Rusko

Republika Sakha: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Malebná príroda a úžasné prírodné miesta sú to, čo robia Republiku Sakha tak atraktívnou pre všetkých cestujúcich. Tu si môžete vychutnať výhľad na tundru, zasnežené lesy, početné prírodné rezervácie a parky, ktoré znovu vytvárajú primitívny výhľad na túto drsnú krajinu.

Pri plánovaní cesty sa oboznámte s hlavnými atrakciami, ktoré stojí za návštevu na tomto úžasnom mieste. Na výlet v zime by ste mali zásobovať teplé oblečenie, pretože viac ako 40% republiky sa nachádza mimo arktického kruhu a jedna z dedín (Ojmiakon) sa nazýva "studený pól", pretože v zimných obdobiach môže teplota klesnúť pod 70 stupňov pod nulu, zatiaľ čo v lete stúpne na 40 stupňov.

Mesto Mirny

Toto mesto republiky môže byť oprávnene považované za hlavné mesto diamantov, pretože tu bolo v polovici minulého storočia neustále vykonávané práce na ich nájdenie a vynášanie.

Mesto je povinné svojím menom kimberlite pipe, ktorý sa nazýva "svet"a následne celé mesto začalo byť postavené okolo kameňolomu, dnes kameňolom má obrovskú hĺbku - viac ako 500 metrova jeho šírka dosahuje viac ako jeden kilometer. Mesto je akýmsi lákadlom, kde prišli návštevníci z celého sveta vidieť toto centrum západnej Yakutskej oblasti. Tu pre všetkých návštevníkov organizované výlety, v rámci ktorých môžete navštíviť pozorovací palubu, kde môžete vidieť celý diamantový lom.

Kostol Najsvätejšej Trojice

Tento chrám sa nachádza v meste Mirny a je jedným z najatraktívnejších miest pre cestovateľov vďaka svojej architektonickej rafinovanosti. Vykonávaný v tradičných tradíciách pravoslávneho ľudu, chrám je tak luxusný, že mnohé exkurzie začínajú v meste Mirny práve z tohto miesta. Stĺpy sály boli vyrobené z drahých kameňov, môžu vidieť plné rastúce sochy svätých.

Kombinácia ruskej mozaiky a florentskej kultúry, rovnako ako čisté biele kamenné steny chrámu priťahujú oči aj miestnych obyvateľov a zlaté kupoly dokonale dopĺňajú architektonický vzhľad budovy.

Miesto: Leningradský prospekt - 17.

Sochárstvo "cirkus"

V prednej časti cirkusovej budovy republiky Sakha je zaujímavá a priťahujúca pozornosť cestovateľskej sochárskej kompozície venovanej cirkusovým predstaveniam, ako aj mladých cirkusových umelcov, ktorí nahradili tých, ktorí už nie sú zapojení do tohto typu aktivít. Samotná socha je vytvorená vo forme predstavenia, ktoré možno vidieť v mnohých cirkusových inštitúciách - to sú cirkusoví umelci, ktorí vystupujú na veľkej scéne.

Ako podstavca pre výkon umelcov slúži položené dlaždice. Myšlienka zastúpenia je veľmi zvláštna: socha predstavuje mamuta, ktorá stojí na guli a akrobati sa nachádzajú vedľa nej. Ktoré vykonávajú čísla. Pre malých turistov je taká socha veľmi nezvyčajná a zaujímavá, takže si vždy môžete pozrieť deti okolo nej. Lokalizácia: Yakutsk, Poyarkova Street - 22.

Pamätník mamuti

Najzaujímavejšou atrakciou turistov, ktorí navštívia republiku, je pamätník venovaný mamutovi. Tieto zvieratá predstavujú bohatstvo republiky Sakha spolu s diamantmi a zlatom. Po dlhú dobu bola táto práca sochára jediná v krajine venovaná mamutovi. Ale dnes v republike vidíte druhú pamiatku - nachádza sa vedľa budovy Permafrost Institute.

