Portugalsko

Čo vidieť v Évore: pamiatky a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Na juhu Portugalska, asi 130 km od hlavného mesta, medzi olivovými hájmi, vinicami a malebnými lúkami sa nachádza prekrásne mesto Évora.

História tohto mesta sa datuje do doby Rimanov, v 80-72 rokoch. BC. e. V roku 712 bola Evora dobytá Maury a za jej prepustenie, kráľ Avis vytvoril Riadenie rytierov rytierov, ktorý vrátil mesto svojim bývalým majiteľom. Najbohatšia história mesta ponechala svoju stopu na jeho architektúre.

Evora je skutočné múzeum v prírode. Stredoveké dlažobné budovy, rokokové paláce, úzke malebné uličky - to je to, čo priťahuje turistov z celého sveta. V roku 1986 bola spoločnosť Evora zaradená do zoznamu svetového dedičstva.

Kostol sv. Františka

Kostol sv. Francis bol postavený mníchmi františkánskeho poriadku na mieste starého kláštora 13. storočia. V rokoch 1475-1550 bola rekonštruovaná.

Zlacené tváre svätých, sochy, obrazy z dlaždíc, drevené rezbárske práce - moderný interiér kostola je pozoruhodný v jeho kráse. A to nie je prekvapujúce, pretože tí najlepší majstri z Portugalska pracovali na stavbe chrámu. Architektúra kostola je kombináciou Manueline a gotiky.

Miesto: Praça 1º de Maio - 4.

Kaplnka kostí suchá

Kostol bol postavený v 16. storočí vedľa kostola sv. Františka. Kaplnku Osush postavil minister františkánskeho poriadku, ktorý chcel ukázať, že smrť je nevyhnutná.

Pri vstupe vidíte latinský nápis, ktorého preklad znamená niečo podobné: "naše kosti zostávajú tu a čakajú na vás." Strašná, ale zároveň pôsobivá zrak očakáva návštevníkov vo vnútri. Steny kaplnky zdobia kosti a lebiek 5000 mníchov, V tom čase boli hrobky preplnené kvôli vojnám a morám. Umiestnenie: Praça 1º de Maio - 4.

Se katedrála

Chrám pochádza z 12. storočia. Tu slávny objaviteľ Vasco da Gama dostal svoje požehnanie pre svoju cestu do Indie.

Jedná sa o jeden z najkrajších stredovekých katedrál v krajine. Vyrába sa v rímsko-gotickom štýle, fasáda katedrály má dve asymetrické veže. Vnútorná výzdoba je zdobená viacfarebným mramorom. V jednej z veží chrámu je múzeum venované náboženstvu. Chrám má najstarší portugalský orgán zo 16. storočia.

Miesto: Largo do Marquês de Marialva - 809.

akvadukt

Strieborný vodný akvadukt je impozantná stavba dlhá 18 metrov, ktorú starí Rimania vybudovali na prevádzkovanie kanalizácie a zásobovanie mesta vodou. V 16. storočí bola stavba úplne prestavaná podľa uváženia architekta Francisco de Arruda.

Rímsky chrám Diany

Chrám je veľmi starodávny, jeho história sa datuje do 1. storočia nášho letopočtu, keď bol pri moci rímsky cisár Augustus. V 2. a 3. storočí prešla budova rekonštrukciou. V stredoveku bola čiastočne zničená náboženská budova a jednotlivé časti budovy sa stali súčasťou pevnosti.

Po dlhú dobu bol chrám používaný ako mäsiarstvo, divadlo a dokonca aj ako sklad na skladovanie zbraní. Neskôr v roku 1870 bol chrámový komplex odstránený. Teraz je to stavba ich 14 stĺpov, až 3 metre vysoká. Budova je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Poloha: Largo do Conde de Vila Flor.

univerzitnú

V polovici 16. storočia bola v meste postavená univerzita. Škola bola pod záštitou jezuitského rádu.

Nadaní ľudia z celej Európy tu hľadali kvalitné vzdelanie. V rokoch 1759 až 1973 boli jezuité vylúčení z krajiny a univerzita bola zatvorená.

Teraz môžete ľahko navštíviť budovu alma mater. Vo vzdelávacej inštitúcii sa konajú slávnostné obrady, udeľujú sa diplomy. Vo vnútri budovy sa zachoval starý interiér a steny zdobia azulezush panely.

Miesto: Largo dos Colegiais - 2.

Palác kráľa Manuela

Je to pravá architektonická pamiatka s bohatou minulosťou. Palác spája prvky gotiky, renesancie a vtedy, ktoré vznikli v štýle Manueline. Kráľ Joao II urobil palác jeho trvalé bydlisko.

