Brunej

Brunej: atrakcie a krásne miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Brunej sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Jedná sa o malý a bohatý sultanát, ktorý nemá žiadny turistický nočný život a má veľmi prísne pravidlá. Príďte sem, len si môžete vychutnať nádhernú prírodu.

Temburong bude mať záujem o panenské dažďové pralesy, metropolitnú oblasť - v mešitách a architektúre, Tutong - v riedko osídlených oblastiach a Belait - na ropnom poli. Táto krajina je ideálna pre potápanie, ale zábavu na plážach takmer chýba.

Istana Nurul Iman,

Súčasná rezidencia sultána sa nachádza v nádherne krásnom paláci Istana-Nurul-Iman. Nachádza sa južne od rieky. Palác je považovaný za najväčší na svete: oblasť je 200 tisíc metrov štvorcových. m., priestory - 1788 a výťahy - 18. Interiéry boli navrhnuté filipínskym architektom.

Budova paláca sa používa a ako sídlo sultána so svojou rodinou, predseda vlády a vláda krajiny tu idú. Okrem toho sa palác využíva na dovolenky a rôzne oficiálne podujatia. Je dovolené ho navštíviť len na ramadánu: iba ženská polovica je k dispozícii ženám a mužská polovica muži.

Mešita Omar-Ali-Sayfuddin

Postavený talianskym architektom, mešita absorbovala talianske a islamské tradície. Mramorové minarety sú pokryté zlatými kopulami a na nádvoriach boli rozmiestnené úrodné záhrady, ktoré alegoricky zobrazujú raj. Vedľa mešity sú dva mosty: jeden sa spája s vodnou dedinou a druhý s dlhou loďou.

Štátne obrady sa konajú na lodi. Mešita je hlavným orientačným bodom hlavného mesta, pretože je vysoko nad 50 metrov. Z vrcholu minaretu sa nachádza nádherný výhľad na mesto. Interiér je vyrobený z mozaikového skla, talianskeho mramoru, Shanghai granitu, kobercov z čistého vlny a sklenených krištáľových lustrov. Samotná budova bola postavená v roku 1958.

Brunejské múzeum

Národné múzeum hostí výstavy kultúry a zvykov histórie krajiny, miestneho obyvateľstva a ropného priemyslu Bruneje. Medzi exponáty sú staroveké poklady z lodí utopených z pobrežia, zriedkavé keramické a sklenené predmety, zbrane starožitností, vzácne kópie Koránu.

Perly múzea môžu byť správne považované za: stredoveký bič s diamantmi, najstaršie misky kashgul, šikovne vyrobený model perly "Boží hrob" v Jeruzaleme a arabská topánka so šilým kompasom. Múzeum má osobný časopis, ktorý sa predáva v prvom poschodí.

Jerudong park

V roku 1994 uprostred zelenej zóny vznikla pozoruhodná športová a zábavná platforma, ktorej sponzorom je samotný sultán. Na takmer 20 hektároch je zaujímavý Luna Park, golfové ihrisko, puškové kluby a tiež štadión na hranie póla - obľúbený šport sultána.

Chiarongská mešita

Postavený na začiatku 90. rokov, veľkolepá mešita Chiarong mešita má druhé meno - James Asr Hassanal Bolkiah. To bolo postavené na počesť dvadsiatich piatich panovania sultána. Má 29 dómu, ktoré znamenajú poriadok súčasného vládcu v sultánskej hierarchii. Tyrkysová strecha dokonale vystihuje zlaté kupoly. Tento brilantný architektonický pamiatok získal srdce známych krásy.

Malay Technology Museum

Výstavy tohto múzea sú veľmi bohaté na zaujímavé exempláre. K dispozícii sú expozície venované národnostiam Brunej, výstava o architektúre Dayakov, samozrejme múzeum ukáže aj moderné technológie. Zaujímavosťou sú regálie sultánskej rodiny (vrátane vzácneho kráľovského vozu), ich rodokmeň a história, príklady pamätníka Churchill, výstava o ústave krajiny a moderné technológie.

Miesto: Kampung Kota Batu, Simpang -482.

Kota Balu

Na juhovýchode hlavného mesta je zaujímavá oblasť pre všetkých milovníkov miestnych tradícií - Kota-Balu. Obzvlášť zaujímavé sú "oblasť umenia" a "centrum remesiel". Stojí za to tam, aby ste obdivovali národné miestne remeslá. Bola vykonaná kompletná rekonštrukcia prastarých remesiel, turisti budú demonštrovať tvorbu a rozvoj týchto tradícií, ako aj rozprávať o všetkých komplikovanostiach diela.

