Rusko

Minusinské pamiatky s fotografiami a popisom

Pin
Send
Share
Send
Send


Minusinsk je staré ruské mesto v južnej Sibíri, obklopené po všetkých stranách malebnými horami, ktoré tvoria "hrany" Minusinskej kotliny. Dátum založenia osady - vzdialenej 1739 - potom sa objavil ako malá obec Minyusinskoye, ktorá sa nachádza na splavnej rieke Yenisei.

Mesto trvalo menej ako sto rokov, aby sa stalo skutočným veľkým mestom. Kanál Yenisei, ktorý ho rozdeľuje na dve časti, je kontrastnou líniou: jedna časť ukladá budovy na minulom storočí na svojom území a druhá je zaťažená modernými budovami a priemyselnými podnikmi. Je ľahké uhádnuť na ktorej časti mesta sa nachádzajú hlavné pamiatky:

Vilner House

Trojpodlažný palác, ktorý sa nachádza v centre mesta, "prerástol" nespočetné legendy a rôzne verzie pôvodu. Iba meno prvého majiteľa a začiatok príbehu je presne známe - v roku 1897 obchodník Gersh Morduhovich Vilner Kúpil som si oblasť s malým dreveným domom od miestneho obchodníka. Už viac ako desať rokov bol postavený obrovský dom, ktorý dokonca obsahoval podniky: obchody, kaviarne, školu, sibírsku obchodnú banku a kino - to bolo "obchodné centrum" tej doby.

V 20. rokoch minulého storočia sa podnikateľ musel vzdať pred neúprosnými sovietskymi orgánmi - dobrovoľne sa vzdálil úsporám a odišiel a jeho osud je neznámy aj moderným príbuzným. Mali by sme povedať, že nepredstavujú krásny palác, ako legitímne dedičstvo ... Preto sa budova rozpadá pred našimi očami. Dom vyžaduje reštaurovanie, ale stále zostáva dojemne krásny.

Miesto: Oktyabrskaya Street - 63.

Minusinsk regionálne múzeum miestnej tradície. N. M. Martyanova

Spoločnosť bola založená v roku 1877. Je to jedno z najstarších múzeí v regióne. Jeho finančné prostriedky boli ocenené prestížnymi výstavami - zahraničnými a všetci ruskými - a to je len v prvých desaťročiach existencie. Zbierka múzea obsahuje unikátne predmety, medzi ktorými nájdete zbierky bronzového a železného veku, éry raného stredoveku. Múzeum tiež obsahuje vedeckú knižnicu s množstvom starých literatúr.

Miesto: Lenin Street - 60.

Jazero Tagarskoe

V 15-20 minútach od mesta je jazero, milované mestami za krásu a ticho. V blízkosti sa nachádza borovicový les - vďaka tomu je krajina v každom ročnom období ohromená krásou.

Nad jazerom je sanatórium. Voda je soľný, hojenie a bahno na niektorých plážach rovnako. Bláznivé dno môže vydesiť turistov, ale stojí za to si zvyknúť - a stále robí vodu svoju prácu: upokojujúca atmosféra pomáha nielen morálne, ale aj fyzicky. Sanatórium je skutočne trochu staromódne, ale napriek tomu ponúka bahno, masáže a vynikajúce služby.

Krivinsky Bor

Borovica spomínaná skôr má meno - Krivinsky. Les, ktorý zachoval veľa unikátnych rastlín, zriedkavé zvieratá, vtáky, motýle, sa stane miestom, kde môžete uniknúť zo zhonu mesta.

Tu je špeciálny vzduch najčistejším, prenikajúcim s čerstvosťou až do hĺbky vdýchnutia, je skutočne schopný naplniť životné sily. Je lepšie navštíviť les v pracovných dňoch, pretože tam je viac ľudí, ktorí si chcú o víkendoch vychutnať pokoj a čerstvý vzduch.

