Poľsko

Suwalki: atrakcie a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Na severovýchode Poľska je malé mestečko Suwalki. Jeho počet je 69 tisíc ľudí. Miesto je pokojné, je ideálne pre turistov, ktorí sú unavení z ruchu populárnych stredísk.

Príroda v meste je nádherná. Miesto bolo založené na konci 17. storočia. Až do druhej svetovej vojny žilo v meste mnoho ľudí rôznych národností, táto rozmanitosť neprežila dodnes. Zachovala však rôzne formy architektúry. Napriek tomu, že mesto je malé, existuje veľa zaujímavých miest, takže miesto stojí za návštevu.

Námestie Jozefa Pilsudského

Jozef Pilsudski bol generál a jeho druhá manželka bola z Suwalki. Na počesť štátnik volal centrálne námestie.

Námestie je obdĺžnik, v strede ktorého je park. V parku je kašna a v celom parku je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, ktoré, ako každý chápe, je veľmi výhodné. Aj v parku sa nachádza letná scéna.

Kosciusko street

Hlavnou líniou mesta je ulice Kosciuszko. Väčšina domov na ulici je dvojpodlažná v neoklasickom štýle. Na tejto ulici sa nachádza niekoľko pamiatok mesta: dom laureáta Nobelovej ceny, Dom umelcov, kostol. K dispozícii sú aj miesta na jedenie. Vo všeobecnosti je ulica Kosciusko čistá a uprataná a niektoré balkóny sú zdobené kvetmi.

Námestie Márie Konopitskej

Námestie Márie Konopitskej je jedným z najobľúbenejších miest miestnych obyvateľov. Na námestí, okrem bežnej fontány, nájdete fontány, ktoré možno ovládať. Tlačidlá na reguláciu fontán sú umiestnené pod dlažbami. Výška a smer trysiek je možné prispôsobiť podľa vašich predstáv.

Na námestí je pomník spisovateľa, po ktorom je toto miesto pomenované. Socha zobrazuje Máriu Konopničkuu s dieťaťom. S najväčšou pravdepodobnosťou chlapec symbolizuje skutočnosť, že spisovateľ mal veľa čitateľov detstva. V blízkosti pamiatky sa nachádza lavička.

Ak stlačíte na ňom tlačidlá, bude čítať rozprávky, ktoré vynašla Maria. V parku môžete stráviť čas s rodinami s deťmi, ktoré si pravdepodobne budú užívať hranie s tryskami fontány a počúvaním rozprávok.

Regionálne múzeum

Budova, v ktorej sa nachádza Regionálne múzeum, bola postavená v roku 1913. Predtým existovali redakcie niektorých novín a organizácia, v ktorej bolo možné získať pôžičku.

S príchodom prvej svetovej vojny zmeníme účel domu. Teraz sa tu nachádza nemocnica a v tejto budove bývali významní štátnici. Po vojne sa budova stala ubytovňou pre študentov. Postupne sa v dome začalo objavovať múzeum.

V roku 1977 múzeum obsadilo celú budovu a odvtedy zostalo. Budova v rôznych časoch slúžila na rôzne účely. Stále nezostáva bez pozornosti. A táto skutočnosť má rozumné vysvetlenie: dom je vyrobený v novogotickom štýle.

Architektúra budovy nie je fantastická alebo primitívna, ale je obklopená zeleňou parku. Keďže zbierka múzea je pomerne veľká, je tu niečo, čo možno vidieť a študovať. Múzeum má až päť oddelení: geológiu, históriu, umenie, etnografiu a archeológiu. Umiestnenie: Tadeusza Kościuszki - 81.

Katedrála sv. Alexandra

Katedrála sv. Alexandra bola postavená v roku 1825 v neoklasickom štýle. Architektom bol Peter Aigner. V roku 1845 bola budova mierne prestavaná. Katedrála vyzerá striktne a úhľadne, má snehovo bielej farby, jej dekoráciu podávajú dve veže. Budova katedrály je veľmi krásna. V objekte nájdete návštevníkov maľby poľského umelca.

Miesto: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego - 2.

Stanica Suwalki

V meste Suwalki sa nachádza železničná stanica s rovnakým názvom. Prostredníctvom nej prechádzajú regionálne a medzinárodné vlaky Litvy. Stanica sa otvorila v roku 1896. Používala ju sovietska armáda.

Otvorenie stanice prispelo k rozkvetu mesta. V 80. rokoch bola obnovená budova stanice. Teraz to vyzerá dosť atraktívne.

Vodný park

Veľa turistov priťahuje mestský vodný park. Toto miesto je určená pre aktívnu rekreáciu. Objekt je pomerne veľký, obsahuje tri zóny.

Prvá je určená pre šport, druhá pre rekreáciu a tretia časť vodného parku je potrebná na zlepšenie zdravia návštevníkov. Budova má tiež tri bazény: na plávanie, pre nezkušených plavcov a rekreačný bazén s jazdy, umelú rieku, vírivku, masážne trysky.

Aj v aquaparku môžete navštíviť saunu. A záujemcovia sa môžu zabávať korčuľovaním. Aquapark stojí za návštevu, pretože je univerzálny, je vhodný pre extrémne športy a pre ľudí, ktorí sa nemôžu pochváliť veľkým zážitkom z plávania.

Miesto: Papieża Jana Pawła II.

Sovietsky vojak cintorín

Hraničný cintorín sovietskych vojakov je zaujímavým a dôležitým objektom mesta. Bola založená v roku 1957. Tu sú pochovaní vojaci, ktorí vstúpili do sovietskej armády. Zomreli v mestskom tábore. Tam je tiež pamätník a mauzóleum na vojakov na cintoríne.

Národný park Wigry

Neďaleko od mesta Suwalki je národný park Wigry. Je veľmi cenný vo vzťahu k prírode. Bola založená na konci 20. storočia. V parku sa nachádza Wigry Lake a okolo neho ležia lesy, močiare a malé jazerá. Park je často navštevovaný turistami, preto pre nich vytvorili rôzne cesty.

Miesto: Krzywe - 82.

Mesto Suwalki a jeho okolie priťahuje hostí s možnosťou relaxovať, oboznámiť sa s kultúrnymi hodnotami a vyskúšať si miestnu kuchyňu. Staroveké mestá sú monitorované a starostlivo sledované, ulice sú pozoruhodné pre ich čistotu a pohodlie.

Pin
Send
Share
Send
Send