Island

Pamiatky Reykjavíku: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Reykjavík je mesto v úžasnej severnej krajine Islandu. Ľudia tu vôbec nehľadajú opaľovanie a bufet all inclusive, a nie kvôli pasívnej dovolenke na pláži s koktailom.

Táto krajina priťahuje predovšetkým turistov, ktorí hľadajú krásu prírody, snívajú o tom, že vidia severné svetlá a nebojí sa plávať v horúcej prameňoch pri negatívnej teplote.

Nie je zmysel ísť do Reykjavíku na jeden deň, pretože existuje veľa neuveriteľne zaujímavých miest a pôvodných architektonických a prírodných pamiatok.

Namočte kultúru Islandu v jeden deň nebude fungovať, takže je lepšie zásobiť teplé svetre a voľný týždeň alebo dva pre dôkladné zoznámenie sa s mestom.

Národné múzeum Islandu

Začať výlet do Reykjavíku je len s ním. Rozsiahla zbierka múzea vám pomôže zoznámiť sa s históriou krajiny a jej tajomným svetom. Exponáty, ktoré sú staršie ako 10 storočí, tu spolu s modernými zariadeniami existujú, čo umožňuje fascinujúce a interaktívne prezeranie expozície.

Prvá islandská Biblia, tradičné ľudové kroje, šperky a zbrane nie sú len viditeľné, ale počuli o nich aj veľa zaujímavých informácií.

Najobľúbenejšie exponáty múzea:

 • Socha Tóra striebra.
 • Tradičný domáci interiér Islandu.
 • Rybárske škuner (kopírovanie)
 • Domáce potreby a odevy.

Rovnako ako v múzeách celého sveta je kaviareň a obchod so suvenírmi. Ale ceny sú pomerne vysoké.

Miesto: Suðurgata - 41.

Múzeum umenia v Reykjavíku

Za dosť rozumnú cenu sa môžete oboznámiť s umením islandských majstrov. Komplex múzea pozostáva z troch budov, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach mesta. Budovy sú rozdelené podľa tém: prvá prezentuje diela maliarov, druhá predstavuje sochárov, tretia predstavuje publikum modernému umeniu.

Škála štýlov prezentovaných v múzeu je pomerne široká, ale hlavne postmodernizmus, modernizmus a avantgarda. Príklady reprezentantov: J.Svanson, G.Gudmudson.

Príklady zaujímavých exponátov: socha, ktorá je bielou krabicou, nadobúda novú náladu a mení sa pod vplyvom premietaného obrazu.

Miesto: Tryggvagata - 101.

Námorné múzeum "Vikin"

Ostrovný ostrov Islandu je neoddeliteľne spojený s morom, takže lode a námorné podnikanie - najdôležitejšia časť histórie krajiny. Múzeum bude zaujímať každého, kto miluje estetiku navigácie bez ohľadu na vek. Perlou expozície je obrovská loď "Odin", známa pre záchranu zničených lodí.

Ďalšie plavidlo prezentované v múzeu je Magni, je to prvé postavené na Islande. V múzeu môžu návštevníci sledovať aj dokumentárne filmy o námornej téme.

Miesto: Grandagarður - 8.

Black Beach Vic

Táto pláž je právom jedno z najkrajších miest na Zemi. Okrem nádherného čierneho piesku má nádherný výhľad na čadičové skaly, o ktorých chodia starobylé legendy. Hovorí sa, že tieto skaly v dávnych dobách boli živé bytosti - trolly. Pravda alebo nie, nikto nevie, ale pohľad na túto pláž je jednoducho nezabudnuteľný.

Snack Place "Fljótt og Gott"

Na tomto mieste s názvom "Rýchlo a dobre" sa môžete zahriať a ochutnať ovčiu hlavu, a to pomerne lacno. Ak nemôžete jesť naraz, môžete so sebou vziať zvyšky. Chutné, podľa recenzií, jazyka a líca. V tejto inštitúcii slúžil nielen tento brutálny dar, ale aj tradičné islandské pokrmy a lahôdky.

