Grécko

Pamiatky Larisa: prehľad a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Grécke mesto Larissa je piatym najväčším sídlom a správnym centrom regiónu Thessaly. Podľa legendy bolo mesto založené dlho predtým, ako sa Pelasgas objavili na tejto zemi.

Počet obyvateľov moderných Larisa je približne 162 tisíc ľudí.

Zvedavý turist, okrem zábavy a nádhernej pláže, tu nájdete veľa historických a archeologických.

Starožitný amfiteáter

Budova starobylého amfiteátra v Larisse bola jedným z najväčších a prvých starých divadiel v starovekom Grécku. Bol určený pre 10 000 divákov. Amfiteáter bol priľahlý k starovekej akropole mesta a bol umiestnený na svahu Frurio pod linkou. Dnes je tento kopec v centre mesta Larissa.

Vznikla v III. Storočí pred naším letopočtom. Kráľ Macedónia, Philip V, a aktívne využívali 6 storočí. Navyše to bolo určené nielen na inscenáciu divadelných predstavení, ale aj na organizovanie kultúrnych podujatí, ako aj stretnutia Tesalského ľudového zhromaždenia (najvyššieho orgánu regiónu).

Archeologické múzeum

Medzi hlavné atrakcie mesta Larissa patrí archeologické múzeum. Donedávna bola umiestnená v mešite postavenej v 19. storočí. Od roku 1924 sa táto budova prestala používať na zamýšľaný účel a jej steny sa stali útočiskom pre úložisko historických artefaktov av roku 1957 sa uskutočnila prvá expozícia.

Hlavnou hodnotou múzea je pôsobivá zbierka archeologických nálezov z celého regiónu. Každý rok sa doplňuje novými neoceniteľnými pamiatkami, ktoré predstavujú návštevníkov dávnej minulosti starovekej Tesálie, ktoré pokrývajú obdobie od prehistorických čias až po obdobie Byzancie.

Etnografické múzeum

Medzi najvýznamnejšie kultúrne a historické pamiatky mesta Larissa patrí čestné miesto Etnografické múzeum - najväčšia zbierka talianskeho folklóru. Na stupnici Grécka sa považuje za jednu z najväčších a najzaujímavejších inštitúcií tohto druhu.

Múzeum vzniklo na základe verejnej zbierky, ktorá sa objavila v roku 1974 a zbierala informácie o colnom a kultúrnom dedičstve v Tesálii. Práve vďaka verejnosti boli spustené prvé výstavy. Rok založenia Etnografického múzea sa považuje za rok 1981, ale pre návštevníkov by sa mohol otvoriť len o dva roky neskôr.

V súčasnosti pokladnica Etnografického múzea má asi 20 tisíc exponátov, z ktorých väčšina je datovaná do XIX-XX storočia.

Staroveký chrám svätého Achilla

Bol postavený 3 storočia po smrti svätca. Okrem toho sám Achilles sa v očakávaní svojho odchodu postaral o výstavbu vlastného pohrebiska vopred. Ako hrob, toto miesto zaznamenalo veľa zázračných javov, ale o 300 rokov neskôr sa ľudia rozhodli vybudovať chrám.

Je známe, že sv. Achilles bol prvým biskupom mesta a bol známy darom uzdravenia. Jeho zásluha bola organizovaná kresťanskou komunitou v Thessaly. Mirotoshayuschie moc sv. Achilles v roku 978 preniesol bulharský kráľ Samuel, útočník z Thessaly, do jazera Prespa. Len o 1000 rokov neskôr sa mohli vrátiť do svojej rodnej krajiny - v roku 1981 vojenský vrtuľník preniesol pozostatky svätca do Larissy, ktorého obhajcom sv. Achilles bol v živote a po smrti.

Moderný chrám svätého Achilla

Vyzývajúc chrám moderným, to znamená, že bol postavený v roku 1941. Skôr obnovené po zemetrasení, ktoré zničilo v roku 1794. História hovorí, že po zničení prvej cirkvi Turkami bol postavený druhý chrám, ale v roku 1769 ho spálili moslimskí fanatici.

V tom čase nebola v meste ani jedna kresťanská cirkev a mnohí farníci boli nútení cestovať do vzdialených dedín, aby sa modlili k týmto obrazom. Šťastná oslava sv. Achilles je považovaný za 15. mája.

Pamätník Bucefalu

Koně Thessaly, historický región severovýchodne od Hellas, susediaci s Egejským morom, boli považované za najlepšie v dávnych dobách. Potvrdením tejto skutočnosti je výber Alexandra Macedónskeho, ktorý padol práve na legendárneho koníka Bucephalus z Thessaly.

Veľkému veliteľovi sa podarilo dobiť nezdolný kôň, za ktorý dostal vo svojej tvári verného a oddaného priateľa a spoločníka v mnohých kampaniach. Názov Bucephalus je preložený ako "hlava býka". Podľa súčasníkov sa tento kôň vyznačoval svojou nadmerne širokou papuľou, pripomínajúcou hlavu býka.

Pamätník Hippocrates

V storočiach V-IV. BC. e. na gréckom ostrove Kos žil a pracoval veľký filozof a doktor, ktorý získal titul "otec modernej medicíny". Výsledok diela Hippokrates sa stal pojednaním o klinickej medicíne, založenej na individuálnom prístupe k pacientom a na hlbokom pochopení integrity jeho tela.

Hippokrates vytvoril predstavu o histórii, temperamentoch, prognózach a etiológii. Ale najznámejší "pamätník" veľkého vedca je považovaný za "Hippokratovú prísahu" - doktorov kód, ktorý stelesňuje myšlienku jeho morálneho charakteru a pravidiel správania.

Pozrite si video: Bjarke Ingels: 3 warp-speed architecture tales (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send