Kampung Ayer

Najväčšia tradičná rieka v juhovýchodnej Ázii. Asi dve tretiny mestskej populácie tu žijú. Navyše pred storočím samotný sultán žil v podobnom dome na chrbte. Obyvatelia pracujú, chodia do obchodov, chodia do školy ... Ulicami tejto obce sú riečne kanály.

Odtiaľ môžete vidieť panorámu centrálnej časti hlavného mesta a kráľovského paláca. Kampung Ayer je rozdelený do takmer 30 malých štvrtí, medzi ktorými nie sú žiadne osobitné hranice. Rovnako ako v bežnom meste existujú aj niektoré staré staré domy a nové moderné domy. Prvé domy sú však veľmi málo - väčšina ľudí je celkom úspešných ľudí. Ktokoľvek môže navštíviť múzeum histórie dediny, kde sa dozvie o živote osadníkov.

Uasai-Kendal

Približne 13 km juhozápadne od hlavného mesta leží nádherný prírodný park. Pozostáva z nedotknutého rovníkového lesa a mnohých vodopádov. Významnými miestnymi atrakciami sú Menusop Falls a turbulentné Tinggi peřeje. Ponúkli dobrú cestu. Horšia cesta však povedie k rovnako krásnemu vodopádu - Air-Terjun-Randah, ktorý sa tiahne do krásneho jazera.

Taman Mini-Perayan Kampong Parit

Tento okružný miniatúrny park sa nachádza takmer 25 km od hlavného mesta. Je otvorená nepretržite a ktokoľvek môže navštíviť takmer kedykoľvek presné malé kópie budov mesta Brunej: dediny, historické pamiatky, architektonické pamiatky, parky, prístavby a rôzne inštitúcie. Všetky sú pod otvorenou oblohou.

Ulu Teburong

Samotný park sa nachádza viac ako 40 km od hlavného mesta. Najzaujímavejšia vec v parku: kabínková lanovka do výšky 50 metrov. Z vrcholu je skvelé vidieť okolie divokej džungle. Nie všetci sa však dostanú na cestu: na prvý pohľad sa kovové lešenie nezdá byť spoľahlivé. Otočia sa dokonca aj s ľahkým vetrom. Ale toto môže byť považované za atrakciu, ktorá poskytuje vynikajúci pohľad na Ulu-Tebururong a jeho obyvateľov.

Svetlé hornbillové lietajú, gibonky sa hojdajú na vínnej réve, lietajúce veveričky sa vrhajú zo stromu na strom. Pre nezávislé cestovanie bude vyžadovať povolenie, je najlepšie ísť s miestnymi cestovnými kanceláriami. Neďaleko parku sa nachádza malá zoologická záhrada s prirodzenými životnými podmienkami a voľným vstupom.

Kuala belalong

Tento minipark založený v roku 1993 na základe terénneho výskumného centra je hlavným výskumným centrom Brunejskej univerzity a Britskej kráľovskej geografickej spoločnosti.

Park sa nachádza v malej vzdialenosti od rušných turistických chodníkov. K dispozícii je dobrý odpočinok pre milovníkov voľne žijúcich zvierat a vonkajších aktivít. A tiež jazero bude zaujímať fanúšikov závodov rádovo riadených plavidiel.

Prírodná rezervácia Sungai Liang

Plocha nížinných tropických lesov sa nachádza 70 km juhozápadne od hlavného mesta. Hlavným cieľom tejto rezervácie je zachovať všetku nádheru brunejskej prírody. Každý, kto sa môže dozvedieť o lesnej histórii krajiny, predstaviteľov fauny, ako aj relaxovať.

Rum-Budayya

Nachádza sa v blízkosti jazera Tasek-Merimbun, celá dedina je nádherným etnografickým múzeom. Turisti sa dozvedia o miestnych zvykoch, tradičných remeslách a ďalších okamihoch života vo vidieckom zázemí. A budú tiež schopní rozlíšiť jeden miestny národ od druhého.

Pamätník "Billionth barrel"

Sektor S-1 v okrese Belait je známy tým, že tu Brunejskí obyvatelia najprv narazili na ropu. Výroba ropy v regióne sa začala pred takmer 90 rokmi. O niekoľko rokov neskôr krajina predala svoju miliardovú barvu.

Z tohto dôvodu sa pri príležitosti tejto významnej udalosti postavil monument v blízkosti vrtu. Pamätník naozaj pripomína štyri prúdy ropy, ktoré bijú zo zeme. Miestny sochár navrhol vzhľad pomníku. A objav sa uskutočnil za prítomnosti sultána.

Pin
Send
Share
Send
Send