Miesto: Vatnsmýrarvegur - 10.

Bar "Kaldi"

Milovníci piva ocenia toto miesto. Slúži niekoľko druhov národného islandského piva. Môžete si vyskúšať sklenku na mieste, alebo môžete priniesť svojich priateľov ako suvenír. Atmosféra tu je kľudná a pokojná, takmer takmer všade na Islande. Ozdobou inštitúcie, mimochodom, sú veľmi farebné barmanky.

Miesto: Laugavegur - 20b.

Socha "Slnečnica"

Význam tejto sochy je mnohostranný, každý divák to môže interpretovať svojou vlastnou cestou. Sochár Jon Gunnar Arnasson podľa jednej hypotézy dal do svojho oceľového stvorenia nasledujúci význam: ide o loď, ktorá prepravuje duše do ríše mŕtvych.

Umelec bol chorý s leukémia. Tam je tiež menej ponurý výklad: socha symbolizuje nádej a spieva nádherné slnko.

Mobilná reštaurácia "Lobster Hut"

Zdá sa, že sa jedná o homáre, môže to byť nezdravé jedlo. Skôr neočakávaná verzia mobilného večera je na Islande nesmierne populárna, ale po nej musíte prenasledovať. V ponuke nájdete polievku, sendviče a iné jedlá z homára. Je to obvyklé holiace strojky nie. Ceny nie sú najnižšie, ale na druhej strane je chuť vynikajúca a porcie sú veľké. Stojí za to vyskúšať všetkých milovníkov morských plodov.

Aurora - múzeum severných svetlíkov

Odporúčame turistom ísť sem, ak chcete nielen vidieť severné svetlá, ale tiež sa naučiť niečo o tomto fenoméne. Toto centrum sa skladá zo štyroch odvetví:

 1. V prvej časti sa môžete oboznámiť s históriou pôvodu severných svetiel.
 2. V druhej - vidieť tento nádherný pohľad na veľké obrazovky.
 3. V tretej - nájsť zvedavé príbehy a legendy o severných svetlách z celého sveta.
 4. Štvrtá je výstava fotografií.

Múzeum je dobré, pretože ukazuje fenomén z rôznych uhlov a dokonca učí, ako zachytávať severné svetlá. Takže stojí za to navštíviť, skôr než sa ho chystáte žiť.

Miesto: Grandagarður - 2.

Múzeum veľrýb

Relatívne nové múzeum (vytvorené v roku 2014) sa nachádza v blízkosti centra mesta. Výstava zahŕňa 23 veľkoplošných modelov veľrýb. Vedľa obrovskej postavy veľryby nemožno cítiť svoju vlastnú bezvýznamnosť a jej veľkosť.

Modely vytvorené starostlivo a spoľahlivo, najmenšie detaily nie sú vynechané, až do jaziev na koži zvieraťa.

Ďalším fascinujúcim efektom je virtuálna prehliadka: môžete "plávať" s morskými zvieratami. Voľný čaj a káva sú pekné bonusy na informačné a interaktívne výlety Lokalita: Fiskislóð 23-25.

Pláž Nautholsvik

Príchod na Island a nie plávanie v termálnom bazéne je jednoducho neprijateľné. Vonkajšie bazény sú k dispozícii na mnohých islandských plážach, vrátane tu na pláži Nautholsvik.

Voda v týchto bazénoch je ohrievaná prírodnými termálnymi prameňmi, dosahuje teplotu, ktorá je pre človeka pohodlná. V kombinácii s chladným islandským vzduchom a pokojným výhľadom na Atlantický oceán bude takýto plávať jedným z najjasnejších dojmov v živote.

Sopka dom

Mnoho turistov píše o tomto múzeu, že je malé. Ale to je podľa všeobecne uznávaných noriem a podľa noriem Islanďanov je to dosť veľké. Výstava zahŕňa vzorky lávy, rôzne druhy kameňov, fotografie slávnej islandskej sopky Eyyafyakudlya.