Tu sa konalo stretnutie portugalského parlamentu, manželstvo osôb kráľovskej krvi. K dnešnému dňu bol palác čiastočne zachovaný. V zničenej časti parku sa nachádza a v zachovanej elegantnej galérii sa pravidelne konajú výstavy.

Miesto: Rua 24 de Julho - 1.

Palácové múzeum vojvodov v Cadavale

Architektúra paláca spája štýl Mudejar, gotiky a Manueline. Jednou budova slúžila ako rezidencia kráľov. Teraz patrí k rodine Dukes z Cadaval. Na prehliadku múzejného paláca môžete vidieť predmety stredovekého náboženského umenia, rodinné portréty a staroveké rukopisy.

Kláštor Nossa Senora da Graça

Tento kláštor bol založený v 16. storočí. Štítok budovy je zdobený sochami a kurióznymi figúrami z žuly. Roku 1834 bol uzatvorený a stavba kláštora bola premenená na kasárne.

Tieto zmeny nemali najväčší vplyv na vzhľad cirkvi, v priebehu času sa jej klenba zrútila. Položky náboženského a kultúrneho významu boli stratené. V roku 1910 bola budova postavená ako monument svetovej kultúrnej pamiatky. V 20. storočí bol chrám obnovený.

Giraldo Square

Giraldo Square je úžasné miesto v srdci mesta. Jeho chodníky sú dláždené dlaždicami a pozdĺž obvodu existujú autentické budovy, ktoré zachovali pôvodný vzhľad od dávnych čias.

V samom centre námestia sa nachádza mramorová fontána z 16. storočia. Jeho 8 trysiek symbolizuje počet ulíc, ktoré vedú k námestvu. Toto krásne miesto má smutnú históriu.

V stredoveku boli vykonané popravy. Teraz nič pripomína tmavú inkvizičnú minulosť. K dispozícii je veľa kaviarní a obchodov. Hromadné oslavy, sviatky, stretnutia študentov, strelecké filmy atď.

Kostol Santo Antaña

Kostol bol postavený v 16. storočí na námestí Giraldo. Stavbu realizovali najlepší kráľovskí architekti.

Budova je vyrobená v štýle renesancie, jej fasáda je zdobená dvoma vežičkovými vežami. Vnútri chrámu nájdete zlatené oltáre a oltár z mramoru zo 14. storočia. Slávna bohatá Soulova maľba z dlaždíc je považovaná za hlavné kultúrne bohatstvo interiéru kostola.

Miesto:.

Mestské múzeum Évora v arcibiskupskom paláci

V roku 1804 sa v Évore otvorila knižnica. Okrem kníh jej zbierka obsahovala historické artefakty a exponáty na tému kostola. V roku 1915, keď sa Portugalsko vyhlásilo za republiku, sa knižnica oficiálne stala múzeom.

Dnes je múzeum stále 20 000 exponátov, Medzi nimi sú rôzne archeologické nálezy, obrazy a nielen.

Evora City Park

Mestský park Evora je ideálny pre pokojnú prechádzku. Je to veľmi malebné miesto, postavené v roku 1867 za účasti talianskeho architekta Giuseppeho Luigiho Tsinattiho. Rekonštruuje dekoratívne zrúcaniny kráľovského hradu.

Na stenách budov 19. storočia môžete vidieť obrazy mýtických zvierat, morských rýb, stromov a rastlín. Páni sa voľne pohybujú v parku. Ak si prajete, môžete si oddýchnuť na lavičke pri fontáne alebo navštíviť jedno z mnohých kaviarní.

Miesto:.

Dolmens Evora

V Évore je niečo vidieť mimo mesta. Hovoríme o starých kameňoch - dolmene. Ich história sa týka 4000-2000 rokov pred naším letopočtom. e. Medzi 130 najpozoruhodnejších dolmov Anta Grande do Zambugeiro- komplex sedem zložených šesťmetrových kameňov. Je to najväčší dolmen v Európe.

12 km od mesta Evora sa nachádza skupina megalitov - Cromlech Almendrish, Je to asi sto veľkých žulových kameňov postavených vo forme oválneho. Stará civilizácia, ktorá kedysi žila tu, opustila svoje kresby na kameňoch.

Evora priťahuje mnoho turistov nielen architektonických pamiatok. Toto mesto je známe svojimi vynikajúcimi vínami, lahodnými syrmi a miestnymi sladkosťami.

Pin
Send
Share
Send
Send