Španielsko

Hlavné atrakcie mesta San Sebastian

Pin
Send
Share
Send
Send


San Sebastian je turistické kvitnúce mesto Španielska s počtom obyvateľov menej ako 200 tisíc. Nie je to tak dávno, on bol len malý rybársky prístav, niekedy prežil veľké požiare. V 19. storočí prekvitala a stala sa veľmi obľúbenou medzi turistami.

V tomto meste si oddýchli králi Španielska. Pozornosť turistov priťahujú úzke starodávne ulice, kde je veľké množstvo reštaurácií. Je známy svojou kuchyňou. Najjasnejšie a nezabudnuteľné miesta v San Sebastiane.

Pláž La Concha

Slávna pláž La Concha znamená "škrupina"Z vrcholu letu vtákov je ľahké vidieť tento tajomný a zvláštny tvar, na okraji brehu zálivu ležia mestské piesočné duny, na oboch stranách sú dve hory: Urgull a Igueldo.

Je to nebeské miesto v srdci mesta. Na pláži La Concha je to potešenie fotografovať, je to dlho 1350 metrova šírku asi 40, ktorá závisí od prílivu Atlantiku.

Na oceáne sa môžu milovníci plávania nájsť po celý rok. V zime sú tu aj ľudia, ktorí chcú plávať v studených vlnách. A pre tých, ktorí milujú šport, je surfovanie a plážový futbal. Vďaka horám na bočných stranách pláže je chránená pred vetrom a vlnami. Toto miesto nie je nikdy prázdne, je tu vždy preplnené. Pláž La Concha s výhľadom na ostrov Santa Clara sa dostanete loďou. To je ďalšia atrakcia mesta San Sebastian.

Ostrov Santa Clara

V meste poblíž pobrežia je krásny ostrov. Bočné pláže ostrova Santa Clara sú veľmi strmé, dĺžka sa rozprestiera na desiatky metrov. Je ľahké sa dostať sem, stačí sa dostať na loď, ktorá ide z móla každých 30 minút. A extrémne milovníci sa tam môžu dostať plávaním.

Pozrite sa na vodné plochy, dýchajte čerstvý morský vzduch, plávajte v čistej vode. Iba pri odlive môžete opaľovať na pláži. Zvyšok času je pokrytý vodou. Práve tu prichádzajú mnohí turisti. Tí, ktorí chcú dobyť hory, môžu ísť na samý vrchol pre objavovanie majáku.

Katedrála dobrého pastiera

Katedrála dobrého pastiera sa nachádza v centre mesta Amara. Veľmi veľký a známy chrám nielen španielskeho mesta, ale aj provincie Gipuzkoa. Stúpa nad zemou v tvare veže, v najvyššom bode 75 metrov. To možno vidieť z takmer každého kúta mesta.

Budova katedrály v germánskom štýle je veľmi podobná kolínskej katedrále. Z hľadiska tohto kostola je znázornený ako kríž, ktorého plocha je asi dva tisíce metrov štvorcových. Krásne mramorové podlahy a vitráže s tvárami svätých. Môžete vidieť a počuť telo, ktorého hmotnosť je 30 ton. Diecézne múzeum je otvorené denne.

Umiestnenie: Urdaneta Kalea - 12.

Akvárium oceánografické múzeum

Ak ste už navštívili tento malý štát, potom považujte za svoju povinnosť navštíviť oceánografické múzeum v Monaku. Miesto, kde bude zaujímavé nielen dospelí, ale aj deti. Múzeum sa nachádza na nábreží. Jedná sa o starú krásnu budovu.

Výstava predstavuje obrovskú zbierku rôznych predmetov, ktoré súvisia s morom. Môžete vidieť obrovskú kostru veľryby a najdôležitejšie je to akvárium. Zaberá takmer celé suterénne múzeum, nachádza sa tu 4 000 rýb a viac ako 200 druhov morských živočíchov. Môžete tu samozrejme udrieť žraloka pod dohľadom pracovníkov múzea.

Miesto: Plaza De Carlos Blasco Imaz - 1.

Radnica mesta San Sebastián

Vyzerá to ako magický palác s nádhernými kopulami a vežami. Neďaleko sa nachádza zábavný park Alderdi Eder. Predčasná budova bola určená pre kasína. Po zákaze hazardných hier bola uzavretá. Neskôr tu bola nemocnica, festivalová hala a turistické centrum. V roku 1947 obsadila radnica palác.

