India

Slávne pamiatky Keraly s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Kerala, na juhu Indie, sa často označuje ako "vlastná Božia krajina". Je to tropický štát s národnými tradíciami a sviežou nedotknutou krásou. Väčšinou Kerala je obľúbená u slonov a chrámových sviatkov. Tempo štátneho života je pomalé, čo robí Kerala skvelým miestom na odpočinok.

Jedinečné pamiatky mesta Kerala zaručujú relaxačnú a zaujímavú dovolenku. Tento pobrežný štát je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Indii. Rozlišujúca kultúra a mimoriadne malebná príroda, ktorá kontrastuje s rýchlo sa rozvíjajúcim moderným svetom, robí Kerala ideálnym miestom na relaxáciu a omladenie.

Hrad halcyon

Hrad Halcyon je známy ako palác Kovalam. Bol postavený v roku 1932 Sri Rama. Tradičná indická architektúra budov s rozsiahlymi trávnikmi, jasnými indickými prvkami paláca. V roku 1964 ho majiteľ predal vláde Keraly a hotel sa v súčasnosti nachádza v meste. Dnes je populárnou atrakciou mesta Kovalam.

Pláž Varkala

Výhodou pláže Keraly je, že nie sú tak preplnené a nie tak rozvinuté ako pláže iných turistických oblastí Indie, najmä Goa.

Pláž Varkala sa tiež nazýva pláž na skale. Pokojná plážová atmosféra je ideálna pre dlhý, relaxačný deň. Príjemné počasie, upokojujúci vánok, zlatý mäkký piesok a vysoké kokosové palmy dávajú tomuto kúsku raja trochu šarmu. Na ňom môžete plávať alebo ležať na lehátka a užívať si slnečné kúpele.

K dispozícii je niekoľko salónikov a jogy v Ayurvédsku, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže, kde si turisti môžu vyskúšať masáž alebo praktizovať jogu. Môžete si vyskúšať pochúťky z morských plodov v pobrežných reštauráciách a kaviarňach.

Pláž Samudra

Pláž Samudra je druhou najobľúbenejšou plážou v Kovalame, ktorú navštevujú návštevníci aj miestni obyvatelia. Stretnutie v najsevernejšej časti rezortu ponúka pláž s nádherným výhľadom na more a útesy. Môžete sa vydať na motorový čln alebo si vychutnať vodné športy.

Pláž Hawa

Tretie miesto v popularite je obsadené pláží Hava. Lepšie známa ako Eva Beach. Obklopený palmovými hájmi, táto pláž je mimoriadne obľúbená pre svoju kľud a krásu. Sledovanie východu slnka je nezabudnuteľné. Môžete sledovať rybárov.

Beach Lighthouse Beach

Najjužnejšia pláž Kovalam - pláž Lighthouse. Pláž dostala svoje meno kvôli 30 metrovému majáku, ktorý stojí na skalnej plošine Kurukmala. Ak stúpate do pozorovacej plochy, môžete si vychutnať ohromujúci výhľad.

Z výšky je krásny výhľad na malebné mešity Bekapalli z ostrova Cook. Kontrast sviežej zelene a zlatého piesku vyzerá úplne očarujúce. Na nej môžete vyskúšať rôzne vodné športy: paragliding, surfovanie alebo plávanie.

Vizhinyamsky skalný jaskynný chrám

Neďaleko od mesta Kovalam môžete navštíviť Vizhinyamský chrám. Jedná sa o komplex skalných sôch z XVIII. Storočia v jaskynnom chráme v Vizhinyame. Tieto historické pamiatky sa nachádzajú v prímorskej dedine Vizhiniyam na juhu od prechodu Kovalam v Thiruvananthapuram.

Žulový jeskynný chrám obklopuje jednolôžkovú svätyňu so sochou od Vinandhary Dakshinamurti. Na vonkajšej stene jaskyne sú nedokončené plastiky Lorda Shivy, ktoré majú luk, a tancujú Boha Šivu so svojou ženou, bohyňou Parvati. Kúzlo soch je fascinujúce, aj keď sú nedokončené.

Rezerva Periyar

Prírodná rezervácia Periyar, biotop pre druhy voľne žijúcich živočíchov, sa nachádza v požehnanom prostredí Tekadi, Kerala, na námestí 925 m2km, Jej prirodzená nádhera zahŕňa jazero Periyar. Nachádza sa na vysokých horách západného mesta Gatov, rezervy sú pokryté hustými stále zelenými, mokrými listnatými lesmi a savanovými lúkami. Jedná sa o jediný národný park v Indii, ktorý zostáva otvorený počas monzúnovej sezóny.

Národný park Periyar má dlhú históriu. V 12. storočí prešla priehrada, ktorá dramaticky zmenila krajinu. V 18. a 19. storočí to boli poľovnícke objekty kráľov Travancore. V roku 1982 dostal status rezervácie voľne žijúcich živočíchov.