Inštalačné miesto pomníka nebolo vybrané náhodou - práve tu bol nájdený mamut, ktorý bol neskôr odstránený z bloku ľadu. Pamätník je vytvorený v plnom raste zvieraťa, má obrovské kly a jeho kmeň sa nad jeho hlavou zdvíha - taká socha nemôže vynechať pozornosť.

Miesto: Jakutsk, ulice Frost - 36.

Múzeum Mammoth

V republike Sakha je jediné múzeum na svete venované úžasným zvieratám - mamutom. Tu sú uložené rôzne paleontologické nálezy. Múzeum bolo otvorené v roku 1991 a odvtedy je strediskom pre štúdium fauny mamutov, ich biotopu v ďalekej dobe ľadovej.

Vedecké a kultúrne centrum je atraktívne pre tých turistov, ktorí chcú vidieť skutočné exponáty prinesené z expedícií. Mimochodom, expedície sú organizované dodnes, vďaka takým výletom a výkopom sa zistilo, že mnohé nálezy ovplyvnili nielen štúdium života mamutov, ale aj štúdium doby ľadovej všeobecne.

Miesto: Jakutsk, ul. Kulakovskogo - 48.

Kimberlite pipe "Svet"

Táto atrakcia (diamantový vklad) je schopná pritiahnuť pozornosť aj tých najnáročnejších turistov a cestovateľov. To bolo objavené v roku 1955 geológovia, ktorí boli na expedícii. Potom našli smrekovec, ktorého korene boli ťažko odkryté, a líška, ktorá vykopala dieru v koreňoch stromu, roztrhla zem okolo stromu, ktorého zloženie bolo nezvyčajné - Zem bola neobvyklá modrá farba, ktorá vyzerala ako kimberlit - vulkanická skala.

Rieka Vilyui

Najdlhším prítokom rieky Lena, ktorá sa nachádza v republike Sacha a na území Krasnojarského územia, je ďalším lákadlom, pretože okrem toho, že existuje široká škála rýb (jesetera, šťuka, taimen, fandiť, ​​biela ryba, nelma atď.), obrovské množstvo jazier, z ktorých viac ako 67 tisíc. V povodí rieky hľadajú diamanty, soľ, uhlie, železnú rudu, ako aj odborníci na to, že tu nájdete malé ložiská zlata.

Národný park Ust-Vilyuy

Atraktívne pre všetkých cestujúcich, tento park je známy svojimi malebnými pohľadmi, rôznorodosťou krajiny, flóry a fauny.

Existuje veľké množstvo riek, nádrží, ostrovov. Každý, kto sem príde, priťahuje fauna, ktorú tvorí viac ako sto päťdesiat vtákov, ako aj rozmanitosť zvierat: jeleň, los, rys, hnedé medvede, vlci, lasice, líšky, ermine, chipmunks, muskratov, zajacov a mnoho ďalších.

Prírodný park Lena Pillars

Územie tohto parku presahuje viac ako tisíc hektárov a je rozdelené na dve hlavné oblasti: Sinsky a Stĺpy. Stĺpiky sú oveľa väčšie ako v prvej časti, ale v oboch častiach parku vidíme malebnú krajinu. Piesočné duny a celková krajina parku vytvárajú tu špeciálnu atmosféru.

Mnohí ľudia nazývajú toto miesto "zázrak prírody", pretože tu sa sústreďuje veľké množstvo ohrozených zvierat, fauna je jedinečná a história sprievodcov a miesta primitívnych ľudí priťahuje všetkých milovníkov histórie.

Ruské dramatické divadlo pomenované podľa A.S. Puškin

Toto je prvé divadlo v republike Sakha, ktoré začalo pracovať na konci 19. storočia a dodnes predáva predstavenia veľkého počtu návštevníkov. Pôvodne vytvorený ako kruh milovníkov umenia, stal sa veľkou a významnou kultúrnou inštitúciou v celej krajine. Tu sú prezentované melodramy, komédie, rozprávky, drámy a iné druhy umenia, ktoré kombinujú klasické a moderné diela.