Miesto: Ijentea Kalea - 1.

Kursaal Palace

Budovy sa nazývajú kocky, pretože sú veľmi podobné. Nachádzajú sa vedľa seba, medzi nimi je terasa, z ktorej je jasne viditeľná pláž Zurriola. V kocke umiestnenej bližšie k moru je koncertná sála. Na Kube je menšia komorná sála, výstavný priestor, reštaurácia a obchody.

Miesto: Av. de Zurriola - 1.

Bridge kursaal

Jednou z najkrajších budov tohto mesta je most Kursaal. Je to po ňom vychádzajú na more. Fascinačné biele stĺpy dávajú čaro a jedinečný vzhľad mesta. Na vrchu sú lampy vo forme veľkých guľôčok. A na obvode sa tiahne zelený dekoratívny plot.

Most Maria Kristína

Most vedie cez rieku Urumea. Pred ním bol drevený starý most pre chodcov. Neskôr bola zničená a začala výstavba železobetónového mosta. Otvorenie sa uskutočnilo v roku 1905. Teraz je táto farebná budova dlhá 80 metrov a široká 20 metrov. Má 24 klenutých rozpätí a na oboch stranách sú obelisky s výškou 18 metrov vysokým bielym kameňom s jazdeckými sochami.

Palác Miramar

Palác vznikol v štýle klasickej architektúry. Pozoruhodná štruktúra, v ktorej pozoruhodní ľudia zostali, aby zlepšili svoje zdravie v morských vodách. Neskôr bolo k nemu pripevnené krídlo, kde žili deti. Po tom, čo táto budova bola v rukách orgánov a súkromných vlastníkov. Teraz má kultúrne centrum, Baskickú univerzitu a hudobnú školu.

Štadión Anoeta

Obrovský štadión s kapacitou 45 tisíc divákov. Väčšinou existujú tréningy a futbalové zápasy, niekedy aj rugby. Okuliare sú pokryté veľkým baldachýnom, obzvlášť krásne, že toto miesto vyzerá večer.

Mieta: Anoeta Pasalekua - 1.

Zábavný park Monte Igueldo

Ak chcete relaxovať s deťmi, navštívte tento park. Nachádza sa na vrchole hory Igueldo a ponúka úchvatný výhľad na záliv La Concha. Tu navštívite miestnosť strachu, vydajte sa na horskú dráhu, prechádzajte bludiskom. Čas beží bez povšimnutia a môžete byť šťastný celý deň. Dostanete sa tu na lanovku a prvá vec, ktorú uvidíte, je veža, ktorá ukladá históriu baskickej krajiny.

Miesto: De Igeldo Ibilbidea - 104.

Santa Catalina Bridge

Najstarší most prechádza do oblasti El Centro. Stúpa nad riekou Urumea. Jeden z deviatich farebných mostov San Sebastian.

Eureka vedecké múzeum

Ďalšou atrakciou, ktorú musíte navštíviť. V ňom nájdete veľa odpovedí na vaše otázky. Interaktívne exponáty vám umožnia pozrieť sa na bežné prírodné veci z vedeckého hľadiska. Sála stimulantov pritiahne pozornosť milovníkov počítača. K dispozícii je veľké planetárium a astronomické observatórium, ktoré sa nachádza vo veži. Budova múzea je obklopená záhradami.

Miesto: Mikeletegi Pasealekua - 43.

Múzeum San Telmo

V múzeu nájdete starožitnosti, historické umelecké diela. Často sa konajú výstavy. Vo vnútri je k dispozícii knižnica, bar a kuchári.

Miesto: Plaza Zuloaga - 1.

Námestie Ústavy

Nachádza sa v centre mesta San Sebastián. Námestie, kde sa konajú všetky hlavné udalosti a sviatky mesta. Na námestí stúpa budova, kde bývala radnica a knižnica. Kedysi na námestí sa konali býčie zápasy a na budovách stále existuje množstvo krabičiek. Hostia si myslia, že ide o hotelové izby. K dispozícii sú obchody a bary, kde môžete ísť a posedieť si na pohári vína a vychutnávať si výhľad a atmosféru starého San Sebastian.

San Sebastian je elitné letovisko, v ktorom je mnoho atrakcií, ktoré by ste určite mali vidieť pre každého, kto má záujem o nové dojmy a pozitívne emócie.

Pin
Send
Share
Send
Send