidieť ďalšie staroveké pohrebisko. Dalo sa mu meno - hrobový kruh B. Začiatok pohrebu na tomto mieste pochádza z roku 1650 pred naším letopočtom. Tu bolo nájdených 25 hrobov a bolo zhromaždených obrovské množstvo artefaktov. Najcennejšie sú vzorky vzácnych predmetov zo zlata, slonoviny a skalných kryštálov.

Hrobka Clytemnistra

Slávny nemecký archeológ Heinrich Schliemann objavil slávnu hrobku Clytemnestria. Clytemnestra bola manželkou Agamemnóna, ktorej zlatá maska ​​bola objavená počas výkopov a teraz je v Aténach v Archeologickom múzeu.

Hrobka sa nachádza v blízkosti mykenskej pevnosti a akropoly. Historici ešte stále nedospeli k spoločnému názoru o rokoch svojej výstavby. Navrhujú, aby bol vytvorený medzi 15. a 18. storočím pred naším letopočtom. Hrobka bola postavená na pohreb kráľovnej spolu s jej milenkou Egisf. Každý rok tu prichádzajú turisti, ktorí sú priťahovaní k mykenskej kultúre.

Atreusova pokladnica

Keď opustíte citadelu, určite by ste sa mali pozrieť na hrobky v západnej časti. Pokladnica Atreus je tu dobre zachovaná, alebo sa inak nazýva Agamemnonova hrobka. Bol postavený v rokoch 1350 až 1250 pred nl a je najzachovalejším hrobom. Vstup do nej je ohraničený kovovými prvkami. Pokladnica je vyrobená z kameňa, pretože taká dlhá história bola vykoľajená. Ale aj napriek tomu zostáva zaujímavou atrakciou Miken.

Obchod s darčekmi Gold Mycenae

Obchod so zlatými mycénmi je zaujímavým miestom, ktorý diverzifikuje vzrušujúcu cestu do najväčšieho centra gréckej civilizácie. V nej je minulosť prepojená s prítomnosťou. Vyzdvihnutie suvenírov pre seba a svojich blízkych, zdá sa, že ste v múzeu a nie vo veľkom obchode so suvenírmi.

Tu je obrovský výber produktov pre každý vkus. Malé keramické a kovové figúrky, šperky, neuveriteľne krásne amfory a oveľa viac. Všetky tieto sú kópie originálnych predmetov nájdených počas výkopov a boli vytvorené vlastnými rukami.

Pin
Send
Share
Send
Send