Miesto: Yakutsk, Lenin Avenue - 21.

Literárne múzeum. PA Oyunskiy

Múzeum otvorilo svoje dvere prvým návštevníkom na jar 1970, kde prezentoval diela zakladateľa literatúry Yakut na svojom dvore. Záujem pre turistov je jurt, ktorý sa nachádza na území múzea, v ktorom spisovateľ raz žil, rovnako ako exponáty, ktoré ukazujú životy iných autorov Yakutu, vrátane tých, ktoré boli potlačené do republiky. Sú tu uložené osobné súbory a ďalšie utajované materiály, ktoré priťahujú pozornosť turistov.

Miesto: Jakutsk, ul. Oktyabrskaya - 10.

Zoo Orto-Doydu

Zoo Permafrost - tzv. Miestni obyvatelia. Tu nájdete rôzne druhy fauny a flóry. Mnohí študenti geografických fakúlt sem prichádzajú, aby pozorovali ekologickú kultúru.

Počet zvierat má 168 druhovmedzi ktorými sú exotické druhy uvedené v knihe Červená kniha - sika, ázijské sibírsky grouz, pižmoň, malá labuť a iné. Tu môžete vidieť aj samostatnú voliéru pre vtáky.

Múzeum dejín vzdelávacieho vývoja

Múzeum prezentuje nielen exponáty vzdelávacieho sektora republiky, ale aj v základných triedach pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoje vedomosti. Rozšírená knižnica múzea je reprezentovaná množstvom kníh o akejkoľvek téme, kde sa každý môže naučiť niečo nové.

Hlavnou expozíciou je história vývoja republikánskeho vzdelávania a neustály tok turistov (viac ako dvetisíc ľudí ročne) naznačuje, že táto oblasť je zaujímavá a obľúbená.

Miesto: Jakutsk, ul. Kirov - 20.

Khomusovo múzeum

Khomus je tradičný hudobný nástroj, na ktorého počesť bolo vytvorené múzeum. Spočiatku v budove múzea bolo iba 20 jedinečných khomusov (varganov), ktoré kedysi hrali skutoční hudobníci známi po celej republike. Súkromné ​​zbierky preniesli svoje nástroje do múzea, čím sa zbierka stala zaujímavou a jedinečnou pre všetkých milovníkov hudby.

Miesto: Jakutsk, ul. Kirova - 31.

Sherínová baňa (Yakutsk)

Hĺbka tejto bane presahuje sto metrov (116), ale hlavným dôvodom jej príťažlivosti pre turistov je to, že bola vytvorená v permafrostu, ktorý je pre túto oblasť večný a obvyklý.

Táto baňa je príčinou mnohých prelomov vo vedeckej a výskumnej činnosti, niektorých objavov a záverov vedcov, ktoré ovplyvnili rozvoj vedeckej činnosti. Nebezpečný, ale tak atraktívny pre turistov, zostúpenie do bane sa uskutočňuje pomocou kolísky a lana.

Etnografické centrum Us-Kut (Jakutsk)

Preklad mena centra je "posvätná hora", kde každoročne prichádza veľké množstvo turistov. Pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť šamanských obradov, toto miesto bude spôsob, ako vymaniť emócie a vychutnať si staroveké zvyky. Výlety sú vedené majiteľmi centra, ktorí sa radi rozprávajú o tradíciách severu, zvykoch a zvykoch miestnych obyvateľov.

Kostol svätých nových mučeníkov a vyznávačov Ruska

Vznikol na začiatku 40. rokov minulého storočia a prvá modlitebná služba sa tu konala v Trinity, keď sa budova úplne neopravila. Teraz sa tu konajú služby, v ktorých sa turisti tiež radi zúčastňujú, ktorí vedia, že návšteva chrámov, kostolov a katedrál pomáha zvyšovať ducha a očisťovať stav mysle.

Miesto: Aldan, ul. Gorky - 66.

Pin
Send
Share
Send
Send