Národný park Periyar je nielen rezervou slonov a tigrov a vzácnymi ohrozenými druhmi flóry a fauny. Bizon, sambáre, diviaky, langúri, slony a tigre, ako aj vzácne makaky leva obývajú rozľahlý región. Milovníci Safari budú môcť jazdiť v džipoch, slonoch a vydať sa na výlet loďou. Vo voľnej prírode môžete obdivovať rôzne druhy vtákov, plazov a motýľov.

Oblúková hrádza Idduki

Veľkolepá klenutá priehrada Idduki, ktorá sa nachádza na rieke Periyar, je prvá v Ázii a druhá na svete známa svojou jedinečnou architektúrou. Obrovské vodné zariadenie má výšku 168 metrov a šírku 198 stôp. Toto je veľmi malebné miesto obklopené bujnou vegetáciou divokej prírody. Je ideálnym miestom pre pikniky a plavby.

Chrám Mangal Devi

Jedným z najobľúbenejších chrámov v Tekadi je chrám Mangal Devi. 1000-ročný chrám sa nachádza v hustom zelenom prostredí na okraji národného parku Periyar. Chrám, ktorý sa nachádza na okraji Keraly v požehnanom prostredí Západných Ghátov, ponúka nádherný výhľad zhora 1337 metrov nad morom.

Štýl jeho architektúry patrí k panu kráľa Pandia. Starodávny chrám bol postavený z obrovských žulových kameňov s obrazmi písiem na kamenných múrach. Zvrchovaným božstvom chrámu je Mangaladévi, tiež známy ako Kannaki. Ctenová bohyňa bola symbolom ženskej mládeže a krásy. Chrám je otvorený iba raz ročne v apríli a máji na počesť osláv boha Chitra. V deň úplného mesiaca kňazi Kerala uskutočňujú rituálne modlitby v chráme.

Bazilika Panny Márie z Dolúr

Známy ako najvyšší a najväčší kostol v Ázii, Bazilika Panny Márie z Dolúr sa nachádza v srdci mesta Thrissur. Jedná sa o dvojpodlažnú stavbu gotického štýlu.

Výraznou črtou architektúry Baziliky Panny Márie z Doloresu je biblická veža 80 metrov vysoká, ktorú možno vidieť na zadnej strane kostola. Je známe, že táto veža je odrazom života Ježiša Krista.

Ak vylieznete na vrchol veže, môžete si vychutnať krásny výhľad na mesto Thrissur. Obrazy rôznych svätých, nádherné nástenné maľby a rôzne scény z Písma zdobia interiéry kostola. Zvonček z kostola bol dovezený z Nemecka. To je jedna z najpopulárnejších kostolov v Thrissure.

Atirapalli Falls

Nachádza sa vo vzdialenosti 32 km od Chalakudy, 59 km od mesta Thrissur a 73 km od mesta Kochi, Athyrapally Falls je jedným z najobľúbenejších vodopádov v Indii. Tiež považované za najznámejšiu turistickú atrakciu v meste Kerala. Tento vodopád, ktorý sa nachádza na rieke Chalakuda, pri vchode do hôr Sholayar.

Tiež známy ako Niagara Falls v Indii, stáva sa ešte viac úžasné počas monzúnového obdobia. Najväčší vodopád v meste Kerala sa môže pochváliť úchvatným výhľadom a krásnou prírodou okolitých oblastí.

Vodopád Vazhachal

Nachádza sa 5 km od vodopádov Atirippalli, vodopády Vazhachal sú jedným z najobľúbenejších vodopádov v meste Kerala. Na skalnatých vodopádoch môžu turistov relaxovať a vychutnať si nádherný výhľad na sviežú krajinu pobrežia Sholayar.

Zastúpenie Kathakali

Kathakali je veľmi nezvyčajná a starodávna forma tanečnej drámy, tradičnej pre Kerala. Vzhľad umelcov s červenými, krvavými očami hraničí s groteskmi. Tenké tanečné pohyby hovoria o mytologickej histórii krajiny. Aby sa učili umenie Kathakali, musia sa umelci podrobiť intenzívnemu tréningu vrátane mnohých hodín očných cvičení.

Preteky lodí

Počas niekoľkých mesiacov každý rok, počas monzúnovej sezóny, Kerala prichádza do života vďaka pestrým lodným pretekom s hadmi. Typické serpentínske lode s dĺžkou približne 35 metrov môžu mať asi 100 vodákov. Každá dedina v regióne má vlastnú hadovú loď, na ktorú sú veľmi hrdí. Každý rok sa dedinčania stretávajú a idú plavbou po jazerách a riekach.

Čaj podnikania

Výroba čaju je rozvinutým podnikaním v meste Kerala. Štát má dve z piatich najlepších čajových plantáží v Indii - Munnar a Wayanad. Turisti môžu navštíviť čajové plantáže, zistiť, ako sa spracováva čaj a samozrejme to vyskúšať. Pre športovo-energetických turistov ponúka okolité kopce vynikajúce možnosti pre trek.

Pin
Send
Share
Send
Send