Múzeum retro motocyklov ZSSR

Ohromujúce múzeum bude skvelou zábavou aj pre dospelých a čo povedať o deťoch! Kognitívna prechádzka medzi retro vozidlami a motocyklami bude skutočným dobrodružstvom: v múzeu sa môžete dostať k exponátom z ľubovoľnej strany a pozrieť sa do salónu, a v niektorých - byť fotografovaný. Automobily sú vo výbornom stave - skrátka, miesto, ktoré stojí za návštevu, v ktorom rýchlo a zábavne prúdi.

Umiestnenie: Zatubinská ulica - 43.

Svätá Spasská farnosť

Svätá Spasská pravoslávna cirkev v Minusinsku priťahuje veľkú pozornosť: jeho ľahké architektonické formy, v kombinácii s jasnou farbou stien, sa zdajú byť báječné.

Elegantná dekorácia: žltá, zdanlivo citrónová, v inom osvetlení sa stáva slnečná - to všetko robí príjemný dojem, najmä v jasnom zimnom dni, keď je všetko zasnežené.

Miesto: Komsomolskaya Street - 10.

Dom Belova

V roku 1854 sa v meste Minusinsk objavil prvý obytný dom postavený z kameňa. Miestny obchodník, ktorý chcel založiť svoju autoritu, ju postavil v samom strede - takže okná vyzerali na preplnenom mieste - námestie, ktoré potom slúžilo ako miestny trh s mnohými obchodmi a živým dvorom.

Aj dnes už stará budova nefunguje a obsahuje zdravotnícku knižnicu, vysokú školu a múzeum.

Miesto: Lenin Street - 75.

Minusinskské divadlo

Na konci 19. storočia skupina amatérskych hercov vytvorila spoločnosť, ktorá zažila začiatok divadelného umenia v Minusinsku. Toto divadlo je na Sibíri jednou z najstarších a od samého začiatku bolo postavené len na profesionalite hercov.

Ich životné podmienky boli skôr depresívne, ale rast úrovne výroby bol taký rýchly, že srdcia divákov boli utlmené. Pri návšteve divadla sa môže zdať trochu opustené a náročné obnovenie, ale v prvých minútach predstavenia je dojem rozptýlený a nahradený vynikajúcou náladou, ktorú predstavuje talentovaný tím.

Miesto: Podinská ulica - 75.

Mestská galéria mesta Minusinsk

Spomedzi všetkých starobylých pamiatok mesta je galéria vynikaná modernitou - koniec koncov, obrazy prezentované vo svojich sálach patria kefy umelcov konca 20. a začiatku 21. storočia.

Galéria bola vytvorená v deväťdesiatych rokoch a zahŕňa viac ako 400 diel 22 umelcov, z ktorých každý obdaruje svoje výtvory so samostatnými funkciami. Pre milovníkov umenia je to veľmi inšpiratívne.

Miesto: Lenin Avenue - 77.

Múzeum Decembrists

Historická pamiatka - drevený dom Decembristov, postavený v roku 1823, sa v poslednej dobe stal múzeom. Zachrátená už viac ako sto rokov, bola obnovená a odovzdaná miestnym organizáciám miestnej histórie.

Je prekvapujúce, že budova slúžila ako obydlia pre ľudí až do konca 80. rokov 20. storočia. Vzhľadom na svoju historickú hodnotu (vďaka mnohým príspevkom dekombristov k rozvoju mesta) bolo rozhodnuté zachovať starý dom ako pamäť majiteľov - bratov Kryukov, ktorí sa vtedy spolu s kolegami zaoberali vyučovaním populácie aritmetiky, histórie, čítania a hudby. Oboronská ulica - 67.

V meste je veľa pamiatok, park, kaplnka a krásne staré budovy (a navyše k pamätiam spomínaným Metyolkina Printing House). Všeobecne platí, že pokojný a útulný Minusinsk je príjemným dojmom. Jeho stará časť prekvapuje svojou zvláštnou, tichou črtou - pocitom "podkročenia". Niekto neuveriteľným spôsobom tieto domy zachovali príliš zrejmý nádych starého veku, situácia niektorých malých ulíc sa za posledných 200 rokov zmenila veľmi málo. Môžete zaručiť, že táto úžasná atmosféra nenechá nikoho ľahostajným.

Pin
Send
Share
Send
Send