Taliansko

Pamiatky mesta Tivoli: recenziu a fotky zaujímavých miest

Pin
Send
Share
Send
Send


Očarujúce a malé talianske mestečko Tivoli je vzdialené len niekoľko desiatok kilometrov od Ríma. Cestovanie po Tivoli je skutočným darom pre skutočných známych krásnej architektúry, histórie a historických pamiatok.

Historici, ktorí sa spoliehajú na výsledky archeologického výskumu, tvrdia, že Tivoli (predtým Tibur) bol založený o niečo skôr ako Rím.

Staroveké osídlenie bolo dôležitým dopravným spojom a počas obdobia, keď bola moc sústredená v rukách cisára Augusta, prekrásne oblasti okolo a vo vnútri mesta začali užívať bezprecedentnú popularitu ako rekreačnú oblasť medzi občanmi a hosťami mesta Tivoli. V súčasnej dobe je skok v rozvoji a usporiadanie mesta, sú tu luxusné vily, parky.
Bohužiaľ, druhá svetová vojna urobila svoje vlastné úpravy a kvôli opakovaným bombovým útokom mnohé z Tivoliových pamiatok boli poškodené alebo úplne zničené.

Villa Adriana

Vila sa nachádza na obrovskej ploche asi štyridsať hektárov. V súčasnosti je Villa Adriana jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Taliansku, objektom UNESCO a dobre zachovalou pamiatkou architektúry a histórie.

Hostia tohto komplexu môžu navštíviť rôzne chrámy, kasárne, divadlá, dekoratívne záhradné dekorácie, fontány atď., Ktoré sa nachádzajú vo vnútri obvodu.

Miesto: Largo Marguerite Yourcenar - 1.

Gregorian Villa

V jeho jadre je veľká oblasť parková oblasť s jedinečnými prírodnými atrakciami. Pešie trasy prechádzajú úžasnými miestami. Počas prechádzky môžete vidieť jaskyne, starobylé zrúcaniny, starobylý chrám Vesta, ako aj osviežiť sa v hlučnom vodopáde.

Miesto: Largo Marguerite Yourcenar - 1.

Villa d'Este

V XVI. Storočí vlastnila táto vila kardinál Hippolyte II. Dobre známy milovník krásy, majiteľ dobrej chuti, Hippolyte II, už niekoľko desaťročí usiloval o vytvorenie luxusného parku okolo jeho rezidencie. Na uvedenie tejto myšlienky do života zaradil prácu architekta Pirra Ligoria, ktorý vypracoval projekt rekonštrukcie územia susediaceho s palácom.

Vďaka práci majstrov sa Villa d'Este premenila na uznanie. Vrcholom parku bolo ihrisko s miniatúrnymi pamiatkami Ríma. Zvláštne miesto v projekte bolo obsadené fontánami. Veľké množstvo, veľké a malé, sa nachádzajú na celom území. Podľa niektorých hlásení sa Peter Peter vzal ako základ návrhu Villa d'Este počas výstavby Peterhof. Kardinál však nevidí dokončenie stavebných prác.

Miesto: Piazza Trento - 5.

Námestie Garibaldi

Tiež prvá atrakcia, ktorá víta hostí Tivoli. Úžasná panoráma mesta a okolitých oblastí sa otvára z najväčšieho námestia. Námestie Garibaldi je jedným z obľúbených miest miestnych obyvateľov. Tu si môžete pohodlne posedieť pri krásnych fontáne alebo urobiť zaujímavú fotografiu na bronzovom oblúku.

Chrám Vesta

Chrám je venovaný jednej z bohyne starovekej rímskej mytológie - Vesta. Iba rotunda a niektoré úlomky stien prežili až dodnes. Z kopca, na ktorom bol chrám raz umiestnený, sa otvára nádherný výhľad na údolie.

Panoramatický most

Panoramatický most sa nachádza na území gregoriánskej vily. Prechádzaním sa tejto budovy z 19. storočia môžete obdivovať početné vodopády, ktoré sú pre toto miesto známe a navštíviť niekoľko starobylých chrámov.

Chrám Sibylu

Podľa jednej verzie bol chrám postavený na počesť Sibyla Tiburtinského, proroky z Tiburu. Podľa autora projektu má obdĺžniková budova štyri stĺpce. Bohužiaľ, dnes sú dve z nich úplne zničené. Návšteva tejto historickej a architektonickej pamiatky môže byť spojená s prehliadkou neďalekého chrámu Vesta.

Hrad Rocca Pia

Hrad sa nachádza v tesnej blízkosti slávnej námestia Piazza Garibaldi. Pevnosť bola postavená na kopci, aby mohla ľahko prezrieť a kontrolovať mesto Tivoli. Napríklad v prípade populárnych nepokojov bolo možné rýchlo reagovať a zabrániť povstaniu.

Miesto: Vicolo Barchetto.

Gotický dom

Gotický dom - to je ďalšia jasná a pozoruhodná medzník mesta Tivoli. Jeho výstavba bola dokončená v 13. storočí. Zvláštna pozornosť by sa mala venovať unikátnym prvkom dekorácie a dekorácie.

Námestie Campitelli

Na starom námestí mesta Campitelli nájdete slnečné hodiny. Neďaleko je tiež niekoľko ďalších zaujímavých pamiatok, napríklad gotický dom. Počas obnovy vykonanej rozhodnutím mestskej správy bol námestie Campitelli čiastočne zrekonštruované.

Pin
Send
Share
Send
Send