Hlavná vec v tomto múzeu je demonštrácia dokumentárnych filmov o sopečných erupciách. Tieto filmy sa týkajú sopiek Islandu, ako ovplyvnili ľudí a ako ich zažili. Mnoho ľudí hovorí, že cena za návštevu tohto múzea je nadhodnotená a neoprávnená, ale pre skutočne zainteresovaných ľudí to nebude predstavovať problém.

Miesto: Tryggvagata - 11.

Islandské historické múzeum Punk Rock

Ďalšie múzeum nie je pre každého. Jeho návšteva trvá pol hodiny, maximálna hodina. Je pozoruhodné, že toto múzeum s nádychom anarchizmu bolo otvorené na mieste starého podzemného záchodu. To bude zaujímavé pre všetkých fanúšikov punk rock, veľmi originálne a farebné miesto.

Hovorí o histórii formovania tohto žánru hudby na Islande. Kurátor je logicky hudobník z jednej z miestnych kapiel. Expozícia je kuriózna a informatívna: je tu hudba, video, skutočné artefakty, hudobné nástroje vo veľmi dobrom stave. Milovníci hudby vo všeobecnosti a predovšetkým punk rock nebudú ľutovať príchod.

Miesto: Bankastraeti - 2.

Múzeum fotografie v Reykjavíku

Toto miesto sa nachádza v centrálnej knižnici, tu môže každý fotograf stráviť od hodiny až po celý deň.

klady:

 • Voľný vstup.
 • Relaxačná atmosféra, ticho.
 • Veľký obchod so vzácnymi knihami o fotografii.
 • Môžete sa zoznámiť s rôznymi aspektmi života na Islande;
 • Existujú skvelé čierne a biele obrázky priemyselného rybolovu.
Miesto: Tryggvagata - 15.

Opera House

Táto architektonická štruktúra je krásna nielen v Reykjavíku, ale aj na celom svete. Odráža mentalitu Islanďanov a ich jedinečný postoj k svetu, architektúre a kráse. Budova je zbytočné opísať slovami, ale mnohí ju porovnávajú s obrovským múrom.

Dôležité pre udalosti v meste sú zvyčajne tu. Môžete sa dostať dovnútra zadarmo, je tu obchod s nezvyčajnými suvenírmi. Táto budova ponúka skvelý výhľad na mesto a jeho fasáda je najlepšie fotografovaná, keď je osvetlená častým slnkom na Islande.

Miesto: Ingólfsstræti - 2a.

Vodopád Dettifoss

Z pohľadu mestských pamiatok môžete odpočívať, obdivovať jedinečnú islandskú krajinu. Je to práve pre väčšinu ľudí, ktorí idú na Island. Vodopád Dettifossu sa napríklad považuje za najsilnejší v Európe, jeho šírka dosahuje 100 metrova výška je len o 9 metrov menšia ako výška veľkej Niagary.

Najvýraznejší vodopád vyzerá na jar a na začiatku leta, vtedy jeho toky získavajú najsilnejšiu silu. Hluk padajúcej vody v nohe je taký silný, že môže trochu omráčiť turistov a sprej nezanechá šancu na to, aby šaty zostali suché.

Hallgrimskirkja katedrála

Neuveriteľná krása katedrály s výškou 75 metrov je viditeľná zďaleka. Budova navrhla Gudioun Samuelson takmer 40 rokov. Kostol s komplexným názvom sa nachádza v centre mesta a na námestí pred ním je socha Lefa Blahoslaveného. Vo vnútri by ste mali určite venovať pozornosť obrovskému telu vážiacemu asi 25 ton a výške 15 metrov.

Miesto: Hallgrímstorg - 101.

Perlan Hill

Toto miesto je viditeľné všade v Reykjavíku. Na kopci nájdete veľa zaujímavých vecí:

 • Kotolňa.
 • Zimná záhrada.
 • Koncertná sála.
 • Pozorovacie paluby s ďalekohľadmi.
 • Restaurant.
 • Museum.

Nie je to náhoda, že na islandčine názov tohto kopca znamená "perla", a to je pravda, skutočná perla a pýcha mesta.

Pin
Send
Share
Send
Send